Treba mi mala pomoć...

majcheki

Iskusan
Poruka
6.520
Pitanje je sledeće:
Kako da isečem zid a da on ostane čitav?

Dobila sam zeleno svetlo da mogu da preuredim sve u kući onako kako se meni sviđa - ali taj zid je mami važan, ne pitajte - ni ja ne razumem, to je mali zidić na kome stoji polica - u stvari ne baš tako mali ali stoji na sred sobe... joj nemam metar, nadam se da može ovako
- jedan red cigli u širini od 6 cigli i visini od 12 položenih cigli :oops:

Pitanje je dakle, kako da isečem taj zid i da ga iznesem napolje a da ne moram da ga srušim :?:

Hvala u napred :-(
 
Ma mora da postoji rešenje, ne znam da li postoji neka električna betonska testera a da se zove nekako muški...00.
Ali bih u krajnjem slučaju mogla bušilicom da mu napravim nekoliko rupa dole i da se izbija lagano... Al sve mislil da će tako da pukne zid :(
Ajde molim vas ako znate nekog ko može da zna, pitajte ga kako da skinem zid, mnogo mi je važno a stvarno to nemam koga da pitam.
 
Pa ništa, izbacila bih ga iz kuće... Nego moram da budem nežna prema emocijama jedne starije dame - pogotovo ako mi je ona mama... Kompromis je pao, skidamo zid ali ga ne rušimo, stavićemo ga po strani da na njemu stoje saksije.

Sad pitanje KAKO?

To je onaj fazon, gde se vidi svaka cigla - crvena, u principu ništa posebno - al' ajd, ne mora baš sve da mi bude jasno, pa ni njen razlog da ga sačuva :)

Sve vreme razmiškljam i ništa mi ne pada na pamet...
 
Majceki... ovako... moras da konsultujes plan kuce. To pod 1.
da li je zid od blokova ili betonski... ne daj boze noseci?
...
ako je obican pregradni zid sirine cigle... onda verovatno moze... ali niposto da to radite vi... nego pozovi majstore. Ako je noseci zid... NI NE POMISLJAJ...
...u suprotnom - gledacu na tv kako ti se srusila kuca... u zgradama su noseci zidovi mahom betonski pa ti je to i nemoguce... ali u kucama.. :roll:...
dakle, bez brzopletosti - pogledati (daj da to pogleda gradjevinac ili arhitekta) koliko je opterecenje na tom zidu.
Ukoliko ga nema... ukloniti malter, tapete (doci do blokova/cigala...) i polako ... majstori to neka urade... postoje masine za secenje ali je ta sala u rangu vikenda u parizu za dvoje...
...
uostalom, ne pitaj nas... idi u prvi arh. biro na koji naidjes... : "dobar dan, ovo je moj plan kuce..." :)
 
znas li sta bi za jedan poljubac twoj uradio>
zid bi ciglu po ciglu preneo i ponovo sastawio:shock::wink: el ce twoj decko da uradi isto?:?

nego kolko si rekla....12.....13......hmmmm
cuvaj zid.......mozda ti zatreba:roll::roll::roll:
 
Ma nije komplikovano :wink:
Znaš oni mali zidići koji su se pravili pre 20 godina od crvene cigle tako da se vidi cigla, pa su se nad njima pravile drvene police za knjige ili čaše ili šta već... Liči na šank zalepljen za pod i za deo zida.

Bukvalno deli prostoriju na dva dela i ide mi na živce, besmislen je...
 
Do sada ne videh ovakvu zamisao...
Zasto jednostavno ne bi srusila taj zid i opravila mami novi za cvece, od materijala ovog starog. Nego si odabrala najtezi moguci nacin... da pomeris zid.
Pazi, mozda te mama malo zeki, tj. zeli da ti kaze da nema nista od pomeranja tog zida. :)
 
nikodime, znaš onu ,,Daj mi polugu i pomeriću svet'' - Na kraju ću da ga seckam kuhinjskim nožem malo po malo majke mi, al' ću da ga sklonim odatle i ostaće čitav :(

ako neko dobije ideju kako to da se odradi MOLIM VAS DO NEBA recite mi, ako ne - ebiga, biće malo teško...
 
nabavi neki ultra dobar laser...mazni s neke poliklinike oni to imaju za operacije...pa kao saseci ga...itji tje ko nozh kroz puter...shto ti je zhensko....


friend in need is friend indeed
friend with brests is better...
 
majcheki:
Pa ništa, izbacila bih ga iz kuće... Nego moram da budem nežna prema emocijama jedne starije dame - pogotovo ako mi je ona mama... Kompromis je pao, skidamo zid ali ga ne rušimo, stavićemo ga po strani da na njemu stoje saksije.

Sad pitanje KAKO?

To je onaj fazon, gde se vidi svaka cigla - crvena, u principu ništa posebno - al' ajd, ne mora baš sve da mi bude jasno, pa ni njen razlog da ga sačuva :)



Sve vreme razmiškljam i ništa mi ne pada na pamet...

Znas sta?Ja mislim da je to nemoguce i da ti je mama zato i pristala na taj kompromis :twisted: :lol:
 
Hehe, valjda nije noseći... Nego, ne biK da se pravim pametna, ali što svi govorite da je namoguće...? :confused: Kako se izbijaju prozori?
Ne znam, pokušaj, pa ako srušiš ceo zid, zidaj ponovo, sa rupom... Preživećeš. Osim ako se, naravno, zid sruši na tebe. Onda su ti šanse znatno umanjene :mrgreen:
 
ebote, stvarno nisi normalna! :lol:
Ali dobro, sad je sezona rušenja kuća :mrgreen:

ako je ZALEPLJEN za pod - valjda možeš da ga odlepiš, pažljivo, i odneseš? Samo ne znam kako ćeš da ga odneseš.,..na nosilima, da bude poleđuške, da se ne rastave cigle :lol:
Zayebano :P
kakav prohtev, čudan :roll:
A da ponudiš mami neku kompenzaciju? Nešto na čemu će da drži saksije, neku poličicu? Nešto atraktivno svakako, nađi pa predloži.
PRVO PROBAJ NA SVE NAČINE TAKO; a ako ne uspe, rešićemo već :wink:
 
majcheki:
nikodime, znaš onu ,,Daj mi polugu i pomeriću svet'' - Na kraju ću da ga seckam kuhinjskim nožem malo po malo majke mi, al' ću da ga sklonim odatle i ostaće čitav :(

ako neko dobije ideju kako to da se odradi MOLIM VAS DO NEBA recite mi, ako ne - ebiga, biće malo teško...


Eh... ;) znam. Nego... cini mi se da ces jako tesko uspeti u svojoj opakoj zamisli. To je ipak zid... ne verujem da bi mehanicki izdrzao to premestanje, posto bi ga trebalo nekako pomeriti a ne znam koliko je zid spreman da izdrzi takvu pustolovinu. Naravno, pod uslovom da uspes da ga iseces kako si zamislila. Ti zapravo imas dva problema: 1) kako ga iseci; 2) kako ga premestiti.
Zelim ti puno srece... ako se setim neceg zanimljivog prvo ce tebe obavestiti, naravno. ;) Mada bih, da sam na tvom mestu, ipak razmislio o ruseju i pravljenju novog. ;)
 
majcheki:
Ma mora da postoji rešenje, ne znam da li postoji neka električna betonska testera a da se zove nekako muški...00.
Ali bih u krajnjem slučaju mogla bušilicom da mu napravim nekoliko rupa dole i da se izbija lagano... Al sve mislil da će tako da pukne zid :(
Ajde molim vas ako znate nekog ko može da zna, pitajte ga kako da skinem zid, mnogo mi je važno a stvarno to nemam koga da pitam.

Mislim da se ta sprava za rezanje zove flekserica tj. bar je mi tako zovemo.
Nemojte me pitati odakle znam:-D.......renovirali smo kuću,radila tj. služila majstore,pa otuda..............a povodom zida..............i ako pronađeš tu spravu,biće ti kuća puna prašine od maltera,užas,posle ćeš ribati 15 dana dok ne opereš sve..................bolje je, po meni, skidati ciglu po ciglu............:-D
 
majcheki:
Pitanje je sledeće:
Kako da isečem zid a da on ostane čitav?

Dobila sam zeleno svetlo da mogu da preuredim sve u kući onako kako se meni sviđa - ali taj zid je mami važan, ne pitajte - ni ja ne razumem, to je mali zidić na kome stoji polica - u stvari ne baš tako mali ali stoji na sred sobe... joj nemam metar, nadam se da može ovako
- jedan red cigli u širini od 6 cigli i visini od 12 položenih cigli :oops:

Pitanje je dakle, kako da isečem taj zid i da ga iznesem napolje a da ne moram da ga srušim :?:

Hvala u napred :-(
Što ne pozoveš nekog građevinskog inžinjera da vidi o čemu se radi i procijeni da li je taj zid važan i kako da se riješi taj problem.
Poslije silne priče o statici i ostalim samo njemu znanim terminima, stručnjak će to obaviti na najpovoljniji način.
 
Mhm..a kako zidić koji nije do plafona može da bude noseći zid, i šta on radi na sredini sobe? Možda je bila tu kaljeva peć, mi imamo jednu koja nije u upotrebi, super je dekor onako sa zelenim pločicama...Nego, ja to ne bih dirao, i kako misliš da "pomeriš zid sa strane?" hahahah
Dobro, ne razumem se uopšte.
U svakom sl., ja to ne bih dirao, napravio bih biblioteku i roknuo akvarijum, ili bih napravio kućni bar, može i postolje za pokretni sto za bilijar, samo odložiš ploču sa strane...
 
McMillan:
Ja glasam za ciglu po ciglu.
I sastaviš ga ponovo.
To je zid, majku mu, pa nije moždana hirurgija...
Ciglu po ciglu? Pa nije majku mu TA peć! :D

U jednoj starinskoj zgradi u prizemlju jedan tip je htio da napravi savršen lokal i naravno počeo da uklanja zid koji mu se učinio "višak".
U zadnjem momentu je spašena čitava zgrada jer taj zid je bio "nosivi" zid ili "noseći" i pretstavljao potporu čitavom zdanju. Zid je sveden na ogromni stub tako da je ispalo savršeno, kako za oko tako i za zgradu.

Naravno, dijagnozu je dao inžinjer kao i rješenje.
 
-Eva-:
Ciglu po ciglu? Pa nije majku mu TA peć! :D

U jednoj starinskoj zgradi u prizemlju jedan tip je htio da napravi savršen lokal i naravno počeo da uklanja zid koji mu se učinio "višak".
U zadnjem momentu je spašena čitava zgrada jer taj zid je bio "nosivi" zid ili "noseći" i pretstavljao potporu čitavom zdanju. Zid je sveden na ogromni stub tako da je ispalo savršeno, kako za oko tako i za zgradu.

Naravno, dijagnozu je dao inžinjer kao i rješenje.
Sazida se ponovo. Šta je tu čudno?
Rasturi se, odvoji zaostali malter sa cigle, i sa novim malterom sazida ponovo... Uz dodatak poneke kolateralne slomljene cigle.
 

Back
Top