Metan

MvS

Primećen član
Poruka
704
Moj brat ide u teretanu vec duze vreme ali nema vidljivih rezultata. Zato hoce da pocne sa koriscenjem metana. Mozete li da napisete sve sto znate o tome ? Hvala
 
Ne znam zasto bi tvoj brat koristio metan koji je gas, doduse nije toksican ali moze dovesti do ugusenja jer smanjuje koncentraciju kiseonika?! Zasto bi iko pri zdravoj pameti koristio metan jer nema rezultata u teretani, ili iz bilo kog drugog razloga - prevazilazi moja najbizarnije razmisljanja?!?!?
 
MvS:
Moj brat ide u teretanu vec duze vreme ali nema vidljivih rezultata. Zato hoce da pocne sa koriscenjem metana. Mozete li da napisete sve sto znate o tome ? Hvala


Na Rekreaciji postoji tema Bodibilding pa pitaj ljude koji se time bave. Ja nikad čula da se metan povezuje sa teretanom. A i ovo 'duže vreme' mi se čini mnogo neodređeno...

Nije teretana ideš dižeš tegove i vidiš impresivan rezultat za mesec dana. Zahteva disciplinu kao i svaki sport. Treba prvo pravilno jesti, zatim spavati koliko treba i najzad vežbati kako i koliko treba (manje od toga nema toliko efekta, više od toga je gubljenje vremena i snage). Zavisi i kakav je organizam, koliko lako 'nabacuje mišiće'.
 
MvS:
Moj brat ide u teretanu vec duze vreme ali nema vidljivih rezultata. Zato hoce da pocne sa koriscenjem metana. Mozete li da napisete sve sto znate o tome ? Hvala

Prvo metan je skraceno od metandrostenolon.
Drugo ni slucajno nemoj da koristis metan!
To je oralni androgeno anabolicki steroid i kao takav IZUZETNO je toksican za jetru. Posto si pocetnik i ne znas nista o ciklusima ni o opravku posle njih, zaobidji ih u SIROKOM LUKU.

Garantujem ti da je to sto nisi imao vidljivih rezultata posledica
nepravilne i nedovoljne ishrane. Osim ovoga moras se posvetiti jakom treningu i moras se puno odmarati. Spavaj 8-10 sati dnevno i to u vremenu koje je predvidjeno za spavanje, a ne od pet ujutru do dva popodne.
Opet da se vratim na ishranu. Moras jesti barem tri grama kvalitetnih protina po kilogramu telesne mase dnevno podeljeno u 5 do 7 obroka. Ne dva ili tri. Znaci piletina, curetina, jaja, riba, mleko, sir, jogurt(sa min. procentom masti). Pored toga treba ti puno komleksnih ugljenih hidrata: pirinac, ovsene pahuljice, krompir, crni hleb(nikako beli) itd, kao i vlaknastih ugljenih hidrata: povrce, puno povrca...

Jedi, treniraj i spavaj i rezultati sigurno nece izostati. Od suplemenata kupi kreatin i whey protein(to je protein izolovan iz surutke) i pij ih posle treninga. Nikako ne slusaj razne likove po teretani koji ti preporucuju steroide.
Jos nesto, steroidi poboljsavaju sintezu proteina u organizmu. Ako ti ne jedes dovoljno garatntujem ti da ti ni svi steroidi ovoga sveta nece pomoci. Samo ces unistiti jetru i ostale orane.
Pamet u glavu i treniraj.
 
WithdrawnWater:
Ne znam zasto bi tvoj brat koristio metan koji je gas, doduse nije toksican ali moze dovesti do ugusenja jer smanjuje koncentraciju kiseonika?! Zasto bi iko pri zdravoj pameti koristio metan jer nema rezultata u teretani, ili iz bilo kog drugog razloga - prevazilazi moja najbizarnije razmisljanja?!?!?

:D:
Ne mogu da prestanem da se smejem... :D: Hehehehhe
:wink:
 
Ako je čovek pitao za metan to je


Najprostiji ugljovodonik iz klase alkana ( formula mu je CH4)


Drugo su vaši bolesni bilderski umovi koji misle samo na steroide čiji nazivi počinju sa metan a to su : metandienon
metandrostenolon
itd
 
Nasi bolesni bilderski umovi? Hihihihihi....

Reci mi iskreno sta sada ocekujes kao odgovor?

Vrati se na prvi post na ovoj temi, ponovo ga procitaj i doooobro razmisli sta covek pita.
Zatim se vrati ovde, lupi se rukom po celu i izvini se za svoje gluposti.
 
Metan (dianabol, bianabol, ili hemijski 17alfa-metil-17beta-hidroksi-1,4-androstedien-3-on ...), očigledno je da nema veze sa ugljovodonicima.:)
Da počnemo za negativnim dejstvima u kojima prednjači?
Jetra obavlja preko 500 funkcija, a metan je tako sposoban da je sjebe...pa,...hoćemo li prvo o tome?
Ili da jednostavno konstatujemo da ne treba da "ga" uzme?! Možda jednostavno treba bolje da se hrani.;)
 
Mladi bilderu,ne uzimaj metan :)
Kod nas mogu da se nabave 3 vrste ovog anbolika,i to 2 ruska i jedan bugarski.Nisu skupi,ali,ja ih ne bih koristila i da su poslednji preparati na svetu.Metan je (bilderski receno) "prljav",sto znaci da,i kada ga uzmes,ne mozes biti siguran da je to sto si progutao samo metan,koji je i bez ostalih nedozvoljenih supstanci koje bi tu mogle da se nadju dovoljno otrovan i skodljiv.Tacno je da se koriscenjem metana moze ubrzati razvoj misicnog tkiva ali kada na jednu stranu stavis dobar izgled a na drugu sve lose uticaje metana,shvatices da bi bilje bilo da se malo vise potrudis,vise radis i das organizmu vremena da misice ishrani iz sopstvenih depoa.
Ukoliko bas ne mozes da postignes zeljeni izgled prirodnim putem,savetujem ti da koristis proteine i aminokiseline,a ako zelis da taj izgled ima i neku funkciju,tj.ako se bavis nekim sportom osim bildinga,koristi creatin monohidrate.
Toliko on mene za sada...
kiss
 
Sonia jako je fino sto jedna devojka poseduje odredjena znanja iz ove oblasti, ali nikako ne mogu da se slozim sa sledecom recenicom:
Red_Sonia:
Ukoliko bas ne mozes da postignes zeljeni izgled prirodnim putem,savetujem ti da koristis proteine i aminokiseline...

Proteini i aminokiseline, nasuprot popularnom misljenju nisu nista neprirodno.
Kada se nekom neiskusnom ovako predstave stvari od pocne da misli da je sve to vestacki i hemija. Da su proteini i steroidi jedno te isto. Kada jednom "probije barijeru" i pocne da pije proteine(sto je sasvim normalno), pod uticajem parole "ma sve je to ista hemija" vrlo lako pocne i sa anabolicima.

Nazalost sam vise puta licno video ovakve tuzne primere....

Pozdrav Red_Sonia
 
Urose,Mare,hvala na pozdravima.
Ne mogu da kazem da se razumem u BB,jer se ne bavim time,ali treniram atletiku tako da mi je teretana 3x nedeljno u programu treninga nekih 5 godina unazad,a sto se suplemenata ishrani tice,mislim da u ova dva sporta i nema velike razlike kada je to u pitanju.
Upravu si to sto kazes da veliki broj ljudi nazalost ne pravi razliku izmedju proteina i anabolika,a moguce da je to zato sto se i mi malo neprecizno izrazavamo.Naime,anbolik je sve ovo sto u organizmu izaziva anabolicki proces,a to su i proteini i aminokiseline i kreatin,koje sam u prethodnom postu spomenula,a ono cega se ljudi plase i od cega im se dize kosa na glavi su anabolicki steroidi...malo ljudi pravi razliku...a zlo je to sto su i oni koji ih koriste neupuceni do te mere da misle da je,kada popiju dozu odredjenog preparata,dovoljno da se zavale u fotelju i gledaju tv a da ce misici da se izgrade sami od sebe :) deluje smesno ali stvarno sam se sretala sa takvim likovima...
Pozz
Sonja
 
@POP Mare
Ajde prichaj

Kada sam rekla bratu ono shto ste vi rekli - da je metan vrlo opasan i shkodljiv, on je rekao na to: ''Vishe shkodi opijanje svakog vikenda recimo 2 meseca i gazirani sokovi nego 250 tableta metana koji se uzmu otprilike za ta 2 meseca" :mad:
 
Ja bih stvarno nakucao ovde gomilu teksta, ali stvarno nemam vremena.
Pored androgenih i estrogenih neželjenih deijstava, dianabol snažno pogađa i jetru!!! Izuzetn je toksičan! Dianabol kao i većina ORALNIH steroida pripada 17-alfa-metil klasi! A ta jednostavna hemijska modifikacija izvršena je da bi D. bio otporan na na metaboličke procese i razlaganje u jetri i crevima, ali je odgovorna i za oštećenje jetre! To može da se utvrdi i uzimanjem krvi iz jetre, kod korisnika tog steroida.
Može izazvati i ozboljnije bolesti jetre kao što je holestatični hepatitis (inflamacija jetre izazvana blokadom otklanjanja štetnih materija). Postoje i slučajevi tumora najetri, raka,...zajebano!
Druge posledice su povrede tetiva, oštećenja srca, krvni ugrušci,...Uz atrofiju testisa, dolazi i do prestanka funkcije testisa,...spermatozoidi osakaćeni,...problemi sa prostatom, gubljenje kose, akne, ginekomastija u najgorem obliku,....
Ne znam baš da li je dobro to poređenje sa gaziranim sokovima?!
Pozdrav!
 
Sta da dodam a da levrone nije rekao...
Uzmi cenu 250 tableta metana i cenu cistog proteina pa uporedi... Metan je naravno jeftiniji ali zato mnogostruko stetniji za organizam. Da se razumes ti a i tvoj brat u to znao bi da winstrol koji je isto mnogo stetan steroid(oralni) nije ni upola stetan kao metan... Drugo i da uzme metan nema "zastitu" a kamoli da zna kako se radi PCT(post cycle therapy). A svaki ciklus steroida koji nije odradjen kako treba ima vise stete nego koristi.

A verujem da nisi ni znao da naziv metan nije pravi naziv nego se taj steroid zove dianabol ili dbol...

DIANABOL - Najpopularniji oralni steroid, derivat testosterona, jako anabolican i androgen. Daje odlicne rezultate u snazi i masi a zbog 17-alfa alkilaze prilicno je tezak za jetru. Lako aromatizira i uzrokuje zadrzavanje vode, u tijelu se pretvara u DHT sto uzrokuje akne i ubrzani gubitak kose. Odlican u kombinaciji sa primobolanom. Djeluje vrlo brzo,vec nakon nekoliko dana uzimanja i u prosjeku izgraduje 1-2 kg misicne mase nedeljno.

I ja bih mogao da pisem do sutra, ali me mrzi da nekog ubedjujem u nesto... Ako je resio da skrati sebi zivot mene iskreno nije briga...
 
POP Mare:
A imam pitanje...
Koliko dugo ide on u teretanu, koliko je visak, koliko je tezak, koliko ima godina sto je i najvaznije...???!
Sta mu je cilj?
Mare, provalio sam da ste mu ga dali po hrvatskoj literaturi. :D
Pročitao sam takođe kako je Uroš napisao "stanična membrana", što ne znači ništa drugo nego ćelijska membrana.
U redu je, nemam ništa protiv toga, ali možda neko neće razumeti.
Pozz
 
levrone:
Mare, provalio sam da ste mu ga dali po hrvatskoj literaturi. :D
Pročitao sam takođe kako je Uroš napisao "stanična membrana", što ne znači ništa drugo nego ćelijska membrana.
U redu je, nemam ništa protiv toga, ali možda neko neće razumeti.
Pozz
Ja ne znam iskreno gde sam upotrebio neku rec koju neko ne bi neko razumeo?
Moj jedini citat od kad PISEM je za dianabol ;) Ne znam gde si ti video da ja pisem na hrvatskom...
Poz
 
Da levrone to je tacno. Stalno posecujem vise izuzetno kvalitetnih hrvatskih foruma o BB(jedan pre svih i mare zna o kom je rec). Tamo pisu ljudi koji su neverovatno dobro upuceni u materiju. Pored toga forum okuplja i neka najveca bodibilding imena sa prostora bivse Juge. Bez obzira sto je hrvatski tamo ima mnogo Srba, Bosanaca i Slovenaca. Sta kazem kada tamo pisu jedan Milos Sarcev, Dejan i Dusan Madjarovic, Predrag Petrovic i ostala vise ili manje poznata imena iz sveta bodibildinga.

Sledeci put cu se potruditi da napisem malko razumnije. ;)
:)


Sorry za offtopic. Da se vratimo na temu.
 
MvS:
@POP Mare
Ajde prichaj

Kada sam rekla bratu ono shto ste vi rekli - da je metan vrlo opasan i shkodljiv, on je rekao na to: ''Vishe shkodi opijanje svakog vikenda recimo 2 meseca i gazirani sokovi nego 250 tableta metana koji se uzmu otprilike za ta 2 meseca" :mad:

Kao prvo to sto on kaze apsolutno nije tacno.
Drugo pored ogromne opasnosti za jetru to nazalost nije jedina posledica. dianabol izaziva jaku supresiju testosterona, sto znaci da posle par nedelja telo skoro potpuno prestane da ga prozivodi. Posle izvesnog perioda dolazi do atrofije testisa. Ukoliko pretera sa dozom moze doci i do potpune sterilnosti! Da li je to sto on zeli vredno da vise ne moze da mu se digne?
Vidim da ni on ni taj koji mu je to preporucio nemaju ama bas nikakvog iskustva sa steroidima. Da bi uopste razmisljao o tome da korisi metan mora i da uzima injektivni testosteron, da upravo ne bi doslo do potpune supresije testosterona. Znaci to vise nisu samo naivne tabletice to su sada vec inekcije i to svaki drugi dan.
Drugo zlo kod ovoga je sto se tada visak tog testosterona pretvara u estrogen-zenski polni hormon. To izaziva gomilanje masnih naslaga na grudima, kukovima i zadnjici.
To onda zahteva uzimanje lekova koji ce blokorati estrogene receptore u telu i obnoviti prirodnu proizvodnju testosterona.

Dakle neka izracuna koliko je to para. Da li on to moze da prijusti? Verovatno tvom bratu dianabol izgleda kao veoma solidna ideja jer je veoma jeftin. Ali ostala "prateca oprema" koja ide uz to je jako skupa. Uzimanje samo jednog bez drugog je kao skakanje iz aviona bez padobrana.
Jos nesto dali on ima osnovna znanja o kvalitetnoj ishrani. Da bi njegov ciklus imao ikakvog smisla on mora jesti minimum 3 do 4 grama proteina po kilogramu mase i mnogo, mnogo slozenih kao i vlaknastih ugljenih hidrata. Bez brutalne ishrane nikakve magicne pilulice mu nece pomoci.
Pozovi ga sedne ispred kompjutera i neka procita ove tekstove koje smo mu mi ovde napisali. Onda neka dooobro razmisli sta radi.
 

Back
Top