Svrab i antibiotici

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

disney_girl

Obećava
Poruka
79
Hello!
Moj problem je sledeci.Imam 18 godina, pre 5 meseci sam prvi put spavala sa deckom sa kojim sam jos uvek u vezi,svaki put koristimo kondom a i ja pijem pilule Logest dva meseca.Mislim da on nema veze sa mojim problemom, ali ipak rekoh da napomenem.Pre nego sto sam prvi put stupila u sexualne odnose, imala sam relativno cesto(na 3-4 meseca) III ili VI grupu sekreta.Sto se smetnji tice, to su bili svrab a kasnije pecenje.Kod ginekologa sam isla i ona mi je davala Nistatin da mazem, sto sam i radila i prolazilo je.Rekla mi je da mi se to verovatno javlja zbog antibiotika.Moje pitanje je sledece.Do pre 3 dana pila sam antibiotik, ne secam se kako se zvao, zbog Koksaki virusa i Micoplasme pneumoniae.Posto mi je dr ginekolog preporucila da kad god pijem antibiotike mazem Nistatin, to sam i radila, u stvari nisam mazala nego sam pila po jednu tabletu dnevno, dokle god sam pila antibiotike(10 dana).Medjutim, 2 dana posle prestanka pijenja antibiotika i Nistatina javio mi se svrab i pocela sam na mazem Nistatin uvece posle pranja, jer mi je tableta ponestalo.Htela sam da vas pitam da li je to ok, i da li da nastavim da mazem(svrab traje 2-3 dana), koliko jos dugo da mazem?I da li je istina da se taj svrab javlja zbog antibiotika, ili je to mozda neka bolest, da li bi trebalo neke pretrage jos da uradim, osim brisa, jer se kao sto rekoh taj svrab javlja relativno cesto,nekad cak i kad ne pijem antibiotike?Da li bi i moj decko trebalo da ode na pregled iako koristimo kondom, ali ga ne koristimo prilikom oralnog sexa?Hvala.
 
Uzimanje vaginalnog sekreta i dobijanje rezultata III ili VI grupa nije pravi pokazatelj stvari.
Tema ginekologija, sve prezvakano 1000 puta,da bris i sekret nisu isto, kako se ordinira terapija, sta treba uraditi od analiza...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top