POSTOJI LI LEK ZA MASNO TKIVO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nadobols

Početnik
Poruka
25
Zanima me da li neko zna za bilo kakav lek protiv masnog tkiva.U poslednje vreme pojavljuju mi se masna tkiva posebno na rukama i nogama.Nemam nikakvih fizickih problema osim sto esteski nije lepo.Svojevremeno sam hiruskim putem izvadio dva(nisu se ponovo na tim mestima pojavila) i tada je ustanovljeno da je cista mast(cvarak) u pitanju.Napominjem da su masna tkiva inkapsulirana.Znam da opet mogu hiruskim putem da ih odstranim ali da li postoji drugi nacin? :???:
 
Pre dva dana sam na glavi tj. temenu napipala izbocinu koja lici na masno tkivo i bolna je na dodir. Pri tom moj tata je dva puta operisao masno tkivo na glavi i prababa je takodje imala.Da li postoji mogucnost da je u pitanju nesto drugo i kolikoje hitno otici na pregled kod lekara? Unapred hvala na odgovoru.
 
Hm, moguce je da ne deluje kod svih ali dobio sam informaciju od drugarice da "flogocid" mast moze da pomogne. Ona je mazala oko 15 dana bez prestanka i masno tkivo sa cela joj je nestalo. E, sad, da li je to samo pojedinacni slucaj, ne znam. Inace, flogocid mast je veterinarski proizvod i koristi se protiv gnojnih rana, cireva i upala koze i sluzokoze...mogu da nadjem sastav ako treba ...
 
Moj muz, otkad sam ga upoznala pre 5 godina ima na donjem delu vrata kvrzicu velicine 1/2 lesnika. Ovih meseci je pod izuzetnim stresom i stalno mu izbijaju bubuljice po licu. Kad se skinuo da legne videla sam da je na tom "lesniku" izbila bubuljica, odn. jasno se video gnoj. Stisnula sam, ljudi moji, 20 minuta sam istiskala gnoj kroz rupicu, mislila sam da cu doci do krvi, ali nista, na kraju sam stala, kad se pipne oseti se ulegnuce, ali "vrecica" nije sasvim prazna, ostalo je jos.
To mu je crveno, nisam nicim mazala, samo premazala alkoholom.
Nadam se da ce se ostatak gnoja resorbovati i nestati, ali sta ako ne bude tako ?
Sad mi je krivo sto sam pipala uopste :dash:, ali...
Ima li neko neki pametan savet ?
 
To je verovatno ono sto u narodu zovu cir.
Ne znam dal je pametno uzeti neki antibiotik al trebalo bi se konsultovati sa doktorima a ne ovako.
Ako nista bar antibitska mast da smiri taj proces.

Inace rutinska stvar ...dolazi i prolazi , koliko j aznam obnavlja se tj puni se , moze da se pojavi vrlo skoro il tek za neko vreme.
 
Antibiotik nece pomoci kao ni antibiotska mast.
Ono sto hoce je da mu se do kraja istiska sadrzaj.Probaj pa ako mnogo kuka batali.
Ako u kucnoj radinosti to ne umete,najbolje da ode kod hirurga jer ce u protivnom to opet rekordnom brzinom narasti,a posto je sada otvoreno od starta ce biti inficirano.Posto je vrat predeo pun rastresitog tkiva i zlezda, moj savet je da se gos`n javi hirurgu.
 
Moj muz, otkad sam ga upoznala pre 5 godina ima na donjem delu vrata kvrzicu velicine 1/2 lesnika. Ovih meseci je pod izuzetnim stresom i stalno mu izbijaju bubuljice po licu. Kad se skinuo da legne videla sam da je na tom "lesniku" izbila bubuljica, odn. jasno se video gnoj. Stisnula sam, ljudi moji, 20 minuta sam istiskala gnoj kroz rupicu, mislila sam da cu doci do krvi, ali nista, na kraju sam stala, kad se pipne oseti se ulegnuce, ali "vrecica" nije sasvim prazna, ostalo je jos.
To mu je crveno, nisam nicim mazala, samo premazala alkoholom.
Nadam se da ce se ostatak gnoja resorbovati i nestati, ali sta ako ne bude tako ?
Sad mi je krivo sto sam pipala uopste :dash:, ali...
Ima li neko neki pametan savet ?

Na metu gde si stiskala na cistu,sterilnu gazicu stavi nekoliko kapi propolisa i tako menjaj dva ,tri puta na dan..a i neka pije po 20-30 kapi propolisa sa jedan deci vode tri puta na dan...pomoci ce viseces..ne mozes ni da zamislis koliki sam ja apces time izlecila..
 
U kom smislu da li pookriva?
Ako ga pijes, proci ce ti bubljice,naravno ako pijes odgovarajuci,,,ali ce se posle toga opet vratiti tako da to nije pogodna metoda lecenja.

Pa to pitam.
Moj cale ima neki cir na nosu , i cedi ga neprekidno i to se neprekidno obnavlja pa sam pomislila dal bi mozd atrebalo konsultovati dr za neki antibiotik jer mi se cini da se tu uvukla neka bakterija .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top