Vojna akademija?

Не бих се сложио са појединим коментарима,пре свега што сам упознат са стањем ствари.Погрешна је оцена да је академија установа за иживљавање, а да је КоВ најгори.Уз поштовање осталих одсека,морам да истакнем да је од свих највојничкији и да је логично да је највећа дисциплина.Позивам људе спремне за изазове да слободно дођу на КоВ,и да дођу на академију. Оцену не може да да неко ко то није искусио.Ко жели информације изволите:vitjaz248@gmail.com
 
Е заборавих, момци и девојке кад долазите обавезно на пешадију прво.Мислим све је то лепо, авиони и остало, али аутоматска пушка је нешто посебно.Њен трзај испуњава.Чизме, блато, киша, ровови, шума, заседа.Људи то је закон, ко ово прође прошао је све.Верујте и пехотник248 је то прошао.Поздрав за све ВА ложане!
 
Е заборавих, момци и девојке кад долазите обавезно на пешадију прво.Мислим све је то лепо, авиони и остало, али аутоматска пушка је нешто посебно.Њен трзај испуњава.Чизме, блато, киша, ровови, шума, заседа.Људи то је закон, ко ово прође прошао је све.Верујте и пехотник248 је то прошао.Поздрав за све ВА ложане!

Ma kakva bre suma i rovovi... to danas vide samo u igricama... a i ti shta si se nalozio, kao da logistika ne ide na terene... ide ali manje naravno, manje nego vi... zato imate (mislim na studente Kov-a) dosta manje ispita nego recimo studenti bataljona logistike.... koliko imate ispita u 4. godini? 4? A mi u 5. imamo 16 pa ti sada malo racunaj ako znash kako... Isti program predmeta kao na ETF-u a ti imash fizicko kao najjaci predmet... hahaha.... pa ti razmisljaj o trzaju pushke i rovovima kada nisi za drugo....
 
Ето прегледах моје раније коментаре и не нађох ниједну упадицу на рачун логистике са моје стране, али добро нема везе. Срамотно је кфалификовати људе на основу тога ком роду или виду припадају. Подсетићу само да једино пешадинац може да каже ОДЛУЧИО САМ, а кад то каже онда остали обезбеђују и снабдевају. Шта да се ради, није лоше за момке којима је физичко најјачи предмет. Ма само опуштено, ово је Војна академија није ни ЕТФ нити ПМФ, да сам хтео тамо тамо бих и отишао. Не замери логистико!;)
 
Е да, заборавих, сви момци и девојке ако не желите да шуму и ровове доживите играјући само видео игре, онда дођите на Војну академију/батаљон КоВ/смер пешадија и сами се уверите.Ако нисте задовољни ми ћемо вам вратити новац, и уплатити доживотну претплату на Call of Duty серијале. А таман ова нова четворка и подсећа на наше терене у 3 и 4 години, проверено.Поздрав за све ВА ложане!
 
ahahah.... odavno se nisam ovako nasmejao... hvala ti druze.... na dobrom humoru... Kada nam takvi kao ti ODLUCUJU, bude nam uber dobro.... samo ti odlucuj.... odlucuj ko ce da ti cisti klonju ili da bude redar na krugu, a za ostale odluke, pa recimo da do njih necesh moci doci pomocu fizickog... hahahahaa... hvala ti...
Bravo za sve VA (KoV) lozane....
 
Па добро, неће ни круг сам да се очисти, јел тако. А и војвода Мишић је вероватно од њега кренуо,па је својим одлукама учинио много тога. Шта да се ради,ако мислите да би ваше одлуке биле боље,онда дечко изволи на прву линију, са тих 1000000 испита положених на логистици, па командуј. Остали људи на форуму,моје извињење,овде смо ипак да помогнемо недовољно упућеним а не да се напушавамо међусобно. Ма волим ја логистику, мислим ми би напред огладнели и скапали да није њих. Поздрав за све ВА ложане!
 
Eh, da si ti meni ziv i zdrav. Volimo i mi vas sa KoV-a, veruj mi. Imam dosta drugara tamo. A nemoj da mi potezes Zivojina Misica, to j edrugo vreme bilo. Ajde malo sada razmisli i seti se svega shto si naucio do sada, ne mislim samo na akademiju, i skapiraj jednom za svagda da pesadinci vise ne vode ratove, vec ljudi s informacijama i tehnologijom. Shta cesh ti da radsih kada te snimi s Predatorom , osluskuje s Avaksom i krka s B2 bombarderom? Da idesh napred i da vicesh Uraaaaaa? Tesko da cesh moci tako da pobedish njihove usrane Raptore i LOCAS-e... nema veze. Ja samo kazem da nije sve u pusci i rovovima vec u IT-u i tehnologiji. Shto ne znaci da ne treba da upisu Akademiju. Ja sam ponosan shto sam akademac i ne bih se menjao ni sa jednim fakultetlijom p amakar morao josh hiljadu klonji da ocistim. A ti, kovdzija, samo opusteno i lagano, pa dodji na logistiku da pikamo CS.
poz
 
Eh, da si ti meni ziv i zdrav. Volimo i mi vas sa KoV-a, veruj mi. Imam dosta drugara tamo. A nemoj da mi potezes Zivojina Misica, to j edrugo vreme bilo. Ajde malo sada razmisli i seti se svega shto si naucio do sada, ne mislim samo na akademiju, i skapiraj jednom za svagda da pesadinci vise ne vode ratove, vec ljudi s informacijama i tehnologijom. Shta cesh ti da radsih kada te snimi s Predatorom , osluskuje s Avaksom i krka s B2 bombarderom? Da idesh napred i da vicesh Uraaaaaa? Tesko da cesh moci tako da pobedish njihove usrane Raptore i LOCAS-e... nema veze. Ja samo kazem da nije sve u pusci i rovovima vec u IT-u i tehnologiji. Shto ne znaci da ne treba da upisu Akademiju. Ja sam ponosan shto sam akademac i ne bih se menjao ni sa jednim fakultetlijom p amakar morao josh hiljadu klonji da ocistim. A ti, kovdzija, samo opusteno i lagano, pa dodji na logistiku da pikamo CS.
poz

A ovi sa RV pikaju
Sturmovik 1946 (Forgotten battle)!!!!!!:D
Dodjite malo na podforum HOBI-AVIACIJA I VOJSKA................ima nas dosta !!:D
 
Cao svima,
pre nekoliko dana sam popricao sa roditeljima sta da upisem posle gimnazije pa smo i pricali o VA.
Ali ja sam rodjen i zivim u nemackoj pa moje pitanje je kolike su mi sanse da pored svih ispita prime momka iz nemacke( ja bi primio srpsko drzavljanstvo!)???
I procitao sam sve komentare i neki od vas kazu da samo mali broj iz civila primaju!koliko je ta informacija tacna?
Jel to znaci da su moje sanse da me prime jos manje?:confused:
Pozz
 
Cao svima,
pre nekoliko dana sam popricao sa roditeljima sta da upisem posle gimnazije pa smo i pricali o VA.
Ali ja sam rodjen i zivim u nemackoj pa moje pitanje je kolike su mi sanse da pored svih ispita prime momka iz nemacke( ja bi primio srpsko drzavljanstvo!)???
I procitao sam sve komentare i neki od vas kazu da samo mali broj iz civila primaju!koliko je ta informacija tacna?
Jel to znaci da su moje sanse da me prime jos manje?:confused:
Pozz
 
Cao svima,
popricao sam sa roditeljima sta da upisem posle gimnazije i tako smo pricali i o VA.
Problem je sto sam ja rodjen i zivim u nemackoj tako da je moje pitanje kolike su mi sanse i pored ispita da me prime na VA?
Takodje sam procitao ovde da samo mali broj iz civila primaju? koliko je to tacno?
Izvinjavam se ako sam vise komentara sa istim pitanjem postavio !
pozz
 
Ja imam u planu da upisem VA, trenutno sam 2 godina i ispunjavam sve uslove....
Volim vojsku,uniformu,naoruzanje,teren,vojna vozila i sve uz to...samo me zanima da li postoji neko ovde da je zavrsio VA i da ima neku vajdu od toga ako negde radi i koje su mogucnosti posle zavrsene VA????????????

unapred Hvala...
 
Ма друже са логистике, немаш фрке, у потпуности се слажем са тобом, ствар је да у ствари једни без других не можемо. Што се предатора и авакса тиче, имали су их и 99-те па шта су урадили:срушили зграду РТС, и бацали касетне на цивиле, а на Кошарама гурали глупе шиптаре, јер нису хтели они да гину. Нема проблема, КоВ је увек спреман за CS.Што се штурмовика тиче, то није наш жанр, тако да ћете морати међусобно да се рокате.Поздрав за све батаљоне пука:cool:
 
У току је конкурс! Како ће нам изгледати Војна академија и касније, војска, зависи и од тога ко ће се пријавити на конкурс. Ако си паметан/а, вредан/а физички здрав/а, немаш фрку од математике и волиш да се бавиш људима, да их обучаваш и ојачаваш, твоје место је на Академији. Тамо више нема места за социјалне случајеве и слабиће који трпе и на једвите јаде се чупају са неким бедним оценама, само да би једном имали посао. То је прошлост! Хвала Богу.
 
У току је конкурс! Како ће нам изгледати Војна академија и касније, војска, зависи и од тога ко ће се пријавити на конкурс. Ако си паметан/а, вредан/а физички здрав/а, немаш фрку од математике и волиш да се бавиш људима, да их обучаваш и ојачаваш, твоје место је на Академији. Тамо више нема места за социјалне случајеве и слабиће који трпе и на једвите јаде се чупају са неким бедним оценама, само да би једном имали посао. То је прошлост! Хвала Богу.

Ja ne volim matu,a verujem da mi na KoV-u i nece nesto mnogo trebati!
Ali volim te vojne nauke,istoriju,politiku,geografiju i sve ostalo..............
 
Шансе за пролаз из цивилства су мале и то због релативно малог броја студената који су потребни, а углавном се по defaultu примају из војне гимназије, а цивилима шта остане.Ово наравно не значи да треба одустати, мислим да треба покушати, али савет је да уписујеш ако стварно волиш посао, јер једно је парада, лепа униформа а друго стварни посао који радиш као официр, посао који тражи пуно одрицања, а мислим да ни издалека још није плаћен онако како би требало.Но надам се да ће бити побољшања и много тога је кренуло у том смеру.
 
Што се мате тиче слажем се да ти на КоВ-у не треба можда у неком претераном обиму,али проверен је податак да матиш падне па око 90% од укупног броја палих и то баш на КоВ-у.Следе је Физика,Електроника,Војна историја. Наравно американци су криви студенту после окинаве из математике, па да би то спречио само мало рада и та препрека је иза тебе веруј ми, лично искуство.:cool:
 
Кад се одлучујете за животни позив, немојте да се бавите темама као што су: а каква је тамо храна? Какви су услови смештаја? Колико често се иде у град...? Све то буде и прође, а посао остаје за велики део живота. Зато треба да бирамо оно што нас привлачи, у чему видимо себе и свиђа нам се да будемо то, што бисмо радили и бесплатно кад бисмо имали основне услове за живот.
 

Back
Top