C++

_GROBAR_

Početnik
Poruka
9

Poceo sam programiranje u c-u, i stekao odredjenja pocetnicka iskustva,
ali mi je dojadilo da stalno kucam dos programcice koji nemaju nikakvu prakticnu
primjenu.
Sta mi treba da pocnem da pravim WINDOWS aplikacije,i da li mi je uzaludno
steceno znanje iz c-a?
 
Znanje stečeno iz C-a će ti definitivno biti od velike koristi jer se sintaksa mnogih drugih jezika bazira na C-u. Po meni, učenje C-a je prva veća prekretnica u razvoju dobrog programera. Tada polako ulaziš u ozbiljnije vode, obično nakon Paskala i Bejzika.
Mogao bi da probaš sam da učiš, a da znanje tražiš na netu. Najbolje znanje je po meni ono koje si sam, ličnim trudim stekao. Uvek je lakše da ti neko "sipa" znanje, ali tvoje "lično stečeno" znanje je dugotrajnije i kvalitetnije.
Ja mislim da bi ti sada pametno bilo da se pozabaviš objektno orijentisanim programiranjem, što ti može biti poslednja stavka pre učenja programiranja u vizuelnom okruženju.
 
_GROBAR_:

Poceo sam programiranje u c-u, i stekao odredjenja pocetnicka iskustva,
ali mi je dojadilo da stalno kucam dos programcice koji nemaju nikakvu prakticnu
primjenu.
Sta mi treba da pocnem da pravim WINDOWS aplikacije,i da li mi je uzaludno
steceno znanje iz c-a?

Znanje u c/c++ je i vise nego korisno ili recimo obavezno, ako neznas neki drugi jezik, za rad sa vizualnim elementima.
Da bi dakle mogao poceti rad sa recimo win 32api-jem koji dakle ima GUI, moras da znas C/C++. A to sto trenutno radis u dos okruzenju nije sustina ucenja c/c++, vec da shvatis kako on radi, sto ces i sam saznati nakon par mjeseci/godina, kada ces i sam da vidis sta je to c/c++ i koliko je on neophodan za svako dalje programiranje (igre, GUI programi itd itd).
 

Back
Top