Outdoor LiFe&Adventures

HeBePoBaTaH_

Poznat
Poruka
7.004
Ne zanimaju me putovanja, zimovanja i letovanja, zanima me gde izlazite sa svojom jačom polovinom kada zaključate vrata stana. Pitanje važi i za momke i za devojčurke.
Juče sam kupio zmaja na Slaviji, nije neki vetar danas, ali ćemo da odemo na Ušće da ga puštamo ..
Kako se dajete na slobodu u paru?
 
E nije losa fora to za zmaja. Cesto setam sa devojkama - om pored reke, Zemunski kej, Kalis, ponekada skoknem i do Fruske gore kolima i tako. To sve obicno vikendom i kad nije ova dosadna zima i ja je mrzim. Parkovi su idealni za ljubljenje i pricu, jadanje na probleme nastale u porodici, na poslu ... Ne volim o tome u kaficima, jer svi prisluskuju a kao prave se nista necuju. Volim da izvedem devojku na mesto gde nikada nismo zajedno isli da je iznenadim. ;)
 
Tesko da mozemo da priustimo sebi malo slobode i izlaska u paru, ali kad se to i desi, onda je to bioskop, pozoriste, restoran (tako dosadne i prozaicne stvari), ili odlazak u drive-in, pijuckanje kafe negde na obali reke, i diskutovanje o knjizevnosti, filmovima. Smucanje po knjizarama nam je takodje omiljena zabava.
Hmm, u stvari mi i nemamo mnogo outdoor zajednickih aktivnosti. On ne voli sport, a ni ja bas nisam neki zaludjenik. Desi nam se da odemo zajedno da igramo tenis ili ubacujemo loptu u kos, ali to je tako retko.
A trenutno, dok napolju vlada ledenih -15, i ne upraznjavamo outdoor aktivnosti.:-(
 
Ja volim da šetam i jedem sladolede, on voli da se uvali u neku fotelju i naruči pivo ili kratak espreso i šveps. Kad za sobom ostavimo zaključana vrata obavezno idemo pešaka prvo do poslastičarnice, meka, orla, Grineta ili trga - pa završimo u DKC-u, Gavranu, Kornjači, Bre-u, Vonderu... tako negde na nekom mestu u tom fazonu.

Zmaja imamo već dugo, puštali smo ga dva puta (puštali da padne do duše) u bivšoj Ciglani ovde na Zvezdari.

Dok šetamo, gledamo izloge i tražimo u njima najsmešnije stvari koje bismo poklonili jedno drugome, tu me uvek zayebe jer nađe odvratniju stvar... Onda ga izmaltretiram da me nosi na krkače pa on malo pizdi (ali se smeje dok hvatam viseće reklame i svaki put obećava da će da me ostavi zakačenu za neku banderu)

U bioskope ne zalazimo često jer ja čim se zamrači hoću da se ljubim ili mu namerno mljackam s kokicama blizu uva a on hoće da gleda film. Ali ako krenemo - u Taku smo.

Smaram ga i da sedi po parkovima na klupi - malo je snob, neće, voli da se uvali u fotelju - ali mi uvek popušta, neće da se svađa samnom... I tako, šetamo, šetamo - i ja samo sednem a on neće da produži bez mene... On je snob ali me je brzo navukao na restorane, hotele i sve to što je napolju a u stvari unutra.
 
majcheki:
Onda ga izmaltretiram da me nosi na krkače pa on malo pizdi (ali se smeje dok hvatam viseće reklame i svaki put obećava da će da me ostavi zakačenu za neku banderu)

U bioskope ne zalazimo često jer ja čim se zamrači hoću da se ljubim ili mu namerno mljackam s kokicama blizu uva a on hoće da gleda film. Ali ako krenemo - u Taku smo.

Smaram ga i da sedi po parkovima na klupi - malo je snob, neće, voli da se uvali u fotelju - ali mi uvek popušta, neće da se svađa samnom... I tako, šetamo, šetamo - i ja samo sednem a on neće da produži bez mene... On je snob ali me je brzo navukao na restorane, hotele i sve to što je napolju a u stvari unutra.

Auuuu sto mi ovo sve nesto poznato. I ja volim da nosim moju devojku na krkacke, a ona nece kao, onda ja krenem jos i da trcim a ona se jadna us.re i vice . Ovo za restorane i hotele isto, s tim sto sam ja veliki gurman i volim sve da probam, a posebno ribu i riblje specijalitete, a ona to bas nesto ne preferira. Onda dovijanje kako i sta da naruci al uvek se nadje neki kompromis i takoo ... :lol:
 
jooj kolko vas je :lol:

Kad krene da naručuje neke ribice, školjkice ili račiće - muka mi je da ga gledam...
Na moru (prošle godine) me je nagovorio da jedem neke rakove s njim - i nisu loši ali je zato morao celu noć da trči oko mene i da mi drži čelo dok...

Kako bre možete to da jedete?
 
Retko smo sami jer su deca mala a retko kad nadjemo pomoc. Kad se ipak nadje neka pomoc onda udjemo u auto i vozimo se po gradu i gde nam je volja, kupimo picu ili sednemo u neki restoran da nesto pojedemo, idemo do Platoa i Mamuta da malo pogledamo neke knjizice, nekad odemo u bioskop ili u pozoriste, volimo i Zemunski kej i Gardos, kad je lepo vreme sedimo tako kao u studentske dane, gledamo u siroki plavi Dunav i razmisljamo, desi se i da nam decu neko pricuva za vikend onda idemo na neku planinu na pesacenje, cesto zajedno za decom a nekad i sami trcimo u prirodi, itd.
 
majcheki:
jooj kolko vas je :lol:

Kad krene da naručuje neke ribice, školjkice ili račiće - muka mi je da ga gledam...
Na moru (prošle godine) me je nagovorio da jedem neke rakove s njim - i nisu loši ali je zato morao celu noć da trči oko mene i da mi drži čelo dok...

Kako bre možete to da jedete?

Sta cu kad volim. Skoro sam jeo neku hobotnicu sa zara i mnogo je dobro. Rekoh ti da sam gurman, a poznato je da muskarci vole da jedu, klopaju sve i svasta. Cak sam moju devojku navukao na jelo kad izadjemo do grada uvece. Obavezno jedemo picu, hot dog ili neko pecivo. Ranije se ljutila a sad mi se pridruzila, valjda vidi da od toga nema vajde. :lol:
 
kada imamo priliku, mi idemo po restoranima,
eto baš smo pre neko veče imali turneju po beogradskim kafićima:p
posle sto godina, e oni neki koje smo znali, na istom mestu nisu više ti neki....
neki put odemo u pozorište, ali retko, dugo traje...a mala su nam deca.
ma naš naluđi provod je subota...shoping ceo dan, blejanje po ips-u, merkatoru, kafa negde u gužvi ...jao kako mi to sve nedostaje, u stvari :(
a što se tiče akcije dnevnog karaktera idemo sa klincima, na adu i košutnjak.
naš paja jedri:p
 
a mi vodimo lauru u park,ili setamo centrom,ili idemo nemacku,ili na bazen,ili resto,leti se vozikamo okolo,ili spijuniramo ostale parfimerije da ja kradem ideje,mada on nije odusevljen tom akcijom
 
...Radnim danima pokusavamo da, prizivanjem logisticke analitike i taktickog planiranja :D, izvucemo maksimum iz jednocasovne pauze za rucak - vec uhodana telefonska signalizacija, uvek prisutna 'oprema za real life' u gepeku (piknik koferce, cebence i badminton), malo tehnickog usaglasavanja detalja - i obicno uspevamo da rucamo zajedno...Malobrojnim, lepim danima - neprikosnoveni parkovi, narocito skrivena mestasca oko jezeraca; obavezno izuvanje cipela i badminton u 'radnim' odelima na opstu radost japanskih turista i njihovih fotoaparata...Ponekad, kada nema dovoljno vremena - reka ili stepeniste jednog od omiljena dva muzeja...Hladnim danima - setnja, kafeterije, restorani, muzeji...Uvece - tkzv. drustveno-kulturni zivot...:)
...Vikendi - parkovi, reka (na i oko), pecanje, izleti van grada-kratka putovanja, sport...
 
HeBePoBaTaH_:
Ne zanimaju me putovanja, zimovanja i letovanja, zanima me gde izlazite sa svojom jačom polovinom kada zaključate vrata stana. Pitanje važi i za momke i za devojčurke.
Juče sam kupio zmaja na Slaviji, nije neki vetar danas, ali ćemo da odemo na Ušće da ga puštamo ..
Kako se dajete na slobodu u paru?


Setnje po gradu, po prirodi, izlasci u kafice, restorane, vinoteke, na koncerte, na premijere filmova koje vredi pogledati u bioskopu, kod prijatelja, leti duze ture biciklom u cemu bas posebno uzivam, ove godine krecemo zajedno na lukostrelstvo i tako...ima dosta toga :)
 
Često odemo do većeg grada u šetnju ili na večeru, u bioskop, na bazen,izlazimo sa društvom. Kada je je lepo i toplo vreme obilazimo stare zamkove,odemo na jezero na plivanje,u zabavni park, šetamo po šumi, idemo u zoološki vrt, odemo u obližnji ice caffe italijanski sladoled... A kada nemamo vremena za provod onda radimo zajedno da bismo imali više slobodnog vremena.
 
hemoroid:
[,ili idemo nemacku
Logicno, kao i svi gasterbajteri jer je tamo sada najjeftinija hrana, niste vi jedini idu i Svajcarci. Mislim nije lose za dete da nauci da stedi.
pisala sam u okviru vanskolskih aktivnosti a ne poslova koje obavljamo:znaci idemo u nemacku radi setnje i promene vazduha.jos nesto nije jasno?aaa ime moje cerke.to sam ti napisala na pp dragi efendija
 
Mi upraznjavmo sve sto je i vecina vas navela. Setnja po zemunskom keju, Kalisu, vozimo se po gradu - raZgledamo vile i dogovaramo se koju cemo i mi kupiti jednog dana, pre smo imali i "nas" kafic u koji smo isli svaki dan al od kad zivimo zajedno onda uglavnom volimo da budemo u nasoj kucici, a obozavamo da izlazimo na picence sa nasim prijateljima. Inace kad hocemo samo da pprosetamo po gradu UVEK setamo po Knezu, ne znam zasto...Ranije smo umeli da sednemo u kola i odemo u Novi Sad na veceru i tako to, al sad se valjda ostarilo pa nas mrzi... ;)
 
Fruska gora i manastiri.Karlovci i brdo iznad.Katakombe ispod petrovaradinske tvrdjave.Kovilj i Kraj sveta.Dunav ispod Kalisa.Iskopine u Donjem gradu. Zemunski kej i Janoseva kula.Brdo iznad visnjice gde leti trazimo eventualne ostatke nekih naseobina.nista nismo nasli.Savsko setaliste sa novobeogradske strane.Ona suma na Zvezdari, Tamis..gde god ima neke prirode.
Kafici: Wonder bar, Optimist,pivnica u Skadarskoj,jedan ultra krsevan splav na dunavu, ali su girice zakon.Uglavnom kada zadjemo na neko novo mesto, biramo da izgleda prijatno.
 

Back
Top