PROBAJ DA PROVALIS AFORIZAM

Ova se recenica(i ja mislim da nije aforizam)moze objasniti na 1000 nacina(po meni dodushe) DA LI NESHTO SHTO IMA 1000 RESHENJA IMA PRAVO RESHENJE je drugo pitanje!!!Sve zavisi od osobe koja cita recenicu,od njenog shvatanja sveta,cak i psihicke konstitucije!!!Neko ce to objasniti na sledeci nacin:Samoglasnika je manje,dakle u manjini su jer nemaju valjane argumente da budu vecina.Tishina je sinonim za mir,pasivnost,dosadu ,nedeshavanje,za crno,inertno.Covek u takvom okruzenju je "u manjini",inferioran,cuti!!!Ovo je negativisticki pristup(i nije moj).MOJE OBJASHNJENJE JE SLEDECE: samoglasnik je redak,poseban,vazan,bez njega se ne moze!!!Tishina je dushevni spokoj,ali i razmishljanje,vreme sa samim sobom,bogatstvo,beg od losheg.Prevod"covek u takvom okruzenju je veci,vishe moze i vishe zna.Vishe bih volela da u zivotu budem samoglasnik.Pa i neka ne dodjem do srece. Sreca je u njenu trazenju!Ne radjamo se da bi smo bili srecni,vec da bi je trazili,a kada bi svi ljudi bili srecni,raj bi postao nepotrebna institucija. Pozdrav mom NISHLIJI!!!
 
Uopshte nije prosto,samo je malo prepotentno!To je Vashe mishljenje!Rekla sam vec da se recenica moze tumaciti na 1000 nacina.Ja sam pomenula dva Vi jedan-jedan ali ne jedino tacan!!!Svi oni mogu biti tacni!!!Nije samo nashe mishljenje zakon!!!Kada nam se cini da znamo odgovor na sva pitanja to znaci da NE ZNAMO sva pitanja!! Ja bih da budem samoglasnik,ali ce svi suglasnici braniti svoje pozicije!!!To je zivot!!Pozdrav!
 
bensi:
OVAJ AFORIZAM JE REKAO MOJ PROFESOR LOGIKE

''COVEK U TISINI JE SAMOGLASNIK"
GDE JE TU LOGIKA?!?

Ovo može se protumačiti na više načina. Prvo, može da predstavlja da čovek u tišini može da spozna sebe, jer samoglasnici imaju svoju zvučnost, svoj eho.
I takođe pored toga, može i da predstavlja da čovek kada je sam nije sam sebi dovoljan, tj. da bi dobio smisao mora se “uklopiti sa suglasnicima”, da ne bi bio “sam sebi glasnik”.
Ma ima hiljadu i jedno rešenje ovakve postavke…..ovo je jako dvosmisleno…
 

Back
Top