Koliko bi ste bili spremni da zrtvujete za Srbiju?

Kad bude Srbija napadnuta, biste li pobegli ili u boj otisli?

  • U boj za Srbiju, bez ikakve dileme.

  • U bezaniju, i nebi me bilo briga za Srbiju.

  • U bezaniju, ali mi nebi bilo svejedno za Srbiju.

  • Tuzio bi Srbiju sto postoji.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Elvin:
zašto je nerealno negirati da će biti rata na balkanu?

Imam prijatelja koji sluzi civilno u Srbiji. Dobar je decko, i sam kaze realno u vezi rata. Voli Srbiju, zna sta veci deo bivsih sunarodnika pokojne Jugoslavije bi zeleli da rade sa srbima. Nema jednostavno hrabrosti da bude vojnik. Tragedija je sta je srpska vlada dozvolila da se desi sa ratnim invalidima. Na ulicama Beograda svakodnevno izlaze i prose. Kako je njihovoj dusi, to ne interesuje srpsku vlast.
 
RatkoMladicJunior:
Ovde ima svakakvih na forumu. Rat na balkanu ce uvek biti. Nerealno negirati da ce ga u skorijoj buducnosti biti. Zato da vidimo, iskreno receno. Jel biste pobegli, ili u rovove?
:shock: :shock: :shock:
vec sam dva rata dozivela,treba jos jedan?u skoroj buducnosti? :shock:

mislim...aj pali...i ti i tvoj nick...sa sve ratovima....:roll:

bolesno :shock:
 
Mi i da ocemo da ratujemo nemamo s cim.Jedino s prackama.Vojna industrija SFRJ bila je rastrkana po republikama,npr. tenkovi u bosni,neki delovi u Hrvatskoj...itd.Oruzije koje imamo je zastarelo i izraubovano u svim prethodnim ratovima.Mi smo rat odavno izgubili za zelenim stolom a vojna intervencija je propustena kad je to imalo kakvog-takvog smisla(1991.)
P.S. U potpunosti se slazem sa James-om
 
jomini:
Pa on kaže da nije razumno, a ne da ne treba ni po koju cenu.

pa da, nerazumno je oteti se vekovnom ropstvu ( da nismo na lepe oci oterali turke? ), nerazumno je suprotstaviti se okupatoru kad ti kaze " za jednog naseg streljamo 100 vasih", a ti "nasi" sve sama nejac... razumno je cekat' na odstrel, spakovat se i poci u izbeglistvo ( ako te prethodno ne ucmeka neko jer si, zaboga, bio razuman ) gde neces ziveti nego podrazavati zivot... visoka je cena tog razumnog akta o kome vi zborite.

jedino cu se sloziti da je nerazumno lopatom na tomahavk, ali mi ovde ne govorimo o tome, zar ne?
 

Back
Top