Problem sa spyware search&destroy

kosmos

Početnik
Poruka
8
Imam problem sa programom spyware search & destroy.Ne mogu da skeniram sistem do kraja.Malo pocne pa onda stane,pa opet skenira ali veoma veoma sporo I malo,pa opet stane.Za sat vremena ne iskenira ni jednu cetvrtinu.U task manageru sam video da spybot ima zauzece procesora vise od 95 posto,a sveukupno je zauzece 100 posto,pa je to verovatno razlog.Imam servicepack1 I jos jedan hot fix.Ranije sam koristio program ccleaner da bih obrisao neke kljuceve u registru.Takodje mislim da je zarazen nekim virusima i/ili spywareovima ali mi kaspersky I adaware nije nista nasao.Ponovo sam instalirao spybot ali nista.Trenutno ne mogu da reinstaliram windows ili da uradim security update.Koristim hijackthis I spyware blaster.Moram da napomenem da internet explorer ima kako se kaze redirect searches.
 
Vec sam probao da radim u safe modu ali nista od toga.Nasao sam neke alate na netu a jedan je black light rootkit eliminator koji nalazi skrivene foldere,fajlove i procese.Tako je nasao u mom slucaju 6 fajlova,koje bih mogao da preimenujem kao sto pise u helpu ali ne znam da li ti fajlovi trebaju sistemu ili nekom programu pa ne smem da ih diram jer moze doci do pada sistema ili mogu slobodno da ih menjam.To su:
CSAGW.EXE
DMQRP.EXE
FAVSET.EXE
FILESA~1.EXE
HOWIPER.EXE
WBEMTEST.EXE
Svi imaju putanju c:\windows\system32 osim poslednjeg c:\windows\system\wbem
Ne znam kako da proverim da li mi ti fajlovi trebaju.
Program je beta verzija,moze se koristiti do marta 2006 i moze se naci na:www.f-secure.com/blacklight/
Unapred hvala ako neko moze da pomogne bez obzira na ovo
 
kosmos:
Vec sam probao da radim u safe modu ali nista od toga.Nasao sam neke alate na netu a jedan je black light rootkit eliminator koji nalazi skrivene foldere,fajlove i procese.Tako je nasao u mom slucaju 6 fajlova,koje bih mogao da preimenujem kao sto pise u helpu ali ne znam da li ti fajlovi trebaju sistemu ili nekom programu pa ne smem da ih diram jer moze doci do pada sistema ili mogu slobodno da ih menjam.To su:
CSAGW.EXE
DMQRP.EXE
FAVSET.EXE Trojan.Favadd virus.
FILESA~1.EXE
HOWIPER.EXE Trojan Horse virus
WBEMTEST.EXE
Svi imaju putanju c:\windows\system32 osim poslednjeg c:\windows\system\wbem
Ne znam kako da proverim da li mi ti fajlovi trebaju.
Program je beta verzija,moze se koristiti do marta 2006 i moze se naci na:www.f-secure.com/blacklight/
Unapred hvala ako neko moze da pomogne bez obzira na ovo


Koliko sam mogao da procitam, sve ovo sto si napisao su fajlovi od trojanca kojeg si fasovao..

Dakle, Eliminate..

Srecno...
 

Back
Top