Vojna akademija?

Hristos Voskrese svim pravoslavcima.

Interesuje me da li se prvo radi mata pa fizicka sprema i da li se sve radi u jednom danu ili dva.Cuo sam da se provodi jedna-dve noci za vreme trajanja prijemnom pa me interesuje da li je to tacno ili ne ?

Inace drugari kako vam ide spremanje mate i fizicke spreme :D mene ubi ona trigonometrija :D
 
Hristos Voskrese svim pravoslavcima.

Interesuje me da li se prvo radi mata pa fizicka sprema i da li se sve radi u jednom danu ili dva.Cuo sam da se provodi jedna-dve noci za vreme trajanja prijemnom pa me interesuje da li je to tacno ili ne ?

Inace drugari kako vam ide spremanje mate i fizicke spreme :D mene ubi ona trigonometrija :D

Prvo matematika,pa onda fizicko,sve u jednom danu.Neko se vec potrudio i ispisao sve u detalj.Trebao si da procitas temu bar malo unazad.A trigonometrija i mene muci al ne dam se :D
 
Hristos Voskrese svim pravoslavcima.

Interesuje me da li se prvo radi mata pa fizicka sprema i da li se sve radi u jednom danu ili dva.Cuo sam da se provodi jedna-dve noci za vreme trajanja prijemnom pa me interesuje da li je to tacno ili ne ?

Inace drugari kako vam ide spremanje mate i fizicke spreme :D mene ubi ona trigonometrija :D


prvo matematika pa fizicko odmah posle toga... bar je tako bilo a za sad ne znam...
a sto se tice trigonometrije isti problem ://
 
Ljudi, danas sam radio trigonometriju sa profanom...Uopste nije teska...Mesavina aj tako da kazem polinoma i analiticke geometrije...Dosta obrazaca, gledas uvek nesto da skratis, dodajes oduzmias isto da bi ga napravio na nesto...Sve u svemu dosta mozganja, i DOSTA obrazaca...

Jel saznao neko koji grad ide koji dan na prijemni? Ja iskreno molim Boga da je Nis prvi, da ga sto pre skinem sa grbace :)
 
zdravo ljudi , procitao sam ovde dosta komentara i dobrih i losih.. e sad , treba mi savet, sta je bolje ? vojna akademija (menadzment odbrane - recna jedinica ili vazduhoplovstvo) podporucnik , porucnik i ostali cinovi , takav zivot ili vojni rok pa profesionalni vojnik , kolike su plate? , ostalo sam donekle shvatio iz proslih komentara
 
Ljudi ovako: imali smo svi (valjda) prvi lekarski pregled, tkz "Opsti lekarski pregled". Nakon tog pregleda su mi rekli, da ce zbog izbora 6. maja, biti izmenjen (ubrzan) program lekarskih pregleda, konkretno da ce psiholoski testovi i testovi iteligencije (poznatiji kao HEDONIKA) biti radjeni krajem aprila meseca. Odnosno da nece svi ni stici do prijemnog ispita, jer se u povecem procentu pada na tom pregledu. Meni samo jos nisu javili iz MO centra tacan datum pa zato pitam. Cim saznam, javljam... ;)
 
Iskreno, mislim da im se to ne isplati. 1600 kandidata zvati na psiho test koji traje 4-5 sati, u odnosu na prvi deo prijemnog (mata i fizicko) koji traju 3, 3 i po sata, definitivno nije dobra stvar. Drugo, sta cemo sa npr onima koji prodju test, a padnu fizicko/matu, ili lekarski posle? Nema logike :)
 
Iskreno, mislim da im se to ne isplati. 1600 kandidata zvati na psiho test koji traje 4-5 sati, u odnosu na prvi deo prijemnog (mata i fizicko) koji traju 3, 3 i po sata, definitivno nije dobra stvar. Drugo, sta cemo sa npr onima koji prodju test, a padnu fizicko/matu, ili lekarski posle? Nema logike :)

Ne govoris bas dobre podatke. Na dan prijemnog moras biti na VA u 10 i samo se matematika radi do 1. Onda se formiraju grupe i polako pocinje fizicko, 2400m je poslednja disciplina i tek oko 4-5 je neko prosecno vreme kad ces istrcati to. Hedonika traje dosta krace jer u glavnom radimo testove. Druga stvar, od tih 1600 vec je otpalo bar 300 (neki zbog ranijih bolesti, drugi se predomislili ili zbog nekog treceg razloga nisu dosli na opsti lekarski). Trece, sta ti tu nema logike??? Oni koji prodju testove, rade matu i fizicko. Oni koji ne prodju, ni ne rade prijemni. Nakon prijemnog se formira rang lista (koja ce verovatno biti znatno umanjena zbog navedenih promena), i po toj listi se poziva na glavne lekarske preglede (od 20. maja) dok se ne popuni 185 mesta. Meni je tu sve jasno i logicno. Kao i kad sam pricao da je konkurs produzen zbog malog odziva (mnogo manjeg nego sto su ocekivali posle serije) al' mi niko nije verovao i svi pucali na 4-5 hiljada kandidata... :D
 
Poslednja izmena:
Iskreno, mislim da im se to ne isplati. 1600 kandidata zvati na psiho test koji traje 4-5 sati, u odnosu na prvi deo prijemnog (mata i fizicko) koji traju 3, 3 i po sata, definitivno nije dobra stvar. Drugo, sta cemo sa npr onima koji prodju test, a padnu fizicko/matu, ili lekarski posle? Nema logike :)
mala ispravka ,mata i fizicko ne traju 3,3 i po sata :-D , mata traje 2 sata , a onda se fizicko razvuce do 19h , tacnije ti iz Nis-a kO i ja cemo biti kuci oko 23 h .. :think: ..bez obzira na to mislim da su svakako trebali da nas nesto obaveste o tome ,videcemo :ok:
 
Ljudi ovako: imali smo svi (valjda) prvi lekarski pregled, tkz "Opsti lekarski pregled". Nakon tog pregleda su mi rekli, da ce zbog izbora 6. maja, biti izmenjen (ubrzan) program lekarskih pregleda, konkretno da ce psiholoski testovi i testovi iteligencije (poznatiji kao HEDONIKA) biti radjeni krajem aprila meseca. Odnosno da nece svi ni stici do prijemnog ispita, jer se u povecem procentu pada na tom pregledu. Meni samo jos nisu javili iz MO centra tacan datum pa zato pitam. Cim saznam, javljam... ;)

Da li si siguran da se prvo radi test inteligencije i psiholoski test? jacuo da se to radi posle prijemnog
 

Back
Top