LAN PROBLEM!

Darko201

Zainteresovan član
Poruka
173
Pazi ovamo!

Imam problem sa povezivanjem na cimerov komp. Takodje on ne moze ni na moj komp. O chemu se radi. Kad pokusam da se povezem na njega, izbaci mi prozor za sifru, slican kao u prilogu (prozor.jpg). Polje Username je nedostupno (disabled) i stoji IMERACUNARA\Guest.

Na oba racunara je podesen isti WORKGROUP, isti gateway i subnet. Firewall-ovi podeseni. Sve je podeseno kao i obicno. Nisam napomenuo - LAN koristimo vec nekih godinu dana i nismo imali ovakav problem do sada. Jedina promena je ta shto sam ja stavio XP HOME legalan OEM umesto PRO, shto moguce da je problem, mada ne vidim zasto. Ako jeste to, bEm ti windows kad ne moze ni lan da radi! Cimer tera XP PRO.

Ranije, kad nam je radio LAN bez problema, koristili smo obojica XP PRO.

Da li je to problem shto ja imam HOME ili shta????
 

Prilozi

  • prozor.JPG
    prozor.JPG
    15,6 KB · Pregleda: 52
Nisam bas siguran da uopste ne podrzava. HOME ne podrzava neke vidove umrezavanja koje PRO podrzava. Verovatno je resenje u necem drugom. Valjda ce biti jos predloga, pa cu vec nesto izvuci.
 
Prvo jesi li nesto share-ovao, ako nisi moguce je, da ti se javi taj problem.

Takodje vidi u TCP/IP da li imas instalirano Client for microsoft networks.

Posto vidim po tekstu da si samo povezan sa ortakom i sa nikim vise, nemas potrebe da postavljas ip adresu, subnet masku i default gateway za oba kompa, samo stavi obtain ... automaticly....

Probaj i da pingujes njegovu ip adresu da ostvaris kontakt sa njegovim racunarom. Da bi saznao njegovu ip adresu na njegovom racunaru pokreni comand promt otkucaj "ipconfig", zati otidji na svoj racunar pokreni comand promt otkucaj ping ("lupam" 192.168.1.45.)...

Profesional ima neke dodatne zastite, i par dodatnih instaliranih programa koji na prvi pogled se ne primecuju u tome je jedino razlika od obicnog home windows.
 
ok, ne moze da se prijavi na domen...moze da se umrezi i radi u radnoj grupi..kako gost disejblovan? meni ovo lici da ti imas samo naloge za admina (koji je vidljiv u sejf modu) i gosta...verovatno si problem vec davno resio...ako nisi, uloguj se kao admin u sejf modu i otvori jos jedan nalog na racunaru
 
Tacno... home verzija je osakacena za vecinu mreznih servisa, pa se tako ne moze prijaviti na domen (jedna od mogucnosti koja joj je uskracena)... mada... mislim da bi trebalo da radi u kucnoj mrezi kao Workgorup, dakle klasica P2P bez domen controlera. A to je valjda i logicno ako joj je ostavljena mogucnost da se pridruzi Workgroup-i.
E sada, nije mi jasno sta ce ti defaulg getaway i podesavanje subneta kada je za lokalni LAN dovolja adresa koju ti dodeljuje APIP-a.Tako bi trebalo da je na jednom a i na drugom racunaru. Ne vidim razlog da mu ti podesavas sabnet, da nisi mozda heto da ga cidrujes???? Drugo, ako ste rucno podesavali IP adrese, sto je velika glupost, morate biti u istoj klasi adresa, tj. u istom adresnom opsegu.
Neko ti je vec predlozio da ga pingujes... mada ti nije objasnio kako.... pod uslovom da sete IP dobili od APIP-e... Sa komandne linije jednog od racunara kucaj ipconfig /all pa medju dovijenim vrednostima nadji IP, taj IP pinguj sa drugog racunara i obrnuto. Ako se racunari vide, tj. dobijas potvrdu da su sva cetiri paketa stigla na pingovanu adresu, onda samo terba podestit bezbednosne polise...
 
nikodim:
Neko ti je vec predlozio da ga pingujes... mada ti nije objasnio kako.... pod uslovom da sete IP dobili od APIP-e... Sa komandne linije jednog od racunara kucaj ipconfig /all pa medju dovijenim vrednostima nadji IP, taj IP pinguj sa drugog racunara i obrnuto. Ako se racunari vide, tj. dobijas potvrdu da su sva cetiri paketa stigla na pingovanu adresu, onda samo terba podestit bezbednosne polise...

BGD-Platform:
Probaj i da pingujes njegovu ip adresu da ostvaris kontakt sa njegovim racunarom. Da bi saznao njegovu ip adresu na njegovom racunaru pokreni comand promt otkucaj "ipconfig", zati otidji na svoj racunar pokreni comand promt otkucaj ping ("lupam" 192.168.1.45.)...

Nema potrebe da kuca ipconfig /all ... to se koristi za dodatne informacije, zbunio si se...

Sve je ok ovde...
 
To ti je Loopback adapter... adresa iz tog opsega nije rootabilna i sluzi iskljucivo za testiranje. Pingovanjem te adrese mozes proveriti da li racunar sa koga radis ping vidi samog sebe na mrezi...
 
Problem nije do protokola, jer ne bi izlazio prozor za ubacivanje naloga i sifre. Imas nekoliko stvari koje mozes da pokusas:
- Osposobi Guest nalog na cimerovom kompjuteru. Na taj nacin bi trebalo da dobijes READ pristup Shared folderu.
- Napravi nalog na cimerovom kompjuteru koji je identican tvom - ime naloga i sifra. Podesi ga da bude Administrator. Na taj nacin "prevaris" cimerov kompjuter da te uloguje sa lokalnim nalogom.
 

Back
Top