Tahikardija

Ispada da sad osobe koji imaju panicne napade ili neke druge poremecaje su redom egocentricne, lenje, ne zele da snose odgovornost za sopstvene zivote, a ja pitam sad ko nije danas takav? Mozemo da pricamo sta hocemo, ali ljudi su generalno svi "zabludeli". To sto se neko "dobro" oseca, i misli da drzi stvari pod kontrolom (samo misli) uopste ne mora da znaci da je sa njim sve u redu. Mozda je od njega digao ruke i Bog i djavo... Zapravo ne postoji osoba sa kojom je sve u redu. Slazem se da psihijatar ne moze da da nikakav recept za cudesno ozdravljenje, ali skoro svima (mislim kako psihij. tako i ljudima uopste) fali empatija, koja je po meni najvaznija. Mozda je zaista korisnije utesiti pacjenta, a ne samo provocirati i kritikovati. Ako mene pitate, kad bi bilo malo vise ljubavi medju ljudima i u najbanalnijim susretima, na pijaci, ulici, medju prijateljima, ne bi ni bilo panicnih napada. Pa zasto je to u Amer. standardni poremecaj, pa oni su primer otudjenja ljudi jedni od drugih.
Svima bih preporucila literaturu od prof. dr.Jerotica, kao i emisiju Agape svake druge nedelje u 22:30 na Studiju B. Kad njega slusam osecam vise bliskosti i emocija nego sa psihijatrom ispred mene. Ali sve to nije cudno, i oni su samo ljudi, kao i mi.
 
Ne bih se bas slozila sa tobom, itekako postoje osobe koje imaju empatiju, i koji se dobro osecaju i koji znaju sta hoce, drze konce u svojim rukama...
Daleko bilo da smo svi "zabludeli".
Nevezano za psihijatrijske pacijente, kod bilo koje bolesti, osnovni i prvi korak ka izlecenju je da se pacijent upozna sa svojom boljkom,da je prihvati i da krene da se bori...pa tek onda dolaze sva cuda savremene medicine i terapije.
Niko ti ne moze pomoci dok sam sebi ne pomognes.
 
Covek nista ne drzi u svojim rukama, to je samo privid. Cinjenica da teorijski svakog trenutka moze da umre, a u medjuvremenu stari i propada (materijalno-telesno) govori samo u prilog pomenutoj cinjenici.
Da nemas utisak da su ljudi ''zabludeli" stvarno me cudi (ne znam sto, jer te ne poznajem, ali nema veze). Ljudi zive, a ne znaju zasto zive (samo misle da znaju). Govore medjusobno, ali kao da pricaju sami sa sobom. Reklamira se neki zapadni savrseni covek, i svi kao glume (dobro skoro svi) jaoo sto mi je zivot fantastican, a ono blagi uzas. Drugi piju, drogiraju se, ah samo koliko to ljudi radi. Oni su mi iskreno mnogo simpaticniji. Sto je neko rekao, alkoholizam je metafizicka zedj. Najopasniji su oni koji misle za sebe da je sa njima sve uredu. Senka uvek postoji. Treba je osvescivati, ali je se ne mozemo otarasiti.
Neki dobiju anksiozni poremecaj. Poziv na promenu. Mnogi su se kroz bolest izlecili...
 
Jao majko bozja......jos jedno dete providjenja, sta li? Godina 21, kolko li (to su najcesce godine kada se javljaju ovakva 'prosvetljenja' do nihilizma!). Nisi ti bas dobro shvatila Junga, ni Jung ni Jerotic nisu ljudi nihilizma, a posebno ne ljudi generalizacije. JA nikako ne bih mogla da se slozim sa tom floskulom (a sigurna sam da se ni Jung ne bi slozio) da covek svakog trenutka 'stari i propada'. Ja bih rekla 'sazreva i raste'. Ali do shvatanja toga treba zaista da odrastes. NIko nije ni rekao da se mozemo otarasiti Senke. Ali nigde nje pisano da moramo da zivimo u senci. Tvoja interpretacija zivota i sveta oko tebe sasvim je adolescentna: ako imas do 25 godina i studiras filosofiju, to nije ni strasno, pripadno ti je. Ako imas vise ili studiras psihologiju, vreme je da se dobro zamislis. Mozda neka psihoterapija moze da ti pomogne da pocnes da osecas, umesto sto 'mislis' osecanja i filosofiras o smislu zivota; mozda pocnes da - zivis, i shvatis da svet nije tako zastrasujuce mesto kakvim ga vidis i da covecanstvo nije tako zastrasujuce kako ga dozivljavas. Mozda je tvoj unutrasnji svet mnogo strasniji.
 
Kad sam napisala stari i propada mislila sam na telesno sto sam i istakla. Ni trunke nihilizma nema u mojim stavovima. Izvodis zakljucke i to kakve, a nisi dobro ni procitala, pa ni razumela sta hocu da kazem. Upravo potvrdjujes moju teoriju da ljudi uglavnom pricaju sami sa sobom. Zar pretposlednja recenica: poziv na promenu nije u skladu sa "sazreva i raste"?! Ono sto me je uopste podstaklo da napisem nesto na ovu temu su provokacije 'uzmi stvar u svoje ruke' 'zauzimate prostor...' i sl. U nekim slucajevima pali, ali uglavnom je providno. Mislim da bi drugaciji pristup bio daleko uspesniji.
 
Pa eto, mislimo drugachije. Nije li ovo divna zemlja - svako ima pravo da misli? Pa cak i drugacije! :-) (Pod uslovom da ima cime, naravno). 8-)

A sto se razumevanja tice - mislim da sam te razumela mnogo bolje nego sto ti razumes. Ako mozes da razumes na sta mislim. :-D
 
Ogic,
Ja sam imala povisenu temperaturu skoro tri godine,a lekari su me ispitivali vise godinu dana da bi ustanovili da imam koksaki virus koji je verovatno udario na srce,jer sam imala povišen puls pri lakšem naporu a dešavalo se i u stanju mirovanja.Radila sam sve moguće analize,a i eho srca ,gde su utvrdili da je bila upala srčanog mišića i srčane kese.Ja ti preporučujem da u privatnoj laboratoriji odradis analizu na koksaki ,pa da budes i sa te strane siguran.Sam virus je jako rasprostranjen u našoj zemlji.Analiza krvi na koksaki može da se uradi i na institutu Torlak u Beogradu ali koliko ja znam oni nisu u mogućnosti da ti kažu da li je virus reaktivan, dok privatne laboratorije to mogu.Ja sam bila i na Torlaku i kod privatnika i mislim da je bolje da ti to odradi privatnik (cena je bila 2000 din. u maju 2002.god.).
 
@Maki
Ja ne mogu da verujem da mozes da postujes ovako!!! Jesi ti procitala sve ove prethodne strane ili samo prvi post? Decko je sasvim uredu...CCC!!! Aman ljudi, ako niste strucni u ovom podrucju NEMOJTE komentarisati i paranoisati ljude bez razloga AMAN!!!
 
Nevenchica:
@Maki
Ja ne mogu da verujem da mozes da postujes ovako!!! Jesi ti procitala sve ove prethodne strane ili samo prvi post? Decko je sasvim uredu...CCC!!! Aman ljudi, ako niste strucni u ovom podrucju NEMOJTE komentarisati i paranoisati ljude bez razloga AMAN!!!
Bas sam razmisljao sta je sa tobom, nisam odavno naisao na tvoje postove, drago mi je da si tu- veliki si pozitivac(nemoj se uobraziti)
Puno pozdrava!
 
ogic:
Cesto mi se desava da u stanju mirovanja puls iznosi 80-100/min i tada osecam nelagodnosti u predelu krudnog kosa. Jednom prilikom sam zabelezio puls od 142/min. Tada sam se javio u hitnoj, uradjen je EKG snimak koji je bio uredu. Posle toga sam uradio Internisticki pregled i doktor je rekao da je sa srcem sve uredu, pritisak 125/75.Nisu mi prepisani nikakvi lekovi. Interesuje me da li je ovo nesto ozbiljno i sta bi moglo biti uzrocnik ovom problemu?
Pored svega recenog ja ti preporucujem malo fizicke aktivnosti npr.malo dzoginga.Dovoljno je da izdvojis nedeljno 2x po pola sata za trcanje i videces rezultate.Pozz
 
ogic:
Bas sam razmisljao sta je sa tobom, nisam odavno naisao na tvoje postove, drago mi je da si tu- veliki si pozitivac(nemoj se uobraziti)
Puno pozdrava!
Kiss za tebe, samo se drzi i ne primaj sve zdravo za gotovo :) Bila sam na skijanju :D
Nisam tip osobe koji se uobrazi tako lako, don't worry :)
 
Prijatelju ja se vec dve godine borim sa ovim cudom, imam iste tripove da ce me srcka zveknuti svakog momenta, da i pored toga sto mi je dijagnostikovana anksioznost, ja sam ubedjen da je u pitanju neko organsko oboljenje. To sto si druze kako sam kazes "kognitivno potkrepljen" nazalost samo komplikuje situaciju. i sam sam krenuo u razna istrazivanja, i pocelo mi se dsavati da sam se poceo "razboljevati"bukvalno svakom bolescu za koju sam cuo ili procitao a koja je imala barem neki od simptoma koji se podudarao sa mojim.Cujem da je neko umro od srcke istog momenta pocinjem da osluskujem svoje srce, podsvesno ga stimulisem, nastaje panika, ono pocinje ubrzano da kuca, pritisak skace jedostavno nastaje kolabs.
Zamisli situaciju: Vozim se autom, pocinju klasicni simptomi stezanje u grudima, dah postaje sve kraci, osecam da ce uskoro nastupiti ozbiljan napad, dajem po gasu da se nekako dokopam kuce. Medjutim zaglavljujem u nekoj saobracajnoj guzvi a puls vec nemogu da izbrojim sigurno je preko 150o/min, nekako se rasciscava guzva, krecem velikom brzinom dok pogled pocinje da mi magli i imam osecaj da cu se uskoro onesvestiti, na nekih 500m od kuce, na automobilu puca guma, jednostavno puca, nemogu da verujem sta se desava. Ostavljam auto pored puta i nastavljam dalje pesice sa osecajem da cu svakog momenta izdahnuti. Drzeci se za grudi i pridrzavajuci se za ograde dvorista, dolazim do kuce. Tu je brat a ja nemogu da govorim, sedamo u drugi auto i brat me prebacuje do hitne. Secam se da su me izneli i stavili na krevet i prikacinjali EKG aparat. Uradili su mi EKG snimak i izmerili pritisak. Ne bas jasno cuo sam doktora koji kaze"Ma, srce je u redu...sestro dajte bensendin injekciju i 1/4 presolola." Posle 15 min. bilo mi je bolje.Znam da zvuci kao neki lose izrezirani film ali nazalost ovo je istina.

Sto se tice tvog sportskog duha, ako ti je za neku utehu ja sam sluzio u jednoj elitnoj jedinici VJ, moje proporcije 196/96 , nazalost ova bolest nebira.
Ako te zanima imam nesto literature o ovom poremecaju mogao bih da ti posaljem mail-om.
Veliki pozdrav i samo napred!!!

ja sam novi clan.naisla sam na tvoju pricu.zaprepastila se jer se i meni desavaju skoro iste stvari.vidim da pises da imas neku literaturu o ovome pa bih zamolila da mi posaljes na mail ako ti nije problem.unapred hvala
 
panicni napad uzrocnik ubrzanom radu srca ili je ubrzan rad srca uzrocnik panicnom napadu, QUOTE]

Desavalo mi se da me tahikardija probudi iz sasvim mirnog sna ( 200/min ).Napadi pocnu i
prestanu iznenadno bez ikakve najave.Pijem propranolol (2x40) i bensedin po potrebi.
Ne panicim , sve sam moguce uzroke takvih napada ispitao i nemaju pojma zasto mi se to desava.Nekad odem do urgentnog centra da mi snime napad nekad ne.Napad nekad traje celu noc nekad 5 minuta.To mi se desava jos od osnovne skole (sad imam preko 35 god.).
Jedino pametno mi je rekaoOtac Tadej : da treba da shvatim da je sve u Bozijim rukama i da cu samo tako postici ono sto mi je potrebno, a to je opustanje!
 
Sta je sa srcem kad je puls 43 otkucaja u min. a uz to je i bolesno sve od posledice mozdanog udara,uvecano srce neznam sad tacnu dijagnozu al mogu sutra napisat.Koliko je ovaj puls opastan za dalje kao da postaje sve sporiji kako koji mesec
 
Ja imam jedno pitanje. U poslednje 2 godine imam ubrzan puls (oko 90/min, koji mi smeta) i preskakanje. Kod kardiologa raznih sam bio i nijedan nije nasao nikakav problem, jednostavno su rekli da je puls takav kakav je i da mogu da pijem Concor (jer tada preskoke imam retko) i to je to.
Medjutim u poslednje vreme osecam pojacano lupanje srca, npr mogu da brojim otkucaje bez ikakvog opipavanja pulsa... sto je veoma iritirajuce. Takodje kada nekome opipam grudi osecam da je lupanje manje nego kod mene. Da li neko ima slicno iskustvo, jer ja nemam osecaj da ce prestati?
 
....tahikardija je daleki, daleki predznak budućeg srčanog oboljenja- pričao nam na predavanjima pre 20tak godina jedan profesor, internista-kardiolog...Možda nije baš primereno što ovako počinjem sa odgovorom ali treba ispitati etiologiju...Pozdrav
 
Eto, kad ne pazim. Otvorena je tema Panicni napad, mozemo i tamo da se preselimo.
`Ajmo braco panicari preko vode do slobode :-) :-) :-) (ko nije gledao Sutjeska ili Neretva, nisam siguran)

KAKAV CAR!!!! ISMEJALA SAM SE KAO LUDA!!!!:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Ja sam ovde zbog muza, on nema bas napade panike tako jake.... ali takihardije koje traju po sat,dva ima.....i sve analize su mu takodje o.k..... moram da mu pokazem ovu temu !!!
 
Prije neku veče sam se sagla da dohvatim nešto s poda i dok sam se uspravljala počela mi je tahikardija. Bilo je žestoko, pravi sitan vez, i mislim da je bilo oko 200 otkucaja u min. Trajala je otprilike oko sat i 15 min. a prestala je iz čista mira kao što je i počela u trenutku kad sam sjela na krevet u internističkoj ambulanti da mi urade drugi EKG.
Prvi EKG mi je urađen u hitnoj i pokazao je neku katastrofu, ali pritisak je bio 130/80.
Poslije prestanka tahikardije EKG je bio u redu.
U ponedeljak treba da uđem u bolnicu da mi to ispitaju, tako je tražio internista...
Inače puls mi se kreće u stanju mirovanja između 90 i 110.

Inače od djetinjstva patim od toga i nikad mi nije trajala duže od 5 min. U trudnoćama nikad nisam imala tahikardiju, ali se dešavala poslije porođaja, po jednom.Sve moguće pretrage srca su urađene i u djetinjstvu a i prije 3 godine, sve OK!
Nikakvu terapiju nikad nisam pila, niti mi je pripisivana. Hormoni štitne su mi u redu kao i UZ.
Negdje sam pročitala da ubrzan rad srca ( ne tahikardija) ima veze sa manjkom hemoglobina, a ja ga hronično imam ali nije strašno, kreće se po donjoj granici oko 100- 120.

Što mislite o ovome?
 

Back
Top