Šta vas vuče u inostranstvo?

pavlea

Početnik
Poruka
36
Mislim da pitanje govori sve. Da čujem... Vidim da malo niže dole u nekom postu ljudi čak pljuju i srpsko državljanstvo... :roll:
Evo konkretno moj primer: Ja sam rođen u Sloveniji i do pre nedavno sam živeo tamo, školovao se tamo, pa me ne vuče ništa više nazad...Nemam potrebu po inostranstvu, meni je sasvim OK u Srbiji. Jeste da su niže plate, ali su i niži troškovi. I u Sloveniji trenutno vlada haos što se tiče zapošljavanja, a i ko dobije posao plata mu nije bog zna kakva. Nekad dok su moji roditelji radili, tad su bili inžinjeri plaćani oho ho... :) A sad ja i moje kolege koji smo dobili posao, niko nigde nema veću platu od 550€. I to se još ništa ne većaju,možda evro ili 2 na svaku godinu... A da samo napomenem troškove. Živeo sam u gradu gde su stanovi najjeftiniji u Sloveniji, najam stana recimo 2 sobnog za porodicu košta negde oko 200-230€, struja sa minimalnim trošenjem, paljenje bojlera po jeftinoj tarifi itd :) ne može se ispod 30€ pa da crkneš, pretplata za telefonski priključak 12€ sa PDV, komunalije isto sa minimalnim trošenjem negde oko 55€ + zimi centr. grejanje kad nas naguze još za oko 50€. RTV pretplata 10€. A gde je tek hrana???? Kilo hleba nigde nije ispod 1€. :oops:
Dakle ša hoću, da kažem, mislite li da se cede med i mleko negde vani??
Neki su ljudi meni u BG rekli da bi odmah otišli za SLO. Pa ih pitam a zašto? PA kažu da radim da zaradim i da fino živim, Slovenija je za život super. Slovenija jeste onako lepa na prvi pogled, ali očito neki ljudi još uvek žive u nekim sasvim drugačijim vremenima gde misle da su troškovi ovde kod nas skoro isti ko u Srbiji, a plate mnogo veće...ŽALOSTNO !!! :roll:
 
Mislim da pavlea ti nemas pojma o cemu pricas?
Cisto radi ravnoteze da ti kazem,mala ilustracija,pogledaj malo,BRE,cene stanova u Beogradu pa ces (u)videti da su cene u Sloveniji sica u odnosu na Srbiju!!!
Sta nas vuce u inostranstvo?
Pa pare,ne,ne,ne,ljubav prema domovini.
Hahahhhahhahhahaaha!
P.S.Nediraj mi dezelu BRE!
 
uncle Felix:
Mislim da pavlea ti nemas pojma o cemu pricas?
Cisto radi ravnoteze da ti kazem,mala ilustracija,pogledaj malo,BRE,cene stanova u Beogradu pa ces (u)videti da su cene u Sloveniji sica u odnosu na Srbiju!!!Sta nas vuce u inostranstvo?
Pa pare,ne,ne,ne,ljubav prema domovini.
Hahahhhahhahhahaaha!
P.S.Nediraj mi dezelu BRE!

Daj ti meni reci, jesi bio kad u Sloveniji? Šta hoćeš da kažeš da su stanovi kod nas bagatela napram Beogradu? Nešto takvo može da izjavi samo onaj ko stvarno pojma nema. Izvini što to moram da ti kažem. :-D

Jedna garsonjerica u Ljubljani košta oko 61 - 65K€, a ovde evo baš pod oglase pogledaj pa ćeš naći jednosoban stan od 45m2 za 67K€, pa onda pogledaj npr.3 soban stan u BG možeš naći za manje 130K€ i to opremljen, a u LJ bi te takav stan NEOPREMLJEN koštao negde imeđu 210 do 240K€. Malko jeftinije od LJ a da je veći grad su ti Maribor,Celje,Novo mesto,Koper,Nova gorica,Kranj, e tu su ti stanovi MALČICE jeftiniji...pa ti sad razmisli.
Dobro ako te pare vuku....hahahahahahahahahahahaha!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
sta me vuce???
jaooo ima toliko faktora..., ali glavni je novac
pazi bio sam, video sam kako ljudi zive i koliko rade... a verujem da si i ti...

ajde da ne pricamo prazne price o tome koliko ko ima, kakve su cene a kakve su plate, mislim da se to vec odavno zna... konkretno kako je u sloveniji ne znam, nisam nikad bio, ali mogu ti reci da nemci imaju sasvim solidan standard, po principu koliko radis toliko imas
lepo je rekao Gryphon
 
pavlea:
Daj ti meni reci, jesi bio kad u Sloveniji? Šta hoćeš da kažeš da su stanovi kod nas bagatela napram Beogradu? Nešto takvo može da izjavi samo onaj ko stvarno pojma nema. Izvini što to moram da ti kažem. :-D

Jedna garsonjerica u Ljubljani košta oko 61 - 65K€, a ovde evo baš pod oglase pogledaj pa ćeš naći jednosoban stan od 45m2 za 67K€, pa onda pogledaj npr.3 soban stan u BG možeš naći za manje 130K€ i to opremljen, a u LJ bi te takav stan NEOPREMLJEN koštao negde imeđu 210 do 240K€. Malko jeftinije od LJ a da je veći grad su ti Maribor,Celje,Novo mesto,Koper,Nova gorica,Kranj, e tu su ti stanovi MALČICE jeftiniji...pa ti sad razmisli.
Dobro ako te pare vuku....hahahahahahahahahahahaha!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mislio sam da imas neku jacu argumentaciju.I dalje nastavljas sa lupanjem!
Pogledaj BRE cene(stanova na primer),a pogledaj plate i kod jednih i kod drugih,BRE!!!
Pa onda uporedjuj ko neki penzos sa Kalemegdana!
Kad cemo na sah? :D :D
Hahhahahhahhahhahhahhaaaaaaaaaaa!
 
uncle Felix:
Mislio sam da imas neku jacu argumentaciju.I dalje nastavljas sa lupanjem!
Pogledaj BRE cene(stanova na primer),a pogledaj plate i kod jednih i kod drugih,BRE!!!
Pa onda uporedjuj ko neki penzos sa Kalemegdana!
Kad cemo na sah? :D :D
Hahhahahhahhahhahhahhaaaaaaaaaaa!

Nije sve u platama, tu su još troškovi, al dobro ajd, svako ima svoje mišljenje... ;-)

A što se tiče šaha, uf, nisam ga igrao već 10 godina ako ne i više. Moram prvo da proverim dali znam još figure da postavim kako treba.... :lol: :lol: :lol:
Možda do penzije se istreniram. :lol:
Haha ha hahahahahahahahhaaaaaaaaaaaa!!!!!!
 
uncle Felix:
pavlea:
Nepostoji,jer ti sa srednjom strucnom spremom u Sloveniji na kraju meseca ostane oko 1000 eura/evra,kad poplacas sve racune.. :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PA AKO TI NISI DEBIL ONDA STVARNO NE ZNAM KO JE !!!!!! DA MOŽEŠ NEŠTO TAKVO IZJAVITI???? PA KOLIKE MISLIŠ DA SU PLATE U SLOVENIJI???? 3000€ PA NAGORE A??? DEBILU JEDAN!!!! SA SREDNJOM STRUČNOM SPREMOM NE MOŽEŠ IMATI PLATU VEĆU OD 500€ DEBILU. ČAK NI INŽINJERI SA UNIVERZITETSKOM DIPLOMOM NEMAJU VEĆU PLATU OD 800€. JEDINI KOJI IMAJU PLATE OKO 1000-1200€ SU LEKARI I ZUBARI, A I TI SA VIŠE GODIŠNJIM ISKUSTVOM!!!! E MOJ BOLANE TI SI IZGLEDA JEDAN OD ONIH OD 80% SRPSKE OMLADINE KOJI NEMAJU NI PASOŠ, A KAMOLI DA SU BILI GDE U INOSTRANSTVU PA VIDELI KAKO SE ŽIVI NEGDE DRUGO!!!!
JOŠ SAMO ZA PRIMER DA TI KAŽEM, DA MOJA DUGOGODIŠNJA PRIJATELJICA IZ LJUBLJANE, KOJA JE VIŠA POSLOVNA SEKRETARKA,RADI U JEDNOJ GRAĐEVINSKOJ FIRMI U BEČU, I KADA POKRIJE SVE SVOJE MESEČNE TROŠKOVE JOJ OSTANE OKO 140€. PA TI SAD VIDI!!! JOŠ SAMO DA TI NAPOMENEM - DEBILU - DA JE AUSTRIJA DALEKO RAZVIJENIJA OD SLOVENIJE. I NEZNAM ODAKLE MISLIŠ DA TO MOGU OSATI 1000€ MESEČNO U DRŽAVI GDE JE PROSEČNA PLATA OKO 700€???

ALI NARAVNO VI DOLE POŠTO MEDIJI SA VAMA MANIPULIŠU KO SA OVCAMA VERUJETE U SVE. ČIM VERUJETE U VANZEMALJCE I U MUVE KLINTONKE OD 2 KILA, NARAVNO DA VERUJETE I U TAKVE STVARI... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
pavlea:
uncle Felix:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PA AKO TI NISI DEBIL ONDA STVARNO NE ZNAM KO JE !!!!!! DA MOŽEŠ NEŠTO TAKVO IZJAVITI???? PA KOLIKE MISLIŠ DA SU PLATE U SLOVENIJI???? 3000€ PA NAGORE A??? DEBILU JEDAN!!!! SA SREDNJOM STRUČNOM SPREMOM NE MOŽEŠ IMATI PLATU VEĆU OD 500€ DEBILU. ČAK NI INŽINJERI SA UNIVERZITETSKOM DIPLOMOM NEMAJU VEĆU PLATU OD 800€. JEDINI KOJI IMAJU PLATE OKO 1000-1200€ SU LEKARI I ZUBARI, A I TI SA VIŠE GODIŠNJIM ISKUSTVOM!!!! E MOJ BOLANE TI SI IZGLEDA JEDAN OD ONIH OD 80% SRPSKE OMLADINE KOJI NEMAJU NI PASOŠ, A KAMOLI DA SU BILI GDE U INOSTRANSTVU PA VIDELI KAKO SE ŽIVI NEGDE DRUGO!!!!
JOŠ SAMO ZA PRIMER DA TI KAŽEM, DA MOJA DUGOGODIŠNJA PRIJATELJICA IZ LJUBLJANE, KOJA JE VIŠA POSLOVNA SEKRETARKA,RADI U JEDNOJ GRAĐEVINSKOJ FIRMI U BEČU, I KADA POKRIJE SVE SVOJE MESEČNE TROŠKOVE JOJ OSTANE OKO 140€. PA TI SAD VIDI!!! JOŠ SAMO DA TI NAPOMENEM - DEBILU - DA JE AUSTRIJA DALEKO RAZVIJENIJA OD SLOVENIJE. I NEZNAM ODAKLE MISLIŠ DA TO MOGU OSATI 1000€ MESEČNO U DRŽAVI GDE JE PROSEČNA PLATA OKO 700€???

ALI NARAVNO VI DOLE POŠTO MEDIJI SA VAMA MANIPULIŠU KO SA OVCAMA VERUJETE U SVE. ČIM VERUJETE U VANZEMALJCE I U MUVE KLINTONKE OD 2 KILA, NARAVNO DA VERUJETE I U TAKVE STVARI... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ok,u Srbiji se bolje zivi.
Aj zdravo.
 
pavlea:
Mislim da pitanje govori sve. Da čujem... Vidim da malo niže dole u nekom postu ljudi čak pljuju i srpsko državljanstvo... :roll:
Evo konkretno moj primer: Ja sam rođen u Sloveniji i do pre nedavno sam živeo tamo, školovao se tamo, pa me ne vuče ništa više nazad...Nemam potrebu po inostranstvu, meni je sasvim OK u Srbiji. Jeste da su niže plate, ali su i niži troškovi. I u Sloveniji trenutno vlada haos što se tiče zapošljavanja, a i ko dobije posao plata mu nije bog zna kakva. Nekad dok su moji roditelji radili, tad su bili inžinjeri plaćani oho ho... :) A sad ja i moje kolege koji smo dobili posao, niko nigde nema veću platu od 550€. I to se još ništa ne većaju,možda evro ili 2 na svaku godinu... A da samo napomenem troškove. Živeo sam u gradu gde su stanovi najjeftiniji u Sloveniji, najam stana recimo 2 sobnog za porodicu košta negde oko 200-230€, struja sa minimalnim trošenjem, paljenje bojlera po jeftinoj tarifi itd :) ne može se ispod 30€ pa da crkneš, pretplata za telefonski priključak 12€ sa PDV, komunalije isto sa minimalnim trošenjem negde oko 55€ + zimi centr. grejanje kad nas naguze još za oko 50€. RTV pretplata 10€. A gde je tek hrana???? Kilo hleba nigde nije ispod 1€. :oops:
Dakle ša hoću, da kažem, mislite li da se cede med i mleko negde vani??
Neki su ljudi meni u BG rekli da bi odmah otišli za SLO. Pa ih pitam a zašto? PA kažu da radim da zaradim i da fino živim, Slovenija je za život super. Slovenija jeste onako lepa na prvi pogled, ali očito neki ljudi još uvek žive u nekim sasvim drugačijim vremenima gde misle da su troškovi ovde kod nas skoro isti ko u Srbiji, a plate mnogo veće...ŽALOSTNO !!! :roll:


Cekaj, jel` ti pokusavas da nam kazes da je u Sloveniji losije nego u Srbiji?

Hmm.....ne znam sta je to dobro u Srbiji, hteo bih da mi kazes nesto detaljnije.

Nigde nije idealno ali da je u Srbiji stvarno lose, lose je. Broj ljudi koji svakog dana bezi iz te jadne Srbije ti je dovoljan pokazetelj kakvo je stanje u zemlji.
Na moju srecu ja sam uspeo da se iscupam iz cele te price i sada sasvim fino zivim u Kanadi, ne mogu se pozaliti, tako da bi to bilo ujedno i odgvor na tvoje pitanje, kako je tamo negde preko.
Meni novac nije bio presudan kada je rec o odlasku iz Srbije, najveci problem je to sto niko u toj jadnoj Srbiji ne vidi nekakvu buducnost, vlada i dalje haos, potpuna letargija, primitivizam na svakom koraku, ljudi su toliko iskvareni da je to prosto postalo degutantno!
Ponekad me je stvarno i sramota tog naseg pasosa, zalosno zvuci ali je tako.
 
e tako mi je jedna slovenka pre 20tak dana solila pamet...te kao sqpo...te kao ne znash kako je to...

ej ljudi nas su pre 6god bombardovali...o chemu mi ti prichash...nije problem u novcu...problem je u yebenoj perspektivi...problem je u tome shto sutra nishta ne obetjava sem josh vetjih stanja i gowana...problem je shto ja s 25god ne mogu da izadjem iz zemlje ni pod razno...netju govoriti o tome koliko zhelim da vidim i dozhivim...eeej jesi li ti lud pogledaj ovoooo...sa chim ti poredish bre...slovenija je jbna evropa ovo je srednji vek...ej choveche...to shto su pljeskavice jeftine to nije plus...ja poznajem devojq koja radi kod kineza u butiq za 12 iljada...ej to je 150e...i ovde nema stan ispod 150e...ima al shupa...o chemu mi ti prichash dal si normalan...dodju tako i kenjaju kako je kod njih teshko...kako je bilo otpushtanja...choveche ovde nema perspektive...nikakve
 
Meni se,pak,stvari,necine tako crne.
Jednom kad otvore granice Srbije,a to ce biti kad-tad,stotine hiljada mladih ce kao hiljade belih golubova iz Srbije poleteti put Evrope,Slovenije i Sveta.
Tako ce biti sa 80% posto stanovnistva.Bice to najveca i poslednja seoba Srba jos od Arsenija Carnojevica.
Do tada ce Slovenija propasti.Od gladi.Hahhahahahahaaaa.
 

Back
Top