Muskarci: DA ili NE?

gost 782

Poznat
Poruka
8.005
"Među mlađom populacijom, tetovaža ili pirsing na nekoj devojci muškarcima još i može delovati "kul" (u smislu "vidi ovu lujku, s njom bi moglo da bude zabavno"); među starijima teško (neki će ovakvo ukrašavanje smatrati znakom nemorala, a neki toga da se devojka/žena ponaša kao klinka). Broj muškaraca koji bi devojku s tetovažama ili pirsingom smatrali zaista privlačnom, ili bi razmišljali o dužoj vezi s njom, zaista je mali."
Nasla sam ovakav clanak. Interesuje me vase misljenje o ovome. Odnosi se prvenstveno na muski rod. Da li bi vi bili u duzoj vezi (ili bili u braku) sa devojkom koja ima tetovazu ili pirsing? Kakv vi stav imate o tome?
 
Sve zavisi gde i jeli sa ukusom ili nije.
ne bih bio ni na kafi sigurno sa nekom koja ima istetovirano "Mirko volim te"
na nadlaktici.
Ili neka ima prising na jeziku, usni (sa njom samo radi sexa).
Meni se licno svidja pirsing na nosu, pupku i eventualno obrvi.
Ako ima pirsing na vise od jednog mesta to mi je bezukusno.
A tetovaza zna biti veoma seksi.
 
McMillan:
Svejedno mi je. Bitna je osoba, i ukupni izgled. Ovo je pitanje tipa "da li bi ste bili sa nekim ko nosi sat ili narukvicu"...

Slazem se! Pearsing i tatoo je dio imiga i licno smatram da ne odredjuje karakterne osobine osobe koja ih nosi i svako ko kaze suprotno bavi se predrasudama i nedovoljno je emancipovan!

:) Jednom mi je jedna drugarica rekla nesto u fazonu: tesko meni ako naletim na nekog seljaka, kao, matletirace me i te fore a ja sam joj na to odgovorila:"Draga moja, ja nosim pearsing zato da bi ti seljaci bjezali od mene!" Mislim nije to osnovni razlog ali povukla me za jezik...
 
I meni je ceo taj clanak bio bez veze (iskopirala sam samo jedan deo).
Jedno je ono sto vidimo s polja, a nesto sasvim drugo ono sto neko ima u sebi.
Ja licno volim da decko s kojim sam nosi mindjusicu u uvetu ili da ima neku tetovazicu, ali to nikako ne povezujem sa onim sto ima "u sebi"...
Ali me zanimalo i vase misljenje o tome.
 
Pa, ne volim kad na devojci vidim tetovazu ili pirsing, isto kao sto ne volim da vidim ni silikone, virshla-usne, kose ofarbane u plavo, nekakav kicerajski donji vesh, totalno obrijane genitalije kao da je beba itd.
Ukratko, ne volim i ne privlace me svi ti neprirodni detalji. Dozivljavam ih kao plasticne flase i smece koje pliva rekom, sve to umanjuje moj uzitak u prirodnom, tako da sam protiv toga.
Da li bih bio sa takvom osobom, bih.
Ne znaci da je ta osoba nekvalitetna i losa ako ima tetovazu ili pirsing, samo joj to ne ide u prilog, te jos uvek suma kvaliteta moze biti vec od sume njenih antipaticnih momenata.
 
sta fali tetovazama, ja kad bi imo love ja bi se ceo istetoviro a prvo bi istetovirao jezik...pa onda i onu stvar(samo ne znam sta bi istetoviro tamo?!?!?!) 8) to mi je bas QL a sto se pirsinga tice to ne bi stavljao ali mi se na ribma svidja izuzev na bradavicama (derno sam takvu i bljak je)
 
W.A.S.P.:
sta fali tetovazama, ja kad bi imo love ja bi se ceo istetoviro a prvo bi istetovirao jezik...pa onda i onu stvar(samo ne znam sta bi istetoviro tamo?!?!?!) 8) to mi je bas QL a sto se pirsinga tice to ne bi stavljao ali mi se na ribma svidja izuzev na bradavicama (derno sam takvu i bljak je)

Nije li to malo preterano? Mislim na jezik i na to da budes ceo istetoviran? Malo mi to kao da si strip :))
 
Ne slazem se da tetovaza na starijim zenama ne ume da izgleda lepo, meni je bas simpa kad vidim neku matorku, onako doteranu, moderno, ali sa stilom, a na gleznju npr. cvetic, ili nesto...Ja imam nameru da se istetoviram kad budem rodila bebu, pa da budem onako, blesava keva-tet, kikice i bebac u narucju....
 
sjenka:
ma gledam i gledam, sta povrsine mijenja dubinu!!! Da li smo to doveli do vrhunca?

eh... sto zelim da kazem je da treba poznavati moguce izvore potrebe da se osoba trajno obiljezava. Kako niko nista ne zna o tome, a svi nesto USTVRDJUJU? Ustvari, mozda bas zato. Ocito je da ljudi zjale na povrsini i samo na pojavnom planu vide svoje potrebe. Npr. debeli ljudi su debeli zato sto puno jedu. Ili, onaj decko rukama krcka staklo na javnom mjestu i krvari zato sto se napio. Ili necija mama ostaje s tatom pijancem zato sto je on obecao da ce ostati trijezan pa ju je zajebao, hahaha Pa na kraju mislimo da tetoviranje zavisi od necijeg licnog estetskog ukusa, ili opste mode...kakva zalosna zamjena teza....Boze Dzibuse, nikako da zagazimo preko gleznjeva...

Duga je prica, i uglavnom govori o odredjenim psiholosko razvojnim aberacijama ljudi sa takvim potrebama. Tetovaze i pirsinzi nisu nikada samo tetovaze i pirsinzi, oni su samo jedan od mogucih oblika spoljne manifestacije ne bas konstruktivnih psihickih teznji osobe. Stekla bih, ocito, brojne neprijatelje da zadjem dublje, pa cu ovdje stati da svi samouvjereno i svecano mogu reci: "MENI NISTA NE FALI, JA SAMO VOLIM DA IMAM TETOVAZE !!! TO JE TAKO IN!" hahahaha... Posto biblioteke, praksa i eksperti postoje, procackajte malo. Osobito temu uzroci i tipovi devijantnih ponasanja.
Napomena: nisam nikakav puritanac i ne osudjujem tudje izbore radi samih izbora, ali ponekad kad posmatrate ili proucavate, dodjete i do onog sto nije ocito na prvi pogled. Naravno, i kod sebe kako i kod drugih. Mozda je ipak bolje da covjek to krije, postane upadljiv i nepozeljan hahahaha
Sjenka ima i toga nije da nema, ali ima i ovakvih osoba "MENI NISTA NE FALI, JA SAMO VOLIM DA IMAM TETOVAZE !!! TO JE TAKO IN!". Cak sta vise mislim da je drugi tip zastupljeniji.
 
Nismo se bas razumeli.
Nemam ja nista protiv tetovaze ili pirsinga, ali vecina njih to stavlja zato sto mu se svidja.
To je po njegovom/nom ukusu, a to da li je "in" ili ne to je drugo.
Ako nesto ne postane "in" nece se ni sire prihvatiti.
Meni je to isto kao i npr. farbanje kose.
Ali sam hteo reci da ima mnogo vise ljudi koji to rade zbog neke promene koja bi osvezila njihovu pojavu.
 
tetovaža je super,čak štaviše i poželjna,ali samo da nije razlog započinjanja veze...npr. ako sam sa devojkom koja ima tetovažu koja se vidi,prvo bih pomislio "uuuu,ludo",i bio bih s njom bez nekog posebnog razloga...a s druge strane,ako tetovažu "otkrijem" posle nekog vremena provedenog u vezi,samo ću se neverovatno oduševiti,a opet ostati sa devojkom iz istog razloga zbog koga sam se i smuvao...
 
Gryphon:
Sjenka ima i toga nije da nema, ali ima i ovakvih osoba "MENI NISTA NE FALI, JA SAMO VOLIM DA IMAM TETOVAZE !!! TO JE TAKO IN!". Cak sta vise mislim da je drugi tip zastupljeniji.
Slazem se, osim toga stavljanje teta moze oznacavati i zelju za isticanjem (postati uocljiv i potencijalno privlacan sto vecem broju partnera :)), zelju za pokazivanjem individualnosti (tipa "e, pazi sto sam blesava i drugacija"), a nekada i pokazaivanja pripadnosti grupi ("e, bas sam u grupi onih koji su "in"", ili "bas sam opasan, sav sam istetoviran"), sto su sve normalne i prirodne ljudske potrebe.
 

Back
Top