Vojna akademija?

golub93 -ista prica i kod mene .. .mata nije za potcenjivanje ..p.s mozda ovima u petak daju laksi test ,ipak je to VG i BG :-D ... mada to ne bi' bilo posteno

У петак иду Кг и Чукарица. Тестови су за све исте тежине. А како су коме легли задаци - то је индивидуална ствар.
 
Не знам само зашто се више цени математика од физичког.Зашто би нека војска уопште желела да буде пуна штребера официра који се покачили никад нису ни вербално и који не могу ни ф од физичке провере да ураде.То ми у главу не иде
 
Не знам само зашто се више цени математика од физичког.Зашто би нека војска уопште желела да буде пуна штребера официра који се покачили никад нису ни вербално и који не могу ни ф од физичке провере да ураде.То ми у главу не иде

Синак, па не иде ти у главу зато што си једна од тих сировина која са напуца којекаквим говнима од хемије, и мисли да само њега чекају тамо. Не конкуришеш ти за обичног војника, него за официра. То ти је једна од елита сваког друштва. А то не могу свакојаки, скупљени са коца и конопца. Шта ти мислиш, да су Степа Степановић, Радомир Путник, Живојин Мишић, тек тако били официри и тек су им тако поверени најважнији задаци ? Јеси они дизали 100 из бенџа, или имали неке конфликте ? Они су само имали у глави синовац, и у срцу. Такви као ти треба да иду у рудник, или џак на леђа па пичи, уз дужно поштовање. И твој ник говори пуно о теби. Позз ! Срећно свима који још нису полагали.
 
Синак, па не иде ти у главу зато што си једна од тих сировина која са напуца којекаквим говнима од хемије, и мисли да само њега чекају тамо. Не конкуришеш ти за обичног војника, него за официра. То ти је једна од елита сваког друштва. А то не могу свакојаки, скупљени са коца и конопца. Шта ти мислиш, да су Степа Степановић, Радомир Путник, Живојин Мишић, тек тако били официри и тек су им тако поверени најважнији задаци ? Јеси они дизали 100 из бенџа, или имали неке конфликте ? Они су само имали у глави синовац, и у срцу. Такви као ти треба да иду у рудник, или џак на леђа па пичи, уз дужно поштовање. И твој ник говори пуно о теби. Позз ! Срећно свима који још нису полагали.

Опаа мало смо се узнемирили,ти си један од тих штребера,а?У теретану у животу нисам ушао,нити сам сировина,нити сам глупак неки са чуке,нити сам користио било какву хемију тако да твоју поруку нећу схватити лично.Хмм каква је та личност ако се никад ни за шта није заложила,нимало срчана,па сад ти мени тако бистар објасни овако глупом како неко ко није срчан може да брани своју земљу?Лепо,да ти кажем,он ће да ради у војсци 8 година па ће онда са својом акредитованом дипломом да се носи у пи*ду материну ван Србије,ето како.А што се тиче ника односи се на Улемека,дал је крив за ово ил није не дотиче ме,ал човек је био одличан командант а шта је био пре тога и после то мене не занима.Ал то није тема овде.А образа да имаш имало не би поредио таква имена са овим данашњим временом ;)
 
Ovako, ja sam danas imao prijemni i lose sam prosao, zbog matematike. Secam se nekih zadataka, recimo:
1) a1,a2,...,a21 je aritmeticki niz, zbir svih neparnih clanova je za 15 veci od zbira svih parnih clanova i a20=3a9, izracunaj srednji tog aritmetickog niza.

2) Log 2<1 koji brojevi mogu biti x
x
3) sin18*cos36=?
2
4)P(x)=ax +bx + c P(o)=4 P(-1)=9

Nemogu jos da se setim, ali stvarno su zadaci za one koji se takmice za matematiku i osvoje 1,2,3 mesto. Ja sam vezbao samo preko ona 2 testa na sajtu, a u srednjoj sam imao 5 uvek bez velikog cimanja.
 
Komandant cega? Daj ne pricaj molim te...

Treba ti mozak, treba ti hrabrost...***, odgovoaras za zivote ljudi!!! Pa da li bi ti poverio svoj zivot nekom napucanom tupanu sa dva grama mozga ili nekom ko je ucio i koji zna znanje? Podji od toga prvo...A drugo...Dzabe njemu napucanost, ako on nema mozak za ucenje. Za oficira ti treba dupe, a ne snaga...Um caruje, snaga klade valja
 
Komandant cega? Daj ne pricaj molim te...

Treba ti mozak, treba ti hrabrost...***, odgovoaras za zivote ljudi!!! Pa da li bi ti poverio svoj zivot nekom napucanom tupanu sa dva grama mozga ili nekom ko je ucio i koji zna znanje? Podji od toga prvo...A drugo...Dzabe njemu napucanost, ako on nema mozak za ucenje. Za oficira ti treba dupe, a ne snaga...Um caruje, snaga klade valja

Зашто сте се залепили за ту напуцаност?Ја само мислим да физичко и математика треба да носе исто поена,да би се ту направила равнотежа,а не да ВА буде пуна књишких мољаца али с друге стране да не буде празноглавих а физички спремних,а вас двојица сте то схватили као да ја говорим о официрима као о обичној војсци.Ал што да се настављам са тобом овде кад не знаш ни да је Легија био командант црвених беретки.поз
 
Brate,kolega sta god najvise zalim takve slucaje kao ti spremaju se j.b.t po godinu dana i onda matematiku omanu :// Valjda ja necu tako proci....Nadam se ces upisati pa makar bio na dnu liste :)

Sta da kazem, mnogo mi je tesko danas, ali moracu brzo da se podignem. Opet, ja spadam medju najbolje koji su danas radili ovaj prijemni iako sam ocekivao mnogo vise... Mada se ne nadam previse pozivu. Znam da sam se trudio kao i tamo sto bih se trudio, jednostavno nisam u pravom trenutku pokazao sve sto sam mogao i to moram da prihvatim. Izdalo me ono gde sam najjaci, ovo izgleda ispade samo jos jedna skola koja me je kostala mnogo vremena a najvise emocija. Ostalo mi je samo da se makar malo nadam da cu ipak dobiti sansu, samo da zavisi od mene. Medjutim polako mi se javljaju legendarne SIG-ove reci, kako tamo upravo od nas nista ne zavisi...
 
Poslednja izmena:
... кад не знаш ни да је Легија био командант црвених беретки.поз

Dont you say...

Daj molim te...koje crvene beretke, njih mozes slobodno da stavis u red paravojnih kriminalnih organizacija...Nemoj molim te da pricas kako je Legija bio neki komandant ili jos gore oficir.

Ne..ne treba da bude izjednacena matematika sa fizickom spremom. To je fakultet, tamo se uci...Ne vezba se...Da si pricao sa kadetima tamo cuo bi koliko svi tamo polazu na fizickoj spremi, a koliko na ucenju. Treba biti spreman da potrcis, da uradis sklekove, zgibove i trbusnjake, sto bi trebalo svako da bude fizicki spreman, da l' bio na VA ili ne. Ali znanje je najbitnije. Logisticarima treba znanje, inzinjercima treba znanje, pilotima znanje...Pesadincima...Pa dobro i njima treba znanje kao buducim oficirima i stratezima. TI tamo ne ides kao sportista, ne zavrsavas skolu za trenere, pa da ti fizicko bude jednako sa naukama (kao na DIF-u). Ucis za oficira, za coveka koji ce znati kako da organizuje napad, kako da se brani od neprijatelja, sta da radi u kriticnim situacijama...Fizicki treba da budu dobro spremljeni vojnici koji ce izvrsavati te zadatke a ne oficiri. Jos jednom..ne treba ni oficiri da budu samo vreca kostiju i mesa, ali opet, znanje na prvom mestu
 
Dont you say...

Daj molim te...koje crvene beretke, njih mozes slobodno da stavis u red paravojnih kriminalnih organizacija...Nemoj molim te da pricas kako je Legija bio neki komandant ili jos gore oficir.

Ne..ne treba da bude izjednacena matematika sa fizickom spremom. To je fakultet, tamo se uci...Ne vezba se...Da si pricao sa kadetima tamo cuo bi koliko svi tamo polazu na fizickoj spremi, a koliko na ucenju. Treba biti spreman da potrcis, da uradis sklekove, zgibove i trbusnjake, sto bi trebalo svako da bude fizicki spreman, da l' bio na VA ili ne. Ali znanje je najbitnije. Logisticarima treba znanje, inzinjercima treba znanje, pilotima znanje...Pesadincima...Pa dobro i njima treba znanje kao buducim oficirima i stratezima. TI tamo ne ides kao sportista, ne zavrsavas skolu za trenere, pa da ti fizicko bude jednako sa naukama (kao na DIF-u). Ucis za oficira, za coveka koji ce znati kako da organizuje napad, kako da se brani od neprijatelja, sta da radi u kriticnim situacijama...Fizicki treba da budu dobro spremljeni vojnici koji ce izvrsavati te zadatke a ne oficiri. Jos jednom..ne treba ni oficiri da budu samo vreca kostiju i mesa, ali opet, znanje na prvom mestu

Да завршимо причу са Легијом,свако има право на своје мишљење,али у данашње време осуђују хероје попут Младића и Караџића,и све који су учествовали у ратовима 90их тако да није битно дал је херој или криминалац или злочинац,то је све исто данас,за нас Србе.

У праву си,официри треба да се истичу знањем,ал то треба да стекну на ВА,у 3. и 4. години кад креће школовање за одабране модуле,равнотежа са бодовима при упису је скроз логична.
 
Да завршимо причу са Легијом,свако има право на своје мишљење,али у данашње време осуђују хероје попут Младића и Караџића,и све који су учествовали у ратовима 90их тако да није битно дал је херој или криминалац или злочинац,то је све исто данас,за нас Србе.

У праву си,официри треба да се истичу знањем,ал то треба да стекну на ВА,у 3. и 4. години кад креће школовање за одабране модуле,равнотежа са бодовима при упису је скроз логична.

Маните се политике, него причајте шта је било на пријемном. Је л' пало то пливање? Каква је математика?

Иначе после 2 године на академији ће сви да буду физички довољно спремни за војску.
 
Маните се политике, него причајте шта је било на пријемном. Је л' пало то пливање? Каква је математика?

Пливања није било.Ја контам да су инфо за купаћи добили само они који су ставили речне јединице.Математика мучна,рекао је неко већ да је од 300 људи 150 имало 0.Туга
 
Po mom misljenju matematika i fizicka sprema ne trebaju da budu izjednaceni posto je na akademiji izuzetno bitno znanje matematike.Kada sam bio na polaganju nisam video nijednog kadeta koji lici na strebera.Glavni predmet na akademiji je 90 % matematika pa stoga je i logicno da se vidi odma na pocetku, pri upisivanju akademije, ko koliko zna matematiku.Nemojte pogresno da me shvatite da i fizicka sprema nije bitna.
Srecno svima!
 
Надам се да није касно,био сам на пријемном до 7,последња група.Овако,математика је тежа него прошле године и самим тим су сви лошије урадили што даље значи да је ове године конкуренција слабија.Области су исте ал су задаци сложенији,и обновите функције.Оно што сам приметио је да има 3 задатка са тригонометријом,рачунска.Што се тиче физичког за 60м не дозволите да вам упропасти трема,као и мени,само опуштено као да сте сами.Скок у даљ рачунајте да се ради на тартар стази и да ће одраз да вам буде квалитетнији.Онда вам следи мала пауза пре згибова и склекова.Код згибова је дозвољено мало померање ногу,ал је забрањено рахитично млатарање ногама,повлачење једном па другом руком и не подизање браде преко шипке.У овим случајевима се не броје згибови.Склекове стварно не знам,шта и како,девојкама се извињавам :) Трчање на 2400м је доказ издржљивости,мени је позлило после 4ог круга ништа нисам видео на очи и хтео да одустанем ал кад сам видео да је општа фрка око мене настала утрчао сам опет на стазу и наставио и остварио добро време :) трчи цела група истовремено (20ак људи).Ако вас још нешто занима питајте :)
KOJI SU SVI BILI ZADACI? POSTO JE BILA TRIGONOMETRIJA ,STA JE SVE BILO IZ NJE? JEL BILA 3 ZADATKA IZ SREDJIVANJA IZRAZA KAO ONO STO JE BILO PROSLE GODINE(ONO STO IMA NA SAJTU)?STA JE BILO OD GEOMETR. FIGURA I OBLIKA(MISLIM S JEDNE STR TROUGAO I TD. A SA DRUGE STR. VALJAK ,KUPA ,PRIZMA I TD.) HVALA UNAPRED :D
 
E ovako, sad sam se vratio sa prijemnog... Matematika je KRIMINALNA, znaci haos i katastrofa. Ja, koji sam se spremao vise od godinu dana, imam oko 7-8 tacnih (i to daj boze). Znaci ko za ETF, gradjevinski ili tako nesh. Samo sto oni imaju 4 sata a mi 2. Da sam imao jos sat vremena vrv bih uradio jos jedno 2-3 zadatka. *** radio sam sve zadatke od 97 pa nadalje, cak sam malo vezbao i matu za tehnicke fakultete i ovako slab rezultat, strasno. U ponedeljak od 300 kandidata, njih 150 je imalo 0 (to nam je prvo rekao jedan pukovnik), a ni danas nece biti nesto bolje. Ja tad razmisljam kakvi su to indijanci, medjutim kad sam video zadatke, sve mi bilo jasno... -.- Najbolji je cini mi se imao 27 poena (9 tacnih). Sto se tice fizickog, ne znam rezultate, ali vrv sam max uzeo. Mnogo sam se smorio danas zbog te matematike od koje sam mnogo ocekivao, tako da nemoj te da potcenjujete ove godine matematiku jer su nam takav .!. uvalili, da je to strasno...

Koliko imas bodova iz skole?
Ja mislim da ti upadas lagano ove godine sa ovim rezultatima sa prijemnog...
 
Ljudi, kako mene procenjujete, da li sam upao?

Imam 11 uradjenih zadataka do kraja, 2-3 zadatka polovicno i jedan nisam uradio do kraja. Fizicko sam uradio dobro, eventualno vrlo dobro (ne znam vreme za sprint). Iz skole imam 30 poena. Inace, bio sam u utorak, 6. grupa, pa ako je bio neko u utorak neka se javi :)

BTW. Danas zadnji dan polaganja :)
 
Ljudi, kako mene procenjujete, da li sam upao?

Imam 11 uradjenih zadataka do kraja, 2-3 zadatka polovicno i jedan nisam uradio do kraja. Fizicko sam uradio dobro, eventualno vrlo dobro (ne znam vreme za sprint). Iz skole imam 30 poena. Inace, bio sam u utorak, 6. grupa, pa ako je bio neko u utorak neka se javi :)

BTW. Danas zadnji dan polaganja :)

Био сам ја у уторак,па добро си урадио у поређењу са осталима само да је што више тачно :)
 
Ljudi, kako mene procenjujete, da li sam upao?

Imam 11 uradjenih zadataka do kraja, 2-3 zadatka polovicno i jedan nisam uradio do kraja. Fizicko sam uradio dobro, eventualno vrlo dobro (ne znam vreme za sprint). Iz skole imam 30 poena. Inace, bio sam u utorak, 6. grupa, pa ako je bio neko u utorak neka se javi :)

BTW. Danas zadnji dan polaganja :)

Ne procenjuj nista pre rezultata, nama u sredu pukovnik rekao da je jedan decko koji je radio u utorak ispisao 12 zadataka i da je imao 0... :D nije mogao covek da se nacudi. Ne bih da ti malerisem, ali strpi se za svaki slucaj ;)
 

Back
Top