Da li postoji PRAVI / A?

Copy_Cat

Aktivan član
Poruka
1.639
Da li verujete u to da postoji vasa bolja polovina?
Prava osoba za vas?
Imam jedan primer u komsiluku. Bracni par, preslatki su, imaju dvoje male dece, zajedno su deset godina, a i dalje se obozavaju. Zaljubljeni kao prvog dana. Uvek se drze za rukice, grle i ljube, prosto se pitam kako je to moguce, ej, ljudi, deset godina?
I decica su im slatka, ali ono sto mi je isto neverovatno je to da njih dvoje strasno lice, kao da su brat i sestra.
Pa vas zato pitam, da li verujete u to da postoji neko negde samo za vas i da li mozda pomalo i lici na vas?
I kako odrzati tu ljubav i zaljubljenost toliko dugo?
 
Pa verujem kada vidim dokaze te PRAVE LJUBAVI kao sto su neki ljudi koje znam i kao neki ljudi na ovom forumu i onda kad citam njihove price vezano za ljubav ili brak, takve zivote price mi vracaju nadu da tamo negde iza duge postoji neko za Samanthu :):):):)
 
Mislim da postoji... I da je problem sto se mnogi ljudi ne potrude da nadju takvu osobu, nego se zadovolje onim sto im je tu, na dohvat ruke, po principu "bolje vrabac u ruci".
Ne mora takva ljubav da bude prava bajka kroz zivot, i od pocetka do kraja, ali...
ONA je dosla iz drugog grada i upoznala ga. ON seoski ucitelj, faca u to vrijeme. ONA vise neugledna, nego lijepa. Nepismena. Zaljubili se, voljeli se. Onda ON, pod uticajem "visih sila" (ili ti drugih neizivljenih momaka, "drugova"), naprasito shvata da se prebrzo veza. Odlazi bez pozdrava, javlja se iz drugog grada. Druge zemlje. Govori joj da ga zaboravi. ONA je tugovala. Shvatila da jedina stvar koju moze da ucini jeste da ga potrazi. Otisla, nasla ga. To je bilo prije blizu 40 godina. Sad kad ih pogledam, nemogu da nadjem ama bas ni jedan razlog po kome bi nesto trebalo biti drugacije. Kada se ljudi posle 40 godina vole istom snagom i gledaju jedno u drugo kao u Boga, zar treba nesto vise da bi se reklo da su se oni jednostavno nasli?
 
Moje misljenje je da prava osoba ne postoji i da necemo jednog dana jednostavno naletiti na nekoga i biti srecni do kraja zivota! Ljubav je vjeciti rad i njegovanje veze izmedju dvoje ljudi! Gdje god se stvari uzmu zdravo za gotovo tu sigurno nece biti ljubavi do kraja zivota!
 
Sto mladji ljudi to vise veruju u pravu/og... sto stariji, iskusniji i zreliji to manje veruju u tako nesto...

Ponekad neki "odlete" u toj opsesiji pravim... pa ne vide ono sto im je ispred nosa... I sanjaju da ce pravi pasti sa neba i kraj svim problemima... Malcice je drugcije u praksi... Mnogi tu nisu ni zreli ni spremni za pravog...

Lepo je videti ljude posle toliko godina da se jos uvek vole...
 
Наравно да постоји.
dancing.gif
 
Naravno da postoji ali je problem u tome sto je ta prava osoba ( ako jos nismo naleteli na nju) mozda TAMOOO.......DAALLEEKKOOO.....Prekooooo.... 7 gora...Mora....Itd....I sta cemo onda? Da krenemo na dalek put a pritom zbog viza koje necemo da dobijemo, nedostatka eurica,cizama od sedam milja...itd....Treba ceo zivot da provedemo sa osobom za koju mislimo da je prava a ispostavi se da je kriva...I na kraju smo ceo zivot ziveli u zabludi..........
 
glorya:
Naravno da postoji ali je problem u tome sto je ta prava osoba ( ako jos nismo naleteli na nju) mozda TAMOOO.......DAALLEEKKOOO.....Prekooooo.... 7 gora...Mora....Itd....I sta cemo onda? Da krenemo na dalek put a pritom zbog viza koje necemo da dobijemo, nedostatka eurica,cizama od sedam milja...itd....Treba ceo zivot da provedemo sa osobom za koju mislimo da je prava a ispostavi se da je kriva...I na kraju smo ceo zivot ziveli u zabludi..........

e Mozda on nije TAMOOO DAALLEEKKOOO mozda je tu odmah iza coska ili druga vrata od tebe ili bilo ko,....tako da ne treba gubiti nadu ;)
ja sam inace pesimista ali u ovom slucaju veeeliki Optimista,..pa sta fali na kraju i da zivim u zabludi i iluzijama....;)
 
Ne postoji, bar ne u smislu da su se neki parovi rodili jedni za druge. Preko zaljubljenosti i upoznavanja nekoga, prihvatanja njegovih vrlina i mana dolazi se do ljubavi, barem ko je sposoban da ovo osecanje dozivi. Naravno, to mora biti obostran proces. Kasnije je od presudne vaznosti tolerancija, jer treba proziveti ceo zivot sa jednom osobom. Kako stare, ljudi se menjaju, postaju nervozniji, manje spremni za neke stvari koje su ranije radili i kako su se ponasali. Sve to treba prihvatiti. Samo tolerancija i razumevanje koji proisticu iz prave ljubavi garantuju opstanak veze na duge staze.
 
Petar_Pan:
Sto mladji ljudi to vise veruju u pravu/og... sto stariji, iskusniji i zreliji to manje veruju u tako nesto...

Ponekad neki "odlete" u toj opsesiji pravim... pa ne vide ono sto im je ispred nosa... I sanjaju da ce pravi pasti sa neba i kraj svim problemima... Malcice je drugcije u praksi... Mnogi tu nisu ni zreli ni spremni za pravog...

Lepo je videti ljude posle toliko godina da se jos uvek vole...
Lepo receno... ;-)
Nista bez truda. Nista ne pada sa neba. Na svemu se mora raditi...

Ali, ja IPAK mislim da postoji jedan/na PRAVI/A. Ali, i to moze da propadne, ako se ne prepozna....
 
Mozda ovo sada zvuci pomalo pesimisticki, ali mislim da ne postoji onaj pravi/a. Postoji onaj neko za koga pomislimo da je to TO, ali nazalost vremenom otkrijemo da to nije istina.
Tako se i meni desilo. Mislila sam da je sudbina. Da sam srela onog pravog. Medjutim nije bilo tako. Ne vredi zaljubiti se. Makar ne vredi zaljubiti se previse. Onda samo previse patimo....
 
Naidje pravi i zivite srecno do kraja zivota?
Ko u bajci?
Ne verujem u to.
Verujem da ima vise tih koji mogu da budu pravi i posle deset godina.
Ne zato sto smo se rodili jedno za drugo, nego zbog posvecenosti onome sto nam je vredno u zivotu.
Mislim da se tako sticu i cuvaju prave stvari i pravi ljudi.
 

Back
Top