Položaj Meseca u znacima

U kom znaku vam je Mesec?

  • Ovnu

  • Biku

  • Blizancima

  • Raku

  • Lavu

  • Devici

  • Vagi

  • Škorpionu

  • Strelcu

  • Jarcu

  • Vodoliji

  • Ribama


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
u zenskom horoskopu znaci jak uticaj majke,au muskom
edipv kompleks,u svakoj zeni trazi majku.Mesec u losem aspektu ukazuje na mrznju prema zenama,usled loseg odnosa sa majkom.muskarac sa takvim mesecom trazi fatalnu zavodljivu zenu,dok zena sa takvim mesecom mora da zivi pametno svoj eros,inace ce biti frustrirana.
 
sandrea:
u zenskom horoskopu znaci jak uticaj majke,au muskom
edipv kompleks,u svakoj zeni trazi majku.Mesec u losem aspektu ukazuje na mrznju prema zenama,usled loseg odnosa sa majkom.muskarac sa takvim mesecom trazi fatalnu zavodljivu zenu,dok zena sa takvim mesecom mora da zivi pametno svoj eros,inace ce biti frustrirana.
A gledas li ti aspekte meseca.Pa gde se nelaze planete koje prave aspekt sa mesecom..itd.pa na kom je stepenu mesec...Zatim gde je Pluton vladaoc skorpije...Uh kako povrsno tumacenje.. prepisano iz knjige.Pa znaci svi ljudi na ovoj planeti koji imaju Mesec u skorpiji u 4 kuci imaju edipov kompleks i slcne gluposti koje su navedene.Zbog ovakvog povrsnog tumacenja, koje se samo prepisuju iz knjiga imamo malo dobrih astrologa
 
naravno, salila sam se :lol: mesec generalno upravlja emocijama i predstavlja zene (vazno je veoma u kojoj se kuci nalazi u natalnoj karti) i koji je prirodni vladar znaka rak, koji je najemotivniji znak upravo zbog svog vladara, a pritom je suprotan znaku jarca (koji je sedmi znak od raka). dakle, mesec u znaku jarca ne moze uopste dobro da se izrazi jer se nalazi u veoma netipicnom znaku. jarcem vlada saturn koji ima veze sa svim ostalim samo ne sa emocijama :-( i ljudi sa mesecom u jarcu su generalno veoma suzdrzani kad su emocije u pitanju, cak i stidljivi i kao da ne znaju bas sta bi tacno sa emocijama trebaloo da se radi (sto ne znaci da nisu emotivni!). jedina dobra stvar u vezi meseca u jarcu jer daje emocijama stabilnost i neguje emocije na duze staze, tako da moze da bude dobar za ocuvanje veza, brakova itd....zadovoljan?
 
veconi:
Pa recimo da sam zadovoljna, ali mislim da sam mnogo komplikovana osoba.
Zasto? Pa zato sto sam vaga-riba, mars i venera u skorpiji, mesec u jarcu (u 12.kuci) !
Vecito mi nesto fali! DA li mogu da naucim da pokazujem emocije?
huh, ja mislim da svako moze sve da nauci, samo ako hoce i ako se potrudi i slusa sebe i bavi se introspekcijom (to je najvaznije!), da znas zasto nesto radis, i zasto se negde blokiras....a s obzirom da ti je podznak riba, i da su ti venera i mars u vodenom znaku takodje, ne bi trebalo da bude tesko da naucis da pokazujes svoje emocije. jedini problem koji tebe verovatno koci je taj da se ustavri plasis da ih pokazes da ne bi bila povredjena...ali to je skroz glupo, zato sto ako ne das, ne mozes ni da dobijes! cak iako te neko povredi zbog toga sto si pokazala emocije nije vazno, neko drugi nece, a pokazivanjem emocija mozes da ojacas i da dobijes ono sto stvarno trazis - ljubav! a plus mesec u 12.-oj je tezak, to bas znaci skrivanje emocija i delovanje iz podsvesti... znaci treba malo da radis na svojoj podsvesti, da je osvestis. to uopste nije lako, ali sigurna sam da ako se potrudis da ces puno dobiti...ja imam sunce i saturn u 12. kuci i veruj mi, znam o cemu pricam :)
 
cao. pazljivo citam ovu temu, bas sam se pronasla... nego, meni je mesec u jarcu u 2. kuci,
a saturn u raku u 7. , totalno suprotno od onog sto bi trebalo... da nije sve idealno,nije, ali nesto si rekla da se sve moze nauciti, promeniti, pa, jel mogu i ja nesto da promenim?
 
veconi:
Pa recimo da sam zadovoljna, ali mislim da sam mnogo komplikovana osoba.
Zasto? Pa zato sto sam vaga-riba, mars i venera u skorpiji, mesec u jarcu (u 12.kuci) !
Vecito mi nesto fali! DA li mogu da naucim da pokazujem emocije?

budi prirodna i budi uvek ono sto jesi, jer uopste ne postoji pravilo kako, kad, na koji nacin i u kom intenzitetu svako mora da pokazuje emocije ili ne, ne postoji stereotip...kad bi se svi kolektivno programirali po stereotipu odnosno nekom sablonu, i kad bi svi bili isti, naravno usiljeno a ne prirodno,zamisli samo kako bi sve to bilo ljigavo i dosadno...
a primera za to imas svuda oko sebe, ljudi se uklapaju u neke sablone, stavljaju maske, uce kako da se ponasaju i na kraju postaju roboti i klonovi, svi se ponasaju isto izvestaceno po istom principu i sablonu...mnogo ljudi upada u ovu zamku i onda gube identitet, posebnost, prirodnost i ubijaju bukvalno svoje prirodno bice, utapaju se u masu robota izaslih sa iste linije serijske proizvodnje i bukvalno nestaju u masi, postaju dosadni, jednodimenzionalni i nezanimljivi...
ja licno takve ljude izbegavam, jer su mi dosadni, cim vidim izvestacenu masku i usiljenost i sablonsko ponasanje, meni je to ljigavo, ti ljudi su po meni kukavice nesposobni da se bore za sebe svoju individualnost i svoj identitet, misleci da im neki ljigavi stereotip ponasanja donosi srecu uspeh, priznanje itd...
da u nekom svetu sapunice, izvestacenih robota....u svetu istih i identicnih...ali ja se uvek trudim da ne budem deo tog sveta, vec onog prelepog, sarenog, zanimljivog , sveta izazova gde smo svi razliciti, gde svako ima nesto divno i posebno da nam pokaze , gde se svako istice i jasno vidi u punom sjaju i lepoti svoje posebnosti, posebnosti koju nema niko drugi samo on...
 
Ne mogu da verujem koliko mi je ljudi u zivotu reklo (izjavilo) u nekoj konverzaciji "Ja zelim da budem isti kao drugi, da se ponasam isto kao drugi, trudim se da postujem pravila ponasanja, da razmisljam isto kao drugi , da se uklopim , jer ne zelim da se izdvajam"..
itd...znaci ljudi potiskuju svoju pravu prirodu stavljajuci masku i ponasajuci se vestacki po nekom "pravilu", da bi bili isti kao svi ostali, da bi se uklopili...ljudi se boje da budu drugaciji,misle da je to zlo, da je to nesto lose, da ce biti autsajderi i da ce njihova prirodnost da bude osudjena od strane drugih jer su drugaciji....sto je suludo, ali ovaj svet nazalost koliko vidim sve vise i vise ide bas ka tome....

Mislim, evo neka mi neko napise pravilo kako se pokazuju emocije?:))
Ne postoji pravilo, ti sigurno pokazujes emocije ali na neki svoj nacin, a u tom smislu smo svi razliciti,svi imamo neki nas nacin kako ih pokazujemo u zavisnosti od nase licnosti, i sve je to normalno, s tobom je sve u redu veruj mi, i nemoj da se opterecujes time, budi ono sto jesi i samo tako ces uvek znati da se ponasas pravilno jer se ponasas prirodno:)))
 
Ukazuje na rezervisanost i uzdržanost, skepticizam i hladnu prirodu.Osoba ozbiljno shvata život i emocionalno se identifikuje pre sa materijalnim nego sa duhovnim vrednostima.Ovaj položaj stvara AMBICIJU, naporan rad,a ambicija je usmerena na sticanje statusa i materijalne sigurnosti.Osoba aktivno radi da bi stekla moć i novac, kao i položaj za sebe i porodicu, i kada dobije položaj veće društvene odgovornosti, postaje sebična u stečenim pravima.Često je stidljiva i nesigurna u svoju vrednost i preosetljiva iz stvarnih ili izmišljenih razloga.Sklona je da se opravdava ličnim dostojanstvom i postignutim ambicijhama. Ako je Mesec afliktovan,osoba je proračunata u sticanju moći po svaku cenu, bez poštovanja za osećanja drugih!

Nije sve tako crno, a ako se neko pronašao u ovom tekstu, znači da treba da radi ''na sebi'', u smislu da gaji emocije i prilazi okolini i voljenim osobama sa više osećanja. Da dodam:u kasnijim godinama zivota, po pravilu, ove osobe oboljevaju od reume i kosti su krte i lako lomljive( osteoporoza je indikovana u najvećem broju slučajeva upravo kod natusa koji imaju Mesec u Jarcu). Sa srećom, i....zvezde ukazuju, ali ne obavezuju! 8-)
 
Mesec u 2. kući u Ribama.


Mesec ovde ima neke kvalitete egzaltacije zbog sličnosti sa znakom Bika koji vlada 2. kućom. Ukazuje na jaku potrebu za novčanom sigurnošću da bi se omogućila stabilna porodična situacija.Emocionalno stanje osobe uveliko zavisi od materijalne udobnosti.
Osoba je uspešna u poslovanju, naročito u poslovima koji su vezani za hranu, kuće i nekretnine.Sposobnost da zadrži novac, u velikoj meri, zavisi od položaja Meseca u znaku i njegovih aspekata.Ako je u fiksnom ili zemljanom znaku, mogućnosti da to postigne su veće.
Mesec u vodenom znaku Riba pokazuje izuzetno osetljivu emotivnu prirodu koja kao sunđer upija misli i osećanja drugih.Ta nesvesna, preterana impresivnost čini osobu psihički ranjivom, pa se ona povlači u usamljenost da bi se emotivno zaštitila.Moguće su snažne psihičke i medijumske sklonosti, ali je to sigurno i pouzdano samo ako su i drugi delovi karte saglasni.Osoba ima slikovitu maštu iz koje proizlaze slikarska, muzička i pesnička ostvarenja.Obično je ljubazna i saosećajna jer je osetljiva kada su patnje drugih osoba u pitanju.
Lako se uvredi i može navući kompleks mučenika.U nekom slučajevima javlja se stidljivost.

Pozdrav Geisha! :)
 
II kuca takodje govori na koji nacin je najbolje da zaradjujes novac. U tvoj slucaju kroz simboliku meseca u Ribam : to bi bilo kroz prodaju raznih tecnosti posebno alkohola kao i kozmetickih sredstava ,sminke, kao i farmaceutskih proizvoda ( ribe) lekova itd. Mada se ne retko desi da je u pitanju i rad sa decom i negog bolesnika jer su ribei znak medicine. Posebno bi ti preporucila neki oblik umetnosti koji je povezan sa gore navedenim, naravno u slucajevima ako nekada budes otvorila nesto privatno i zaradjivala kao " slobodni umetnik"!
 
Neptunijanka:
II kuca takodje govori na koji nacin je najbolje da zaradjujes novac. U tvoj slucaju kroz simboliku meseca u Ribam : to bi bilo kroz prodaju raznih tecnosti posebno alkohola kao i kozmetickih sredstava ,sminke, kao i farmaceutskih proizvoda ( ribe) lekova itd. Mada se ne retko desi da je u pitanju i rad sa decom i negog bolesnika jer su ribei znak medicine. Posebno bi ti preporucila neki oblik umetnosti koji je povezan sa gore navedenim, naravno u slucajevima ako nekada budes otvorila nesto privatno i zaradjivala kao " slobodni umetnik"!

hvala neptunijanka, i ovo je istina ucim psihologiju i najverovatnije cu raditi u bolnici ili skoli ....astrologija je cudo :idea:
 

Back
Top