WD disk

NICS

Iskusan
Poruka
5.705
Kupio sam nema 7 dana WD 200GB bla bla bla bla i posle dva sata mogu da podgrejem vodu jer se nenormalno kuva. Da li je NORMALNO da se tako pregreva. meni nije ali da pitam jer sam prvi put kupio WD a veorvatno i poslednji.
 
Pod normalnom temperaturom za HDD se smatra sve ispod 45C, a postaje kritichno kad predje 65. Ako ti je kucishte jeftino i loshe provetreno, normalno je da se greje, a mogao bi i da nabavish neki kuler za HDD, po mogucnosti od aluminijuma sa 1 ili 2 ventilatora. Skini sa neta program HDD life pro, pa javi kolika je temperatura. Btw. koliki su ti naponi na granama +12V i +5V, jer ako su nenormalno visoki, moze i to da "podgreva" situaciju.
 
Kuciste je od 2001 poskidao sam stranice skoro da sve "stoji" na kosturu od kucista ako se moze nazvati kuciste bas zbog hladjenja a ventilatora imam 5-6 i 2 u rezervi (SVI se cuju kao pri poletanju aviona i traktora). Mozda bih i uspeo sa progrqmom koji si naveo da me izmedu ostalog ne zeza sa prepoznavanjem ATA kablom jednom prepozna sto ne znaci da ce posle resetovanja biti O.K. A do windowsa nisam ni dosao od petka se zezam sa glupim diskom a da stvar bude bolja uzeo sam drugi disk i dvaput sam formatrao cisto da sam sebe proverim da li radim dobro. Cak sam gledao sa Partition Magic-om i tu kao da nesto smrducka a nisam otkrio sta pored zagrevanja naravno.

Toliko o WD dskovima a uzeo sa jer rade tiho (SVI se cuju kao pri poletanju aviona i traktora) jer imam nekoliko Maxtora i ferceraju lalo glasno a bolje glasno nego nikako
 
nije da te plasim,ali sam negde skoro chitao da WD pokvarene diskove sa Zapada malo popravlja i prodaje ih kao nove u regionima slicnim nashim....
naravno,ovo su nepotvrdjene glasine...
inace ja imam Maxtora od 200GB SATA i gotovo je necujan!
 
Normalno je da se greje. Uzmi jedan obican 80 mm fan i stavi ga u kuciste ispred hard-a, ima da ga
ohladi totalno. Moj Maxtor 160 GB se isto greje ali sa fan-om je hladan ko spricer. :)

Poz.
 

Back
Top