Doktori

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kaa

Iskusan
Poruka
5.947
Cisto reda radi, voleo bih da mi neko objasni kako ta usrana titula transformise normalnog coveka u sujetno,egocentricno bice koje je ubedjeno da kontrolise ljudske zivote i van ordinacije.Razumem profesionalnu deformaciju,svakodnevno im dolaze oni koji od njih traze pomoc,i tu je 90% njih nepouzdano te samo produzuje vec prethodno ispisane terapije,recepte i sl.Jednostavno,prestaju da posmatraju ljude kao pripadnike svoje vrste i oni za njih postaju pacijenti,tj. stvari,predmeti a oni predstavljaju polubogove koji su tu da bi eto svoje dragoceno vreme trosili na tu gamad.Najgore je sto e na kraju pocinju tako da ponasaju i kad skinu mantile.Pricam iz prve ruke,jer sam posmatrao kako se devojka koju sam voleo transformise u nesto s cime vise nisam bio u stanju da progovorim,nesto sto je u svakom trenutku bilo spremno da mi isprica najgore detalje o ljudima kojima je trebala pomoc,***** etiku,postala je centar sveta sama sebi i tako je verovatno i dalje posto zaista vise nisam imao zivaca za nju.Na koju foru se kod vas razvija tolika mizantropija i kaisarenje(za ovaj izraz vidi Kroninovu "Citadelu")i zasto upisujete tu jebenu medicinu a ne ekonomiju ili politicke nauke?
 
Mozda nije stvar u njoj nego u tebi.
Znas kako kazu svaka ptica svome jatu leti, nisi iz branse i kako je moguce da ti bilo ko objasni zasto upisuje medicinu, to je isto kao da ja trazim da mi neko objasni zasto se bavi matematikom ili masinstvom...ni meni to nije jasno.
Skoro sam u poseti svojoj prijateljici na njenom poslu upoznala njene kolege, jedan od njih je valjda gradjevinar, razgovor je tekao uljudno sve do momenta dok nije pitao sta sam po zanimanju, na moj odgovor krenulo je najgore pljuvanje po mojoj bransi da je meni doslo da mu glavu skinem sa ramena.
Ne zato sto su doktori ovakvi ili onakvi pa ja sad tu nesto branim cast profesije nego zato sto je pokusavao na sve nacine da se postavi superiornim u tom razgovoru,on je bog ja sam budala, mislim ko jos upisuje medicinu...

Moras da shvatis jednu stvar, doktor je doktor, 24h dnevno, njegov posao ne prestaje onda kada se skine mantil i zavrsi radno vreme, niti kad se ode na godisnji odmor ili u penziju.
Nikada u svojim licnim kontaktima ne isticem sta sam po zanimanju , to je moj izbor ali isto tako ne dozvoljavam da neko leci svoje komplekse na meni i da me pretvara u nesto sto nisam zato sto se ta osoba oseca inferiorno u odnosu na mene, to je problem te osobe nije moj.
Medicina je specificna i ne moze se porediti sa bilo kojom drugom naukom.
 
Ja sam tek student prve godine, ali mislim da mogu da ti odgovorim. Studije medicine traju 6 godina, dok ostali traju 4 ili 5 godina. Posle toga je potrebno i staziranje koje traje 2 godine, a posle toga specijalizacija koja je minimum 4 godine. To je ukupno 12 godina u najboljem slucaju.Uci se hiljadu puta vise nego na bilo kom fakultetu, samo anatomija ima oko 5500 naziva("Nomina Anatomica 1998"), a gde su tu jos 40-ak ispita. Pogotovo interna i farmakologija. Student ekonomija ne procita ni 5500 reci za 4 godine svog fakulteta , kao ni student menadzmenta, ni politickih nauka ni prava. Kad zavrsite sve to onda dodjete na radno mesto, gde je plata oko 30000 din, koja je skoro ista kao i plata profesora u srednjoj skoli. A po ceo dan treba da slusate ljude koji se zale na njihove probleme, neki od njih su samo hipohondre, neki su penzioneri koji nemaju sta da rade a nekima od njih znate da ne mozete da ime pomognete i jedete se iznutra zbog toga. A mnogi od njih kad vam udju na pregled smrde gore od javnog toaleta, gde je tu kultura da se makar istusiraju pre pregleda. Evo npr. dosao covek na pregled kod rektalnog hirurga, zalio se na hemoroide, on skine gace, a njemu jos uvek crno oko rektuma, nije ni lepo obrisao. Ode zena kod ginekologa, ona se nije zaprala 10 dana, a 1h pre opregleda je imala sexualne odnose. Svaki drugi vam preti necim ili pokusava da vas kupi sa 100gr kafe. Jedan moj prijatelj hirurg je za novu godinu radio, imao je preko 20 intervencija a primio je oko 2000 din za to vece. Cak je imao i jednu intervenciju gde je decku probusena jetra nozem, a da ne pricamo za akutnu tamponadu srca i jos 4 slucajeva bodenja nozem. I onda posle svega toga trebate da ostanete normalni i da svaki trenutak budete tu za pacijenta. Znate li vi cime su u Nisu na neurohirurgiji otvarali lobanje od 93-96?! Donosili su testere od kuce, znam za slucaj gde je hirurg sterilisao onu testeru za metal, zato sto drugu nisu imali u bolnici. A sta rade ekonomiste i menadzeri? Fakultet zavrse bez mucenja, tj. i bez pojavljivanja, mada ja licno to ne mogu da nazovem fakultetom. Onda se zaposle u nekoj banci, gde ceo radni vek provedu za salterom ukucavajuci podatke u kompjuter i smeskaju se musterijama, a za to prime platu od 2000e mesecno, ako ne i vise. A oni ekonomisti koji rade u velikom drzavnom preduzecu sve vreme tvrde da su najpametniji a samo piju kafe, i kad bi trebali nesto da rade oni daju elektronicaru da unese u excell zato sto su preglupi da to sami urade. Politicari po ceo dan lade ***** u skupstini i citaju novine i onda primaju 120000din mesecno i uz to se nakradu jos ohoho. A da te podsetim ovakva situacija nije zbog doktora, vec zbog ekonomista pravnika i politicara. A difovci(kao da je DIF/FFK neki fakultet) tvrde da se razbijaju od ucenja, a licno znam da mnogi profesori imaju istaknut cenovnik ocena na niskom difu, onda kazu da je nasa anatomija 5 puta manja. A kad sam gledao ispit iz anatomije na difu, profesor je studenta pitao gde se nalazi femur a on nije znao!!!!!!! E sad malo razmisli o svemu ovome.
 
glupo je porediti ljude po fakultetima. Sigurno da ima skotova u svakoj bransi! I medju lekarima, ali i medju inzenjerima, profesorima, majstorima, sportistima.

A ovo "moj fakultet je tezak, pa smo zato bolji" je bez osnove. Zna se da je tezak i pre nego sto se upise.
 
Da, covek ima problem, no nije daleko od istine - i to o cemu prica moze se pronaci medju medicinarima; ali i medju profesorima, inzenjerima, kuvarima, autolakirerima, politicarima, tehnolozima, farmaceutima....Dakle, nema generalizacije, i najvise mrzim kad mi se neko obrati sa 'Vi doktori...!' Koji bre MI?! Ja odgovaram samo za JA, i ne pripadam nikakvom MI niti za MI snosim ikakvu odgovornost. Radim svoj posao profesionalno, ozbiljno i na najbolji moguci nacin (tvrdim odgovorno) i ne dozvoljavam da me iko vucara po nekakvim generalizovanim kategorijama i blati zato sto je imao ovakvo ili onakvo lose iskustvo u svojoj privatnoj vezi ili zivotu. To je besmisleno i glupo, a na stranu - veoma opasna rabota koja moze da se lako pretvori u najgoru vrstu fashizma po opredeljenju.
 
Da ja imam problema, to priznajem. Ali jednostavno ne podnosim kad mi studenti sa difa kazu da im je anatomija teza nego nama, a licno znam da ne mogu da sklope dve prosto prosirene recenice. Ne mogu da podnesem ni kad mi ovi sa ekonomije i prava kazu da mi ne znamo sta je ucenje, i da cak ni prijemni nismo znali da spremimo. A ja sam svoj prijemni iz 5 zbirki koje su ukupno imale preko 4000 zadatak spremao 6 meseci, i nijedan zadatak se odatle nije pao. A oni su spremali svoj prijemni iz dve zbirke ,po 120 pitanja, i to 2 nedelje, i odatle su im bila sva pitanja, i onda su rekli da je njihov prijemni tezak. Gospoda sa menadzmenta su za prijemni imala test inteligencije ili test opste kulture uz koji su dobili i resenja. Po njihovim recima nas prijemni je "lak", samo smo glupi pa ne mozemo da postignemo.Svaki dan imam predavanja i konsultacije od 8 do 17(a nekad i duze), a "studenti" sa gore pomenutih fakulteta nikad skoro ne idu na fakultet. I jednostavno ne podnosim da pricam sa ljudima kojima je IQ ispod 120, jer meni je IQ 156. A svaki dan gledam doktore koji spasavaju zivote sa onom bednom platicom od 30000din i menadzere koji nemaju ni IQ od 110 , imaju platu od 2000e, a ceo radni vek provedu iza saltera i svaka njihova greska moze da se popravi sa DELETE ili BACKSPACE. Pa onda ti menadzeri zajebavaju doktore svuda po gradu i omalovazavaju! Takodje znam i kako se polazu ispiti na mnogim od tih fakulteta i koje su cene. Ja mozda jesam arogantan ali mislim da imam razloga , zato sto sam sve stekao samo svojim radom, nemam ni milione ni mamu i tatu koji su budzovani i mogu da mi sredjuju ispite.
 
dr.koki:
Ja sam tek student prve godine, ali mislim da mogu da ti odgovorim. Studije medicine traju 6 godina, dok ostali traju 4 ili 5 godina. Posle toga je potrebno i staziranje koje traje 2 godine, a posle toga specijalizacija koja je minimum 4 godine. To je ukupno 12 godina u najboljem slucaju.Uci se hiljadu puta vise nego na bilo kom fakultetu, samo anatomija ima oko 5500 naziva("Nomina Anatomica 1998"), a gde su tu jos 40-ak ispita. Pogotovo interna i farmakologija. Student ekonomija ne procita ni 5500 reci za 4 godine svog fakulteta , kao ni student menadzmenta, ni politickih nauka ni prava. Kad zavrsite sve to onda dodjete na radno mesto, gde je plata oko 30000 din, koja je skoro ista kao i plata profesora u srednjoj skoli. A po ceo dan treba da slusate ljude koji se zale na njihove probleme, neki od njih su samo hipohondre, neki su penzioneri koji nemaju sta da rade a nekima od njih znate da ne mozete da ime pomognete i jedete se iznutra zbog toga. A mnogi od njih kad vam udju na pregled smrde gore od javnog toaleta, gde je tu kultura da se makar istusiraju pre pregleda. Evo npr. dosao covek na pregled kod rektalnog hirurga, zalio se na hemoroide, on skine gace, a njemu jos uvek crno oko rektuma, nije ni lepo obrisao. Ode zena kod ginekologa, ona se nije zaprala 10 dana, a 1h pre opregleda je imala sexualne odnose. Svaki drugi vam preti necim ili pokusava da vas kupi sa 100gr kafe. Jedan moj prijatelj hirurg je za novu godinu radio, imao je preko 20 intervencija a primio je oko 2000 din za to vece. Cak je imao i jednu intervenciju gde je decku probusena jetra nozem, a da ne pricamo za akutnu tamponadu srca i jos 4 slucajeva bodenja nozem. I onda posle svega toga trebate da ostanete normalni i da svaki trenutak budete tu za pacijenta. Znate li vi cime su u Nisu na neurohirurgiji otvarali lobanje od 93-96?! Donosili su testere od kuce, znam za slucaj gde je hirurg sterilisao onu testeru za metal, zato sto drugu nisu imali u bolnici. A sta rade ekonomiste i menadzeri? Fakultet zavrse bez mucenja, tj. i bez pojavljivanja, mada ja licno to ne mogu da nazovem fakultetom. Onda se zaposle u nekoj banci, gde ceo radni vek provedu za salterom ukucavajuci podatke u kompjuter i smeskaju se musterijama, a za to prime platu od 2000e mesecno, ako ne i vise. A oni ekonomisti koji rade u velikom drzavnom preduzecu sve vreme tvrde da su najpametniji a samo piju kafe, i kad bi trebali nesto da rade oni daju elektronicaru da unese u excell zato sto su preglupi da to sami urade. Politicari po ceo dan lade ***** u skupstini i citaju novine i onda primaju 120000din mesecno i uz to se nakradu jos ohoho. A da te podsetim ovakva situacija nije zbog doktora, vec zbog ekonomista pravnika i politicara. A difovci(kao da je DIF/FFK neki fakultet) tvrde da se razbijaju od ucenja, a licno znam da mnogi profesori imaju istaknut cenovnik ocena na niskom difu, onda kazu da je nasa anatomija 5 puta manja. A kad sam gledao ispit iz anatomije na difu, profesor je studenta pitao gde se nalazi femur a on nije znao!!!!!!! E sad malo razmisli o svemu ovome.

o dečko, promeni zanimanje dok je još vreme :roll:
 
Kaa:
Cisto reda radi, voleo bih da mi neko objasni kako ta usrana titula transformise normalnog coveka u sujetno,egocentricno bice koje je ubedjeno da kontrolise ljudske zivote i van ordinacije.
Pitaj bice ( ili bica ) koje se transformisalo u to sto tvrdis ->pa neka ti objasni.
Nemoj da generalizujes -> ocigledno je da je problem licne, a ne profesionalne prirode. Nema svrhe..
 
Kaa:
Cisto reda radi, voleo bih da mi neko objasni kako ta usrana titula transformise normalnog coveka u sujetno,egocentricno bice koje je ubedjeno da kontrolise ljudske zivote i van ordinacije.Razumem profesionalnu deformaciju,svakodnevno im dolaze oni koji od njih traze pomoc,i tu je 90% njih nepouzdano te samo produzuje vec prethodno ispisane terapije,recepte i sl.Jednostavno,prestaju da posmatraju ljude kao pripadnike svoje vrste i oni za njih postaju pacijenti,tj. stvari,predmeti a oni predstavljaju polubogove koji su tu da bi eto svoje dragoceno vreme trosili na tu gamad.Najgore je sto e na kraju pocinju tako da ponasaju i kad skinu mantile.Pricam iz prve ruke,jer sam posmatrao kako se devojka koju sam voleo transformise u nesto s cime vise nisam bio u stanju da progovorim,nesto sto je u svakom trenutku bilo spremno da mi isprica najgore detalje o ljudima kojima je trebala pomoc,***** etiku,postala je centar sveta sama sebi i tako je verovatno i dalje posto zaista vise nisam imao zivaca za nju.Na koju foru se kod vas razvija tolika mizantropija i kaisarenje(za ovaj izraz vidi Kroninovu "Citadelu")i zasto upisujete tu jebenu medicinu a ne ekonomiju ili politicke nauke?

eh, evo da ne prodje bez mene :).
moje duboko ukorenjeno uverenje je da su ti ljudi "samo" oduvek bili takvi ili skloni tome, i da je samo doslo do "razvoja oboljenja" tokom (BILO KOJIH!!), studija ili usavrsavanja, kao i prilikom sticanja bilo cega, materijalnog ili ne.
isto kao sto mi je pre neki dan bila nekadasnja "mis", apsolutno nepismena (ali TRENDY, heheh) damica, koja nosom para oblake, kao sto mnogi novi bogatasi misle iznebuha da su postali NEKO, kao sto me nepoznati ljudi zovu i u telefonskom razgovoru se odmah predstavljaju sa: INZENJER taj-i-taj, kao sto novopeceni dobitnik na lutriji odmah pravi bazen u koji cisterna svaki dan donosi morsku vodu, te SAMIM TIM ima pravo da sa visine gleda nekog...bednog specijalistu :), isto tako i poneki doktor (ne svi, srecom) - "poludi" kad dobije diplomu.
zao mi je sto si ti naisao bas na takvu, "opapucenu" doktoricu; da ima iole pameti (a doktorima, na zalost, vrlo cesto praksa to pokazuje svaki dan), shvatila bi da su znanje i neznanje kao zemljiste i ograda oko njega - sto je vece znanje, veca je i spoznaja o tome sta sve ne znas, sta ne mozes, ili - sta mozes ti - a sta bog.......
i, da kazem jos jednom: medju mojim (na zalost, pretezno pokojnim) uciteljima, mnogi - oni i svetskog ranga - su bili sasvim normalni, skromni ljudi. 'ocu reci - neke PRAVE velicine.....

mizantropija je, inace, cesta pojava kod svih ljudi koji dobro poznaju pravu ljudsku prirodu. ako sa 17 godina krenes sa gledanjem (od strane roditelja) na smrt prebijene dece predskolskog uzrasta, ako i danas dozivljavas da ti obrazovani, psihicki zdravi i dobrostojeci ljudi ukradu u ordinaciji novcanik ili bilo koji deo opreme, ako tri godine nisi dobio novu uniformu, ako.... neminovno pocnes da hodas ka mizantropiji.

sve najbolje :).
 
Bilo kog da si zanimanja mozes biti sujetan, ohol, zao...
Ja znam doktore koji su mnogo losi ljudi.
Znam doktore koji su sjajni prijatelji, dobri, pozrtvovani za svoje pacijente.
Sve zavisi od coveka do coveka...
 
Imam "slucaj" u porodici zene doktora i to vojnog.
Iako ima 4 razreda osnovne ceo zivot se ponasa kao da je ona doktor, ceo zivot preporucuje lekove i ide po kucama meri pritiske, daje savete iako muz vec vise od dve decenije nije ziv.
Mozda i to sve ne bi bilo nista lose da ona zaista ne misli da je mozda bolja i od pojedinih doktora i sto voli da je jos uvek zovu kao "zena dr.X-a" a ne po imenu .
Naravno ona je uvek u pravu i tu nema rasprave. I ja sam je za neke manje ozbiljne stvari nekad pitala za savet.
Ovih poslednjih 15 godina sam slusala razne price o korupciji na Medicinskom fakultetu, i znam cak i primere ljudi koji su polagali prijemni preko veze a onda i ispite.
Uzasavam se i pri samoj pomisli da dodjem u ruke jednog takvog doce, ne daj Boze.
 
Kakve veze sad to ima jedno sa drugim, mislim to sto pola clanova familije jednog doktora utripuje da su oni doktori sa tim da li ima ili nema korupcije?
I sve to kakve veze ima sa tim sto se covek razocarao u nekoga koga je voleo a ko je igrom slucaja doktor pa nas malo sve strpa u isti kos "Vi doktori" sto rece Wdw.
Dajte ljudi hoce li se ovaj narod vise osloboditi tih generalizacija, osecaja kolektivne odgovornosti.
Daj svoj maksimum,radi najbolje sto znas, trudi se ,uci, postuj svoj ali i tudji rad i muku i gledaj svoj zivot.
Toliko volimo da se bavimo drugima da je to strasno.
 
Ali ipak malo realnosti...i ja sam licno gledala kako se neke moje prijateljice u toku studija a narocito nakon zaposljenja pretvaraju u osiona,nadmena bitja.Bila sam zgranuta.Uglavonm su to bile devojke koje su imale umisljene komplekse pa su sticanjem diplome konacno dobile sansu da pokazu svoju pravu vrednost.Najpre se menjao odnos prema kolegama a danas imaju takav odnos i prema pacijentima.
Nije da opet kontriram,ne smatram da je njegova licna nesreca i iskustvo generalna pojava,ali verujem da je mnogo manje cesta kod zena inzinjera ( posto je to neka paralela medicini) nego kod zena lekara.
A i licno poznajem veliki broj "doktorica".

Uzgred(ovo se odnosi na zenski deo lekarske profesije) na pitanje cime se bavite sta odgovarate : medicinom,ja sam doktor,doktorica,lekar....radim u zdravstvu...
Nikada nakon mog odgovora na to pitanje nisam videla u ocima sagovornika nista manje nego divljenje uz-sporadicnu zavist kod zena i perverzni pogled kod muskaraca.A to su tri stvari koje hrane EGO.Neke jednostavno nisu uspele da se nose sa tim.
Znaci zene lekare prakticno citavo drustvo od starta stavlja na pijedestal a kad one pocnu da prihvataju ulogu...podforum Zdravlje dobije jednu ovakvu temu.
 
Koki, a ko je tebi rekao da ti imas problem?? Sto si se pa ti naso prozvan, a mi govorili o kaa-u! Jos si premlad - videces svasta i sa ove i sa one strane. To sto imas IQ 156 nikako ne znaci da ces se bolje snaci u zivotu od onog sto ima IQ 96 (sto je i dalje prosek, odnosno normalan koeficijent). Zato nemoj nikad ni da pomisljas, a kamoli javno da se izleces da mrzis da pricas sa onima ciji je IQ ispod 120 (120 je jos uvek iznadprosecni IQ!) jer cesto ces cuti mudrije stvari od onih sa prosecnim IQ ali sa odlicnom socijalnom i emotivnom inteligencijom nego od nekog intelektualnog genija. Dakle - pusti se tih prica o pameti, bavi se svojim studijama, uci, jer u znanju je moc, budi posten prema sebi i prema svojoj profesiji i pozivu, radi posteno svoj posao, i to ce biti sasvim dovoljan doprinos svetu od tebe; nemoj se baviti time sta prica carsija jer je to rasipanje energije, nemoj se baviti dokazivanjima vec dokazanih istina (jer svi znaju - pa i ako nece da priznaju sta je to medicina i gde je u rangu drugih i kojih zanimanja - ne ovde nego po svetskim kriterijumima, a znas i ti, a znam i ja, i to je sasvim dovoljno), zapamti da se za 'dobrim konjem prasina dize' i smej se na tudju prizemnost i oholost, jer to nista bolje ne zasluzuje. Ne tolerisi glupost koja nije odraz intelektualnog deficita, ne daj nikome da te blati ali nemoj ni ti nikoga blatiti, stedi energiju i stedi sebe - trebaces sebi za bolje i vaznije stvari. Iskoristi svoj IQ i budi obican, normalan covek koji ZNA, i koji UME, bez potrebe da ga hvale, bez potrebe da bude lazno skroman. Budi svoj. I to ce biti sasvim dovoljno da svojim delima zatvoris usta svima onima koji pricaju i sire zlo jer nemaju hrabrosti ni snage ni velicine da delaju.
 
Vragolasta Amfibija:
Ali ipak malo realnosti...i ja sam licno gledala kako se neke moje prijateljice u toku studija a narocito nakon zaposljenja pretvaraju u osiona,nadmena bitja.Bila sam zgranuta.Uglavonm su to bile devojke koje su imale umisljene komplekse pa su sticanjem diplome konacno dobile sansu da pokazu svoju pravu vrednost.Najpre se menjao odnos prema kolegama a danas imaju takav odnos i prema pacijentima.
Nije da opet kontriram,ne smatram da je njegova licna nesreca i iskustvo generalna pojava,ali verujem da je mnogo manje cesta kod zena inzinjera ( posto je to neka paralela medicini) nego kod zena lekara.
A i licno poznajem veliki broj "doktorica".

Uzgred(ovo se odnosi na zenski deo lekarske profesije) na pitanje cime se bavite sta odgovarate : medicinom,ja sam doktor,doktorica,lekar....radim u zdravstvu...
Nikada nakon mog odgovora na to pitanje nisam videla u ocima sagovornika nista manje nego divljenje uz-sporadicnu zavist kod zena i perverzni pogled kod muskaraca.A to su tri stvari koje hrane EGO.Neke jednostavno nisu uspele da se nose sa tim.
Znaci zene lekare prakticno citavo drustvo od starta stavlja na pijedestal a kad one pocnu da prihvataju ulogu...podforum Zdravlje dobije jednu ovakvu temu.

One se 'ne pretvaraju u...', one samo ispoljavaju ono sto jesu na terenu koji im to omogucava, kako lepo rece indigo. Imas cudne prijateljice, priznajem: moji se prijatelji nikad nisu 'pretvorili u' nesto sasvim drugo od onoga zbog cega sam ih prepoznala, zavolela, postala im bliska....No, prijatelje biramo sami - mozda si ti pogresno birala.

A sto se tice zavisnih pogleda zena, i perverznih pogleda muskaraca - i to mora biti da su neki veoma specificni ljudi (gde li samo sreces sve takve nekakve...cudake?). Ja brate kad me ljudi pitaju, a retko me pitaju jer imamo o cemu pametnijem da pricamo, i kad kazem da sam lekar, psihijatar, ne srecem poglede niti divljenja, niti zavisti niti perverzije, najcesce srecem pogled koji je otvoren i zainteresovan, i pitanje 'Stvarno? Kako to izgleda, kako se snalazis u tome, cini mi se da je to tezak posao i ne znam da li bi mogao da ga radim.....' Ali zaista jos nikad nisam sretala divljenje (doduse jesam - kod moje sestricine i sestrica kad su imali 5 i 9 godina pa su jos uvek necim mogli biti do te mere fascinirani, te su govorili na bazenu na kome sam radila 'Mi smo DOKTORKINI!' da bi ih pustili na tobogan! ). Zavist je obicno rezervisana za to kad prosetam sa svojim dragim bicem, a perverzije...eh, Da ne pricamo o perverznim pogledima, ipak je ovo zdravlje, ali svakako ih nisam sretala pri odgovoru na pitanje cime se bavim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top