Rezultati i zasto se bacaju i ne beleze?

sanja&darko

Zainteresovan član
Poruka
435
Kada sam posle sest meseci od zadnjeg ginekoloskog pregleda opet otisla kod svog ginekologa u dom zdravlja i zelela da mi kaze moje rezultate testa Papanikolau i sekreta, ona se samo nasmejala i rekla da su baceni.
Kada sam je upitala da li ih je zapisala u karton opet se samo nasmejala.
Pitam, zasto se ovi rezultati posle sest meseci bacaju i zasto se nigde ne beleze?
Sta u slucaju kada su oni izrazito losi pa ukazuju na neko moguce teze oboljenje a pacijent iz nekih razloga nije u mogucnosti da dodje po njih?
Sledece analize mi je zakazala tek za par meseci.
 
Ako Vi prvi ne vodite racuna o svom zdravlju nemojte ocekivati da ce to ciniti drugi umesto Vas.
Znate li koliko pacijenata da krv, urin, briseve na analizu i nikada ne dodje po rezultate, a te analize su kostale ovo zdravstvo.
Posle 6 meseci njihove vrednosti vise nista ne znace.
Da ste to platili u privatnoj ordinaciji, laboratoriji sigurna sam da bi otisli po svoje rezultate odmah, ne bi cekali 6 meseci.
 
dr:
Ako Vi prvi ne vodite racuna o svom zdravlju nemojte ocekivati da ce to ciniti drugi umesto Vas.
Znate li koliko pacijenata da krv, urin, briseve na analizu i nikada ne dodje po rezultate, a te analize su kostale ovo zdravstvo.
Posle 6 meseci njihove vrednosti vise nista ne znace.
Da ste to platili u privatnoj ordinaciji, laboratoriji sigurna sam da bi otisli po svoje rezultate odmah, ne bi cekali 6 meseci.

Slazem se.
Hvala.
 
Konacno sam otvorila fascikle sa raznim nalazima za sve ukucane pojedinacno. Odlucila sam da budem odgovorna :P Mislim da nije lose sacuvati ih uprkos zastarelosti da bi mogli da se uporede sa novim, a i u slucaju promene lekara, drzavno-privatno, i i nace ako su neke bolesti povezane sa nekim drugima. Sami smo odgovorni! :P
 
gurmanci:
Konacno sam otvorila fascikle sa raznim nalazima za sve ukucane pojedinacno. Odlucila sam da budem odgovorna :P Mislim da nije lose sacuvati ih uprkos zastarelosti da bi mogli da se uporede sa novim, a i u slucaju promene lekara, drzavno-privatno, i i nace ako su neke bolesti povezane sa nekim drugima. Sami smo odgovorni! :P
I ja sam vec duze kucna sekretarica.
Imam fascikle za sve oblasti.
Za lekare, za finansije, ko ce zapamtiti pin kodove isl., za putovanja, kupovinu kola...
Dobra je stvar, odmah nadjes sta ti treba.
 
Pjer_Nis:
Kada jednog dana budemo imali integrisan informacioni sistem u zdravstvu, ovaj problem ce da nestane sam od sebe, jer ce rezultati svih analiza radjenih po uvodjenju sistema biti na centralnom serveru i dostupni onome ko je ovlascen da ih vidi.
Ja sam duhovno vec u tom vremenu pa mi valjda sav taj haos jos teze pada.
Tesko mi je da shvatim da to nije jedan od prioriteta u zdravstvu.
A kada ce to da bude? :cry:
 
BTW, (@dr)

Sta bi sa onim lepim avatarom?
Ne kazem da je ovaj ruzan, ali je onaj bio lepsi.
smil42e4faa372136.gif
 

Back
Top