Samoubistva u Subotici?

mistress

Zainteresovan član
Poruka
107
E, posto se malo stisala situacija oko svega sto se desavalo u prethodnih par meseci, mozda je prikladnije postaviti ovu temu. Mozda je tema malo morbidna i sumorna ali mene zaista zanima sta je to sto toliko navodi ljude na samoubistva ovde... Ili se mozda u Subotici vise prica o tome nego po drugim gradovima? Secam se da je po nekim statistickim podacima iz ranijih godina, Subotica bila u samom vrhu, ne samo u Srbiji, vec u Evropi. Nije to vama strasno?
 
E Cao drago mi je da si se javila...pa da znam da je Subotica u samom vrhu ali razlog ne znam...cula sam jedom da je u pitanju neka depresiva ili tako nesto (nemojte me uzeti za ozbiljno) ,..dosta njih se ubilo u poslednje vreme...evo i ona mala Tamara i jos neko je bio skocio sa zgrade ,..uzas...uzas....
Meni je zao sto je OVAJ FORUM OPET UGASEN!!!!!
 
subotica i samoubista....nazalost, skoro pa sinonimi... :shock: :-(
razlozi su brojni ( ako izostavimo socijalne, ljubavne i bilo kakve licne razloge i tmurne 90 te )....relativno mala sredina i dosadna sredina, karakteristican geografski polozaj ( puno vetra koji je poznat kao depresivni detalj i bez ikakve planine, brda, vece reke koja bi napravlila dimaniku horizonta.... ), velika izmesanost vera, nacija i uticaja, blizina granice, podzemne vode palica.........mislim da je ovo dosta
 
HEMI 426:
subotica i samoubista....nazalost, skoro pa sinonimi... :shock: :-(
razlozi su brojni ( ako izostavimo socijalne, ljubavne i bilo kakve licne razloge i tmurne 90 te )....relativno mala sredina i dosadna sredina, karakteristican geografski polozaj ( puno vetra koji je poznat kao depresivni detalj i bez ikakve planine, brda, vece reke koja bi napravlila dimaniku horizonta.... ), velika izmesanost vera, nacija i uticaja, blizina granice, podzemne vode palica.........mislim da je ovo dosta
Znam, jasno mi je to sto pricas... Moze biti da sve zajedno ima nekog uticaja. Ali opet nekako, ja sam poprilicno racionalista, trebao bi neko dobro da mi razlozi uticaj podzemnih voda i vetrova na tako ekstremna ponasanja?!
 
iskreno, nemam pojma zasto, zbog cega i kako te podzemne vode uticu na ljude ali za zgradu preko puta mene, pricaju da ima neko cvoriste podzemnih voda ispod.....interesantno, u zgradi zive sve narkomani, budale i cak dva pandura ( sto je isto psihicki poremecaj, tajan skoro kao i suicid )...doduse, jos se niko nije roknuo ali polako, ima vremena.....
 
Tamara je bila kumca mog muza. Razne price kruze o tome. Ocene, strog tata, profani u gimnaziji... To je to, ali nje vise nema. Niko ne zna razloge zbog kojih prvenstveno mladi ljudi dizu ruku na sebe. Nadam se da ipak ima svetla na kraju tunela....
 
mistress:
E, posto se malo stisala situacija oko svega sto se desavalo u prethodnih par meseci, mozda je prikladnije postaviti ovu temu. Mozda je tema malo morbidna i sumorna ali mene zaista zanima sta je to sto toliko navodi ljude na samoubistva ovde... Ili se mozda u Subotici vise prica o tome nego po drugim gradovima? Secam se da je po nekim statistickim podacima iz ranijih godina, Subotica bila u samom vrhu, ne samo u Srbiji, vec u Evropi. Nije to vama strasno?

Страшно јесте али да мало боље познајеш историју града знала би одговор !
 
Ja nekako kontam da je to vec toliko uslo u mentalitet ljudi, da se za resenje nekog problema gotovo prirodno namece i ta solucija- vazi, ubicu se i onda ce sve da bude ok. I onda se prosiri prica, deca odrastaju sa tim da je to normalno i da se desava, nesvesno se prihvati ta opcija... I onda se godinama akumulira taj stav i svest o tome da na kraju dobijes ovu situaciju... Ne znam...
Hajde Biki, prenesi nam to sto je rekao strucnjak.
 
Chuo sam od nekoga da jako velika "muda" neko mora imati da bi izvrshio samoubistvo, ali ja tvdim da su velike kukavice ti shto to urade! Sa jednom trunkom hrabrosti, dok rade to shto rade, skrivaju chitav zivot kukavichluka, pored kog se nisu mogli suprotstaviti problemima! Svemu je krivo kutjno vaspitanje i mediji, na kojima su sve vishe i vishe propagirane ovakve stvari sa kojim se danashnja omladina poistovetjuje! Ukinite TV pinki slichne, i reshitjemo dosta problema medju mladima! :))
 
Cika_Vojislav:
Chuo sam od nekoga da jako velika "muda" neko mora imati da bi izvrshio samoubistvo, ali ja tvdim da su velike kukavice ti shto to urade! Sa jednom trunkom hrabrosti, dok rade to shto rade, skrivaju chitav zivot kukavichluka, pored kog se nisu mogli suprotstaviti problemima! Svemu je krivo kutjno vaspitanje i mediji, na kojima su sve vishe i vishe propagirane ovakve stvari sa kojim se danashnja omladina poistovetjuje! Ukinite TV pinki slichne, i reshitjemo dosta problema medju mladima! :))
Da, uvek sam se pitala da li je to hrabrost ili kukavicluk... I mislim da je njima potrebna uzasna hrabrost- ali samo u tom odredjenom momentu. Inace to nije stanje zdrave svesti tako da je vrlo diskutabilno i nezahvalno zakljucivati.
 
Nego, reče jedan čoEk: "Budale umiru kad moraju, pametni kad hoće", pa vi prokomentarišite tu njegovu tvrdnju. :P

Bolesna izjava !!!!
Jos bolesnija tema...ako nastavite snimice neki psiho film o vama !!!!

Gde vam je optimizam ??? Zivot je dragocen i lep, uzivajte u njema ma kakav bio.Koristite svaki dan maksimalno kao da vam je poslednji, smejte se, sirite dobro raspolozenje, pomozite ljudima koji su klonuli duhom. Nema problem koji nemoze da se resi !!! Postujte i volite ljude i stopa samoubistava ce opasti drasticno.
Nemogu da razumem ljude kojima uopste pada na pamet ovakva glupost !!! Kako moze neko da digne ruku na sebe i da unisti nesto sto je najvece i najdragocenije u celom univerzumu -ŽIVOT-
Neko bi dao sve samo da bi preziveo ili preboleo neku bolest, a kreteni koji su zdravi i pravi dizu ruku na sebe . NE RAZUMEM
 

Back
Top