Ljubav ili navika

K

Kety 82.

Gost
Kada ste se nekim u jako dugoj vezi,a sve vise se svadate,ponekad ne podnosite,cak i mastate o nekom drugom,a nemate,nemate snage da se odlucite na raskid jer bi zivot bez te osobe bio nezamisliv,DA LI JE LJUBAV ILI NAVIKA U PITANJU?
 
Zivot bez nekoga nikada nije nemoguc, samo mozda u odredjenom trenutku nezamisljiv.
Mastanje o nekom drugom nikako ne mora da znaci da ne volis nekoga!
Probaj ovako:
Da li si, kada pomislis na njega, srecna ili nervozna? Da li, kada se prisecas lepih stvari, ides predaleko u proslost?
Da li si vec XXX puta postavila sebi pitanje zasto se mucis?
 
Iz iskustva mogu ti reci samo jedno; to je navika. Da ga ti bar malo volis nebi mastala o drugom tipu. Ako raskinete u pocetku ce ti biti tesko ali vremenom ces videti koliko ti je lakse. :P
 
Imala sam vezu od 4 godine. Svi su govorili idealnu. Nismo se svadjali, nisu letele piksle... Bili smo skolski primer dobre veze. Ali...
Posle 3 godine svideo mi se drugi tip, jednostavno mi je zaokupirao misli da nisam ni primetila, a vec je bilo kasno da ignorisem to. Cak smo se i nesto kao muvali (igre recima), ali se nista nije desilo do jedne tacke kada sam ja njega poljubila. Htela sam da proverim sta osecam. (Ovo rade samo Vodolije, napomena autora! Ne pokusavajte! :twisted: )Izazvala sam buru osecanja u sebi koje prema decku nisam osetila dugo (strast, varnice, leptiri...). Pricala sam sa tim tipom o tome i rekao je da nece da se uplice u trouglove i da moram da se odlucim. Nece me pritiskati i sacekace. Nedelju dana sam smisljala sta da kazem decku. Bilo mi je zao da raskinem, da ga ostavim. Ipak tri i po godine su bile za nama, on je tako divan, krasan, bajan... Bas bih ispala kreten... Posle 7 dana onaj tip i ja se nesto pokacimo. Oteram ga na jedno daleko mesto... :twisted: Ali sam plakala kao kisa! :cry:
Sutradan odem kod svog decka i u sebi zahvaljujem Bogu sto nisam raskinula, sto imam kome da se vratim. Nalepim sebi par etiketa tipa: Glupaco, kako si mogla da pomislis da ostavis ovakvog decka, zar nije divan, tako je dobar... I gomila slicnih gluposti. :(
Sest meseci kasnije moj decko me ostavi zbog druge devojke. :shock: Iz cista mira, bez najave, bez svadje, posle jednog savrsenog dana provedenog zajedno.
Sada, godinu i po dana posle raskida, mogu realno da gledam na sve. Bila sam kukavica, jer nisam poslusala svoje srce. Na bivseg nisam vise ljuta, jer je on imao hrabrosti da uradi ono sto ja nisam smela. Mozda, da sam vec sutradan raskinula sa njim, mozda bih i bila sa onim tipom. Ovako, povredila sam onog tipa, jer je stvarno bio zagrejan za mene, lagala sam decka da mi je maksimalno stalo do njega i najvaznije lagala sam i povredila najvise sebe.
Ima mnogo zakljucaka koji mogu da se izvedu iz moje price. Ono sto ti ja mogu savetovati...
Znam da ce boleti, bolelo je i mene, 4 meseca je proslo pre no sto sam i pogledala drugog tipa (ne volim ono "uskoci odmah u vezu da prebolis bivseg." To nije fer prema toj osobi - sebicno je). Ono cega ce te biti strah je da ostanes sama. Veruj mi bolje i sama nego u losoj vezi. :? Samo ces se jos vise namuciti. Kazu psiholozi: ma u kakvoj vezi smo saljemo signale da smo zauzeti. Onda nam nece niko prici. Ti imas 21 godinu. Ja sam tad imala 25. Tezi je raskid sa godinama. A kad budes posle nekog vremena pogledala unazad zakljucices ono sto je meni moj kolega rekao: Ko zna cega si se ti na vreme spasila!
:wink:
 
Princeza na poslu:
Imala sam vezu od 4 godine. Svi su govorili idealnu. Nismo se svadjali, nisu letele piksle... Bili smo skolski primer dobre veze. Ali...
Posle 3 godine svideo mi se drugi tip, jednostavno mi je zaokupirao misli da nisam ni primetila, a vec je bilo kasno da ignorisem to. Cak smo se i nesto kao muvali (igre recima), ali se nista nije desilo do jedne tacke kada sam ja njega poljubila. Htela sam da proverim sta osecam. (Ovo rade samo Vodolije, napomena autora! Ne pokusavajte! :twisted: )Izazvala sam buru osecanja u sebi koje prema decku nisam osetila dugo (strast, varnice, leptiri...). Pricala sam sa tim tipom o tome i rekao je da nece da se uplice u trouglove i da moram da se odlucim. Nece me pritiskati i sacekace. Nedelju dana sam smisljala sta da kazem decku. Bilo mi je zao da raskinem, da ga ostavim. Ipak tri i po godine su bile za nama, on je tako divan, krasan, bajan... Bas bih ispala kreten... Posle 7 dana onaj tip i ja se nesto pokacimo. Oteram ga na jedno daleko mesto... :twisted: Ali sam plakala kao kisa! :cry:
Sutradan odem kod svog decka i u sebi zahvaljujem Bogu sto nisam raskinula, sto imam kome da se vratim. Nalepim sebi par etiketa tipa: Glupaco, kako si mogla da pomislis da ostavis ovakvog decka, zar nije divan, tako je dobar... I gomila slicnih gluposti. :(
Sest meseci kasnije moj decko me ostavi zbog druge devojke. :shock: Iz cista mira, bez najave, bez svadje, posle jednog savrsenog dana provedenog zajedno.
Sada, godinu i po dana posle raskida, mogu realno da gledam na sve. Bila sam kukavica, jer nisam poslusala svoje srce. Na bivseg nisam vise ljuta, jer je on imao hrabrosti da uradi ono sto ja nisam smela. Mozda, da sam vec sutradan raskinula sa njim, mozda bih i bila sa onim tipom. Ovako, povredila sam onog tipa, jer je stvarno bio zagrejan za mene, lagala sam decka da mi je maksimalno stalo do njega i najvaznije lagala sam i povredila najvise sebe.
Ima mnogo zakljucaka koji mogu da se izvedu iz moje price. Ono sto ti ja mogu savetovati...
Znam da ce boleti, bolelo je i mene, 4 meseca je proslo pre no sto sam i pogledala drugog tipa (ne volim ono "uskoci odmah u vezu da prebolis bivseg." To nije fer prema toj osobi - sebicno je). Ono cega ce te biti strah je da ostanes sama. Veruj mi bolje i sama nego u losoj vezi. :? Samo ces se jos vise namuciti. Kazu psiholozi: ma u kakvoj vezi smo saljemo signale da smo zauzeti. Onda nam nece niko prici. Ti imas 21 godinu. Ja sam tad imala 25. Tezi je raskid sa godinama. A kad budes posle nekog vremena pogledala unazad zakljucices ono sto je meni moj kolega rekao: Ko zna cega si se ti na vreme spasila!
:wink:


Nisi nikako bila kukavica, samo previse obzirna. Najveca greska koju neko moze da napravi jeste da se prema ostatku sveta ponasa max korektno i da to isto ocekuje od ostatka sveta.

A propo topica, u pitanju je navika, a navike postoje da bi se menjale.
 
za razliku od vecine ostalih ja ti necu reci da zavrsis sa tim jer je to samo navika.
u svakom slucaju samo je pitanje vremena kada ce sledeca veza da ti postane navika (ili nesto za sta mislis da je navika). to je neminovno.
u vezi veze uvek je najinteresantiji pocetak i ono muvanje koje prethodi, tako da kada uporedis onaj pocetni zanos sa onim sto osecas nakon nekoliko godina svakako da imas utisak da je u pitanju samo navika.
pitanje je da li tvoja veza tebi postala teret i smaranje. ako jeste onda nemoj puno razmisljati i prekidaj to, ali ako su odnosi OK onda pokusaj da ulozis malo truda da bi ti ponovo bilo interesantno. rutina je ono sto ubija, ne dozvoli da vam se veza zasniva na tome. nateraj partnera da izadjete na neka nova mesta, vodite ljubav na novim, ako je moguce malo uzbudljivijim, mestima. radite (lude) stvari koje nikada ranije niste...
...i videces da ce ti ponovo biti lepo.
pokusaj, ne odustaj tako lako
 
Zabavljam se sa deckom nesto vise od godinu dana. Ni jedne sekunde nase veze nisam osetila leptirice u stomaku niti ista slicno ali je meni lepo u mojoj vezi, nekako je normalna i obicna, ne svadjamo se, nismo ljubomorni, imamo jednu veselu vezu i mislim da smo svima simpaticni. Znate ono, npr. kad smo sami salimo se na racun jedno drugog, ravnopravni smo, ne znam ni sam.....Pre par dana samo ostala kod kuce sama na tri dana i naravno, moj decko je svako vece bio kod mene. Vec posle prve veceri sam osetila da mi je dosadno sa njim i imala sam zelju da procitam knjigu ili da surfam po netu.....radije bih to radila nego sto bih volela da mi on dodje. Malo sam se uplasila zbog toga. U Cosmopolitanu sam procitala nesto kao "vodite racuna o tome da imate o cemu da pricate i da vam nije dosadno sa partnerom jer je to jako bitno kad ostarite, posto je dobra komuunikacija i razgovor temelj dobrog braka i veze" pa mi je palo na pamet da bi mozda trebalo da bezim sad, dok je vreme. Doduse, mozda mi je bilo dosadno jer ovih dana ucim preko dana pa se uvece vidim sa njim i onda nemam vremena da procitam knjigu ili casopis ali ipak, zar nije malo mnogo da bih radije citala Cosmo ili knjigu nego se mazila sa njim???:-)
 
Prvo pokusaj da razgovaras sa njim, da vidite da li ste oboje za to da sacuvate vezu. Ako jeste, onda se trudite da ozivite tu vasu vezu, izadjite na neku lepu romanticnu veceru, probajte neke nove stvari u sexu, kupi neki nov sexy donji ves pa ga iznenadi time, lepo je vreme sad, pa idite na neki izlet, obavezno ponesite sa sobom DOBRO raspolozenje, igrajte se kao mala deca, lopta, riziko, monopol, gadjajte se jastucima (posle uvek usledi sex :wink: ).
Ja sam jednom prilikom na ovaj nacin osvezila svoju vezu: dogovorili smo se da izadjemo to vece i da se nadjemo u xx kaficu. Kad sam stigla on je vec sedeo za stolom, ja sam mu prisla i sa izazovnim osmehom na licu i "onim" pogledom pitala da li je slobodno. Pomalo zbunjen rekao je naravno. Sela sam i pocela razgovor kao da ga sad prvi put u zivotu vidim, da mi se svideo i odlucila sam da mu pridjem :wink:
Cini mi se sa odusevljenjem je prihvatio moju igru i verovala ili ne, celo vece smo proveli kao upoznavajuci se i naravno to vece se zavrsilo neverovatnim sexom. Mislim da nikad (ili se bar ne secam) nismo imali tako dobar sex.
Pokusaj i tu malu igricu da isprobas. Mozda bude bilo efekta koji ce promeniti i tebe i njega pozitivno naravno.
Ukoliko vam nista ne uspe od tih pokusaja, zna se - raskid. Onda zaista jeste bila navika u pitanju.
Probaj sve sto mozes i sto ti padne na pamet, ne odustaj lako pogotovo sto kazes da bi ti zivot bez njega bio nezamisliv.
Srecno!
 
Kety 82.:
Kada ste se nekim u jako dugoj vezi,a sve vise se svadate,ponekad ne podnosite,cak i mastate o nekom drugom,a nemate,nemate snage da se odlucite na raskid jer bi zivot bez te osobe bio nezamisliv,DA LI JE LJUBAV ILI NAVIKA U PITANJU?
O covece, bila sam u istoj situaciji! :shock:
Samo navika, da je ljubav, ne bi mislila o drugom i ne bi se svadjala, zato dozovi se pameti, nista nije nezamislivo, misli na sebe i raskini, a ne kao ja da se mucis da nesto promenis i poboljsas 6 meseci, bas zato sto sam mislila da ce mi zivot bez njega biti nezamisliv, bili smo u vezi 1 god. i 7 meseci, i sta sam dobila, NISTA!
 

Back
Top