Kraljevina Srbija

Za kakvo ste drzavno uredjenje Srbije?

  • Republika

  • Monarhija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Misha :.

Primećen član
Poruka
510
Dugo sam se dvoumio da li da ovu temu zapocnem na podforumu politika ili istorija hm i nekako sam prelomio i postavio je ovde pre svega sto smatram da je ovo i istorijsko pitanje ,a i nekako mi se vise dopada ovaj podforum :)

Neki kazu "Bez kralja ne valja", koliko je bitno vratiti se starim stazama casnim i tradicionalnim za dalju nasu buducnost?
 
Hm,hm. Stare casne, tradicionalne staze? Sto da ne. Ali za nasu buducnost neophodno je pre svega rascistiti sa nasom prosloscu, da ne kazem istorijom. Sta smeta ostalim evropskim monarhijama sto imaju kralja iznad glave? Nisam cula Spance da se zale. Uvek mi je neko iznad glave, sem u slucaju kad bih ja bila kralj ili predsednik( ha,ha)
 
Zanimljivo pitanje.

Ja se divim Englezima koji jako drze do svoje tradicije, zbog toga se i ne odricu lako kraljevine i svoje monete funte, dok mi Srbi gazimo preko svega sto je nase tradicionalno. Zato nam se i desava sve ovo sto nam se desava.

Ja jesam za kraljevinu, ali takvu kakva je u Engleskoj. Kraljica postoji, ali ima vrlo ogranicena ovlascena sto joj onemogucava da uvede apsolutnu vlast. Nisam u stvari ja toliko za kraljevinu koliko za ocuvanje nase tradicije, ali nazalost takvi smo kakvi smo.
 
Nama kraljevina ne ide,evo cim je poceo WW2 odmah kraljevska vojska pobegla u Englesku,pa se pre deset godina vratio sin eno ga na dedinju sedi u vili raskosnoj!Nismo mi za kraljevinu,Cica draza je pokusao da sakupi rasturenu kraljevsku vojsku!
 
Problem je u tome sto mi ni sa republikom nismo nista postigli a kamoli sa kraljevinom. Nasa republika je u ovom trenutku toliko neorganizovana da to nema nigde. Mi jos uvek ne znamo u kakvoj drzavi zivimo. Jesmo li federacija, savez ili nesto trece. Mislim da u ovom trenutku ima dosta vaznijih pitanja od uvodjenja kraljevine. Jer dok bi to stalo na noge morala bi da se zrtvuje jos koja generacija. Prvo treba coveku obezbediti da zivi od svog rada, da ne mora da brine da li ce imati dovoljno para da kupi deci patike ili nesto slicno pa tek onda mozemo da pricamo o nekim drugim stvarima. Dosta je bilo eksperimentisanja .
 
Сувишно је да један историјски дилетант и један Хрват дискутују о државном уређењу Србије.
Србија се мора вратити коренима кад тад,а то не сме бити парламентарна монархија већ наследна сталешка монархија са династијом Карађорђевић на престолу.

БОГ НА НЕБУ,КРАЉ НА ЗЕМЉИ!!!!
 
Monarhija je simbol, tradicija nesto sto simbolizuje i nadahnjuje jednu naciju daje joj identitet mnogi su primetili Britaniju i kako tamo funkcionise eto jednog divnog pri,era kako bi to funkcionisalo i kod nas...
Kuca se gradi od temelja, dakle USTAV je nesto sto je pre svega temelj svake pravne drzave...
Markelja kazes da nismo dogurali sa republikom daleko a kamo li sa monarhijom e pa vidis rece nesto pa ziv osta` :), period kada smo bili u monarhistickom uredjenju jeste period najslavniji za nasu istoriju i period u kome smo imali ime i cast u svetu!!!
Ne mozes coveku obezbediti da zivi kako ti kazes ako ne krenes temeljno da uredjujes svoju drzavu... Kazes eksperimentisanje slazem se dosta smo eksperimentisali sa kvazi i nakaradnom republikom :) vratimo se nasim izvornim principima i korenima...

Ne bi to nazvao bekstvom isuvise ostro tumacenje, tada tek krunisani kralj Petar II nije samostalno vladao vec je imao savet oko sebe koji je smatrao da je najbolje da napusti zemlju kako ga okupator ne bi zarobio , ne razumem sta je trebalo da uradi da ostane da ga zarobe?!?! Prestolonaslednik se vratio u svoju kucu a ne tudju ne razumem o kakvom raskosu ti govoris , komunisti su svima nacionalizovali sto im se dopalo i ubijali bez presuda ljude kojima je otimano ,postojala je deviza "da se ubije i da mu se odizme" klasni neprijatelji bla bla truc truc
Nadam se da ce pravda uskoro doci i da ce sve se vratiti na pravo mesto...
Ne znam samo ko je pitao narod da li zeli republiku na celu sa komunistima ili monarhiju 1944god???
Upamtite drzava koja je nasilno nastala i rodjena iz krvi nikako ne moze biti dobar proizvod, dokle god se stvari ne postave kako dolikuje nasoj tradiciji i ne pocnemo kucu da gradimo od temelja nema nama boljitka!!!!
 
Decko ti si svoje istorijsko znanje pokazao. Zato ne s*** puno. A sto se tice monarhije Srbija je tada imala ugled u svetu ali ako pogledas kasnije dogadjaje... Da se nismo ujedinili nista od ovoga se ne bi desilo, ali najlakse sad biti pametan. Zato je bolje okrenuti se poboljsanju standarda naroda koji ovih 15 god. ni sam ne znam kako je preziveo.
 
Markelja:
Decko ti si svoje istorijsko znanje pokazao. Zato ne s*** puno. A sto se tice monarhije Srbija je tada imala ugled u svetu ali ako pogledas kasnije dogadjaje... Da se nismo ujedinili nista od ovoga se ne bi desilo, ali najlakse sad biti pametan. Zato je bolje okrenuti se poboljsanju standarda naroda koji ovih 15 god. ni sam ne znam kako je preziveo.

Kome se obracas ovakvim prostackim recnikom?
 
Lutajuci istorijskim forumima veceras dosta sam se razocarala citajuci razne poruke,misljenja i odgovore. Monarhija ili republika? Ako se okrenemo Pametarnici, odgovor je lak. Samo sa krunom na glavi bili smo neko. Nema veze da li moji miljenici Nemanjici, ili Karadjordjevici, Obrenovici.Verovatno otuda i ono ,bez kralja.... ali na temi o Marku Kraljevicu veceras sam nekako pukla. Ubedi me covek da srpski kralj Marko nije ni postojao. Eto kako se Srbi odnose prema svojim kraljevima.Bas sam tuzna.Savetuje me da procitam knjigu Istorija sveta u 7 pogleda,-debela enciklopedija a jedan drugi kaze da nacelno enciklopedijama ne treba verovati. Kome verovati? Sve vise verujem damografima koji kazu da cemo nestati kao narod oko 2050.g.Umorni smo od politike,od promena sistema, vlasti a vreme tece li tece.Dok jedni klicu kralju drugi recimo radikalima, jedni socijalistima vecima demokratama, pa se eto tako i desio tuzan mart 2003. Kruna -pismo, pitanje je sad?
 
Нисам гласао јер ми се понуђене опције не свиђају због недоречености.

Монархиста сам али ми се ни мало не свиђа монархија какву ми нуде комунисти из Крунског Савета, због тога као заклети монархиста имам обавезу да се борим против такве монархије, Монархија увек- монархија никад.
Све што нам се нуди у виду парламентарне монархије(ожењени педер) или сталешке монархије(ожењени латентни педер) је само јадна копија Монархије која је једино могућа ако је Апсолутна.
Због свега тога и због светских трендова у које се моја визија не би уклопила него би само направила још проблема мом народу ја пасивно бирам републику уместо лажне монархије.

Апсолутна Монархија ће се успоставити сама од себе кад за то дође време- кад се буде спашавало шта се може спасти.
 
Hmmmm... Pak-Pak zar ne mislis da ta apsolutna monarhija moze doneti jos vece zlo ovome narodu?

Ja nisam monarhista, ali bih mogao da zivim sa monarhijom tipa vladavine Kralja Petra Prvog gde je narod bio "na prvom mestu".

Ali aposolutne monarhije tipa Milosa Obrenovica ili onda kada su mom pradedi oduzeli dve ili tri radnje samo zato sto je glasao za Nikolu Pasica... Sta ce mi to?
 
Bi2:
Lutajuci istorijskim forumima veceras dosta sam se razocarala citajuci razne poruke,misljenja i odgovore. Monarhija ili republika? Ako se okrenemo Pametarnici, odgovor je lak. Samo sa krunom na glavi bili smo neko. Nema veze da li moji miljenici Nemanjici, ili Karadjordjevici, Obrenovici.Verovatno otuda i ono ,bez kralja.... ali na temi o Marku Kraljevicu veceras sam nekako pukla. Ubedi me covek da srpski kralj Marko nije ni postojao. Eto kako se Srbi odnose prema svojim kraljevima.Bas sam tuzna.Savetuje me da procitam knjigu Istorija sveta u 7 pogleda,-debela enciklopedija a jedan drugi kaze da nacelno enciklopedijama ne treba verovati. Kome verovati? Sve vise verujem damografima koji kazu da cemo nestati kao narod oko 2050.g.Umorni smo od politike,od promena sistema, vlasti a vreme tece li tece.Dok jedni klicu kralju drugi recimo radikalima, jedni socijalistima vecima demokratama, pa se eto tako i desio tuzan mart 2003. Kruna -pismo, pitanje je sad?


U pravu si za to da se narod umorio od politike. Nije bitno koji je sistem na vlasti vazno je da narodu bude bolje. Ali ako bi krenuli sad u nove reforme, tipa organizovanja referenduma a posle toga ako kralj pobedi, ustrojstva nove vlasti, izgubili bi smo dosta vremena. Jer ima dosta vaznijih pitanja u ovom trenutku. Jos malo pa se resava status Kosova, priblizavanje EU, izrucenja Hagu
 
Prostacko-politicku retoriku ostavite za druga mjesta...
Ovdje nece da bude tolerisana...!

Sto se pitanja tice, bilo bi lijepo ocuvati tradiciju, ili u ovom slucaju obnoviti je, ali bojim se da ovo podneblje bar za sada nije prijemcivo tlo za nesto takvo... Bar ne u funkcionalnom smislu...
Engleska jeste dobar primjer, ali dok se Srbin nauci praviti Englez, izumrijece i posljednji Karadjordjevic...
Hm, ima li potomaka Obrenovica? :roll:
 

Back
Top