Bonzita

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.644
cula sam, naime je savet sportskog lekara, da je bonzita jako zdrav proizvod jer su njegovi sastojci zitarice koje su neophodne organizmu, do te mere da moze zameniti jedan obrok? I da se na tak nacin cisti organizam i odbacuje visak kilograma! Koliko je to istina? Zamolila bih doktorku da odgovori!

Hvala unapred!
 
Jel smem i ja? :D
Bonzita ima 2000 kalorija, sto je kao dorucak npr . (ovo naravno ne znaci da mozes da pojedes 3 bonzite na dan i ne umres od gladi ;)) Inace je jedan od zdravijih proizvoda tog tipa. Sadrzi puno zitarica za pocetak, ja kad god pozelim da kupim mars ili nesto slicno, kupim bonzitu. Super je.
Jos jedna stvar: svi moji drugovi koji treniraju, jedu bonzitu pre treninga(zvucim kao reklama :lol: ) Poenta je da nije teska za stomak, moze da se trenira i bude fizicki aktivan posle nje...a ujedno daje dovoljno snage i materijala ;)
 
Nevenchica:
Jel smem i ja? :D
Bonzita ima 2000 kalorija, sto je kao dorucak npr .


Uf, ne mogu da oćutim... :) Bonžita ni u snu nema toliko kalorija, ima da lupim možda oko 150. Dve hiljade kalorija je maltene dnevna doza. I ja verujem da je Bonžita zdraviji desert od čokoladica ali i ona sadrži podosta šećera - med, moguće i još neki dodati šećer, sušeno voće...
 
Ma Bonzita je nekada davno sadrzala med, sad ga u njoj nema ni od korova.
Jedna Bonzita (oko 30g) ima oko 30 kalorija.
I ono sto je najlepse, zaista je preporucuju nutricionisti a koriste sportisti. Uzivancija!
 
Hm...Neupucena, verovatno sam se zeznula nesto :). Bas sam danas citala sastav na omotu.. Moguce da je bilo oko 200 ili nesto manje...pa sam pogresno procitala...
 
na omotu pise preko 1000 kalorija ali u 100 g, a mala bonzita ima oko 25g ... znaci da iznosi oko 250 kalorija.. mada opet nisam sigurna..
potpuno si u pravu.. nema sanse da ti zameni obrok.. mislim, bar ja sam gladna nakon toga.. zato mi je i cudno malo, a opet ima dosta kalorija..za tako malu kolicine..
navodno je sportski lekar..preporucio jednom decku, posto je pauzirao i ugojio se nekih 7kg.. da nedelju dana jede samo bonzite...suvo grozdje.. i da ce za tih sedam dana organizam sam izbaciti visak... jer se naime zdravo hrani...

e sad... valjda ce nam i dr nesto reci o ovome.. ?
 
Micotakis:
navodno je sportski lekar..preporucio jednom decku, posto je pauzirao i ugojio se nekih 7kg.. da nedelju dana jede samo bonzite...suvo grozdje.. i da ce za tih sedam dana organizam sam izbaciti visak... jer se naime zdravo hrani...

Ja nisam nutricionista ali ovako: prvo, nema šanse da oslabi 7 kg za nedelju dana, drugo, svaka dijeta podrazumeva smanjivanje ugljenih hidrata a ne njihov povećani unos, treće, Bonžita dijeta bi bila užasno neizbalansirana dijeta jer je organizmu potrebno još štošta osim šećera. Tako da ne verujem da bi ijedan lekar to rekao.

Ako vam je do žitarica, a one jesu potrebne organizmu, kupite lepo u bilo kojoj samoposluzi onaj musli u rinfuzu, prelijete ga mlekom ili jogurtom i napred. :) To mi se čini kao još bolja varijanta.

dr: otkud znaš da i te namirnice sa pijace nisu prskane ko zna čim? :p
 
iskreno da ti kazem i meni je bilo suludo kad sam cula tako nesto.. ali mi je ipak rekla osoba koju postujem..i koja je bila uverljiva u svojoj prici..pa nisam htela nesto da protivurecim i da se pravim pametna.. samo sam se zgranula. A sem toga meni su one preslatke da bi ih sedam dana jela neprestano... i to samo njih.. pa i jedan dan bi mi prekipelo...

a sto se tice pijace.. pa sad nesto nema pijace :-( ali valjda su tu i prodavnice "Zdrave hrane"
 
Ne znam koliko je zdrava i korisna ali moj muž ima smanjen broj spermatozoida i lekar mu je rekao da jede što više bonžita čokoladica, semenke,suncokret, susam...........
 
Micotakis:
A sem toga meni su one preslatke da bi ih sedam dana jela neprestano... i to samo njih.. pa i jedan dan bi mi prekipelo...


Pa to i jeste fora kod tih jednoličnih dijeta kao što je npr. kupus dijeta - smuči ti se da jedeš jedno isto pa onda manje jedeš...ali na duže staze nije zdravo za organizam. Idealno je da se jede izbalansirano ali manje...zato je toliko i problem, retko ko može da se zaustavi na vreme. :D
 
aha..eto jos jednog razloga..da momci jedu bonzitu :-D

pa ne znam da li bi se usudila da pocnem s tom dijetom... ne bi izdrzala, a kamoli na duze staze... posebno sto i onako imam opomenu od lekara..da sam malokrvna, nedostatak vitamina i sl.. jos bi mi falilo samo to... ali mozda kad zavrsim s rokom..mozda i probam nesto.. kupus sigurno ne :-D
 
Nevenchica:

Da ali kJ su kilodžuli a ne kalorije... :p

4.2 kJ odnosno kilodžula= 1 kcal odnosno (kilo)kalorija

tako da je 1967kJ oko 468 kalorija (na 100g Bonžite, ako ona mala Bonžita stvarno ima 25g onda bi značilo da ima oko 117 kalorija)


U pubertetu sam bila freak za kalorijsku vrednost namirnica pa mi ostalo ponešto u sećanju...

Pozdrav :)
 
I da se na tak nacin cisti organizam i odbacuje visak kilograma
Recimo konzumiranjem 1000 kalorija od bonzite odbacuje visak kg ?
Idiot bi skontao da tih 1000 dodatnih kalorija samo dodatno goji. (naravno ukoliko se ne potrose konzumirane kalorije)

Bonzita sadrzi prazne kalorije. I sva "voca" u njoj su osusena, pritom postavljam vam pitanje, sta tu ima hranljivo? 250 praznih-kalorija. Takva hrana ce vas uvek ostaviti gladnim. Vasem organizmu ce trebati vise vremena da ga preradi. Inace, voce (kupus) i povrce je zdravije od bonzite. Zasto ? Ne mogu tacno da objasnim ali potrudicu se. Recimo jabuku kad isecete na sitne delove, i posle 2 sata, pogledajte je, nema vitamina, nema nicega, pocrni. Takodje kod bonzite. Voce (koje ima minerale + vitamine) najbolje da se jede kad je SVEZE.

1 KG sala ima 7000 kcal. Ukoliko ishranom smanjis 500 kcal i cardio treningom potrosis 500 - 600 (jedan sat trcanja gubi 570 kcal) za nedelju dana ces izgubiti 1 kg, jer bi na dan trosio oko 1000 kalorija. Kako je moguce, jelom bonzite da oslabi i "precisti" se 7 kg nedeljno? Uvidjate da su to price za malu decu. Jelom bonzite ces samo povecavati kalorije. Jedini razlog sto daje snagu su kalorije. I ukoliko budete jeli bonzitu pre treninga, a imate u vidu da oslabite, zalepicete se na jednom mestu.
Sve najbolje, pozdrav svima.
 
ja sam vec odmah skontala da je tu nesto nerealno.. a kad sam uzela da pojedem..posto odavno nisam kupovala bonzite... bilo mi je ukusnooo..ali previse slaatkoo...i to kao ujutru.. u roku do 5 minuta sam opet bila gladna.. ma kakva energija..? nisam dobila nista.. :-(
samo obican ukus...i lep osecaj..da sam pojela nesto mmm..slatko:-D
 
posle 7 godina i dalje je najzdravija od cokoladica iz prodavnice.
28din je jedna, voleo negde u NS naci veliko prodaju da ih nakupujem za citav mese, pa da imam po 2 pojesti na dan pre treninga..
 
Pa to i jeste fora kod tih jednoličnih dijeta kao što je npr. kupus dijeta - smuči ti se da jedeš jedno isto pa onda manje jedes...ali na duže staze nije zdravo za organizam. Idealno je da se jede izbalansirano ali manje...zato je toliko i problem, retko ko može da se zaustavi na vreme. :D

Jel ste primetili da ono sto goji cokolada npr. se nikad ne smuci ?:D
 

Back
Top