LCD Monitori - Best Buy ...

u sustini bitno je da imas dubok dzep jer upravo iz razloga koji je login killer napomenuo jeftini modeli nisu bas dobro resenje.
Vecu brzinu odziva imaju uglavnom skuplji modeli sto ti i nije neophodnoi za rad u photoshopu ali za igrice je i tekako bitno..
E sad iskreno nisam 100% siguran u ovo sta cu ti sad reci (ja bar nisam naleteo na takav monitor neka me neko ispravi ako gresim) ali nisam video tft koji je podrzavao 32-bitnu paletu. Svi u bili 16-bitni.
 
Batali sve što ti mi pričamo i stani pred neki LCD monitor na display-u u bilo kojoj radnji PC opreme. Ako imaš zamerke na kvalitet, nemoj ga kupiti.

Kako me samo živciraju PC konzervativisti koji su uvek jedan korak iza, kada svi koriste Windows 98 oni se drže 95ice i DOS-a, jer treba malo pričekati, kad svi pređu na 2000darku oni se maše 98ice, jer ne treba žuriti, kad svi odu na XP oni se kunu u 2000darku...

CRT monitori su istorija, mani se praznih priča i pogledaj u oštrinu i definiciju slike sam, mani se reklamnih trikova i milisekundi nego veruj svojim očima, nećeš osciloskopom meriti ulazno izlazne signale u na monitorovom PCBu nego ćeš kao i svi mi blenuti u njega "manuelnom metodom" po vazda.

Bilo koji novi LCD će u principu da radi posao. A ako hoćeš baš najbolje i ako imaš malo više $$$ razmazi se jednim ViewSonicovim VP191b ili VP930.

LCD monitori su bolji od CRT, čak i za Photoshop.

(A sad vatra po meni) :shock:
 
LCD monitori su bolji od CRT, čak i za Photoshop.

Amen to that.

Ne bih se vratio na CRT makar ne koristio komp nikad vishe. A ne znam nikog ko je kupio dobar TFT, a onda se vratio na CRT. I te priche da "ne valja za dizajnere, boja nije kvalitetna" blabla... Apple rachunari su pojam mashina za dizajn, DTP... Svaki, ali svaki se isporuchuje sa TFT monitorom. 'Nuff said.
 
Zaboravljate samo jedan sitan detaljcic. Sve bi to bilo kako kazete da nema jedne stvari koja se zove MONEY
Tacno je da su TFT monitori bolji ali koji??? Ovo dzubre sto se prodaje kod nas za sitne pare ne spada u tu grupu i ne moze da se meri sa CRT-om nikad.
Otvori se kupi kvalitetan i SKUP TFT i onda si u pravu ali model koji kod nas mozes da kupis za 200 ili 300€ ne valja nista.
Spor odziv piksela, 16bitna paleta , mrtvi pikseli koji ti prosto bodu oci, mala dijagona vidljivosti. izgrebani ekrani (i to sam imao prilike da vidim)
Uzmi najjeftiniji TFT monitor i nemoj da gledas u izlogu sliku nego trazi da ti puste NFSU2 pa ces videti sta znaci brzina osvezavanja.
Ja se slazem potpuno sa Sizifom ali da imas love da se useres pa ti 500€ za monitor nije puno.
 
Sizif:
Ja na stolu držim dva LG Flatrona L1730S već skoro godinu dana, i za nekih 200 i kusur € po komadu bolji su od bilo kog CRT-a za te pare.
Cisto poredjenje sa mojim samsung 795MB
max rezolucija tvoja 1280x1024 moja 1600x1200
vidljiva dijagonala kod tebe 337.9x270.3 kod mene 325x244
boje kod tebe 16-bitne
cena tvog modela 270€ a mog 120€
Iskreno ne vidim neku veliku prednost narocito sto si ogranicen u paleti boja za igrice a cena vise nego duplo veca a na stranu to sto tvoj model ima samo analogni ulaz a nema DVI (ciji modeli su jooos skuplji)
 
^Misliš 16bitna da podržava 65536 boja ili šta? Većina TFT monitora razlikuje 16.2 - 16.7 miliona boja, dakle 24-bitna paleta. I u tvom poređenju si zaboravio jednu od najvažnijih prednosti u odnosu na CRT - refresh rate. Čak i pri 60Hz, slika je daleko stabilnija od one na crt-u sa 85Hz, a to će tvoje oči prvo da osete.
 
DabaMAN:
^Misliš 16bitna da podržava 65536 boja ili šta? Većina TFT monitora razlikuje 16.2 - 16.7 miliona boja, dakle 24-bitna paleta. I u tvom poređenju si zaboravio jednu od najvažnijih prednosti u odnosu na CRT - refresh rate. Čak i pri 60Hz, slika je daleko stabilnija od one na crt-u sa 85Hz, a to će tvoje oči prvo da osete.
moja greska kad sam gledao specifikacije na netu slucajno sam napisao 16bitna umesto 16 miliona (tacnije 16.2)
I to si u pravu za refresh ali kazi da li razlika od 150€ vredi da imam stabilniju sliku na 60Hz ili na mom dobru na 85 ili 100Hz???
 
Imam Samsung 913V (pre toga LG Flatron 710p CRT monitor)i prezadovoljan sam! Nikada više CRT, zašto da se zračim kad ne moram! Kumu sam pre neki dan nabavio Samsung 930BF i ja ne vidim neku razliku! I na jednom i na drugom sam igrao NFSU-MW i sve radi super i na jednom i na drugom! Ko kaže da se na monitoru vidi kašnjenje taj je ili lud ili ima skener umesto očiju! Zato svima mogu da preporučim TFT bilo koji od poznatih proizvodjača, samo da se vama svidja, a odzivi što pišu su samo bajke, koji samo umišljeni ljudi mogu da vide! TFT je best buy, jer ti više i ne možeš da kupiš dobar CRT monitor, svi su krš sem neke profesional serije! i još kod mene je podešen na 1280x1024, 32bita, 75Hz osvežavanje!
 
tab503:
Iskreno ne vidim neku veliku prednost narocito sto si ogranicen u paleti boja za igrice a cena vise nego duplo veca a na stranu to sto tvoj model ima samo analogni ulaz a nema DVI (ciji modeli su jooos skuplji)
Ako pred kompjuterom provodiš deset+ sati dnevno kao ja, onda ti nije žao da platiš 100 evra više.

A što se tiče rezolucije 1600x1200 na sedamnaest inčnom CRT-u... to neću ni da komentarišem, jer je neupotrebljivo za bilo kakav normalan rad.

A kad se oba monitora stave jedan do drugog, i kada se na oba stavi 1280 rezolucija, razlika u oštrini, stabilnosti i definiciji slike je više nego očigledna.

Dakle, istina je da je TFT nešto skuplji, ali ja zaista verujem da se ta razlika isplati, pogotovo onome ko živi od računara. Isto kao što profi automehaničar neće koristiti kineske šfrafcigere već će kupiti SnapOn.... jesu skuplji, ali kad ti je to osnovni alat onda se itekako isplati na duže staze.

Osim cene, CRT nema više prednosti.
 
najzad smo se nasli.
Potpuno ali potpuno se slazem sa tobom.
Video si i ranije da ja nikad nisam osporio kvalitet TFT. Cela moja prica se svodila na to da neko ko uzima racunar za neke sitne poslove i uglavnom igrice (verovatno70% korisnika ako ne i vise) njemu se ne isplati da baca pare za TFT zbog par mana koje sam nabrojao ali inace dobar, kvaltetan i skup TFT sa dobrim odzivom, vidljivom dijagonalom i slicno je u svakom slucaju prava stvar.
 
zoranpetrovic84:
Ja sam konkretno rekao za sta mi monitor treba.
Pa evo kao što reče Tab, ako imaš $$$ uzmi LCD, jer je bolji - a ako hoćeš da uštediš ti uzmi CRT.

Takođe, to što su to rekli da oči bole od gledanja u LCD, to nije tačno. (Oči ne bole ni od jednog ni od drugog osim ako frekvencija osvežavanja nije preniska ili ako je slika van fokusa) Dakle, ako je monitor ispravan i dobro podešen, nemaš problema u svakom slučaju.
 
kupio sam lcd monitor jer provodim vise od 5-6 sati dnevno na racunaru.mozda zvuci shashavo ali mene oci vise ne bole. :lol:
A sto se tice kvaliteta prikaza,za neke sitnice me zaboli uvo.
da,treba uzeti u obzir i estetsku prednost vecine LCD monitora u odnosu na CRT.
 

Back
Top