Nervni slom!

  • Začetnik teme nemam pojma
  • Datum pokretanja
nemam pojma:
Moze li mi neko objasniti simptome nervnog sloma? Kako se manifestuje, i kako se zapravo definise?
Idi na zdravlje, tamo ima lekara, pa će ti objasniti. Ja lično mislim da to ne postoji, samo se koristi kao fraza. Najbolje je da objasniš šta ti se dešava ili desilo, pa će ti neko pomoći da ga definišeš. Sada baš dolazim sa zdravlja, ima dosta o napadima panike, pročitaj možda prepoznaš nešto.
Pozdrav.
 
Pa to jeste fraza a koristi se da bi se opisala za dogadjaj neprimeren emocionalni odgovor gde cak moze doci do zamracenja svesti...Bolje ti opisi sta te interesuje a mi cemo ti reci sta je to nego ovako.Moras da konkretizujes pitanje.
 
Ja bih pre rekla da se radi o histeriji koja se moze prepoznati po izvesnim simptomima...Osoba koja je sklona tim nervnim slomovima ili histeriji gleda da na svaki nacin skrene paznju na sebe...U stanju su da recimo jednu pozu zauzmu i tako satima stoje dok se ljudi stvarno trude da im pomognu...npr. jedna takva osoba glumi padanje u nesvest ali verujte nikad nece pasti u baru blato ili sl. mesto...jako biraju da to bude mesto gde se nece povrediti i to je eto razlika npr izmedju epilepticara i jednog takvog histericnog lika...ima tu jos toliko toga ali gledajuci sa neke naucne strane smatram da je i to neka bolest i da takvi ljudi imaju dijagnozu...skoro sam bila u drustvu jedne takve osobe...da nije tragicno bilo bi smesno...
 

Back
Top