aerodromske takse

ovu informaciju sam dobila od prijateljice, koj anema razloga da me laze..valjda:).
njen shef je putovao o praynicima za Egipat i toliko je platio takse.
a ja sam od izvesne turisticke agencije dobila "hit ponudu" jatovih promotivnih letova , koje su stvarno promotivne, pa sam se pital u cemu je fora.
cene su azurirane, navodno u 2006-oj.
 
Cena aerodromske takse uključena u cenu avionske karte
blank.gif
Beograd, 22. jul 2005. godine
Zbog nedoumica koje su nastale u javnosti o ceni aerodromske takse, JP Aerodrom "Beograd" obaveštava javnost da je cena aerodromske takse uključena u cenu avionske karte.



Budući da je aerodromska taksa uključena u cenu avio karte, JP Aerodrom "Beograd" ne naplaćuje aerodromsku taksu od putnika, već od avio kompanije.



Jedina obaveza putnika prema JP Aerodrom "Beograd" je, da putnik po dolasku na aerodrom, pokaže svoju avionsku kartu na šalteru za čekiranje putnika, a nakon toga, putnik će dobiti kartu za ukrcavanje u avion (boarding pass).



Da podsetimo, JEDINA cena aerodromske takse (putničkog servisa) koju naplaćuje JP Aerodrom "Beograd" iznosi:



  • Za međunarodni avio saobraćaj cena korišćenja usluga putničkog servisa iznosi 1200 dinara
  • Za domaći avio saobraćaj cena korišćenja usluga putničkog servisa iznosi 600 dinara.
    Informativna služba
    JP Aerodrom „Beograd”
Mislim da su od januara ove godine takse nešto poskupele, ali ne bi trebalo da su 5000
 
Hvala. Usluge Beogradskog aerodroma nisam koristila od novembra 2004.
Putovala sam iz Zagreba Germanwings-om. To je naravno , daleko povoljnija opcija ako ranije rezervišeš kartu. Kao što rekoh dobila sam ponudu promotivnih letova kompanije JAT, gde je napr. cena karte za Berlin 99 eura + takse. računajući da su takse oko 20 evra, pomislih kako je to sjajno. I onda me izvestiše o visini takse.
U ponedeljak ću svakako da ih okrenem i informisaću i sebe i vas.
 
Cool. To je ta ponuda. Ali pitanje taksi, ostaje zar ne?
S JAT-om , inace nemam baš lepa iskustva.
Proveriću te takse pre nego smislim koju vizu da tražim.
Pozdrav i hvala još jednom:)
 
carrie:
Dakle, kao što se moglo i pretpostaviti kad je JAT u pitanju.
Na "promotivnu"cenu avio karte za Prag napr., sledi taksa od 100 eura!!!
Karta košta 99,btw.
Čist bezobrazluk!
Ne radi se o bezobrazluku JAT-a vec Aerodroma Beograd,to su dva odvojena preduzeca.I u drugim avio-kompanijama kad imas slicne promotivne cene karata,takodje moras platiti i taxu,koju odredjuje aerodrom,koji nema veze sa avio-kompanijom.
 
Da. Znam, ali znam da se nigde ne radi o tim ciframa.
Aerodromska taksa je oko 60 evra ili pomenutih 5000 din.
a na tu taksu SAMO za JAT-ove letove placas dodatnih 30 evra.
Sta? JAT preplatu?
Zaboravila sam da su sad to sve odvojena preduzeca, ali nisam zaboravila bezobrazluk, neprofesionalizam i neadekvatne usluge u JAT-u.
 
Da na bude da okrivljujemo samo domaću kompaniju, ne treba zaboraviti da aerodromska taksa, koja se naplaćuje uz kartu, ne pripada samo aerodromu beograd, već i stranom aerodromu sa koga se vraćamo u beograd, a tek oni nisu ni malo "nežni":roll:
Naročito od kad su uveli ove specijalne "anti terorističke takse":roll:
 
Placas takse 20-30 evra, to zavisi od aerodroma.
negde su i manje a negde ne placas nista (Istambul, Stutgart).
A cena karte zavisi od broja rezervisanih karata i dana kad rezervises.
Iskustva su mi vrlo prijatna, inace.
 
Po mom skromnom mišljenju je to mnogo.
Ono što sam ja htela da istaknem je da u ovoj zemlji uvek plaćaš više
i za to dobijas nekvalitetnu uslugu i/li proizvod.
Evo, navešću primer staničnih usluga, koje mnogo češće koristim od pomenutih
aerodromskih.
Na cenu karte ti zalepe 120 dinara za staničnu uslugu ,rezervaciju, osiguranje i za humanitarne akcije. Pa ja ću da odlučim da li ću da budem "humana" a ne da me BAS
primorava na dobrotvorni prilog. Ne radi se uvek o iznosu već o principu.
I gde idu te pare?
I zašto i dalje ta stanica izgleda kao buvlja pijaca?
A o ljubaznim službenicima ne treba trošiti reči.
I ova priča ide u paketu sa JAT-om i RTS-om.
Kad već plaćam , volela bih da znam šta i da dobijem neki kvalitet,
a ne da popunjavam njihove finansijske minuse i isplaćujem "višak radnih mesta"
u istim.
 
dakle...pitanje ostaje !?
da li je potrebno platiti neku taksu ako sam avio kartu vec kupila ( u pitanju je e-karta)?
mislim...ono..kao pre poletanja na nekom salteru da li je potrebno uplatiti neke pare??

zna li neko ?????????????
 
Ne placas vise nista.Takse se posebno placaju uglavnom kod Charter letova na aerodromu pred polazak i to ti je uglavnom kada ides na letovanje, pa u uslovima putovanja u programu pise da u cenu aranzmana nisu uracunate takse i one iznose , bla bla....
U tvom slucaju( iako je elektronska karta- to je isto kao i da si dobila obicnu kartu) ne placas vise nista, sve si takse vec platila prilikom kupovine karte.
Pozdrav i srecan put :)
 
NA CARTERU ZA ANTALIJU U JUNU PLATILI SMO AERODROMSKU TAKSU 5750 DIN PO OSOBI UKLJUCUJUCI I DETE.tO JE BILA DINARSKA PROTIVVREDNOSTB NEKIH 68 EVRA U TOM TRENUTKU. IZ KONTIKIJA SU NAM JAVILI KOLIKO LOVE DA PONESEMO ZA TAKSE. TAD SMO SAZNALI DA SAMO DECA ISPOD 2 GODINE NE PLACAJU TAKSU TJ PALCAJU NESTO MANJE NA KONTO OSIGURANJA.

AERODROM BEOGRAD NA SVA ZVONA OBJAVLJUJE DA SU NJIHOVE TAKSE SAMO 16 EVRA ZA MEDJUNARODNE LETOVE A 8 EVRA ZA DOMACE( ?!) I CAK APELUJU NA TURISTE DA PITAJU AGENCIJE STA PLACAJU. AL NE BUNE SE KAD IMA KAPNE 5750 DIN UMESTO 16 EVRICA .

TAKO DA ...LJUDI TO JE ISTINA ! DERU NAS NA ARANZMANIMA , NA CARTERIMA , NA TAKSAMA....
MOJ MUZ IDE ZA PAR DANA U ISTAMBUL REDOVNOM JATOVOM LINIJOM I POVRATNU KARTU JE PLATIO 135 EVRA , A CARTER SMO PO PRAVDI BOGA PLATILI 170 EVRA .... A KOLIKO JA KAPIRAM TO JE TREBALO DA BUDE JEFTINIJE....

PA VI SAD VIDITE KAKO I KOLIKO AGENCIJE ZARADE NA NAMA STO VOLIMO DA PUTUJEMO , AVIONOM NAROCITO!!!
 
zoranpetrovic84:
ja mislim da to nije istina...jer propaganda sto mnogi pricaju o ovome...nije istina!?salim se:) ne verujem da je toliko,pa toliko nije ni za grcku i egipat...ne bi trebalo da je nasa vise od 20-30 evra...


POGLEDAJ TJ RASPITAJ SE TI TO PONOVO, ZA GRCKU JE JOS VISE NEGO TURSKU.
 
poslala sam pismo aerodromskoj sluzbi sa istim pitanjem i oni su mi odgovorili da je cena takse uracunata u cenu karte i da nista naknadno ne treba da se placa!!!
znaci...ko placa taksu,kradu ga izgleda !
 

Back
Top