Zdravo potomstvo ili moralna načela

Zaratrustra

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
190
_____Prema istraživanju sprovedenom u Velikoj Britaniji, svaki šesti Britanac nije biološki otac svog deteta. Među narkomankama, alkoholičarkama i prostitutkama, koje inače često nisu ni sigurne ko je otac njihovog deteta, postoji izvestan broj žena koje su potpuno svesno izabrale jednog muškarca sa kojim će imati dete, i jednog sa kojim će da žive i koji će to dete, i nju naravno, da izdržava.
_____Sa stanovišta evolucije, koja naravno ne zna za moral, ovakvo rešenje je savršeno.
_____U vremenu u kome novac i materijalna sigurnost vrlo često ne idu zajedno sa inteligentnim, sposobnim i zdravim muškarcima, ovakav izbor žena obezbeđuje zdrav gen sa jedne strane i materijalna sigurnost za svoje zdravo potomstvo i sebe sa druge.

_____Šta muškarci misle o ovome već mi je poznato. Kako god da se okrenemo, guza nam nekako uvek dođe pozadi.
_____Zanima me šta žene misle o ovoj pojavi. Da li je neka od vas ikad razmišljala ovako? Da iz nekog razoga morate da birate između moralnih načela i zdravog i uspešnog potomstva, šta biste izabrale?

_____Pre nego po običaju krenete sa pljuvanjem, uzmite u obzir da je ovakva kombinacija ipak daleko zdravija od rađanja dece prvom bogatom kretenu koji naiđe.
_____Uzmite u obzir i to koliko ste vi i koliko je vaših prijateljica stvarno emotivno vezano za svoje muževe.
 
_SUNCICA_:
Ne slazem se sa tim.Zivecu sa onim koga budem izabrala,bicu luda za njim i sa njim zelim da imam dete.Druga solucija ne moze da postoji.

_____San svake normalne osobe je da nađe nekog u kog će čitavog svog života da bude zaljubljena. Ne bih želeo da nekom ubijam voju, ali statistika kaže da je verovatnoća za to veoma mala.
_____Šta ako ne uspš u svojoj nameri? Hoćeš li odustati od dece, ili ćeš ipak da napraviš kompromis?
 
Zaratrustra:
_____San svake normalne osobe je da nađe nekog u kog će čitavog svog života da bude zaljubljena. Ne bih želeo da nekom ubijam voju, ali statistika kaže da je verovatnoća za to veoma mala.
_____Šta ako ne uspš u svojoj nameri? Hoćeš li odustati od dece, ili ćeš ipak da napraviš kompromis?
Uspecu u svojoj nameri.Ne zelim da pravim kompromise,pogotove ne takve.
 
A kakve veze ima zdravo i uspesno potomstvo sa materijalnom sigurnoscu?
Zbog cega su onda deca mnogih bogatasa kreteni, narkomani, samoubice, drolje itd.?
Ja bih vise volela da moje dete zivi sa ocem koji je zdrav i inteligentan, nego sa "ocem" koji je finansijski obezbedjen.
 
Ja bih vise volela da moje dete zivi sa ocem koji je zdrav i inteligentan, nego sa "ocem" koji je finansijski obezbedjen.[/QUOTE]

U potpunosti se slažem ,a još i da kažem da ću dete roditi samo i isključivo iz ljubavi, a pod tim mislim da me "budući tata" voli, kao i ja njega.
I zaista mi nije jasno,pa da živim još sto godina, kako neko može želeti samo "udomljenje" za sebe i materijalna dobra.................pa zar ne shvata da usled nekih okolnosti može doći do toga da ni tog materijalnog više ne bude............
 
_SUNCICA_:
A sta bi ti najpre izabrao-da napravis dete nekoj zeni i vise je nikad ne vidis(ni nju ni dete) ili si za ovu drugu soluciju-izdrzavas tudje dete i zenu koja nikada nece gajiti neke emocije prema tebi?
Sta je lakse?
_____U samom startu sam napomenuo da je za muškarca ovakva situacija ponižavajuća iz bilo kog ugla. U jednom slučaju iskorištavate nas kako priplodna goveda, u drugom kao radnu snagu. I u jednom i u drugom sučaju nas niko ništa ne pita.
_____Ja lično ne bih pristao ni na jednu ni na drugu soluciju, ali me niko ništa ne pita pa ne mogu ni da biram. Ostaje mi jedino da pazim.
 
Baby Kate:
A kakve veze ima zdravo i uspesno potomstvo sa materijalnom sigurnoscu?
Zbog cega su onda deca mnogih bogatasa kreteni, narkomani, samoubice, drolje itd.?.


_____Ovakav izbor žene su i počele da prave zbog toga što danas uz novac i materilanu sigurnost ne idu obavezno i zdravi i inteligentni muškarci. Zbog toga deca bogataša i jesu vrlo često blago retardirana.
_____Novac na žalost jeste izuzetno bitan faktor za podizanje dece. Bebe moraju nešto da jedu, kad malo porastu moraju nšto i da obuku, a onda moraš da im obezbediš adekvatno škoovanje, koje je danas sve skuplje. Na kraju je požejno da svojoj deci ostaviš siguran privatan posao, da neki blago retardirani tatin sin ne bi mogao celog života da se iživjava nad njima.
Baby Kate:
Ja bih vise volela da moje dete zivi sa ocem koji je zdrav i inteligentan, nego sa "ocem" koji je finansijski obezbedjen.
_____Bogati primerak muškarca u ovom sučaju služi samo da izdržava dete, ne i da ga vaspitava.
 
kada bi tezili da steknemo sve sto nam je sa materijalnog aspekta potrebno verovatno ne bi docekali da imamo potomstvo.u redu je da se razmislja u napred, da imas neke solidne uslove za zivot, ali teziti nekom bogatstvu, pogotovo ovde, da bi imao potomke,savrsen je promasaj.logicno da je stopa nataliiteta na ovim prostorima sve manja i zbog ekonomske situacije.ali deca se radjaju valjda zbog toga sto zelis i osecas potrebu da budes roditelj.a ne zbog toga sto tako treba, sto zelis da vezes nekoga za sebe ceo zivot ili sta vec.naravno da je zdravije gajiti dete u dobrim uslovima, manje je briga, opusteniji si.ali da li se treba odreci tog na kraju jedinog vrednog cilja u zivotu zbog toga sto nemas dovoljno novca?
 
Baby Kate:
Ja bih vise volela da moje dete zivi sa ocem koji je zdrav i inteligentan, nego sa "ocem" koji je finansijski obezbedjen.

Selena:
U potpunosti se slažem ,a još i da kažem da ću dete roditi samo i isključivo iz ljubavi, a pod tim mislim da me "budući tata" voli, kao i ja njega.
I zaista mi nije jasno,pa da živim još sto godina, kako neko može želeti samo "udomljenje" za sebe i materijalna dobra.................pa zar ne shvata da usled nekih okolnosti može doći do toga da ni tog materijalnog više ne bude............
_____Pogrešno si razumela.
_____Za razliku od fufica koje samo čekaju dobru priliku i koje svakodnevno imaš priliku da vidiš sa izuzetno glupim, neotesanim ili dosta starijim muškarcima, ovim ženama nije osnovni cilj da sebi obezbede materijalnu sigurnost, i ne koriste decu da bi nekog kretena vezale za sebe.
_____Ovakvom tipu žene jedini cilj su zdrava deca, za čiju je materijalnu sigurnost spremna da uradi sve, pa i da se prostituiše. I one decu rađaju iz jubavi sa muškarcima do kojih im je stalo.
_____Veliki novac je zaista teško zaraditi, ali ga je još teže izgubiti, tako da za prosečno inteigentnu ženu koja se odluči na ovakav potez, ne postoji veliki rizik.
 
Materijalno bogatstvo ne znači nužno i zdravo dete................
Ako sam dobro shvatila, ona rađa dete sa osobom koju voli,ali bez obzira na to, spremna je da uradi sve da ga materijalno obezbedi,pa ako treba i da napusti voljenu osobu..............?
O gubljenju ne bih jer imam suprotno mišljenje...................
Garant sam sve pogrešno razumela................:-D
 
ne mogu da se slozim sa ovim da se dete po cenu prostituisanja gaji zdravo.kada je jedno sa drugim ne ide.verovatno si hteo da kazes da su spremne uslovno receno za sve da bi im obezbedile materijalnu sigurnost.prostitutka ne moze da obezbedi nikakvu sigurnost svom detetu, a posebno ne zdrave uslove za razvoj.ona je sama po sebi vrlo potrosna i prolazna.i opet se vracas na materiju kao jedinu osnovu za zdrav razvoj.
 
Ne, Selena, ona rađa dete sa muškim primerkom odabranim za oplodnju, što je po meni zdrava ženska selekcija i prirodni odabir, odn. može im se da biraju sa kim žele potomstvo...nema veze sa moralom
Ne razumem kontekst materijalnog ovde, po čemu inteligentan muškarac ne bi bio istovremeno i bogat? Ili bogat, zdrav, plodan... Ako su defektni muški primerci postali većina, ja o tome nisam obavešten..
 
Selena:
Materijalno bogatstvo ne znači nužno i zdravo dete................
Ako sam dobro shvatila, ona rađa dete sa osobom koju voli,ali bez obzira na to, spremna je da uradi sve da ga materijalno obezbedi,pa ako treba i da napusti voljenu osobu..............?
O gubljenju ne bih jer imam suprotno mišljenje...................
Garant sam sve pogrešno razumela................:-D
_____Nisi pogrešno razumela, samo je način razmišljanja toliko različit od konvencionalnog, da treba mao vremena da se prihvati. Trebalo je i meni kad sam naišo na podatak.
_____Gubitak vojene osobe, ukoliko postoji, nije nužan.
_____Šta ako zađeš u neke godine, a ne nađeš ono što ti odgovar?
 
Čitam već pet puta početak teme..............znači ona onako, napamet i na osnovu lične procene, bira tatu za svoje dete...........kao............aha............evo ovaj:ima crnu kosu,plave oči,završio je to i to,visok je toliko i toliko,ali nema kintu..........ali za to ću lako.........
Zar nije onda jednostavnije da ode u banku spermatozoida,izabere tatu,pametnog,zdravog,pravog i kraj priče?
E sad,ako opet nisam uklavirila,slobodno me nakrpite............:-D
 
Zaratrustra:
_____Nisi pogrešno razumela, samo je način razmišljanja toliko različit od konvencionalnog, da treba mao vremena da se prihvati. Trebalo je i meni kad sam naišo na podatak.
_____Gubitak vojene osobe, ukoliko postoji, nije nužan.
_____Šta ako zađeš u neke godine, a ne nađeš ono što ti odgovar?

E ako ne nađem,onda ni ne treba da nađem..........mislim nemoguće da mi baš niko neće odgovarati (ali pošto sam ja ćudljiva,možda i neće) hahahaha..............:-D
 
HeBePoBaTaH_:
Ne, Selena, ona rađa dete sa muškim primerkom odabranim za oplodnju, što je po meni zdrava ženska selekcija i prirodni odabir, odn. može im se da biraju sa kim žele potomstvo...nema veze sa moralom
Ne razumem kontekst materijalnog ovde, po čemu inteligentan muškarac ne bi bio istovremeno i bogat? Ili bogat, zdrav, plodan... Ako su defektni muški primerci postali većina, ja o tome nisam obavešten..
_____Muškarac može da bude zdravi, inteligentan i bogat u isto vreme.
_____Broj defektnih muškaraca sa mnogo para ipak je daleko veći. Živimo u vremenu u kome ljudi kojij nisu spremni da prevarama i mahinacijama dođu do značajnijih sredstava, vrlo često ostaju nezapaženi i u manjini.
 

Back
Top