Žena je dobra kao inspiracija , ali loša kad se idealizuje

cLick - OR - Die:
bojim se da ne razumem $ta je Patak hteo da kazhe. Daj prevedi to sirotinji raji koja filozofiju pratiti ne mozhe ni trpeti od mozga zuluma
PREVOD:
Prva recenica-dok je juris- dobra;kad je stignes i budes emotivan papac-losa,da ili ne?
Druga recenica-Muskarci zeninu vernost pogresno tumace,da ili ne?
Treca recenica-U vezi sa drugom-Zena je odana zato sto zeli da bude odana a ne zato sto zeli da bude odana bas tom jednom muskarcu,da ili ne?
Tako sam bar ja shvatio...
 
Tuzni_patak:
Žena je dobra kao inspiracija , ali loša kad se idealizuje.


Čak se i vernost pogrešno shvata od strane muškaraca.

Žena je odana ne osobi, vec svom izboru.

Zena je dobra dok se idealizuje, jer je losa inspiracija.

Cak se i u shvatanje pogresno veruje, od strane muskarceve.

Zena je verna u sobi, a ne kada ima izbor.

:P... krajnje sam ne ozbiljan u poslednje vreme.. ali nisam mogao da izdrzim... izvinjavam se....hahah... ili...
 
kada je covek sam svasta mu padne na pamet.kada je sa "pogresnom" osobom takodje mu svasta dolazi u misli.kada covek nije dobar sebi, nije dobar nikome.ili niko mu nije dobar.
idealizovati mozes zene iz ruskih romana, za to i sluze.zenu iz realnog i ne treba.ko je idealan da bi mogao da trazi nesto slicno?sta je vernost?sistem ustaljenih, prihvacenih ponasanja.da li treba biti veran samo zbog toga ili jer je to iskonska potreba?
 
Struja:
kada je covek sam svasta mu padne na pamet.kada je sa "pogresnom" osobom takodje mu svasta dolazi u misli.kada covek nije dobar sebi, nije dobar nikome.ili niko mu nije dobar.
idealizovati mozes zene iz ruskih romana, za to i sluze.zenu iz realnog i ne treba.ko je idealan da bi mogao da trazi nesto slicno?sta je vernost?sistem ustaljenih, prihvacenih ponasanja.da li treba biti veran samo zbog toga ili jer je to iskonska potreba?

sta znaci biti veran?uvek mi ide na jetricu ta postavka vernosti kao odricanje...odricanje od cega?sta je ono, sto coveku treba?sex?ok..koji ce mu onda veza, jbt..sto da se smara...
pa ja i kad sam sama jednom u sto godina pozelim da budem sa nekim..jednom u milion godina to bude zaista to...kome sam onda verna?sebi?
hocu da kazem...postoji vreme za sportski sex..vreme za istrazivanje..vreme za ludorije..a postoji i vreme za neke drugacije veze, potpune..prave..iskonske...

gledala sam pre neki dan film...covek je poceo da radi kao poslovna pratanja..i posle odredjenog vremena, njegova zena sazna..ocajna, ide u agenciju i izlazi sa jednim od tih muzjaka..pita ga na ulici:kako covek pocne da se bavi tim poslom?
i on joj odgovori:kad oseti potpunu nemoc...

i to je bre odgovor...koliko puta se ta famozna prevara desi jer postoje drugi problemi, jer se covek oseca nemocnim..jer zeli da oseti da je zeljen i da ima vrednost ..pa makar kao *****..ili, kao zenka koja jos moze privuci muzjaka..ili, jer je zivot poprimio takve uzasne sive tonove..pa mu dati malo svetla...a efekat?bedni povrsni odnosi koji ostavljaju vecu prazninu i pustos...
i pitam ponovo..sta znaci biti veran?ako nekog toliko zelim da ne mogu da mu odolim, onda ni ne zelim da mu odolim jbt..onda cu razbucati ono sto imam, pa krenuti u nesto novo..jbg, to se desava...a ako mi je tek do razbibrige, otici cu u bioskop...
ne odbacivati dusu, jer nam je potrebna..i koristiti mozak...;-)
 
Tuzni_patak:
Žena je dobra kao inspiracija , ali loša kad se idealizuje.


Čak se i vernost pogrešno shvata od strane muškaraca.

Žena je odana ne osobi, već svom izboru.

Ovo je užasno osećanje (uhhhhhm,,,,) kad citiraš sebe....

Prva rečenica znači po meni:
--Kad ženu vidi kao simbol ljubavi , predmet ljubavi, i cilj ljubavi , žena postaje idealna kao inspiracija, jer put do ljubavi je kao i putevi do mnogih stvari do kojih vam je stalo (do završenog posla, kuće, umetničkog dela, preko muka, do vrhunca pred sam kraj kreativnog zalaganja, kao i tehničko doterivanje na kraju....

--Ovo "žena je odana ne osobi , već svom izboru" se odnosi kad je baš stvarno odana.Znači "da izgleda" i "ispod mire, sto djavola...." ne obuhvata ovu izjavu....

Ne bih da je objašnjavam, ukratko , ne žrtvuje se radi pojedinca , nego zbog onog što on predstavlja njoj....nije odana osobi, već onoj slici što je želela da stvori u svojoj glavi sa tom osobom.
 
evo tuzni...rastuzio si me sad do bola...nisam te citirala jer nisam imala snage u grcu sam...u hropcu !
pruzam ti ruku prijateljstva
nemoj vise da citiras sebe jer ces pobiti pola foruma tom patetikom...medjutim ja sam ti sad prijateljica i to moras da shvatis kao prijateljski savet...
eto..osevzila sam ti temicu sad ce neka druga zena da nastavi
 
zar uvek i ne radimo upravo to tuzni? idealizacija i jeste nasa predstava o nekome,ne kakav je on stvarno,jer tada bi vec imala drugi naziv.i naravno, kada vremenom prodru prave osobine i nacini,da ces doci do sokantnog zakljucka da to nije ona ista osoba.zbog te idealizacije dolazi do mnogih razocaranja i do trpljenja zarad tog neceg sto si stvorio u svojoj glavi.rdjav je to posao.nekako neplodan, bar za mene.dok smo u okviru inspiracije svojim voljenima to vodi ka progresiji.i bilo bi divno da se predstava o nekome zadrzi na tom nivou.
 
Svidja mi s topik.
Mislim da prvenstveno muskarci mogu odgovoriti na pitanje/dilemu, ipak...
Ja mogu da komentarisem samo odraz u vasim ocima, dragi muskarci.

Vidite nas onako kako vam odgovara, trenutno.
Ponekada nas i idealizujete;
zar bi mogli toliko da se volimo, a da se ne idelizujemo, medjusobno.

Kazes, odane smo svom izboru...
tuzno si to rekao pacicu.
Istina, ima toga, ali zar vam nije dovoljno da budete i izbor, ako se dalje ne trazi.
Ako mi mozemo ziveti sa tim zlatnim okovima, cemu dilema kod vas,
pa, i vi imate svoje zlatne kugle oko nogu.
 
Tuzni_patak:
Ovo je užasno osećanje (uhhhhhm,,,,) kad citiraš sebe....

Prva rečenica znači po meni:
--Kad ženu vidi kao simbol ljubavi , predmet ljubavi, i cilj ljubavi , žena postaje idealna kao inspiracija, jer put do ljubavi je kao i putevi do mnogih stvari do kojih vam je stalo (do završenog posla, kuće, umetničkog dela, preko muka, do vrhunca pred sam kraj kreativnog zalaganja, kao i tehničko doterivanje na kraju....

--Ovo "žena je odana ne osobi , već svom izboru" se odnosi kad je baš stvarno odana.Znači "da izgleda" i "ispod mire, sto djavola...." ne obuhvata ovu izjavu....

Ne bih da je objašnjavam, ukratko , ne žrtvuje se radi pojedinca , nego zbog onog što on predstavlja njoj....nije odana osobi, već onoj slici što je želela da stvori u svojoj glavi sa tom osobom.
Izvinjavam se ako sam pogresno tumacio,nije te bilo pa reko da pomognem ljudima...
Tvoje tumacenje i dalje ne menja moj odgovor.
 
Frozen, što više tumačenja, to više šanse da neko primeti da mu se to već možda i desilo...

Inače ovo je u vezi sa teorijom Anime i animusa, doduše ne u sirovom stanju već sa posledicama "savršenog muškarca iz ljubića".
To je toliko zavladalo da se struja pita da li to svi i stalno radimo.....
Tu ipak postoji razlika kod muškaraca i devojki.....U pristupu i shvatanju....forma i suština, .......mazohizam i idealizam........emotivna +površnost Vs logičnost i dubina , a i jedno i drugo je ćorak bez onog drugog.....

Sad znate šta vam je činiti......Da bi bile srećnije , maži oči, ali maži sa stilom.....ššššššššššššššš (ovde umesto šššš se čuju raznorazni zahtevi tipa, "samo iskrenost mogu da podnesem", "slobodno mi kaži sve , sve ću razumeti".."gde si, kad si , s kim si"...."vi muškarci ste svi isti," ...."samo lažete") .

Ako vas ne mrzi ima ovde teme Animus i Anima, ili još bolje pročitajte knjigu na srpskom , izdao je jedan psiholog, trenutno nemam ime autora....
 

Back
Top