BLIZANCI DVOLICNI ILI NE????

Blizanci su iskreni prema svima, cak i prema sebi. Nisu dvolicni nego dvojstvo znaka govori da oni uvek sami sa sobom vode dijalog, zato se stalno i lome, u njima je uvek andjeo i djavo, jin i jang i sl.
Dosta sam okruzena zenama Blizancima, slabije muskarcima, ali im je svima ovo definitivno karakteristika.
 
Ja sam ovan,a nedavno sam saznala da sam blizanac u podznaku. Ne razumem se u astrologiju, znam nešto uopšteno o ovnu, a o blizancima ne znam ništa, ali DEFINITIVNO imam osobine koje ste naveli. Jako sam neodlučna, i to nikako ne mogu da promenim mada stvarno pokušavam, stalno i o svemu razmišljam, ne volim da rizikujem nego unapred promišljam, stalno pitam sve oko sebe za savet i njihovo mišljenje šta bi oni uradili na mom mestu, nekad smorim samu sebe sa tim preteranim razmišljanjem. E da, još nešto-da li je možda i to osobina blizanaca-umem da budem ozbiljna kad treba,i odgovorna i pouzdana i smirena kada je takva situacija ili sam u takvom društvu, a sa druge strane sam i prilično detinjasta, i dobro mi je (možda i bolje) među potpuno drugačijim, opuštenijim ljudima. Mogu da slušam potpuno različite vrste muzike (ali baš različite-znači i džez i narodnjake), ili na primer:obožavam da čitam knige,a opet, neostvarena želja mi je rafting na Tari.
Kad ovako pogledam šta sam napisala, zvuči kao imam poremećaj podvojene ličnosti, ili kako li se već to zove.
 
Uh, dobro je, već sam se bila uplašila za sebe. :???:
Šalim se. Mislila sam ustvari na to da imam dve potpuno različite kategorije prijatelja, a sa obe se odlično slažem-jedni su svi ozbiljni i intelektualni, puno pričaju o poslu i aktuelnim političkim temama i tako to (ali pri tom nisu dosadni, i svašta zanimljivo se može od njih čuti), a drugi izlaze po kafićima, gledaju crtane filmove, zaluđuju se igricama i slično.

Nego,jel može neko da mi kaže nešto o mojoj kombinacija znak-ovan, podznak-blizanci. Kako se to slaže?
 
Ne razumem se u astrologiju, ali mi tvoja kombinacija zvuči optimistično :D
Isto kao što mene Vodoliju podznak Ovan izvlači u nekim situacijama.

A najbolje će biti da daš nekom astrologu podatke, tj. datum i godinu, vreme i mesto rođenja i on će ti sve protumačiti što te interesuje.

I da dodam. To što imaš različite prijatelje i što se krećeš u različitim društvima samo ide u tvoju korist jer, bar po mom mišljenju, pripadaš grupi svestranih ljudi, što ja izuzetno cenim :)
 
lolika:
Ja sam blizanac i uzasno sam neodlucna, stalno se nesto dvoumim, razmisljam, opterecujem se. Ne bih rekla da sam dvolican prema drugim, cak naprotiv prilicno sam iskrena.


I ja sam blizanac, ali sam sve suprotno od ovog ;) Retko se dvoumim, tacno znam sta hocu i sta treba da uradim/kazem. Jedina moja "dvolicna" karakteristika je sto se jako dobro snalazim u bilo kakvoj situaciji.
 
BLIZANCI (21.maj - 20.jun)
Ime: Gemeni je latinski naziv za Blizance
Planeta: Merkur
Boja: Golub siva, bledo zuta, ljubicasta
Metal: Ziva
Drago kamenje: Beril, topaz, prugasto kamenje
Zivotinje: Majmuni, veverice i sve sto leti, posebno leptiri i papagaji
Najnepravednija izreka o Blizancu:
Blizanci su dvolicni.
Interesujuci se za sve i svakoga odjednom, znaci da ponekad moraju okrenuti ledja onome sto ih je trenutak pre fasciniralo. Blizanci se stalno "okrecu" u prostoru .

Karakteristike:
Ovo je prvi vazdusni znak. Blizanci su radoznali, zaposleni i razgovorljivi. Uvjek postoje stotine stvari koje iskacu iz njihovog uma. Recenice tipicne za Blizanca pocinju recima "Kako? Zasto? Gde?".
Ovaj znak uziva u dvostrukosti, tako da moze biti dvostruko aktivan, dvostruko pricljiv, dvostruko svestran.
Blizanac je brz, zivahan, radoznao, komunikativan, drustven, spretan. Radi vise poslova istovremeno. Na licu ima masku. Voli znanje radi njega samog. Mladalackog je izgleda i duha.
Ljubav:
Blizanci se trude da svoje ideje plasiraju svuda, pa cak i u ljubavi. Stalno su u potrazi za najboljom varijantom. Na tom planu ostaju vecno mladi do same starosti. Oni ne znaju da mrze, ali im ni ljubav nije duboka. Njih ne zanima eros vec povrsan flert i brzo su zadovoljeni. Sve rade na brzinu, pa i
one stvari". Pravu zenu tesko mogu da uzbude i zadovolje.
Prijateljstvo:
Blizanac je brbrljiva drustvena osoba, te se ljudi provodeci vrijeme s njim, izvrsno osecaju. Obozava imati puno prijatelja s kojima moze podeliti misli.
Buduci da zivi u hladnoj, vazdusnoj zemlji uma, prijateljisu malo zbunjeni njegovim nedostatkom saosecanja. Ako ga zapitaju za savet, imace puno dobrih ideja i predloga. Moze caskati bas sa svakim i pritom se zabavljati ( barem neko vrijeme) ali prijatelji s kojima zeli biti duze moraju biti domisljati i zabavni, moraju prstiti idejama i ne sme nikada biti dosadno.
Najsretniji je dok prica, pa tih, namrgo djen prijatelj nema puno sanse. Ubrzo ce pobeci blistavim osobama i opet se pojaviti sa bezbroj fascinantnih zadataka koje treba odgonetnuti pre zore.
Posao:
Posao iz snova mora Blizancu ponuditi promenljiv raspored. Potrebno mu je izlazenje i susretanje sa ljudima, ucenje nove vestine i svakodnevno menjanje rutine.
Pomalo je površan sa novcem i on mu nikada nije u prvom planu. Za njega je najvaznije pronaci posao koji ga zaista stimulise.
Pravnik, ekonomista, matematicar, pisac, naucnik, sahista, kosarkas, umetnik, spiker, nastavnik, postar, trgovac, sluzbenik, zanatlija, izdavac... su poslovi za Blizanca.
Garderoba:
Zeli se oblacitii malo drugacije od uobicajenog, ali u odecu i obucu koju ne treba posebno održavati, jer - tako si zaposlen. Odgovaraju mu prugaste, tackaste, te tkanine sa sitnim uzorcima, a njegove su boje svetlosiva, ljubicasta i svetlozuta.
Slavni Blizanci:
Steffi Graff - teniser
John F. Kennedy - predsednik SAD od 1961. do 1963.
Merilyn Monroe - glumica
Prince - muzicar
 
BLIZANCI

Blizanci predstavljaju brzinu, dvostrukost, mentalnu sposobnost i nestalnost. Njihova dvojnost se pokazuje kao suprotnost muskog i zenskog, unutrasnjeg i spoljasnjeg, umnog i telesnog, pozitivnog i negativnog.





Sve te osobine ima i Merkur, vladalac Blizanaca. Ta mala planeta je najbliza Suncu. Predstavlja takode umesnost, domisljatost, spretnost, komunikativnost, duhovnost i mentalnu snagu.

Izuzetna mentalna aktivnost i sklonost ka perfekciji ne daju Blizancima mnogo vremena za odmor. Zbog toga cesto pate od nesanice i nervoze. Oni ce uvek raditi dve ili vise stvari u isto vreme. Zato su rastrzani i povrsni. Kasne na dogovor i uopste se ne uzbudjuju zbog toga, jer misle da je to normalno.

Blizanci brzo uce i brzo postaju vrsni strucnjaci, a slican kvalitet pokazuju i kad se zabavljaju. Oni su kraljevi zabave, a njihov sarm i zabavljacke sposobnosti zapanjuju sve prisutne. Mogu da budu dobri glumci, pisci, diplomate, umetnici, imitatori. Pravila sam statistiku prema knjizi «Ko je ko» i pokazalo se da su reziseri u 90% slucaja-Blizanci. A zna se da reziseri moraju da procenjuju scenario, fotografiju, glumce, scenski kostim itd.

S druge strane, ponasaju se kao deca, a greske ponavljaju i po nekoliko puta. Izgledom su mladi i takvi ostaju ceo zivot.




Ona je vesela, bezbrizna i zabavna. Nista joj nije tesko i sa svima se dobro slaze. U nesputanom ponasanju ponekad nema granice, pa ponekad moze da povredi tude osecaje. Svoju otvorenost koristi da bi nekog izazvala i malo se poigrala njegovim emocijama. Zbog preterane zelje za zabavom i druzenjem, zaboravlja na svoje majcinske duznosti. Uloga majke i domacice je ne privlaci, a posebno bezi od poslova u kuhinji. Medutim, kada treba, lako ce nauciti da priprema i najkomlikovanija jela.
Draga je susretljiva, ali se od nje ne mogu ocekivati prevelika nesebicnost i poverenje. Zbog nepreciznosti i nedoslednosti upada u probleme iz kojih se tesko izvlaci.

Zene Blizanci su velike zavodnice, ali samo kad to njima odgovara. Bezglavo srljaju u vezu, dopustaju sve, a kada treba zaista nesto da preduzmu, tada na povrsinu izbijaju osecaji i svet vise nije blistav kao pre. Kod nje partneri cekaju u redu. Ona ima vremena i strpljenja za sve njih, jer misli da mora sve da ih ima. Stalno je u potrazi za svojim princom, a kada najzad nade pravog, vrlo ce brzo pomisliti da mu nesto nedostaje i'natrag u poteru.

Partneru zene 'Blizanaca bice tesko da obuzda njen nemiran duh. Ona je uvek u pokretu i nije je lako slediti. Moze da bude verna, ali je to retkost, a kada neko izigra njenu vernost' ona je silno tuzna. Ipak, nije zlopamtilo, i gleda pozitivno u buducnost.




On je majstor za rasipanje energije, i svoje i tude. Puno prica, a malo radi. Bilo da radi dva posla odjednom ili ima nekoliko veza istovremeno, najverovatnije je da ce poslovi propasti. Blizanac je zabavljac, kozer i soumen. Prepun je viceva i dosetki, a ume da se nasali i na svoj racun. Za njega je svet samo obojen razlicitim nijansama ruzicaste.
Ima sirok krug poznanika, a malo prijatelja, ali ce sa svima naci zajednicki jezik. Zbog natprosecnog intelekta sklon je svim organizacijskim poslovima, radu u medijima, a dobar je i sportista. Brzo uci i spretan je. Moze da bude odlican trgovac, menadzer ili marketinski strucnjak, medutim, nedostaje mu istrajnost i odgovornosti pa retko postize najvise rezultate.

Blizanac je majstor zavodjenja, mnogi bi od njega mogli da uce. Partnerke dovodi do ludila, pogotovu ako su lakoverne i osetljive. Nijedna mu veza nije toliko cvrsta da je ne bi mogao prekinuti kada mu se svidi, a svidi mu se cesto. Tom sarmeru vecina zena oprasta prevaru, jer na vreme shvate da od njega ionako ne bi bilo nista. Kada se Blizanac odluci za ozbiljnu vezu, budite sigurni da je dobro proracunao isplati li mu se ili ne isplati. Nije odan kuci, ali ce lako za svoju porodicu doneti novaca. Posle kratkih i cestih izleta obavezno se vraca svojoj partnerki, a razlog odsustva vesto kamuflira. Ukoliko ga partnerka prevari, on ce to istolerisati.

Uf! Ko bi rekao da su Blizanci ovakvi!? I nisu. Nemojte da zaboravite da se vas karakter modeluje, ne samo prema znaku, vec i podznaku. Ponekad je podznak jaci, pa se iznenadite kada vam se ucini da je osoba pred vama Lav ili Devica...





Radoznali i pokretni, Blizanci spadaju u spretne i snalazljive vozace. Umeju da improvizuju, tako da se u guzvama i zastojima izvrsno snalaze. Ako primetite da neki auto svim silama pokusava da izbije na celo kolone, i u tome uspeva, znajte da se radi o Blizancu. Jer, ako neko zna kako da prode kroz iglene usi, to je on. Ali, Blizanci su i vrlo nestrpljivi i nervozni vozaci. Ni trenutka nemaju mira, stalno vole da budu u pokretu. Svakom je vozacu muka kada ispred sebe vidi dugacku kolonu automobila, a Blizancima je to potpuno propao dan. U takvim trenucima oni mogu potpuno da izgube strpljenje i samokontrolu. Cesto su rastreseni, pa im misli, dok voze, lutaju. Ne mogu se pohvaliti dobrom koncentracijom, ali zato imaju izvrsne reflekse. Da nije tako, Blizanac bi sigurno bio rekorder po broju saobracajnih nezgoda.

U opasnim situacijama koje zahtevaju brze reakcije Blizanci se, zahvaljujuci refleksima i mentalnoj spretnosti, izvrsno snalaze. Ne vole duge relacije jer ih to umara. Buduci da su komunikativni i vole drustvo, Blizanci mogu istovremeno i da voze i da pricaju, a da im to nimalo ne smeta. Naprotiv, tek su tada u svom elementu.

Blizanac ce da napravi saobracajni preksaj pre kada vozi sam nego kad je u drustvu, i neprestano prica viceve. Njemu je koncentracija zivlja i bolja kada radi dve stvari nego kad utone u rutinu i monotoniju. Voli brze i sportske automobile, i spreman je na mnogo toga da bi dosao do njih. Što je dizajn otkaceniji, to ga vise odusevljava.





Vekovima je posmatran uticaj ritmova i ciklusa zvezda na ljudsko telo. Astrolozi znaju da odredenim delom tela vlada odredeni znak. Takode se moze «ocitati» karakter coveka prema njegovom govoru tela.

Znak Blizanca vlada plucima, rukama i sakama
Polarizacija se menja cim jedan Promenjljiv Blizanac ude u prostoriju. Svakim udahom pluca snabdevaju mozak a energijom elektriciteta- nerve. Ovde se ova energija deli da bi usla u obe ruke Blizanca. Njihove ruke su lake i izduzene.
Ruke-propeler guraju torzo napred. Glava se klati na obe strane, kao da na nju stalno duva vetric.
 
ne znam
kad tako kažeš DVOLIČNI zvuči ko porok, jbt :mrgreen:
ali: ja sam u stanju da budem besna spolja, a da se zayebavam ovde iz sve snage ( u glumim durenje). Šta fali, mulitatsking :lol:
btw. a samo mi jepodznak blizanac 8)
Kakvi li su tek pravi .mrgreen:
šta duplo ja, nije duplo ja nego svestrano JA :P Sve može, samo da izabere ...
 
JESSI:
postoji velika verovatnoca da su blizanci dvolicne osobe jer se kod njih ipak susrecu dve strane.
Ne mora da znači da je dvoličan onaj koji ima dve "ličnosti" u sebi.

I samo da konstatujem da dvoličnost nije kad se neko s tobom posvađa pa je posle 5 minuta dobar s tobom, nego je dvoličan onaj kojisa svima lepo, a iza leđa sve ogovara. IZ ISKUSTVA!!! Jer, okružena sam s dosta Blizanaca, a nijedan nije dvoličan, tj. nijedna nije dvolična (uglavnom se radi o ženama). Štaviše, to su jedni od najiskrenijih ljudi koje znam. :D
 
Nestasna Ameba:
Ne mora da znači da je dvoličan onaj koji ima dve "ličnosti" u sebi.

I samo da konstatujem da dvoličnost nije kad se neko s tobom posvađa pa je posle 5 minuta dobar s tobom, nego je dvoličan onaj kojisa svima lepo, a iza leđa sve ogovara. IZ ISKUSTVA!!! Jer, okružena sam s dosta Blizanaca, a nijedan nije dvoličan, tj. nijedna nije dvolična (uglavnom se radi o ženama). Štaviše, to su jedni od najiskrenijih ljudi koje znam. :D

pa imam i ja puno blizanaca oko sebe i nisu dvolicni. cak su i mnogo bolji od ostalih znakova ali nisu bas svi tako zlatni... i ja ti to kazem iz iskustva. JESSI (Peachy mrzi astrologiju!!!!!!!!!!!!!))
 
Naravno da nisu zlatne jer su jako promenljivog raspoloženja, čudo jedno kakve sve sitnice utiču na to. A onda, ako im se neko nađe na putu... qq, lele... (ovo se odnosilo na ženske Blizance, iz mog iskustva)

Primetila sam, međutim, da se muški primerci veoma teško daju isprovocirati.
 
Blizanci su radoznali, zaposleni i razgovorljivi. Uvjek postoje stotine stvari koje iskacu iz njihovog uma. Recenice tipicne za Blizanca pocinju recima "Kako? Zasto? Gde?".
Ovaj znak uziva u dvostrukosti, tako da moze biti dvostruko aktivan, dvostruko pricljiv, dvostruko svestran.
Blizanac je brz, zivahan, radoznao, komunikativan, drustven, spretan. Radi vise poslova istovremeno. Na licu ima masku. Voli znanje radi njega samog. Mladalackog je izgleda i duha.

Ljudi retko razumeju blizance .Blizanci su dobri i nikome ne misle zlo, bar dok ih neko ne povredi.Ne umeju da mrze , ali nikada ne zaboravljaju.Cesto se razocaraju jer uvek u startu misle da ljudi razumeju.Ljudi misle da su dvolicni i da se foliraju, a oni su jednostavno takvi.Uglavnom su iskreni i ponasaju se kako se osecaju u tom trenutku.Na licu im se vide osecanja, tako da onaj ko zeli da vidi videce kako se oni osecaju tog trenutka.Uvek se stavljaju u poziciju sagovornika da bi ga razumeli i da bi mogli da mu pomognu u koliko je u nekom problemu, jer ne vole da ljudi koji su sa njima u drustvu budu neraspolozeni.Zele da svoje vreme provode kvalitetno i uglavnom se trude da rade stvari koje im prijaju(koliko su u mogucnosti) i da se vidjaju sa ljudima koji im prijaju.tj sa ljudima sa kojima mogu da razgovaraju o stvarima o kojima razmisljaju.To mogu da budu od najvece gluposti do nekih najbitnijih stvari u zivotu.Ulaze u dubiozu svega.Retko nalaze dobrog sagovornika. Kada nekoga stvarno vole nikada mu nece ni pomisliti zlo. Dobri su prijatelji, ali umeju i da budu grozni ako ih neko povredi.Moze raygovarati bas sa svakim i pritom se zabavljati ( barem neko vrijeme) ali prijatelji s kojima zeli biti duze moraju biti domisljati i zabavni, moraju prstiti idejama i ne sme nikada biti dosadno.
Najsretniji je dok prica, pa tih, namrgo djen prijatelj nema puno sanse. Ubrzo ce pobeci blistavim osobama i opet se pojaviti sa bezbroj fascinantnih zadataka koje treba odgonetnuti Prijateljstvo
U ljubavi voli da svrlja ali uglavnom zato sto mu je dosadno.Partner mora da bude zanimljiv, intiligentan ,da ga podrzava u stvarima u koje su njemu bitne i da moze da mu parira u razgovoru o svemu. Dok ne nadju partnera koji ih ispunjava u skoro svemu sto je zamislio nece se smiriti.Verni su kada se zaljube i kada misle da je partner vredan toga,ali on za uzvrat mnogo vise treba da da.Kada nekog voli on bas iskreno voli iako to nekada mozda ne ume da pokaze.
Uvek rade vise stvari istovremeno jer im je tako lakse.Ako se zaineresuju za nesto sto je pametno treba ih podrzati ponekada kada se uspore pogurati ih.Jer su verovatno izgubili interesovanje za to.
 
CUDNO JE TO STO SE VECINA BLIZANACA SLAZE MEDJUSOBNO, ALI ZENSKA POPULACIJA JE IZGLEDA MALO VISE KOMPLIKOVANA OD MUSKE. IPAK MUSKARCI SU MUSKARCI I ONI NE OBRACAJU PUNO PAZNJE NA TO. IMAM DVA SUPER DRUGA KOJI SU BLIZANCI I BAS SE SUPER SLAZEMO DOK SA DRUGIMA I NE BAS TAKO DOBRO. ASTROLOGIJA JE JAKOOO CUDNA STVAR....
 

Back
Top