Americko drzavljanstvo.

Poruka
1.264
Da li je neko od vas na forumu prosao kroz proces dobijanja Americkog drzavljanstva ili zna nesto vise o tome?
Ja zivim u USA sest meseci kao student. Zivecu ovde sigurno jos najmanje cetiri godine.
Koliko vremena treba da prodje i kakve sve uslove moram da ispunim da bi se kvalifikovao za proces dobijanja drzavljanstva?
Da li neko eventualno zna koliko to kosta?
Sve informacije, saveti i ostale sitnice kao i krupne stvari su vise nego dobro dosle.
Ako neko zna nesto vise moze postovati ovde, javiti mi se na PM ili pisati na uroshdz@yahoo.com
Zahvaljujem svima koji odvoje malo vremena.
Pozdrav
 
UrosWasHere:
Da li je neko od vas na forumu prosao kroz proces dobijanja Americkog drzavljanstva ili zna nesto vise o tome?
Ja zivim u USA sest meseci kao student. Zivecu ovde sigurno jos najmanje cetiri godine.
Koliko vremena treba da prodje i kakve sve uslove moram da ispunim da bi se kvalifikovao za proces dobijanja drzavljanstva?
Da li neko eventualno zna koliko to kosta?
Sve informacije, saveti i ostale sitnice kao i krupne stvari su vise nego dobro dosle.
Ako neko zna nesto vise moze postovati ovde, javiti mi se na PM ili pisati na uroshdz@yahoo.com
Zahvaljujem svima koji odvoje malo vremena.
Pozdrav

Niko ti ne garantuje da ces i posle toliko godina dobiti drzavljanstvo. Imam jednu prijateljicu koja je tamo zavrsila fakultet, zivi i radi vise od 5 godina u USA i dalje dobija samo privremenu dozvolu na godinu dana.
Sve se promenilo od 11. septembra, mnogo su rigorozniji u poslednjih par godina po ovom pitanju.

Ali ko zna, ti si tamo tek 6 meseci, mozda se nesto na bolje promeni dok ne odradis tih 5 godina u USA.
 
Postavio bih jedno pitanje svima onima koji zive u USA,dali bilo ko ima bilo kakvu predstavu o tome kako stici u Ameriku kao zdravstveni radnik?Oni vec duze vreme unazad placu za zdravstvenim radnicima(konkretno medicinskim sestrama-tehnicarima)a ja nikako ne mogu da dodjem ni do kakve informacije kako je uopste moguce iz Srbije kao medicinar stici u USA!Ako iko ima bilo kakvu informaciju bio bih veoma zhvalan da me uputi.Unapred hvala
 
mistic:
Postavio bih jedno pitanje svima onima koji zive u USA,dali bilo ko ima bilo kakvu predstavu o tome kako stici u Ameriku kao zdravstveni radnik?Oni vec duze vreme unazad placu za zdravstvenim radnicima(konkretno medicinskim sestrama-tehnicarima)a ja nikako ne mogu da dodjem ni do kakve informacije kako je uopste moguce iz Srbije kao medicinar stici u USA!Ako iko ima bilo kakvu informaciju bio bih veoma zhvalan da me uputi.Unapred hvala

Ne bih znao konkretno da ti odgovorim na to pitanje, ne znam sta podrazumevas pod "zdravstveni radnik", da li si medicinski brat ili imas zavrsen medicinski fakultet. Jer, koliko sam ja upucen, nasi lekari u svetu mogu samo da obrisu zadnjicu sa svojom diplomom, na zalost, dok su med. tehnicari veoma trazena roba zbog velike potraznje, ne samo u USA vec i svuda po Evropi.
Tako da, ako si med. tehnicar, imas dobre sanse da nadjes posao u vecini evropskih zemalja i mozda u USA (za to nisam siguran) .
 
UrosWasHere:
A sta ako studiram i radim part-time job?
Tada isto sam zaposlen i placan porez.


Sve je individualno,ne znam kako oni to odredjuju,ali na primer znam jednog lika koji je zavrsio super fax ovde u Usa ,dobio njihovo sponzorsto za studiranje,na osnovu toga je i dosao,radio part-time....zapravo dva posla i ujedno studirao,nije spavao ni 5 sati dnevno...Pri tom zavrsio studije pre zahtevanog roka ,kao jedan od najboljih studenata....Nakon toga dobio ponude mnogih americkih kompanija za posao....I da nije dobio te ponude ,ne bi mogao ni da ostane ovde...Sada posle 12 godina boravka on je dobio green-card.,,,A tek za pet godina ce imati drzavljanstvo......S tim sto je neverovatno uspesan u poslu kojim se bavi......Ali sve je to mukotrpno i zahteva potpunu posvecenost......
Da si isao ovde u srednju skolu i da si odmah na pocetku skolovanja podneo papire za drzavljanstvo,dobio bi ga......Medjutim kada covek postane punoletan sve je drugacije,mnogo se vise od njega ocekuje,,
Kao izgnanik bi mogao dobiti papire odmah....
E,sad posto ti studiras.....moras se pokazati kao dobar student i naci advokata (ovde ima puno advokatskih kompanija koje rade papire)....Advokat moze sve da uradi ,a i on zna najbolje sta prolazi,samo ti treba kes........
Bez kesa ne mozes nista....,ali ako radis mozda uspes i da zaradis za dobrog advokata.....Za jedan razgovor ti ne treba vise od sto dolara......toliko kosta njegov sat vremena razgovora sa tobom.....(to znam)....Za pocetak razgovaraj sa advokatom,a za kasnije sve ce ti se samo kasti......
poz
 
Sada sam u cetrvtom(dvanestom) razredu srednje skole. Posto imam J1 vizu, nije mi dozvoljeno da podnesem zahtev za drzavljanstvo. Od septembra cu sigurno ici ovde na koledz i tada cu studirati i raditi polovicno. Vec sam punoletan.
Jedan od razloga(ne jedini ali veliki), zbog kojeg zelim drzavljansto, je sto bi mi to drasticno umanjilo cenu skolovanja. Nesto manje od duplo.
Kada se na to doda sportska stendija, mislim da ne bi nista morao da platim.
Znaci sanse da dobijem drzvljanstovo pre zavrsetka studija(makar i u cetvrtoj godini) su skoro nikakve?
Razumem zasto bih trebao da se konstutujem sa advokatom, ali mi se bas ne daje 100 dolara za neke osovne informacije.
Hvala na odgovorima.
 
UrosWasHere:
Sada sam u cetrvtom(dvanestom) razredu srednje skole. Posto imam J1 vizu, nije mi dozvoljeno da podnesem zahtev za drzavljanstvo. Od septembra cu sigurno ici ovde na koledz i tada cu studirati i raditi polovicno. Vec sam punoletan.
Jedan od razloga(ne jedini ali veliki), zbog kojeg zelim drzavljansto, je sto bi mi to drasticno umanjilo cenu skolovanja. Nesto manje od duplo.
Kada se na to doda sportska stendija, mislim da ne bi nista morao da platim.
Znaci sanse da dobijem drzvljanstovo pre zavrsetka studija(makar i u cetvrtoj godini) su skoro nikakve?
Razumem zasto bih trebao da se konstutujem sa advokatom, ali mi se bas ne daje 100 dolara za neke osovne informacije.
Hvala na odgovorima.

Idi na google i ukucaj usa citizenship...Izbacice ti sajtove sa informacijama o drzavljanstvu i na koji način može da se dobije.....
 
Mislim da do pocetka koledza nema sanse. Jer, i kad ti odobre (prvo green card, pa 5 god. kasnije pasos/drzavljanstvo) tu mora da prodje dosta vremena da sve to "sazvace" sistem. Znam da su moji mesecima cekali i jedan i drugi dokument. Ukupno im je trebalo 10 godina. I brat moje drugarice je skoro cekao green card nekih 6 meseci da mu stigne, jer salju postom :roll:

Moja dobra drugarica je tamo zavrsila koledz, pa je posle njega imala pravo da jos godinu dana ostane u USA i radi (nesto kao praksa) Posle joj je ta firma uspela da sredi vizu na jos godinu dana, ali je nakon toga morala da upise postdiplomske da bi mogla da ostane. Ni govora nije bilo da aplicira za papire. A ona je vrlo upucena u sve to, 7 godina je tamo, znala bi sigruno da je mogla.

Verujem da mozes da se izboris za stipendiju i ako nemas drzavljanstvo. Mnogi moji prijatelji su uspeli.
 
UrosWasHere:
Sada sam u cetrvtom(dvanestom) razredu srednje skole. Posto imam J1 vizu, nije mi dozvoljeno da podnesem zahtev za drzavljanstvo. Od septembra cu sigurno ici ovde na koledz i tada cu studirati i raditi polovicno. Vec sam punoletan.
Jedan od razloga(ne jedini ali veliki), zbog kojeg zelim drzavljansto, je sto bi mi to drasticno umanjilo cenu skolovanja. Nesto manje od duplo.
Kada se na to doda sportska stendija, mislim da ne bi nista morao da platim.
Znaci sanse da dobijem drzvljanstovo pre zavrsetka studija(makar i u cetvrtoj godini) su skoro nikakve?
Razumem zasto bih trebao da se konstutujem sa advokatom, ali mi se bas ne daje 100 dolara za neke osovne informacije.
Hvala na odgovorima.

Dzaba ces dati pare advokatu za savet koji i nije neka velika mudrost. Jednostavno nemas nikakvih sansi da dobijes drzavljanstvo, zaboravi na tu ideju, probaj da dobijes stipendiju, to je izvodljivo.
 
UrosWasHere:
Da li je neko od vas na forumu prosao kroz proces dobijanja Americkog drzavljanstva ili zna nesto vise o tome?
Ja zivim u USA sest meseci kao student. Zivecu ovde sigurno jos najmanje cetiri godine.
Koliko vremena treba da prodje i kakve sve uslove moram da ispunim da bi se kvalifikovao za proces dobijanja drzavljanstva?
Da li neko eventualno zna koliko to kosta?
Sve informacije, saveti i ostale sitnice kao i krupne stvari su vise nego dobro dosle.
Ako neko zna nesto vise moze postovati ovde, javiti mi se na PM ili pisati na uroshdz@yahoo.com
Zahvaljujem svima koji odvoje malo vremena.
Pozdrav

vec ti je gore negde receno da ces posle studentske vize tesko dobiti papire - sto znaci nece se desiti....
prvo da bi aplicirao uopste za green card moras da ispunjavas odredjene uslove, sto znaci:
-mozes da ozenis amerikanku - najjednostavniji nacin, ali rizican ako je ne znas (moze se predomisliti u pola braka - sto se desava), ukoliko to uradis automatski dobijas bracnu vizu (nesto kao "temporary" green card - za ovo sam cula, znam za K1 fiance visa) nakon, odprilike, dve godine dobijas green card, a posle narednih pet mozes da apliciras za citizenship.
-moze neko da te sponzorise za green card, tj. ako nadjes posao koji samo i ti i niko drugi u ovoj zemlji ne moze da radi (ili nekoga ko hoce iskljucivo tebe da zaposli), dakle ta osoba garantuje za tebe, bla, bla... i tako ostajes narednih pet godina, tek kasnije mozes da apliciras za drzavljanstvo.
-ne znam sta ti studiras, ali ovde su jako trazene medicinske sestre i ucitelji (sto znaci mnogo rada - malo para), ali ako se zaposlis kao (recimo) jedno od pomenutih i prihvatis posao u nekoj (s oprostenejm) piz** ********, automatski dobijas green card, kasnije mozes da trazis papire...

ima toga naravno jos, ali je zavrnuto k'o vinska flasa... srecno, nadam se da ce ti nesto od ovoga koristiti ;)
 
Hi ekipa, naletio na forum danas i vidim da ima dobre sprehe o zivotu na brodu. Tako i treba. Ukratko, radio sam na brodovima od 1993 - 2000.
Skinuo sam se i od onda zivim u Floridi. Legalno sada, a prije ilegalno.
Ako ikome treba bilo kakav info o radu na brodu ili ostanku u USA - pitajte (nije tesko).
Ako vam mogu pomoci bice mi drago. Moje misljenje je da su brodovi dobri za zgrnuti i prokockati lovu (ovisno o levelu ludila) ali mogu biti karta za novi zivot.
Tu na Floridi je cijeli kordon ekipe koja je radila sa mnom na istim brodovima, skinula se i ostala. Svi ilegalno i svi sredili papire.
Sve se moze. Cujemo se.

Evo čovjeka koji obećava, pa tko se odluči neka ga kontaktira na linku: Novi Život
 
Caooo,
imam jedno pitanje u vezi americkog drzavljanstva, trenutno popunjavam N-400 aplikaciju i ima jedno pitanje gde pita za datume od kad do kad sam radila (employment dates), datume kad sam krenila i zavrsila skolu, posto sam dosta skola promenila nemogu bas sad da se sjetim tacni datuma, od svake skole, sta ako bas ne bude tacan datum, mozda budem malo ofulala, oce nesto to smetati na drzavljanstvu ili ne? mora li biti tacno basss? Hvala unapred:)
 

Back
Top