Vojna akademija?

Jel zna neko kolika dioptrija je minimalna za upis , mozda je ovo vec neko napisao , ali nisam naisao na to stvarno , iako sam dosta stranica procitao, pretpostavljam da mene nece pustiti ocni lekar jer mi je dioptrija -3.00 (al bih voleo da znam kolika je minimalna) ja bih isao na lasersku operaciju cim napunim 20 godina , i te godine konkurisao za VA , a moze i sa 21-nom godinom da se upise ?... I jel zna neko koliko je imao poena onaj sto je zadnji upao na vojnu akademiju ... na primer ja , mnogo volim vojsku , vojne akademije i to... prosek u skoli mi je 3.83-4.00
fizicki sam spreman za max. bodova , iz matematike stojim dosta dobro , i tu planiram , da na ispitu probam da izvucem nekih 35+ poena , to mu dodje sve zajedno negde oko 80-85 poena , kakve su mi sanse , iskreno molim vas ? hvala unapred ... pozdrav svima i srecno na konkursima ;)
 
Ne znam sto si morao da ispravljas moje greske posto je jasno da su one nastale slucajno prilikom kucanja, nisu to neke gramaticke greske koje su odraz necije nepismenosti nego obicne "stamparske greske" sa kojima se srecemo skoro svakodnevno. Hvala na odgovorima :)
 
Pa u sustini, menadz(a ne dj)ment u odbrani i vojnoelektronsko inzinjerstvo su dva razlicita smera (posla). Sa prvim, ceo zivot provedes u jedinici, obucavas vojsku, tereni, vezbe, svaki dan dolazis u kasarnu itd. Dok sa VEI, VMI, ABHO, opet provedes jedan deo svoje karijere u kasarni, radis poslove za koje nisi strucan itd, ali ako se potrudis mozes da dobijes prekomandu u nekom institutu, laboratoriji..Ali opet ako nemas srece, mozes da zavrsis ceo zivot u kasarni kao inzinjerac :) A sto se napredovanja tice, osim godina radnog staza, potrebno je i dodatno usavrsavanje. E sad, kako to ide po cinovima, stvarno ne znam. Znam valjda da za cin porucnika moras da zavrsis master na VA, a za kasnije cinove stvarno ne znam. Za generala (brigade, major, potpukovnik..) mora da se zavrsi Generalstabna skola (imaces uslova to da upises sa nekih 35-40 godina :) )

Не мораш да завриш мастер за чин поручника.Чин поручника се добија без обзира да ли си завршио мастер студије или не.Потребан је одређен број година да радиш да би напредовао..
За генерала су потребне више школе и усавршавања.
 
Ne znam sto si morao da ispravljas moje greske posto je jasno da su one nastale slucajno prilikom kucanja, nisu to neke gramaticke greske koje su odraz necije nepismenosti nego obicne "stamparske greske" sa kojima se srecemo skoro svakodnevno. Hvala na odgovorima :)

Nema na cemu ;-). Ma salimo se mi to, nista ti nisi pogresno napisao nego je nama dosadno i malo smo neozbiljni... :)
 
Evo utiska...Prvo se mnogo ceka...Ja sam cekao 2 i po sata :) Prozovu te, napises izjavu da nisi bio operisan, da nisi bolovao od tezih bolesti i da nisi imao ozbiljnijih zdravstvenih problema, nakon toga te mere (tezina, visina), mere ti obim grudi kada udahnes i izdahnes, posle odes kod doktora koji ti izmeri pritisak, poslusa te i kaze ti da si prosao. E sad, cuo sam da su 2 lika oborili zato sto su imali isuvise visok pritisak, ali nazalost sam cuo kasno pa nisam mogao da proverim tu informaciju. Inace, gledajte da budete maksimalno smireni, jer moze da vam se desi da vam srce kuca brzo (kao meni, kada sam cuo da su obarali :) ). Obavezno prijavite tetovaze ako imate, da bi uneli u karton (ne prave probleme oko toga). I skinite sve mindjuse, pirsinge, narukvice i ogrlice (ako su one od po pola kila :) ). E da..ako ste ipak bili operisani (kila, krajnici ili tako neka sitnica) ne morate da im kazete, to nije nista strasno...Zanima ih samo ako ste operisali nesto krupnije. Curama je pregled isti. To bi u sustini bilo to.

P.S. Ako ste iz okoline mesta gde idete na pregled, refundiraju vam kartu za prevoz i daju vam novac za povratnu. Cak iako imate onu djacku mesecnu, mozete slobodno da kazete da je nemate, dace vam pare :)
 
Ljudi, treba mi pomoc. Vec sam predala papire za VA, mada, imam fore do utorka da se predomislim za smer. Htela sam vaduhoplovstvo, za pilota, ali jako je tesko upasti. Pa, sad... Ako konkurisem za vazduhoplovstvo, i ako ne prodjem, da li ce me staviti u neki drugi smer, koji navedem kao rezervni?
 
Znaci nema zubarskog pregleda?!Posto sam pritegao zubarku da mi do ih do utorka sredi.Ja idem iz Pazove za NS u utorak rekli su kad su zvali da je organizovan prevoz,samo da ne kasnim.
Pa sta nas cimaju zbog toga samo,ja reko sad ce biti komplet pregled.Te podatke imamo sa sistemackog iz skole al dobro ako je placen prevoz...I jos kad bi dali da se mezne nesto i ladno pivo posle...:D
 
Ljudi, treba mi pomoc. Vec sam predala papire za VA, mada, imam fore do utorka da se predomislim za smer. Htela sam vaduhoplovstvo, za pilota, ali jako je tesko upasti. Pa, sad... Ako konkurisem za vazduhoplovstvo, i ako ne prodjem, da li ce me staviti u neki drugi smer, koji navedem kao rezervni?

Da,daa.Prosle godine je pozivano 500 kandidata sa rang liste al su masovno obarani na zdravstvenom.a primljen je lik sa 71 bodom,taako da je izgleda zdravlje presudno.

I jos kad bi dali da se mezne nesto i ladno pivo posle...:D

Hahahhaa koja si ti faca :D
 
Ljudi, treba mi pomoc. Vec sam predala papire za VA, mada, imam fore do utorka da se predomislim za smer. Htela sam vaduhoplovstvo, za pilota, ali jako je tesko upasti. Pa, sad... Ako konkurisem za vazduhoplovstvo, i ako ne prodjem, da li ce me staviti u neki drugi smer, koji navedem kao rezervni?

ako budes imala dovoljno bodova zvace te za taj "rezervni" ... i naravno ako te na pregledu za VV ne obore zbog necega sto bi te oborili i na pregledu za neki drugi smer,onda neces imati sanse ... nadam se da kapiras :-D

sinedol:zadaci sa prijemnog se od 2009 ne razlikuju puno iz godine u godinu,nadamo se da ove godine nece puno menjati ..
 

Back
Top