dramaturzi?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno da moze...samo treba da prodju pored svih vec dobro poznatih i naravno pored danasnjih "proverenih pisaca" .Trudi se da ponudis svoje drame pozoristima (rediteljima) ne kazem da ce sto posto upaliti,ali kako su inace ostali uspei?
jedan savet:Biraj reditelje srednjih godina,jer su mladi reditelji previse u oblacima,a matorci su vise za tradicionalne stvari.
Sa srecom!
 
Ne mogu ti pomoci Ofelija ali mislim da ukoliko ti mislis da imas sta da ponudis bilo kome da realizuje nesto od tvojih radova ti to i ucini.I ne daj da te obeshrabre namrgodjeni likovi koji misle da su popili svu pamet sveta.Ukusi su razliciti pa ako se nekome i ne svidja to sto pises ima neko kome ce sigurno da se dopadne.Puno srece.Verujem u tebe!
 
na pozoristu nema skoro nikoga....na knjizevnosti ih ima monogo vise...angely,ne bih bila tako stroga vidis da ima ljudi koji citaju ali mozda nemaju para za pozoriste.....skupo je.Ja jedva skrpim....nego nesto mi nije jasno....Ja sam ucenik 4 razreda gimnazije,jos nisam ni upisala fdu i kako ja onda da nosim svoje delo nekom reziseru???
 
NIje vazno koliko imas godina vec koliko ozbiljno tvoje delo jeste.Mislim da to nema veze s tvojim godinama,cak ni ja nisam provalila da ih imas 'tek' toliko.Ima ih toliko na forumu koji imaju preko 25 pa im je razmisljenje na nivou osnovne skole(cast izuzecima kojih ima samo 15-ak nazalost).
Nije nikakvo opravdanje 'ljudi nemaju novca za pozoriste' vec ih to uopste ne zanima,kod nas je bioskop pretvoren u diskoteku i mladima je to super.Ja sam ogorcena!
Nastavi bar zbog sebe da pises pa jednom kad budes 'velika' to predas odjednom nekom ko ceni umetnost.Ja imam 50-ak pesama ali iskreno nemam hrabrosti da ih dam na stampanje.Moje pesme je sa uzivanjem citala prof.ruskog a prof.srpskog nije bila zainteresovana za citanje uopste.Sta mislis ko je tu lud?
 
ti mas pravo...to nema veze sa godinama...ali verujem da bi mnogo lakse prosla kada bi upisala fdu...pisem i ja pesme i zelela bih da ih izdam ali kome se obratiti???
 
ofelija:
ti mas pravo...to nema veze sa godinama...ali verujem da bi mnogo lakse prosla kada bi upisala fdu...pisem i ja pesme i zelela bih da ih izdam ali kome se obratiti???
Mozda bi bolje prosla,nije to sigurno.Ako imas nekog normalnog od prof.obrati se za savet,meni je prof.ruskog pomagala,ali kad sam poslala pesme na neki konkurs nije bilo nista od toga.Najbolje da se raspitas da li je stvar do sponzorstva ili zaista neko strucan odlucuje o kvalitetu tvojih umotvorina.Ti bi mogla sa pesmama da ubacis i onu dramicu.
 
angely:
Mozda bi bolje prosla,nije to sigurno.Ako imas nekog normalnog od prof.obrati se za savet,meni je prof.ruskog pomagala,ali kad sam poslala pesme na neki konkurs nije bilo nista od toga.Najbolje da se raspitas da li je stvar do sponzorstva ili zaista neko strucan odlucuje o kvalitetu tvojih umotvorina.Ti bi mogla sa pesmama da ubacis i onu dramicu.
a ja bi najvise volela da me ti savetujes i da si recimo...prof srpskog :D ljudi su okrutni i prevrtljivi...treba naci nekoga...treba umeti valjano izabrati...a ja sam jos mala pa nemam toliko iskustva :cry:
 
ofelija:
a ja bi najvise volela da me ti savetujes i da si recimo...prof srpskog :D ljudi su okrutni i prevrtljivi...treba naci nekoga...treba umeti valjano izabrati...a ja sam jos mala pa nemam toliko iskustva :cry:
Draga to upisah ali se zaljubih i ode sve u tri lepe...Ali citam i dalje zivim u tom svetu,mozda jednog dana za svoju dusu to zavrsim,posto nekih para od tog posla videti necu:lol:
 
Da se smaras sa ludacima koji se nazivaju djaci,primas neki dzeparac za platu i trosis tri puta toliko da bi se pristojno obukao da dodjes na posao,pa pregledi pismenih(koliko pismenih pitanje je)zadataka,pa objasnjavanje tatinom i maminom sinu ili kceri da to sto njegov tata/mama ima neki polozaj ne moze da promeni gramatiku ili pimenost...Don Kihot sam davno prestala biti,a igranje uciteljica je nekad znalo biti tako zabavno.Ne kazem ja da su svi u skoli sad ludaci samo kazem da ima onih zbog kojih mrzim proci kraj nje.
Knjizevnoscu mozes da se bavis kad hoces,ako imas dara(a ti ga imas).Ne odustaj od pozorista,jednog dana ce oni stati na noge...pogledaj svet
 
ofelija:
na pozoristu nema skoro nikoga....na knjizevnosti ih ima monogo vise...angely,ne bih bila tako stroga vidis da ima ljudi koji citaju ali mozda nemaju para za pozoriste.....skupo je.Ja jedva skrpim....nego nesto mi nije jasno....Ja sam ucenik 4 razreda gimnazije,jos nisam ni upisala fdu i kako ja onda da nosim svoje delo nekom reziseru???

SAD SAM LJUTA NA TEBE! Kakve veze ima pisanje sa godinama? To ti je draga moja zanat koji je stvorio bog! Ili jesi, ili nisi ...pisac. Ili znaš, možeš ili nemaš pojma. Za taj posao ne postoji škola, niti su godine bitne. Neko može da završi dramaturgiju, književnost da zna sve o pisanju, a da to jednostavno ne ide jer nema dušu! Nema ono što je bog trebao dati. Lepo ti samo piši, pa tekst pod ruke i onda zna se ..od vrata, do vrata, kuc-kuc, i klasika ono moljakanje.Znaš već i sama.A, ja ti držim palčeve da uspeš u svemu tome. Veliki je to rad u pitanju. Sa srećom.
 
Aramis-musketar:
Kako li ćeš se tek razočarati ako kojim slučajem uđeš u te vode... Mala je to bara, a puno krokodila, a bogami i pirana...


Da, tako je! Puno je glodavaca i krokodila ali ono što je najveći teret (nekim) nadarenim ljudima u svakoj branši pozorišne umetnosti je stalno nametanje,isticanje i proglašavanje najboljim onih koji su to njajmanje zaslužili! Ali, tako je! Dramaturzi su u najvećoj prednosti jer daleko manje glava treba da polažu račune!
Moj savet budućem dramaturgu je- ili naći izdavača (vaakademsko šurovanje s rediteljima je ćorak u startu, to odgovorno tvrdim, naročito kada su neizdatadela u pitanju) ili, ne znam koliko imaš godina, Ofelija, pokušati upisati dramaturgiju. Od toga kome ćeš dopasti na klasu zavisi koliko ćeš kvalitetnog obrazovanja dobiti ali dramturzi imaju dosta lepe šanse da se plasiraju s fakulteta (ponekad su čak lošiji profesori dobre odskočne daske)! Samo ne deli lako svoje tekstove, dok trepneš okom, potpisaće ih neko drugi! :evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top