NASA POSLA

paradizo

Primećen član
Poruka
913
Kad sam ja zavrsio skolu, mladi, stupanjem u radni odnos, odmah su razmisljali i sanjali kako da kupe dobar auto: MERCEDES,BMW,AUDI i slicno. Nista ih nije drugo zanimalo. Nisu razmisljali kako da uloze pare u neki BIZNIS da bi te pare okrenule, i tako malo po malo, regulisu sebi stambeno pitanje, ili nesto drugo, nego auto im je bila misaona imenica.
Da li se i sada tako razmislja, ili su ovi mladji mnogo savremeniji i pametniji, i okupiraju se kako da od "jednog dinara naprave dva". Ako je tako, onda mislim da su to "SAVREMENI MUSKARCI" i da idu u korak sa vremenom svojih vrsnjaka po Evropi.
Po vasem misljenju koje muskarce zenske vise vole, ove prve ili ove druge. A bilo bi dobro i one da kazu par reci, sto su za njih "SAVREMENI MUSKARCI".
 
shto su ti mladi...djavo i po...i svi koje ja poznajem stupanjem u radni odnos gledali su samo kako da qpe bmw...vetjinom radetji po kafitjima...firmama za montazhu laminata il spushtenih plafona...ako su imali sretje...vetjina ne radi...neki kao studiraju a ni sami ne znaju shta tje kad zavrshe...neki su se uvalili al i dalje nemaju kintu za bmw...od svih ljudi koje sam upoznao u zadnjih 10god mozhda su 3ca stekli bmw radom...a i to je disqtabilno...

hhhhmmmm....biiiiznis...mislish da otvori kiosk s pljeskavicama?...il da pokrene proizvodnju procesora za apple?...

stambeno pitanje...stupanje u radni odnos...wow

aham dakle mladi ljudi po evropi ne qpuju kola...ne naprotiv...svi oni ulazhu u biznis...tamo su svi privatnici i imaju neke biznise...lepa slika nema shta...
heh shto ti je definisanje savremenog mushkarca danguban poso...

dakle podela je na one koji imaju kola i one koji nemaju kola?...oni koji imaju biznis il oni koji imaju kola?...heeeej prijateljuuuu...primorje je supeeer...ogromne mase nemaju ni kola ni biznis ni perspektivu...a eto tebe gde delish mushkarce na one koji imaju kola i one koji nemaju kola...jesi li bogat?...ono kao pun si...heh ovo je stvarno super shta sve ima ovdi da se chita i tako to...ignore it is
 
Covek je iz biznis republiku, sacekas avion koji doveze cigarete, podelis to po prijateljskim gepecima, zovnes onog malog iz Pazara te se i on tu parkira, pa voooozi Misko. Nego njie mi jasno zasto se ne raspitas po hotelu nego po forumu, kada ga vec imas (a i jeftini je je)... a i ovog malo sa recepcije ti traze Italijan pa ne sme iz hotela, aaaa, mora da je nekom ostao duzan baksis. Ako bude referendum, videces na referendum sta devojke vise vole. :shock:
Nego nije to tema, jasno je to meni... ipak pitanje ti je vrlo "arhaicno". ;)

btw "Vasa posla", bolje bi bio da se tako zove tema... :)
 
Od plate da kupiš Mercedes ili ti tata pomorac kupi Linkolna odmah kada maturiraš?
I stan pride na moru, apartman u Aspenu. I kuću u Malibuu. Mislim, ispeci pa reci deci, ovo je malo bezveze postavljeno...
Guska i po dinar i ipo, kol'ko košta jedna guska? :))
 
Hellen:
Кад си ти то растао кад су млади, чим се запосле, могли куповати мерцедес???

Mislim da ste na brzinu procitali i niste bas dobro svatili pitanje. Radi se o RAZMISLJANJU mladih i njihovom ophodjenju prema materijalnim sretsvima.
I u ovim teskim momentima, slabo vidim neke razlike u razmisljanjima, svrha pitanja je bila u saznanju kako sada razmisljaju mlade generacije i kolko vrednuju svoj novac(i ako je skoro beznacajan). Prosetajte parkingom i pogledajte kolko skupih limuzina ce te naci, u razgovorima sa tim vlasnicima primeticete da im hvale skoro elementarne stvari za zivot, ili u stilu, ima dobro auto koje cak vredi 30-40000 evra, a zivi kao postanar, zeleo sam znati da li jos uvek takva logika vlada, i kako na to gledaju mladje generacije.
Nemoj te se osvrcati na neke moje replike pre vas, osaba koja je strasno nekorektna i ispunjena mrznjom, zelela je da skrene pitanje u sasvim pogresnom pravcu, zato sam zeleo da vam objasnim u cemu je poenta pitanja. sto se tice mojih godina, one nisu sakrivene. POZDRAV HELLEN
 
Па ми смо скоро генерација...али ја кад сам завршавала школу моја генерација је гледала како да уписује факултете....а после дипломирања је обично ишло кућење, женидба, удаја, посао, деца...нико у то време није возио скупа кола...а о чему су маштали..немам појма. У мом окружењу нико није нешто посебно истицао чежњу за добрим колима. Ако неко од моје генерација и вози добра кола, то је зарадио тек после 30 и неке.
Не знам како стоји са данашњим клинцима, хвала Богу..Не бих им била на месту.
 
Ne sumnjam da se takvi ljudi vrzmaju i ovuda ali... zar mislis li da je bilo ko od njih spreman da otvoreno razgovara o tome? To je sasvim licna stvar pojedinaca, proizvod njihovog sistema vrednosti... Mjadjim generacijama je sve teze da dodju do novca, a oni koji do njega dodju na lakis nacin tako ce ga i potrositi, u suprotnom slucaju neko bi dobro razlislio pre trosenja tog novca.
Da si ti na mestu nekog kome bi mogao postaviti ovo pitanje, kako bi se poneo u toj situaciju, u odnosu na nacin na koji si dosao do novca?
 
Ne vidim da se nešto bitno promenilo u odnosu na generaciju kojoj pripadam + - 10 godina.
To je stvar mentaliteta, a ne generacijskih shvatanja.. Naravno, i sveopšteg udesa u poslednjih 15 godina.
Prioritet mladih, pametnih ljudi u Srbijici je da posle škole unovče svoje znanje negde preko.
Ali, svako okruženje ljudi ima i svoje prioritete, pa su nekome automobili najvažniji...
 
nikodim:
Covek je iz biznis republiku, sacekas avion koji doveze cigarete, podelis to po prijateljskim gepecima, zovnes onog malog iz Pazara te se i on tu parkira, pa voooozi Misko. Nego njie mi jasno zasto se ne raspitas po hotelu nego po forumu, kada ga vec imas (a i jeftini je je)... a i ovog malo sa recepcije ti traze Italijan pa ne sme iz hotela, aaaa, mora da je nekom ostao duzan baksis. Ako bude referendum, videces na referendum sta devojke vise vole. :shock:
Nego nije to tema, jasno je to meni... ipak pitanje ti je vrlo "arhaicno". ;)

btw "Vasa posla", bolje bi bio da se tako zove tema... :)

Nikodime ciao,
Sto je nervoza covece!!! Odgovaraj samo na pitanje, o svemu tome sta si naveo mozda sam ja jos zesciji od tebe prema tim pitanjima, sa tim poslovima nismo mogli svi mi da se bavimo, i nismo svi mi na njih gledali teko pozitivno, ima i ovde ljudi koji su to osudjivali, i to mnogo vise nego sto ih ti osudjujes. Nije mi jasno zasto me sad optuzujes, ja i ti se ne poznajemo(PUSTI SADA TO HOTEL I PRDNJAVE)ja sam samo postavio pitanje, jer sam zeleo saznati poglede mladih i njihove rezone po tim pitanjima. sav moj imetak sam stekao vani. Oslobodi se politike ti i ja nemozemo nista promeniti, niti smo krivi jedno drugom, pogledaj koliko si daleko od pitanja otisao, vrati se.
Nemoj to da odvajas, to su "NASA POSLA". Jedino mogu da se slozim sa tobom da sam trebao zbog svega toga sto si naveo ostati da zivim nagde drugo.
POZDRAV NIKODIME
 
HeBePoBaTaH_:
Ne vidim da se nešto bitno promenilo u odnosu na generaciju kojoj pripadam + - 10 godina.
To je stvar mentaliteta, a ne generacijskih shvatanja.. Naravno, i sveopšteg udesa u poslednjih 15 godina.
Prioritet mladih, pametnih ljudi u Srbijici je da posle škole unovče svoje znanje negde preko.
Ali, svako okruženje ljudi ima i svoje prioritete, pa su nekome automobili najvažniji...

Dobar odgovor!!!! slazem se sa tim odgovorom "MENTALITET". Uzmi pasos u ruke i kreni u svjet, i zelim ti puno srece i zdravlja i dobru zaradu.
POZDRAV HeBePo
 
@paradizo

Nema nerezove, bese to "sprdanje" iskljucivo.
Malo mi je cudan osecaj citati o novcu i biznisu iz primorija, nemoj me pogresno shvatiti, nisam bas manijakalno raspolozen, ali uhvati me neka devijacija kada cujem, vidim... tako nesto. Nebitni su razlozi... Usput, barem mozes mirno da spavas, a to svakako mnogo znaci. Secam se nekih ljudi iz Podgorice koji su drzali jezivo ljute pse u dvoristu, u garazi (jedva uguran) Mustang... BMW, sta hoces... cova trci po ceo dan, za svoje godine izglada odlicno, i prica... o cemu bi drugom nego o biznisu. Tako da kada se isti spomene, malo mi porastu rogovi, nista licno... naravno (pa i ne poznajemo se).
Ajde sada da budemo od koristi. 8-)
Da nekim slucajem nadjem posao kada ispolazem ove ispite... nikako privatni poslovi, tipa moj biznis i tako dalje, to me ne zanima (barem ne za sada), putovanjan iskljucivo. Sto manji auto koji trosi malo nekog dizela... novcanik, kartice, malo zelenih... i prvo bih pretresao ovu nasu lepu zemlju, pa onda dalje. Veliki pozerski automobili koji trose nenormalne kolicine goriva, skupih servisa... to me ne zanima. OK, mozda neko motorce kao sto je BMW R1200... :lol:
Pozdrav i tebi, primorce ;)
 
he, he, he... Kako da od jednog dinara napraviš dva?
Strava :lol:
Figurativno - Uložiš dinar i on se razvuče i podeli na PDV i ostale poreze i doprinose i troškove - pa posle moraš da pozajmiš još jedan da bi namirio troškove, a ako nemaš od koga da pozajmiš moraš da podigneš kredit preko neke banke koja će ti sračunati 15% poreza na godišnjem nivou na glavnicu a ne na preostao dug, pa ćeš u najboljem slučaju na 5 godina dati 75% više dinarčića nego što si uzeo.
Pritom će onaj jadni mali dinarčić pokušavati da se razvuče na dva, tri, možda pet ali čak i ako se tako nešto dogodi shvatićeš vremenom da su te toliko pokrali da onaj deo kolača koji je pripao tebi nije vredan pretrpljenog stresa, nervoze i neprespavanih noći.

Neću da kažem ,,Tako svet danas funkcioniše'' nego - Tako svet izgleda iz mog ugla.
 
Umesto toga - ulažem svaki dinarčić u svaki trenutak svoje mladosti, nek ide život s osmehom na licu, a život ako opet reši da ne bude fer, nadaću se da će to biti u moju korist :wink:
 
Е види овако...тај који може сутра од свог рада да заради свој стан...зарадиће и за добра кола...

Е сад...конкретно...мени још увек не долази до мозга како зарадити свој стан. Једино кредит...где су услови саме камате неповољни, да не помињем остале услове кредита (као систем лизинга у аутомибилизму или чак хипотека...:shock: ), ризик уз нашу политичку ситуацију...итд. А и тако...питање је који проценат становништва ће моћи да задовољи услове кредита...да би уопште могло да размишља о томе да ли ући у причу или не...
Опет за неки бизнис...колико људи је спремно да уђе у нешто и ако улети како се све одвија?

Према томе...за онај преостали (далеко већи) део најлогичнија инвестиција је у неки пристојан просечан аутић, путовања... Конкретно...из своје перспективе, перспективе некога који још није завршио школу (факс) и некога ко још увек нема редовне и задовољавајуће приходе...могу да кажем да би ме било блам, али буквално блам да возим нека набуџена колица која нисам зарадио, или јесам, а живим рецимо са родитељима који плаћају рачуне, клопу итд...
Мислим нема везе што ћеш ти или нека мала ћуркица видети само површину (колица)...знаћу ја за остало...
 
@majcheki
U svakom slucaju da je u tvoju korist... sve sto ulozis u sebe postje neotudjivi deo tebe, a kamata na ulozena sredstva, sa godinama... daleko povoljnija od bankarske.
 
nikodim:
Ne sumnjam da se takvi ljudi vrzmaju i ovuda ali... zar mislis li da je bilo ko od njih spreman da otvoreno razgovara o tome? To je sasvim licna stvar pojedinaca, proizvod njihovog sistema vrednosti... Mjadjim generacijama je sve teze da dodju do novca, a oni koji do njega dodju na lakis nacin tako ce ga i potrositi, u suprotnom slucaju neko bi dobro razlislio pre trosenja tog novca.
Da si ti na mestu nekog kome bi mogao postaviti ovo pitanje, kako bi se poneo u toj situaciju, u odnosu na nacin na koji si dosao do novca?

Bez obzira na sve Nikodime, svi mi iznosimo ovde licne stvari cak i svoje probleme i svoju intimu, bila ona pozitivna ili ne.
Osvrcem se na jednu pojedinost, Kad sam prvi put otisao vani, bile su u modi patike NIKE kako su ih zvali tacnije VI-ica. Imao sam izuzetno dobru platu, duplo ako ne i vise od prosecne Evropske plate, cim sam primio prvu platu odmah sam kupio te patike. te veceri sam trebao da izadjem sa jednim Talijanom, kad je on dosao do mene, vidio je patike i sa cudjenjem je prokomentarisao nesto(nisam ga razumeo), dopale su mu se bez daljnjeg. Kad sam mu ja rekao, da moze i on da ih kupi , jer imamo indenticne plate. On mi je odgovorio "da, ali ja nemam standard za te patike". Nadam se da me razumijes, ko je tu naprednije u to doba razmisljao, ja ili on. Zamisli on Italijan, i nema standard za tako nesto, a ja iz ove Balkanske "napredne"sredine imam, zamisli. Samo bih ti rekao da se radilo o savremenom i zgodnom tipu, nije zaostajao na nijednom polju. Tek nekolko godina kasnije sam dosao na njegovo misljenjei razumeoga.
Postavio sam pitanje da vidim da li ove mladje generacije razmisljaju drukcije nego sto sam ja razmisljao u njihovo vreme. i da li oni imaju isto misljenje o SAVREMENOM MUSKARCU kao ja.
POZDRAV
 
nikodim:
@majcheki
U svakom slucaju da je u tvoju korist... sve sto ulozis u sebe postje neotudjivi deo tebe, a kamata na ulozena sredstva, sa godinama... daleko povoljnija od bankarske.

:D :D :D
Nije da nisam probala da ostvarim neke takve zamisli (kako da od dinara napraviš dva) nego nisam htela da budem brzopleta - prvo sam stavila sve na papir - ne vredi ljudi, ne vredi... Država ima monopol nad svim isplativim stvarima što se tiče uvoza i izvoza, ja sam beogradsko dete - nemam zemlju, nemam uslova za proizvodnju - nemam ništa što bih mogla da iskoristim, mogla bih eventualno da se uhvatim za neku STR varijantu i da budem sitna riba u ovom moru plavom - ili da osmislim neku dobru prevaru :wink:
 
@paradizo
Kako pisanje odmice, polako ali sigurno pocinjem da te shvatam u potpunosti. Sta ces, nepopravljivo sam glup. ;) Salu na stranu, u pocetku te i nisam bas najbolje razumeo.
Citajuci ovo... rekao bih bi se pre slozio sam izjavom tog Talijana, nekako je prilicno prisebna (nista ne prebacujem tebi, da se razumemo). Mada sa druge strane razumem i tvoje postupke, kao u primeru koji si naveo, zaista je to razumljivo sto si uradio.. ko zna mozda bih i sam uradio isto.
U sustini, kada je rekao da nema standard za to... mozda je u glavi imao drugaciju raspodelu troskova u odnosu na mesecno primanje. Svako od nas ima neke svoje prioritete, nije to nista nenormalno, novac dolazi i odlazi tamo gde ga mi sami usmeravamo... automobili, patike... zaista ga je lako potrositi, bez obzira na kolicinu. Trebalo bi biti potpuno zdrave pameti i normalnog rasudjivanja kako bi se sto bolje iskoristio isti... ako se toje pitanje malo bavi i tim delom, tj. zgodnim i pametnim trosenjem. ;)
 
paradizo:
Kad sam mu ja rekao, da moze i on da ih kupi , jer imamo indenticne plate. On mi je odgovorio "da, ali ja nemam standard za te patike".

Ово је суштина оног што сам хтео да објасним. Скроз је џиберски возити кола од 20 000 - 30 000 Е, а немати свој стан. То мора да иде пропорционално...

Хех :-) то ме подсети....сећам се кад смо били клинци, деведесетих...ту у крају су тад живели момци припадници НБГ групе мафије (хах мафије???:lol: ...најобичнији џибери...не знам да ли је неко нешто озбиљније урадио...него су ето били непредвидљиве будале...хехе Слоба мало плашио народ ). Е па они су носили те NIKE патике од неколико стотина марака са поцепаним тренеркама, јакнама (обавезно увученим у тренерке, фармерке чак). Кад се сетим...:lol:
 
majcheki:
:D :D :D
Nije da nisam probala da ostvarim neke takve zamisli (kako da od dinara napraviš dva) nego nisam htela da budem brzopleta - prvo sam stavila sve na papir - ne vredi ljudi, ne vredi... Država ima monopol nad svim isplativim stvarima što se tiče uvoza i izvoza, ja sam beogradsko dete - nemam zemlju, nemam uslova za proizvodnju - nemam ništa što bih mogla da iskoristim, mogla bih eventualno da se uhvatim za neku STR varijantu i da budem sitna riba u ovom moru plavom - ili da osmislim neku dobru prevaru :wink:


Pazi... nije idealno resenje ni proizvodnja, tj. obradjivanje zemlje, naporan je to posao, a sve sto bi u to ulozila (naftu, pesticide, djubriva i sto sta jos) je poprilicno skupo i, koliko je meni poznato, zemljoradnici nemaju nikakvih olaksica pri kupovini tih roba.
I sam sam se baavio kojekakvim razmisljanjima na tu temu, zato i jesam napisao da me biznisi trenutno ne zanimaju jer se ne mogu setiti ni jednog pametnog, koji bi pored ovih poreskih azdaja opstao. Nekako sve izgleda neprofitabilno, ne mora da znaci ali tako deluje kada se malo bolje o tome razmisli.

Tako da sam dosao do ideje da prodajem ili telo ili drogu, od necega se mora kupiti taj BMW, Mercedes...

Rambo kaze:"Za Mercedes kabriolet ili BMW, mora mnogo dupe da se dere".
 
Ma ni ja nisam razmišljala o proizvodnji, smorila sam se kad sam čula da daju kilo kukuruza za neku smešnu cenu, ne mogu da se setim sada koliko, a pšenica je bila skuplja za nešto opet simbolično tipa 50 para... A da - a veći deo onoga što imaju pripada državi

Mene smorila jedna priča od pre neki dan... Neka devojčica '85. godište - došla u Bg da studira a ćale joj kupio stan u centru i doveo neke dizajnere da ga opereme da izgleda svetski, za 18 rođendan dobila katalog da izabere kola - čovek pošten, cenjen seljak, bavi se proizvodnjom i prodajom malina, ima neke plantaže... kaže nije mu bio neki izdatak. Cica se oblači tamo gde ja ne dozvoljavam sebi da uđem i samo pogledam kako mi nešto stoji. I gledam ja tako - drago mi je, potismkujem onu urođenu žensku zavist... Sve se nešto mislim, ne mogu da se setim ni jednog Beograđana ko tako nešto može da uradi poštenim poslom.
 

Back
Top