Cetnici u nasim ocima nekad i sad

Jevdjo

Ističe se
Poruka
2.995
Ovde bi trebalo da razjasnimo zasto smo posle drugog svetskog rata Cetnike poistovecivali sa najgorim demonami svih vremena,i zasto smo se mi za vreme poslednjih ratova poistovecivali sa cetnicima.
Da li smo i mi ti demoni?
ili je Srpski narod shvatio svoju katastrofalnu gresku i nepravdu koju je naneo Srpskim patriotima posle drugog svetskog rata?
 
ma kakav Šešelj nema on veze sa starim ravnogorskim pokretom...
poražavajuće je to što se svi zgrožavaju kad pomeneš ravnogorce. prve asocijacije su Karadžić, Mladić, Šešelj, prljavi, smrdljivi...
ali kažem propaganda, jbg

e sad te pitam, bez osudjivanja, čisto me zanima:
Šta nam je komunizam dobro doneo?
 
Oximoron:
Ne mislim da su partizani bili savrsheni ali te chetnichke ideje mi se nekako ne dopadaju.Vojislav Sheshelj je proglashen za chetnichkog vojvodu a shta on predlazhe?Napad na Hrvatsku?Rat?Ne bix rekao.Komunizam nam je,u svakom sluchaju,doneo mnogo vishe...

O tom pomenutom kvazi vojvodi necu da govorim niti njega pominjem sustina je ta da ono sto je bilo 1941god i nazivalo se ravnogorskim pokretom jeste bila nacionalna ideja Srba pod vodjstvom kralja dakle niceg loseg tu nije bilo sto se tice cetnicke ideje ,inace prvi pokret otpora u okupiranoj Evropi koji je spasao na stotine i stotine saveznickih vonjnika i pilota itd itd... Sto se komunista tice o njima ne zelim da trosim reci stvar je suvise izlizana i vec je sve receno ,ali ono sto je ta komunisticka ideologija ucinila je blago receno UZAS!!!
Ono sto bi zeleo da kazem a to je da se vise prestane sa tom pricom koja je bila takva kakva je bila dakle dosta je podela na ove ili one iz tog razloga zelim da apostrofiram jednu fantasticnu izreku "Ako se ne pomire proslost i sadasnjost izgubicemo BUDUCNOST"
Komunizam nije doneo nista vise nego ono sto je doneo svim zemljama istocnog bloka ,a to je mrak, progoni, ubistva i to bez ikakvih presuda itd itd Kod nas je situacija bila specificna jer je Broz bio veoma kontroverzna licnost pa je iskoristio odredjenu situaciju kako bi profitirao...
Sve u svemu dosta je vise tih prica i podela ,jednom mora to prestati...
 
@Arnold_Layne i Misha odjednom poshto je slichno pitanje...
pogledajte moju sliq u profilu i mislim da tjete shvatiti da je moje mishljenje o svemu tome:pifffff...
Chetnichka IZVORNA ideja je bila odlichna...samo su je neki ljudi pretvorili u ovo shto je sada...
Ne mislim ja da je komunizam bio saswim dobar ali za to vreme je bio odlichan.Netju sada da prosipam one pricha:'bili smo bogati,putowali swuda,bla bla' ali kad nekako pogledash...to jeste...Tito je bio jedinstvena lichnost...ali ne mislim da mu je profit bio osnovna zamisao...on jeste bio dobar vodja i nije bio ispred svog vremena...u to vreme nismo mogli pozheleti nishta vishe...to shto se raspalo sve ne mislim da je njegowa krivica vetj nekix koji su mislili da mogu biti isti kao on u vreme koje je bilo znachajno razlichito...
 
Oximoron:
@Arnold_Layne i Misha odjednom poshto je slichno pitanje...
pogledajte moju sliq u profilu i mislim da tjete shvatiti da je moje mishljenje o svemu tome:pifffff...
Chetnichka IZVORNA ideja je bila odlichna...samo su je neki ljudi pretvorili u ovo shto je sada...
Ne mislim ja da je komunizam bio saswim dobar ali za to vreme je bio odlichan.Netju sada da prosipam one pricha:'bili smo bogati,putowali swuda,bla bla' ali kad nekako pogledash...to jeste...Tito je bio jedinstvena lichnost...ali ne mislim da mu je profit bio osnovna zamisao...on jeste bio dobar vodja i nije bio ispred svog vremena...u to vreme nismo mogli pozheleti nishta vishe...to shto se raspalo sve ne mislim da je njegowa krivica vetj nekix koji su mislili da mogu biti isti kao on u vreme koje je bilo znachajno razlichito...

Nazalost nisi shvatio rec PROFIT u kontekstu koji sam ja zeleo dakle nisam mislio na njegovo licno bogacenje vec na svetsku geopoliticku situaciju koja je bila tada aktuelna...
 
Seselj je proglasen za cetnickog vojvodu od strane Vojvode Djujica. U vreme kada je dobio cin vojvode Seselj(cinilo se) se zalagao za neke "plemenite" ciljeve.
Nakon sto je otkrio svoje pravo lice Vojvoda Djujic se toliko pokajao sto mu je dodelio cin vojvode da je rekao nesto u stilu da je to jedan od najvecih gresaka u njegovom zivotu.
Nazalost vise niko nije mogao da oduzme Seselju cin vojvode....
 
Ja nisam sto posto siguran al mi se cini da mu je oduzet cin vojvode negde sam to procitao.Seselj jeste iz pocetka lepo pricao al na kraju je pokazao svoje pravo lice nije njega interesovao narod i cetnicke ideje on se interesovao svojim licnim interesima i foteljom
 
Nazalost niko ne moze da mu oduzme cin vojvode kada ga jednom dobije....
U vreme stare srpske vojske, pocevsi od generala Putnika koji je prvi postao vojvoda, cin vojvode je znacio nesto mnogo vise nego kada ga je Seselj dobio.
Cini mi se da je jedino kralj mogao da lisi generala cina vojvode, ali mi niti imamo kralja niti ovo sadasnji "cetnici" sluze kralju...
 
Чињеница је да није било четника не би било ни Срба,али мора се направити разлика између четника у Србији и ван ње током 2.Св.рата.
По мојој процени четници у Србији нису били потребни,Недић и Љотић су могли да се обрачунају са малобројним комунистима у Србији требало је све то преко Дрине у обрачун са безбожницима и усташким злотворима.
Данашњи четници немају везе са Равногорским покретом у коме реално је било и лоших људи који су допринели срозавању угледа али то не мења значај ових храбрих јунака у борби против највећих душмана Српског народа...комуниста и усташа.
borcidinarskedivizijesasvojimk.jpg


КАД БИ СРПСКА ДЈЕЦА ЗНАЛА,РЕКЛА БИ ИМ ВЈЕЧНА ХВАЛА
 
Prvo cetnici su ti koji su prvi se organizovali i te kako su bili potrebni , Djeneral Nedic je dosao iz zarobljenistva i ucinio neverovatnu stvar za srpski narod slobodna ga mozemo nazvati "srpskom majkom" ,a sto se tice Ljotica tu se vec ne mogu sloziti jer je i sam Ljotic bio na udaru cetnika inace to je zaista jedan period uzasan za Srbiju gde su postojale izbrojite ali cetiri vojske sa razlicitim ideoloskim ubedjenjima jednom recju HAOS... Tema jako pipava i komplikovana...
 
Брате зато што су сви подлегли пропаганди о некаквим ,,анти-фашистима,, четницима и партизанима и као они су наша историја.....наша историја су Дража,Недић и Љотић никако Титови злотвори!

milannedic1mq.jpg


ДОШАО САМ НА ВЛАДУ ДА СПАСАВАМ НАРОД,ДА СЕ МЕЂУСОБНО НЕ ИСТРЕБИ,ДА ЗАВЛАДА РЕД И МИР,РАД И БРАТСТВО,ДА САЧЕКАМО СВРШЕТАК РАТА ЗДРУЖЕНИ ПОД СРПСКИМ БАРЈАКОМ,САМО СЛОГА СРБИНА СПАСАВА

А ГДЕ ЈЕ БИЛА ТА СИЛНА СОВЈЕТСКА РУСИЈА?
ШТО НАС ОНА НЕ ПОМАЖЕ У АПРИЛУ,НО ОСТАДОСМО САМИ САМЦАТИ ПРЕД НАЈЈАЧОМ ВОЈСКОМ СВЕТА,КОЈА НАС ПРЕГАЗИ КАО ОЛУЈА
 
Nacionalista:
Чињеница је да није било четника не би било ни Срба,али мора се направити разлика између четника у Србији и ван ње током 2.Св.рата.
По мојој процени четници у Србији нису били потребни,Недић и Љотић су могли да се обрачунају са малобројним комунистима у Србији требало је све то преко Дрине у обрачун са безбожницима и усташким злотворима.
Данашњи четници немају везе са Равногорским покретом у коме реално је било и лоших људи који су допринели срозавању угледа али то не мења значај ових храбрих јунака у борби против највећих душмана Српског народа...комуниста и усташа.

КАД БИ СРПСКА ДЈЕЦА ЗНАЛА,РЕКЛА БИ ИМ ВЈЕЧНА ХВАЛА

Napokon da cujemo i nesto civilizovanije sa tvoje strane....ne moras stalno da psujes i da se duris. I sa tobom moze lepo da se razgovara !
 

Back
Top