glavobolja za dr

majcekzmajcek

Početnik
Poruka
12
vec skoro mesec dana imam neprestane glavobolje u potiljacnom delu.ustvari vise lici na neki pritisak,jer imam utisak da ce mi glava puci.imam i vrtoglavicu i mucninu,bez povracanja.meren mi je krvni pritisak,nesto je nizi 100 sa 70.krvna slika mi je u redu.inace imam 26 god.lekar kod koga sam bila kaze da to nije nista strasno,vec da ima veze sa pritiskom.dobila sam da pijem atarax i analgin,ali meni od toga nije bolje.inace sam po prirodi sklona stresovima.zanima me sta to moze biti i da li je neophodno da uradim neko snimanje i kakvo?
 
Pozdrav, ova tema i mene zanima.
ja sam imala slicne probleme,otisla sam kod dr opste prakse, koja mi je dala uput da snimim kicmu i ispostavilo se da imam spondilozu u vratnom delu, pa su mi prepisali neke vezbe i otkad ih radim znatno se bolje osecam. Doduse treba biti uporan, jer ako te vezbe redovno radim sve je super, a ako se opustim i prestanem neko vreme.. brzo me opomene glavobolja.
E sad, moja drugarica, ima bastaj problem kao ti. Ona je starija od mene, (40g) ima posao koji je drzi pred kompjuterom veci deo dana, isto kao i ti ima nizi pritisak /90/60, glavobolje koje traju po nekoliko dana i nikako da ode kod lekara jer joj kao nije nista.
Ja mislim da te glavobolje sa ukocenoscu vrata i bolom u potiljku (mada se njoj desava da je boli kaze,samo jedna polovina glave! ) verovatno poticu od kicme, pa pretpostavljam da bi tebi kad bi otisla kod lekara isto kao i njoj dao dr. uput dasnimis kicmu, sta drugo?
Mislim, ne verujem da bas salju pacijente na magnetnu rezonancu, ustvari, ima ovde KO ZNA, jel tako dr?
Sta se kaze pacijentu koji dodje da se zali doktoru na glavobolju?
 
Naravno da nije lose da snimis kicmu, prosto da iskljucis problem sa kicmom ali gotovo da sam sigurna da je u pitanju nizak pritisak jer i sama kuburim sa njim.
Ono sto je meni pomoglo da prosto sama sebi razjasnim jeli me glava boli sto me boli glava ili sto imam nizak pritisak je to sto glavobolja od pritiska nikad ne prolazi na analgetik, istovremeno kad ti padne pritisak, dobijas i taj neki cudni osecaj u glavi, nije vrtoglavica(da ti se sve vrti) vise je u pitanju nesvestica...osecaj da nisi bas najbistriji u glavi, neko lelujanje, naravno tu je i nezaobilazna refleksna mucniona, meni licno cim je muka i ne jede mi se znam da mi se skljokao pritisak.
Ustvari on je stalno nizi ali postoje dani kad to losije podnosim sto ima veze sa vremsnkim uslovima napolju.
U sustini, prati par dana ako si u mogucnosti neka 3 do 4 puta dnevno svoj pritisak, trudi se da se vise kreces i sto vise tecnosti uzimas, predlazem kiselu vodu, neku jacu tipa Knjaza ili Vrnjci...imaju veci udeo soli u sebi,izbegavaj kafu, mozes da uzimas i one slane supice iz kesice...
I tako neko vreme da vidis hoce li biti promena, nije na odmet i oftalmologa da posetis.
 
P.s. Moguce je da, ako si vec sklona tome, 'skupljas' stres u rameni pojas i redukujes sebi cirkulaciju krvi prema glavi napetoscu misica. Ako su ti svi rezultati u redu (snimanje vratne kicme, ocni pregled, KS i biohemija) i ne pomogne ovo o cemu dr prica, mozda da odsetas do nekog psihijatra da ti pomogne da se nosis sa stresom. Glavobolje bez ociglednog somatskog uzroka najcesce su kako se narodski kaze 'na nervnoj bazi'. Pozz.
 
Na tvoju glavobolju...to ne znam jer vec imas dokazane promene na kicmi koje mogu biti uzrok glavobolje nevezano za vreme, ali na ljude koji su metereopate tu vec ima uticaja, visok vazdusni pritisak daje pad naseg krvnog pritiska i obrnuto.Skok ili pad krvnog pritiska kao simptom daje glavobolju izmedju ostalih simptoma.
Posto sve to nije naucno i medicinski dokazano kao neko pravilo koje vazi za sve ,kod nekih pacijenata se ipak uzima kao moguci uzrok.
Ja sam prva metereopata, meni svaki odlazak na more prva dva dana izgleda ubitacno, kunjam, boli me glava...glavobolje vec razlikujem ,uzrok... vreme, stres, temperatura, ciklus...kad su glavobolje uzrokovane vremenom bar jos 5 osoba se u mojoj okolini taj dan zali na glavobolju.
Najvaznije je da svi vi osluskujete svoj organizam i kod tegoba koje vam se ponavljaju nadjete neko pravilo.
Doktori su tu da vam kazu sta sve moze biti uzrok, za deo tih stvari jednostavnim dijagnostickim procedurama se dokazuju i uzroci ali za vecinu stvari koje vam s vremena na vreme smetaju ipak se ne javljate lekaru, e tu probajte sami da nadjete uzrok.
 

Back
Top