Vojna akademija?

to je na VEI, vojnoelektronsko.
to kada ce biti prijemni zavisi od toga kada ce biti pun mesec u odnosu na poslednju ravnodnevnicu...

p.s. kpa i va nemaju ni pravno ni smisleno ni prakticno veze jedna sa drugom
 
to je na VEI, vojnoelektronsko.
to kada ce biti prijemni zavisi od toga kada ce biti pun mesec u odnosu na poslednju ravnodnevnicu...

p.s. kpa i va nemaju ni pravno ni smisleno ni prakticno veze jedna sa drugom


Sig :D Opet ti xD
Bice ti prijemni pocetkom maja , oko 10og. A saznas da li si prosao PRIJEMNI oko 20og , pa pocinju lekarski pregledi ...

I da , drugi deo teksta je tacan :D
 
Sig :D Opet ti xD
Bice ti prijemni pocetkom maja , oko 10og. A saznas da li si prosao PRIJEMNI oko 20og , pa pocinju lekarski pregledi ...
I da , drugi deo teksta je tacan :D
ma da ja sam ko kadetkinja kod profesora. nemos me oterati dok ne das 6 :mrgreen:
reko sam zato sto je prijemni za 133 bio jedan termin, za moju 134 skroz drugi, za vas treci a opcija je bio i 4 termin... tako da ko zna kako im dune dotad.

u majku mu,rano to..ja tek da prohodam u januaru,a ko zna kad cu da potricm..:confused:
zly odakle si spremao matu?jel moze ona zbirka sa FON-a?posto ne znam koju drugu da koristim,a ona nije losa..
sumnjam da sa fakulteta opustenih nauka mozes koristiti zbirku. treba ti zbirka za upis na tehnicki fakultet, tj elektro, masinski itd.. to ti je sve isto na prijemnom. raspitaj se u civilstvu od kolega ko ce upisivati tako nesto pa mozete zajedno vezbati.
 
pa sad... sta hoces od sebe?
najbolje nijedan :lol:
pazi, ako odaberes pesadiju i slicno, neces se namuciti. al opet najlakse je zapravo ni ne ici na fakultet...
ako odaberes neko inzenjerstvo, vise ces uciti od ovih ostalih, zezace te kako ti nisi vojnik a oni jesu, uprkos cinjenicama da su logisticari u svemu bolji od pesadije. pocevsi od urednosti soba i strojeve obuke pa do sporta. pesadija samo galami a u stvari suplje.
mos probati da budes pilot, tamo mi stvari deluju manje vise na mestu. osim cinjenice da nemas na cemu da letis kad zavrsis, i mogucnosti da ni ne postanes pilot vec na pola puta u 3.god otpadnes na nekoj proveri i ostanes vazdusni inzenjer, pustas zmajeve na livadi valjda :P

tako da, ako trazis obrazovanje (vece u odnosu na ostale va smerove) biraj neko inzenjerstvo. nije mi cilj da uvredim nekoga, ne znam kako je nekada bilo, ali ono sto danas pesadija uci je smesno. sto se vidi i po njima samima, i po cinjenici da svi pisu diplomski iz fizickog, ili istorije sto je slabije od mog maturskog rada iz gimnazije. moze ti se desiti posle da sedis u nekom ovako malo jacem drustvu, i da kazu vid ovaj 'oficir' , covek blage veze nema, glup ko k..... zato bih ja pre birao obrazovanje. nista te tamo nece spreciti da ti budes vojnicina.
evo da ti kazem da su tamo vojnicine oni koji su to bili i pre dolaska, a da akademija nije ni od koga ko je bio nedisciplinovan i vojni antitalenat napravila vojnika.
 
Па Сиг, јел боље на логистици ? Ево сад су избацили наставни план за логистику и оно не делује страшно, неки општи предмети, врло мало математике, не бих рекао да је тешко. А добро знам шта је тешко.
 
na sta mislis pod bolje? sve zavisi od toga sta ti zelis.
to sto oni zovu sad logistika kao smer, nije tehnicka nauka, nema veze s time.
u logistiku o kojoj ja pricam, spadaju hemicari masinci i elektrasi.

a po naslovu predmeta ne mozes da skontas da li je tezak ili ne. fakultet ima drugaciji pristup predmetima nego skola...
 
nije bolja ista je. to je i problem. imali smo daleko vise da ucimo nego oni a trpaju nas u istu vrecu. stavise uvek smo dobijali vise posla napolju nego oni. to sve zavisi od komandanata. j8g ko ima veca m00da njegovi bolje prodju.
sada su promenili formaciju pa vise nema bataljona logistike, sada imas bataljone i ii iii iv godina, i tu ste opet svi u istoj vreci a veze nemate jedni sa drugima zapravo.
 
једино што на логистици има мало математике, посебно ови модули општа логистика, транспорт, снабдевање, у односу на ВЕИ
 
Па што онда ја чујем да је логистика најтежи смер ? Пре бих рекао да је ВЕИ тежи, али опет зависи како коме иду природне и друштвене науке. Неко коме иду друштвене науке ће сигурно изабрати логистику или менаџмент, мада мислим, и тако доста људи каже да је логистика бољи смер, да се више учи, да је некако "господски посао" касније, да нема цимања као кад завршиш пешадију.
 
па ето, разбили смо можда неке предрасуде о логистици. али остаје онај виц: шта се види са месеца ? кинески зид и светла на логистици... :)
 
боли њих уво, али да ли је истина да они после академије имају најмање цимања око терена, дежурства ? доста је другачији посао после логистичарима, него овим "менаџерима", мислим да ови логистичари више науче, да раде озбиљнији посао сигурно...не верујем да ту иду неке ленштине које би само да заврше академију једва некако. јер ипак је прошле године прво нестало места на логистици и ВЕИ, а на крају је највише места остало на менаџменту, што говори доста о каквом се смеру ради
 
боли њих уво, али да ли је истина да они после академије имају најмање цимања око терена, дежурства ? доста је другачији посао после логистичарима, него овим "менаџерима", мислим да ови логистичари више науче, да раде озбиљнији посао сигурно...не верујем да ту иду неке ленштине које би само да заврше академију једва некако. јер ипак је прошле године прво нестало места на логистици и ВЕИ, а на крају је највише места остало на менаџменту, што говори доста о каквом се смеру ради
mrtva dezurstva svi imate. menadzeri tzv imaju mentalno najlaksi posao na terenu, a logistika je duzna da im obezbedi sve tako da ce uvek biti log dezurni krivac za sve.
ali rade svakako ozbiljniji posao.
postoji tzv 1 10 100 vrednovanje u borbi. 1 je pesadinac obican borac. 10 je onaj sto ga tu opsluzuje u kampu ili donosilac municije u borbi nebitno, a 100 je logisticar u bazi. sto ce reci roknuti jednog logisticara u bazi je jednako efektno kao roknuti 100 pesadinaca na liniji. sto ce reci najmanje isplativo je trositi municiju na prasinare, vec uzmes pa bombardujes logisticare...jer kada stavis po strani Qrcenje, oni bez logistike ne mogu nista. ni da jedu ni da se obuku ni da pucaju. mogu samo da izginu. a mnogi ni to ne umeju.
ko to zna. ono sto je sigurno je da nes raditi posao u struci... tj neces odmah. sta ti uleti posle pitanje je. nebi ti skodila veza...............
mi generalno imamo visak oficira. a to sad ko ide na akademiju... lenstine...ne bi mi verovao kad bih ti rekao ko sve ide na akademiju... mislim da bi me NEKI ljudi u crnom uhapsili ili tajno likvidirali kada bih ti rekao kakvih likova ima na akademiji. ja im nebi dao da mi ciste sneg na ulici...a kamo li da budu oficiri.
vic o svetlima na logistici vise ne stoji jer tamo skoro vise niko nista ne uci, svi prepisuju i varaju na svakoj proveri. bilo nekad, na vojnotehnickoj akademiji.
 
Poslednja izmena:
уверио сам се и сам какви све уписују академију, а да не говорим о свима који се пријављују...реално, има индијанаца, то не спорим. Мада је сигурно да ти индијанци скоро сви иду на менаџмент, јер где ће они да уче нешто озбиљније и ко ће њима да повери озбиљнији посао касније у војсци, они би само да то заврше, добију посао и као то је то. уопште, има доста неамбициозних младих људи, и на цивилним факултетима (ево ја их знам колико год хоћеш). сви би да нешто избегну, да иду линијом мањег отпора, да се завуку негде и да мирују.
 
уверио сам се и сам какви све уписују академију, а да не говорим о свима који се пријављују...реално, има индијанаца, то не спорим. Мада је сигурно да ти индијанци скоро сви иду на менаџмент, јер где ће они да уче нешто озбиљније и ко ће њима да повери озбиљнији посао касније у војсци, они би само да то заврше, добију посао и као то је то. уопште, има доста неамбициозних младих људи, и на цивилним факултетима (ево ја их знам колико год хоћеш). сви би да нешто избегну, да иду линијом мањег отпора, да се завуку негде и да мирују.
to sto kazes, ko ce njima da poveri ozb. posao... tako sam i ja mislio u pocetku... a poverice im neko isti takav samo stariji. vrana vrani oci ne vadi.
oni su losi samo u ocima boljih, kojih ima sve manje.
neambicioznih ima svuda, naravno da ce ih biti na civ.fax. jer tu treba samo provera znanja. po mom misljenju treba da budu daleko stroziji kriterijumi za upis na VA, pre svega mislim psiholoski. ko kaze da se mora upisati 250? ionako su nam rekli da nas je visak i da cemo otpadati.
upisite 78 ali da su Pravi.
 
ако неко неће да се мучи са учењем, може на академију, али је питање да ли се то исплати ? учење није мука, него остале дужности које добијеш, али ајде неко ће рећи издржаћу 4 године, па ће после бити лепо, али да ли ће баш бити лепо после на послу ?
 
pozdrav ljudi..nije me bilo par dana,pa da odg...
i mozda je i tako lose kao sto vi pricate,ali ja dok se licno ne uverim,ne odustajem..kao sto neko rece,a mislim da je sig.." bolje da se kajem sto sam izgubio godinu dana,nego da se kajem posle ceo zivot sto nisam upisao"...
za smer jos ne znam..sad vidim izaslo i ovo za smer logistika..sad se dvoumim izmedju toga i vei...matematia mi ide super(i jedino sto sam naucio u skoli),fizika onako..ali brate 2 predmeta najvise mrzim,smucili mi se u prokletoj gimnaziji...
sig par reci nam kazi o logistici ovoj novoj,ne o kojoj ti mislis..kad budes imao vremena..
 

Back
Top