Predrasude

Petar_Pan

Iskusan
Poruka
6.907
Da li vi kad upoznajete neku novu osobu imate predrasude?

Npr. ja kao znam da se ona hebala sa jednim mojim drugom pre mene i odma mi je nekako B klase...
Ili recimo znam da ona ima neke vibratore kuci i odma mi je... :?
Ili recimo cuo sam da je ucestvovala u nekom swingu... odma fuj... a nisam je jos ni upoznao...
Ili recimo devojka je starija od mene... i to u mojoj glavi odma cini neki osecaj da ja ne treba uopste da se trudim oko nje... kao nek se ona trudi ako hoce, mene zabole...

Ja imam predrasude... a vi? Koliko je normalno imati predrasude? Koliko to utice na ljis?
 
Brale, sve sto si naveo za mene je veliki +

Ne vidim u cemu je problem?

EDIT:
Ima vibratore, odlicno moemo lepse i duze da se igramo (ne moram ja da ih kupujem)
Ucestvovala u swingu... super
Imala nekog pre mene? Jos bolje, onda zna sta hoce i kako to da uradi.

Stvarno ne vidim u cemu je problem.
 
Petre, pa ti baš ne želiš da odrasteš! Gde je Wendy da ti pomogne u ovim predrasudama ? Posebno pazi na pitanje pod brojem 4. Na toj predrasudi treba posebno da poradiš :-D Ako zaista tako misliš, onda si u velikom bedaku! Uči Pane, mozda postaneš i satir?! 8) U znanju je moć, učimo deco dan i noć! :lol:
 
Vragolasta Amfibija:
ma..iskompleksiran bre :-D
Ocigledno. Samo sto se uvek trudim da ljudima obelodanim istinu.

Ma koliko oni hteli da lupaju glavom o zid.

P.S. Po principu:
worm: deco zid je tvrd...
deca: neka neka provericemo mi sami
worm: ok... stagod
deca: TRRRAS
worm: i da li je tvrd?
deca: sto nam niste rekli da je zid tvrd???
worm: ... O_o ...

EDIT:
Astrodita:
Dogovor *kuću* gradi! Može,možeeeee...Grand kafa! ;) :lol: :lol: :lol:
Da li moze Illy kafa?
Salu na stranu to je nesto sto petar jos nije iskusio (verovatno)... dogovor.
 
Bravo Worm...ovo veliko W je zato što ti se klanjam! Da je barem više takvih muškaraca, mislim sa takvim stavovima...i...''predrasudama.'' Hajde, da svi pomognemo malom Perici, mozda ćemo i uspeti da progleda? :lol:
 
Astrodita:
Bravo Worm...ovo veliko W je zato što ti se klanjam! Da je barem više takvih muškaraca, mislim sa takvim stavovima...i...''predrasudama.'' Hajde, da svi pomognemo malom Perici, mozda ćemo i uspeti da progleda? :lol:
Iskreno mene mrzi, ja moje rekao :)

A sto se predrasuda tice ne vidim poentu istih...

Najgora predrasuda je: imala je puno momaka...

Iz moje tacke gledista to je jedan Veliki plus, jer ako sam se takvoj devojci svideo, to znaci da sam joj se stvarno svideo; a ne prisvideo (nova rec u srpskom jeziku)...

Nadam se da sam preneo misao kako treba, jer me mrzi da se raskucavam.
 
worm:
Brale, sve sto si naveo za mene je veliki +

Ne vidim u cemu je problem?

EDIT:
Ima vibratore, odlicno moemo lepse i duze da se igramo (ne moram ja da ih kupujem)
Ucestvovala u swingu... super
Imala nekog pre mene? Jos bolje, onda zna sta hoce i kako to da uradi.

Stvarno ne vidim u cemu je problem.

:-D :-D :-D
 
O svakoj osobi koju sretnemo stvaramo istovremeno i mishljenje, potpuno nevezano sa kolichinom i kvalitetom podataka koje posedujemo o istima. Ukoliko se ispostavi da je mishljenje ispravno, sve je OK. Ukoliko se to ne desi, e onda su u pitanju predrasude, tako nekako.
P.S . pa chak i kada posedujemo dovoljno informacija, pitanje je koliko smo stvarno u stanju pravilno da ih razumemo, tj. hocu reci da je opasnost od predrasuda stvarno realna.
 
worm:
Drago mi je sto imam podrsku na forumu :D :D :D

Nije stvar u podrsci nego ne vidim predrasude ...u navedenom. Kao licne predradude razumem ali generalno....:roll:
Jako me zainteresovalo imenovanje swinga u bolest.. i ja bih volela da mi se objasni kao i metode lecenja iste..
 
kučka:
Nije stvar u podrsci nego ne vidim predrasude ...u navedenom. Kao licne predradude razumem ali generalno....:roll:
Jako me zainteresovalo imenovanje swinga u bolest.. i ja bih volela da mi se objasni kao i metode lecenja iste..
Ja nisam imenovao swing u bolest, shodno tome nisam osoba koju treba pitati za "lecenje"
 
luckastalutkica:
Mislim da je normalno to sto svi imaju predrasude.Ali,bas zbog toga sto neki ljudi nemaju predrasude to ih izdvaja od drugih ljudi i zbog toga su oni neodoljivi,bar za mene.
Znaci tebi su neodoljivi (po meni) normalni ljudi. Retke su osobe koje razmisljaju kao ti.
 
luckastalutkica:
Meni su neodoljivi ljudi koji razmisljaju svojom glavom.Da,neodoljivi su mi normalni ljudi.Normalni ljudi razmisljaju svojom glavom.S tim sto dosta njih razmislja svojom glavvom isto onako kao i drugi koji isto razmisljaju svojom glavom.
E sad,postoje neki normalni ljudi koji razmisljaju svojom glavom drugacije nego sto razmislja vecina,e takvi ljudi su meni neodoljivi.
[Reklama] Taj sam [/Reklama]
 
pa, normalno vecina ljudi imaju predrasude, to nam nekako pomaze da prezivimo u evolucionarnom i psiholoskom smislu. ne trosimo bespotrebnu energiju u mozgu s time sto upotrebljavamo predrasude i stereotipove.
 

Back
Top