Emotivnost

beba_toronto

Ističe se
Poruka
2.642
Mislim da bi svako trebao da da definiciju emotivnosti, odnosno sta to za njega znaci pre nego sto presudi bilo kome da li je emotivan ili ne, a to takodje vazi i za sve ostalo.
Neki ljudi na emotivnost gledaju povrsno, na primer emotivan je covek koji otvoreno pokazuje i izjavljuje ljubav, neko ko se stalno oseca povredjenim i to pokazuje, neko ko kuka i place i prebacuje partneru zbog povredjenih osecanja, pravi scene i tako dalje.
Drugo kad pominjete emotivnost na sta tacno mislite, na emocije prema drugim ljudima (ljubav, mrznja itd) ili i na emocije prema samom sebi u smislu da ima nekih ljudi koji cini mi se zaista nisu emotivni prema drugima uopste vec samo prema samima sebi i ispoljavaju jake emocije ako su povredjeni kad misle da druga strana nije ucinila dovoljno za njih odnosno kad nisu dobili ono sto zele...prema drugima su zaista hladni a emocije koje vidite je samo njihova sebicnost i nista drugo, dok prema vama zaista ne osecaju nista i nije ih briga....
Znaci kad sudite o necijoj emotivnosti posebno o necijoj ljubavi prema vama, dobro razmislite i dobro prostudirajte, pratite i analizirajte ponasanje osobe,jer ta emotivnost koja vama znaci ljubav prema vama, moze da bude samo cista sebicnost i razmazenost vaseg partnera koji je tu samo da uzme ljubav od vas, a u sustini vam ne daje nista osim konstantnog plakanja, kukanja i prebacivanja da ga/je ne volite dovoljno i da ste stalno uradili nesto da bi mu/joj povredili osecanja, niste dokazali da ih dovoljno volite i tako ....po principu: daj daj daj a ako ne date sve sto traze onda tu nastaju scene , prebacivanje i haos....
Na primer stalno ljubomorne osobe, one zbog kojih morate da se iskljucujete s neta kad se probude,da stalno pazite na svaku svoju rec, postupak, da hodate na prstima i koje vam ne dozvoljavaju osnovnu ljudsku slobodu da zivite.
to nije ljubav a ni emotivnost u onom smislu u kom vecina ljudi smatra emotivnost...to je cista patologija, sebicnost i vise mrznja nego ljubav.
 
beba_toronto:
Mislim da bi svako trebao da da definiciju emotivnosti, odnosno sta to za njega znaci pre nego sto presudi bilo kome da li je emotivan ili ne, a to takodje vazi i za sve ostalo.
Neki ljudi na emotivnost gledaju povrsno, na primer emotivan je covek koji otvoreno pokazuje i izjavljuje ljubav, neko ko se stalno oseca povredjenim i to pokazuje, neko ko kuka i place i prebacuje partneru zbog povredjenih osecanja, pravi scene i tako dalje.
Drugo kad pominjete emotivnost na sta tacno mislite, na emocije prema drugim ljudima (ljubav, mrznja itd) ili i na emocije prema samom sebi u smislu da ima nekih ljudi koji cini mi se zaista nisu emotivni prema drugima uopste vec samo prema samima sebi i ispoljavaju jake emocije ako su povredjeni kad misle da druga strana nije ucinila dovoljno za njih odnosno kad nisu dobili ono sto zele...prema drugima su zaista hladni a emocije koje vidite je samo njihova sebicnost i nista drugo, dok prema vama zaista ne osecaju nista i nije ih briga....
Znaci kad sudite o necijoj emotivnosti posebno o necijoj ljubavi prema vama, dobro razmislite i dobro prostudirajte, pratite i analizirajte ponasanje osobe,jer ta emotivnost koja vama znaci ljubav prema vama, moze da bude samo cista sebicnost i razmazenost vaseg partnera koji je tu samo da uzme ljubav od vas, a u sustini vam ne daje nista osim konstantnog plakanja, kukanja i prebacivanja da ga/je ne volite dovoljno i da ste stalno uradili nesto da bi mu/joj povredili osecanja, niste dokazali da ih dovoljno volite i tako ....po principu: daj daj daj a ako ne date sve sto traze onda tu nastaju scene , prebacivanje i haos....
Na primer stalno ljubomorne osobe, one zbog kojih morate da se iskljucujete s neta kad se probude,da stalno pazite na svaku svoju rec, postupak, da hodate na prstima i koje vam ne dozvoljavaju osnovnu ljudsku slobodu da zivite.
to nije ljubav a ni emotivnost u onom smislu u kom vecina ljudi smatra emotivnost...to je cista patologija, sebicnost i vise mrznja nego ljubav.
Emotivnost je sposobnost da se voli.Neko je ima vise,neko manje u sebi,to je nesto ko urodjeni potencijal.Svi ljudi su vise-manje emotivni.Preemotivni ljudi su oni kod kojih je emotivnost zastupljenija od opste prihvatljivog,sta god pod tim opste prihvatljivim podrazumevali.Preemotivni ljudi ne mogu da razdvoje spoljnju i unutasnju emotivnost a ako izgleda da mogu,samo vesto skrivaju.Sve ovo vazi ako je osoba iskrena i neisfolirana,
ma kako se ponasala.Ljudi koji gaje emocije samo prema sebi nisu ni emotivni,ni
preemotivni nego sebicni.Preemotivni ljudi cesto sbog svoje emotivnosti ne sagledavaju stvari jasno i prave gresku u izboru partnera jer ne shvataju da vecina ljudi ne moze ili ne zeli da ih prati.Jednostavno nemaju podjednak emotivni potencijal kao oni.Sto je najgore uvek izaberu li budu izabrani od sebicnih,koje pogrsno procene kao slicne.Krivicu snose sebicni,ali i oni sami zbog greske u proceni.Svako odmervanje odnosa krivice je uzaludno kad se sve zavrsi.Mnogo se ja izfilozofirah...ili sam mozda promasio temu?
 
frozen1982.:
Emotivnost je sposobnost da se voli.Neko je ima vise,neko manje u sebi,to je nesto ko urodjeni potencijal.Svi ljudi su vise-manje emotivni.Preemotivni ljudi su oni kod kojih je emotivnost zastupljenija od opste prihvatljivog,sta god pod tim opste prihvatljivim podrazumevali.Preemotivni ljudi ne mogu da razdvoje spoljnju i unutasnju emotivnost a ako izgleda da mogu,samo vesto skrivaju.Sve ovo vazi ako je osoba iskrena i neisfolirana,
ma kako se ponasala.Ljudi koji gaje emocije samo prema sebi nisu ni emotivni,ni
preemotivni nego sebicni.Preemotivni ljudi cesto sbog svoje emotivnosti ne sagledavaju stvari jasno i prave gresku u izboru partnera jer ne shvataju da vecina ljudi ne moze ili ne zeli da ih prati.Jednostavno nemaju podjednak emotivni potencijal kao oni.Sto je najgore uvek izaberu li budu izabrani od sebicnih,koje pogrsno procene kao slicne.Krivicu snose sebicni,ali i oni sami zbog greske u proceni.Svako odmervanje odnosa krivice je uzaludno kad se sve zavrsi.Mnogo se ja izfilozofirah...ili sam mozda promasio temu?

nisi promasio temu...dao si odlican odgovor, savrseno si shvatio temu
hvala
 
Ako cemo govoriti o preteranoj emotivnosti mislim da kao takva ona predstavlja neku vrstu anomaliteta, pogotovo ako je tu rech i ako postoji neshto veca inteligencija nego prosecna. Chesto dejstvom jednog od ta dva 'anomaliteta' , neshto redje u kombinaciji, desi se da kada se udruzuju i dopunjuju oni grade jedan vrlo slozen sistem totalne konfuzije... Moguce?

Pominjali ste emotivnost koja se projektuje samo i iskljuchivo ako je vezana za nas same... Vecina dosta ceni emotivnost i pored sve svoje sebichnosti koji mnogi znaju savrsheno da kamufliraju izazivajuci osecaj divljenja od okoline. Sujeta... I kao shto Dostojevski kaze... U osnovi svake vrline lezi ona najdublja sebichnost..
To je kljuchno ako cemo smatrati da je emocija vrlina i ako se primecuje dosta negativnih konotacija, sama po sebi chista emocija oslobodjena sujete moze se posmatrati vishe kao vrlina...
 
Ovako kako si ti postavila temu u startu mesas nekoliko pojmova.Spominjes nesto sto bas i nij e emotivnost.Emotivnost treba odvojiti od sebicnosti ili posesivnosti kao i od ljubomore i patoloske vezanosti za neku osobu.
Emotivnost pre svega znaci da je neka osoba u stanju da oseti i pokaze svoja osecanja.Ona variraju od ljubavi i prijateljstva,saosecajnosti,razumevanja do mrznje i svega onoga sto ona sobom nosi/razdrazljivost,bes,histerija,latentnost.../
Znaci emotivna ili preterano emotivna osoba moze biti i u negativnom kontekstu ako nije u stanju da kontrolise svoje impulse.Onaj ko je stalno placljiv,razdrazljiv,besan,tuzan,sve daje k'srcu je vrlo nesigurna i labilna osoba koja pri tome nije u stanju da racionalno razmislja.
Emotivna osoba u pozitivnom kontekstu je ona osoba koja saoseca i duboko u sebi dozivljava kako svoje lepe i ruzne dozivljaje tako i tudje.Emotivnost je osobina s kojom se covek radja ali koja se nadogradjuje na pozitivnu ili negativnu stranu zavisno od okolnosti u kojima covek zivi i razvija se.
 
Emotivnost podrazumeva i pozitivna i negativna osecanja.....

Emotivnost je najpozitivnija osobina čoveka....ali i najnegativnija.....Jer ne može se dobrim čovekom nazivati onaj koji ne ume da voli...niti se lošim može nazvati onaj koji ne zna da mrzi...,a i jedan i drugi su ništa drugo nego emotivni....

Emocija vodi u rat.....emocija stimuliše......emocija izaziva....iritira....
Emocija podstiče emociju....Emocija je smisao......i besmisao.....
 
Oduvek sam bila emotivna, s godinama sam naucila samo da se cuvam od ljudi i dogadjaja za koje znam da me mogu povrediti. Emotivnost je i kada osoba vrlo tesko dozivljava bilo kakav dogadjaj i prijatan i neprijatan, kada tudju srecu i nesrecu dozivljava kao svoju, kad osoba naidje na nekog kome treba pomoc , pomogne mu ali i dalje misli da je mogla jos vise da uradi, kad u dusi zbog necega oseti tugu doo fizickog bola. Ali, svako sebi mora sam da pomogne , da se menja, i da sve dozivljava manje tragicno.
 
emocije su osećanja
pokazuješ ih ili kriješ u zavisnosti od tipa ličnosti (ekstrovertni, jelte...pa intro, pa flegme - na odloženo, itd )
a to nije isto što i osećaj (npr.hladno, toplo, itd)
ali tema je potekla usled nekog razočaranja a ne dileme?
 

Back
Top