Pada ukrainska vlada

Kazanova

Ističe se
Poruka
2.134
Oranz ukrajinska vlada nije prezivela krizu oko isporuke ruskog gasa. Po oceni ukrainskih strucnjaka krizu je izazvao Vasington, koji je zeleo da zavadi dva bratska naroda i sto pre Ukrajinu gurne u NATO pakt i Evropu. Zahtevao je od vlade Ukrajinu da uvede carinu na prolaz gasa preko Ukrajine za Evropu. Kao odgovor, na taj uslov, Rusija je od Ukrajine zahtevala ekonomsku cenu gasa od 230 evra po toni. Gasna kriza je resena time sto ce u buduce Ukrajina placati isporuku slabijeg kvaliteta gasa po ceni od 90 evra po toni. Putin je ovom prilikom u sezoni najvece potrosnje gasa imao razumevanje za ukrajinski narod, ciji su predstavnici u parlamentu za uzvrat izglasali nepoverenje vladi. Pokusaj Vasingtona je propao zajedno sa marionetskom oranz vladom. Kakve i da li ce nastati politicke promene u Ukraini, rano je govoriti.

Rezim u Ukrajini ce lakse pasti, jer je cisto politicki, dok je kod nas politicko - mafijaski i teze ga je promeniti, jer blesav narod jos uvek veruje da nekih 5-6 milijardi dolara ceka odmah tu iza coska. Na sledecim izborima, Ukrajinski narod ce pokazati uz koga im je mesto i pored celokupne CIA propagande.
 
u ukraini se desavaju iste stvari kao i ovde... dakle vlada je pala jer je napravila "NEPOVOLJAN" ugovor sa Rusima... Hehehe... za koga nepovoljan, pitam se... :)...
...
sto bre neko ne zarati sa onim amerikancima vise... ali na njihovoj terotoriji... :roll: kako zna i ume...
... ima da puknu za 48 sati rata na svom tlu...



-----------------------------------
"Бре, кад припече звезда око Светог Илије, па мислиш - изгоре све! Па тек ће једне ноћи киша. Летња, плаха, ко ова. А ја кажем мом Проки - Проко, киша, буразере! Па изиђем напоље, па постојим тамо међу шљивама, оно пада - ко Бог да плаче..."
 
Cek, malo, smirite se ljudi.. Mnogo se ja da kazem plasim rusa.. Oni mogu biti okrutniji od amera..

Ovo je samo jedan primjer.. Prihvatili mi to ili ne ali Rusija je jos uvijek veoma bogata prirodnim sirovinama i energentima pa ce za veoma rekao bih kratko vrijeme da pocne da ucjenjuje cijeli svijet..

Evropa se samo prepala od ove zbrke sa gasom i aferom sa Ukrajinom, a tek da rusima stvarno stanu na zulj, e onda stvarno ne znam.. Rusi su rusi.. I znate ako nista iz knjiga, rusija se nije ozbiljnije bavila ni II sv. ratom dok nijemci nisu dosli pred samu Moskvu, a onda....

Sad 2+2 je samo 4 a kod rusa se nikad ne zna..

Sto se tice same Ukrajine na njima je da odluce na koju ce stranu, dal na istok gdje i prapadaju ili ce nazor na zapad, nek odluci njihov narod..

Poz.
 
Kazanova:
Oranz ukrajinska vlada nije prezivela krizu oko isporuke ruskog gasa. Po oceni ukrainskih strucnjaka krizu je izazvao Vasington, koji je zeleo da zavadi dva bratska naroda i sto pre Ukrajinu gurne u NATO pakt i Evropu. Zahtevao je od vlade Ukrajinu da uvede carinu na prolaz gasa preko Ukrajine za Evropu. Kao odgovor, na taj uslov, Rusija je od Ukrajine zahtevala ekonomsku cenu gasa od 230 evra po toni. Gasna kriza je resena time sto ce u buduce Ukrajina placati isporuku slabijeg kvaliteta gasa po ceni od 90 evra po toni. Putin je ovom prilikom u sezoni najvece potrosnje gasa imao razumevanje za ukrajinski narod, ciji su predstavnici u parlamentu za uzvrat izglasali nepoverenje vladi. Pokusaj Vasingtona je propao zajedno sa marionetskom oranz vladom. Kakve i da li ce nastati politicke promene u Ukraini, rano je govoriti.

Rezim u Ukrajini ce lakse pasti, jer je cisto politicki, dok je kod nas politicko - mafijaski i teze ga je promeniti, jer blesav narod jos uvek veruje da nekih 5-6 milijardi dolara ceka odmah tu iza coska. Na sledecim izborima, Ukrajinski narod ce pokazati uz koga im je mesto i pored celokupne CIA propagande.


Па знаш како, Казанова, Украјинска влада је била ЦРВЕНА... и ондаК су у ту црвену владу почели да додају ЖУТУ вашингтонску цију-цију... е да би постала ОРАНЖ... па изгледа да су додали много жуте... и да ће сада да добију своје...
 
Ko ce da dobije svoje? Ukrajinski narod koji se smrzava na -10? Rusi samo pokazuju koliko okrutni mogu biti. Cisto da se zna ko je glavni na istoku! Smatram Ruse za Slovensku bracu ali necu smetnutni sa uma sta su oni tokom povesti radili ostaloj slovenskloj braci... Sto bi ljudi rekli BRAT JE BRAT A RAT JE RAT.

Sve puca preko sirotinje. Ko u Ukrajini ima kesha grejace se na struju, ko nema, smrznuce se... Dobro znamo kakvo je stanje u Ukrajini i koliko i ko u stvari drzi KESHINU. Ruski humanizan nije nista bolji ili lepsi od Americkog. Da su nam Rusi blizi, JESU, ali mi nikada nismo ziveli pod njhovom SAPOM! Sva sreca jer bi verovatno u tom slucaju bili malo manje romanticarski nastrojeni prema braci Rusima...

Gajio sam simpatije prema Rusima dok god nisu Ukrajincima (ne njhovoj vladi, vec njihovom narodu) zavrnuli gas na -5.... Dajte...gde je tu ljudskost? Ako nastave sa takvim ponasanjem nece to vise biti Rusija vec ISTOCNA AMERIKA.... odnosno Amerika se cvrstim koracima krece prema nazivu ZAPADNA RUSIJA..... isti proizvod samo drugo pakovanje....
 
Svetom ne vlada HUMANIZAM i RENESANSA, svetom vladaju isključivo INTERESI.
Zašto bi Ukrajina po povoljnoj ceni dobijala gas od Rusije, kad je pokazala jasno ljubav
i lojalnost Zapadu, pa sad nek im Zapad plaća gas, kad ih već toliko "voli". Kad su mogli
da plate "narandžastu" revoluciju, zašto im sad ne bi pomogli oko plaćanja gasa.
Stvari koje dolaze sa zapada kupuju se po ekonomskim cenama, zašto bi gas bio
izuzetak.
 
Wilkołak:
Ko ce da dobije svoje? Ukrajinski narod koji se smrzava na -10? Rusi samo pokazuju koliko okrutni mogu biti. Cisto da se zna ko je glavni na istoku! Smatram Ruse za Slovensku bracu ali necu smetnutni sa uma sta su oni tokom povesti radili ostaloj slovenskloj braci... Sto bi ljudi rekli BRAT JE BRAT A RAT JE RAT.

Sve puca preko sirotinje. Ko u Ukrajini ima kesha grejace se na struju, ko nema, smrznuce se... Dobro znamo kakvo je stanje u Ukrajini i koliko i ko u stvari drzi KESHINU. Ruski humanizan nije nista bolji ili lepsi od Americkog. Da su nam Rusi blizi, JESU, ali mi nikada nismo ziveli pod njhovom SAPOM! Sva sreca jer bi verovatno u tom slucaju bili malo manje romanticarski nastrojeni prema braci Rusima...

Gajio sam simpatije prema Rusima dok god nisu Ukrajincima (ne njhovoj vladi, vec njihovom narodu) zavrnuli gas na -5.... Dajte...gde je tu ljudskost? Ako nastave sa takvim ponasanjem nece to vise biti Rusija vec ISTOCNA AMERIKA.... odnosno Amerika se cvrstim koracima krece prema nazivu ZAPADNA RUSIJA..... isti proizvod samo drugo pakovanje....

niko se nikad nije i nece smrzavati. verujem da tehnologiju transporta i deponovanja gas a mozda i ne razumes do kraja, ali to te ne opravdava. neosnovano i bez ikakvog povoda je sve sto si napisao. i vestacki konstruises (i neki drugi ovde) osnovu sukoba. to je jednostavan ekonomsko-politicki manevar iz koga su profitirale rusija i ukrajina, a pale u ugrozen polozaj evropa i amerika. prva egzistencijalno a druga ideoloski.

naime, provukla se ovde jedna pogresna informacija u pocetku. sporazum od 90 evra na tonu je za ukrajinu spas od ulaska u konflikt sa rusijom, u koji ona nikako ne zeli da udje, i to se malo zna kod vas verovatno. UKRAJINA PLACA 90 EVRA ALI NE ZA RUSKI GAS VEC PO NOVOM DOGOVORU ZA UZBEKSKI, KAZAHSKI I TURKMENSKI. ruski gazprom je ustupio svoj monopol na snabdevanje ukrajine ovim drzavama a zadrzao pravo da svaki dodatni input ruskog gasa bude po trzisnoj ceni za sve van ruske federacije - 220 evra. naravno, gas koji ce ukrajina dobijati,a ne od rusije, bice sasvim dovoljan, tako da su svi zadovoljni. poenta je napravljena. i ona je napravljena pre svega za evropu i ameriku. obostranim trudom ukrajine i rusije. a sada glavno:

Uzbekistan, kazahstan i Turkmenistan, kao i generalno sve juzne zemlje bivseg sssr-a su do sada bile u skripcu monopolom ruskog gazproma na eksport bivsim republikama sssr-a. evropa njihov gas ne bi uvozila da bi ocuvala smisao blef igre na kartu nemacko-ruskih odnosa (posebna tema, jako vazna) a amerika je upravo ta koja ih je u toj situaciji ekonomski motivisala za udaljavanje od rusije. bivse juzne republike, prevashodno muslimanske, do sada su bile deo scenarija satelitiranja prema turskoj i iraku i saudi arabiji, kao americkoj politicko-ekonomskoj sferi. tako je krenula dezintegracija sssr-a na kraju krajeva. na ovaj nacin, kavkaz je dobio ponudu koja se ne odbija. pocela je sa za kavkaz ogromnim uvecanjem profita (90 evra za njihov gas niskog kvaliteta je cena bombona prosto). niski kvalitet tog gasa nije nikakav problem jer se resava prosto kolicinski (sagorevas ga vise) i opet je isplativije za ukrajinu neuporedivo.
sada je kavkaz dobio signal od rusije da moze uskoro postati povlasceni snabdevac celog ruskog domena iz vrenmena sssr-a. ruske kompanije su dobile jasan signal da treba da se bave samo dalekim trzistima (sto je deo putinove strategije ruske energrtske dominacije na globalno a ne samo na lokalnom nivou). oni vec sada poseduju odlucujuce kolicine resursa po celom svetu, barem skoro sve one koji su stratesko pojilo evrope. i pre svega nemacke.
ukrajina, kao i sve ostale republike bliznje ruske granice dobila je signal da moze da bude deo evrope ali da od nje ne mora da zavisi ako prihvati realnost evropske zavisnosti od rusije. to je mnogo vise od ekonomske poruke.
evropa je dobila signal da rusko-nemacka osovina mora da radi pre svega za rusiju, te da svako zezanje sa rusijom pre svega stvara od nemacke evropskog nesretnika... a da li im to opet treba?
amerika... amerika je primila penal kakav nije davno. gradjenje naftovoda preko turske, da bi se zaobisla rusija i evropa svecano prikljucila zelenoj naftnoj transferzali pod kontrolom amerike, sad sve to ima mnogo manje smisla. rusija je posrednim putem dovela u medjuzavisnost evropu i kavkaz, vezujuci sebe i ukrajinu vezama tvrdjim od bilo kojeg dogovora. tudjim vezama. zapravo, svi ce sada zavise od kavkaza. ako ne sad, a ono u perspektivi potpuno. pa nek drmaju, ako im se hoce.

tek, nikom nije u interesu da se iko smrzava. pogotovo ne u zemlji u kojoj je pola zemlje ili rusko ili prorusko. u zemlji koja nikada nece izbeci znacenje svog imena - Ruska Krajina. a sve ovo je prosto simptom cvrste integracije svih ruskih krajina. ranije nespojivih.
 
Ma Rusi su budale.Uvek bili i ostali.Treba uvek da ih izgine 20 miliona pa da im dodje iz dupeta u glavu.Da imaju i gram mozga ne bi dozvolili da im se NATO pakt nadje na granicama.A sto se Ukrajinskog parlamenta tice ne znam jel su i oni normalni ako im zbog toga pada vlada.Sta ce sad da urade,raskinu ugovor?...ili su tu Ameri opet umesali prste...
 
@Jabuchilo

Kazes da nemam osnovu za sve sto sam napisao. U redu, mozda sam nesto stvarno lupio, ipak je to moje vidjenje tih stvari ali ne mozes mi osporiti sledece stvari:

1. nikada ZAISTA nismo osetili RUSKU SAPU;
2. svi koji su osetili RUSKU SAPU sada beze (simptomaticno, zar ne?) - kako znam? Bio, vid'o i pric'o sa ljudima
3. Rusija (a i mi) sa ovakvim PRIRODNIM PRIRASTAJEM nema nikakvu buducnost!

To da je 50% ljudi proruski orijentisano i da su Rusi....u redu, stoji da su kroz povest oni zaista i BILI Rusi....ali bice da se danas ipak ne osecaju tako. Neverovatno ili poznato? Eto naseg primera Crnogoraca i Makedonaca !!! Kada se jednom otrgnu od matice i pocnu da falsifikuju povest onda prelaze "reku bez povratka"...
 
hehehhe...ne mogu da verujem da ste se napalili da diskutujete o Ukrajinko - Ruskim problemima....

Vi, ljudi, ili ne vidite probleme u svojoj zemlji, ili ste dokoni do bola, ili. stvarno tripujete da se u sve razumete, pa i u medjunarodne odnose dve daleke , potpuno strane zemlje, gde ni njihovi zitelji ne znaju ko koga hebe....a vi znate...

Cuj....problem...pada Ukrajinska vlada....hahhahaahaa
 
billy_THE_kid:
hehehhe...ne mogu da verujem da ste se napalili da diskutujete o Ukrajinko - Ruskim problemima....

Vi, ljudi, ili ne vidite probleme u svojoj zemlji, ili ste dokoni do bola, ili. stvarno tripujete da se u sve razumete, pa i u medjunarodne odnose dve daleke , potpuno strane zemlje, gde ni njihovi zitelji ne znaju ko koga hebe....a vi znate...

Cuj....problem...pada Ukrajinska vlada....hahhahaahaa
Posto se javljas sa istim komentarom vec 3.put,da ti odgovorim.Brinuces se i ti kad ti se smrzne tuki,jer i mi se grejemo na Ruski gas.
 
billy_THE_kid:
Vi, ljudi, ili ne vidite probleme u svojoj zemlji, ili ste dokoni do bola, ili. stvarno tripujete da se u sve razumete, pa i u medjunarodne odnose dve daleke , potpuno strane zemlje, gde ni njihovi zitelji ne znaju ko koga hebe....a vi znate...

Ovo drugo batice, ovo drugo! Ja sam, priznajem DOKON! Treba uskoro da sednem da spremam ispite, ali za sada sam u tzv. vakuumu. Ni tam' ni vam'

Baj d vej, to oko grejanja....trebaju nama vetrenjace, solarne ploce, biodizel....Bog da nas vidi, a ne da razmisljam da li ce mi neko zavrnuti slavinu. U stvari, mi treba da spavamo zimski san.....ne treba grejanje, ne treba struja, ne treba voda....hrana...nista! Nadignemo se tamo negde u martu, odradimo sta imamo do oktobra-novembra i jopet na kuntanje!
 
Wilkołak:
@Jabuchilo

Kazes da nemam osnovu za sve sto sam napisao. U redu, mozda sam nesto stvarno lupio, ipak je to moje vidjenje tih stvari ali ne mozes mi osporiti sledece stvari:

1. nikada ZAISTA nismo osetili RUSKU SAPU;
2. svi koji su osetili RUSKU SAPU sada beze (simptomaticno, zar ne?) - kako znam? Bio, vid'o i pric'o sa ljudima
3. Rusija (a i mi) sa ovakvim PRIRODNIM PRIRASTAJEM nema nikakvu buducnost!

To da je 50% ljudi proruski orijentisano i da su Rusi....u redu, stoji da su kroz povest oni zaista i BILI Rusi....ali bice da se danas ipak ne osecaju tako. Neverovatno ili poznato? Eto naseg primera Crnogoraca i Makedonaca !!! Kada se jednom otrgnu od matice i pocnu da falsifikuju povest onda prelaze "reku bez povratka"...

ja ti ne sporim pravo da to poredjenje ukrajine i rusije sa nasim komsijama i nama ima pravo na zivot. ali politiku rusije i njene razloge za ovaj konkretni korak, kao i rezultate koji su time postignuti ne treba posmatrati kroz tu moralisticku prizmu. niko se nije smrznuo. i namere i rezultati su kako sam objasnio izrazito pozitivni. pre svega za rusiju i ukrajinu. hteo sam da skrenem paznju da deo posta o smrzavanju i ruskoj bahatosti ne stoji, jer nije osnovan na punom uvidu rusku diplomatsku doktrinu i realno stanje stvari u njenoj politici. jedan od razloga je naravno i taj sto srbija sada vec dugo spada u zapadni informativni areal i dobija dozirano antirusku vakcinu kroz sve medijske kanale po svim, i najbezazlenijim pitanjima idesavanjima u globalnoj i lokalnoj politici. pa je razumljivo da srbi danas tako lako i uvereno diskutuju o statusu rusije i njenom ponasanju i njenoj buducnosti. pisao sam o tome u par navrata.
ja mogu samo da ti kazem nesto od toga sta ja znam i razumem, a znam dosta i jos vise razumem ;). izlazak nato-a na granice rusije je lepa dugotrajno i kvalitetno konstruisana bajka. taj izlazak na granice nikako po sebi nije dovoljan pa cak ni neophodan uzrok za dezintegraciju rusije i njene zone uticaja. mogu da tvrdim i vise, dezintegracija celog tog regiona u politicko-ideoloskom smislu uopste ne uznemirava rusiju. nju trenutno brine buducnost regiona posle globalne krize koja dolazi do vhunca. evroazija i rusko mesto u njenoj buducnosti posle pax americana-e, to je sve sto njih zanima. i josdalje. tvrdim da rusiju vise ne brine ni 'dezintegracija' same rusije na neke posebne administrativne jedinice ili cak suverene republike. ta americki san bi lako mogla da ostvari i sama rusija u ne tako dalekoj buducosti... zato sto ruski interes nije ni ideoloska ni vojna ni verska ni etnicka kontrola regiona. ruski interes je ocuvanje minimuma vitalnosti ekonomskog i kulturnog (imam u vidu prirodne apoliticne kulturne veze) potencijala celog regiona. minimuma, naglasavam. jer sa one druge strane ni m od tog minimuma nece ostati. rusija se, drugim recima sprema (i sprema sve svoje 'prijatelje') za momenat kada ce joj sami ponuditi legitimna istorijska prava na kljucno mesto u evroazijskoj buducnosti.
a sapa ruskog medveda (kako nas evropljani uce da posmatramo rusiju jos od 15-og veka) je zaista smrtonosna. i kad bratski grli preteska je. ali zato brate nas narod lepo kaze - ne cackaj mecku u... a cacnuli su davno. a ni mi nismo u tom nevini, kao ni rusi prema nama. rusija danas vodi najhumaniju politiku, ma koliko to nekom propagandno prozaicno i smesno zvuci. parafraziracu i ovde cuveni odgovor predstavnika ruskih najvisih geopolitickih krugova tupo radosnom novinaru bbc-ja pocetkom (prividnog, samo ideoloskog, komunistickog) pada sssr-a: spremili smo vam zvrcku - lisili smo vas neprijatelja.
 
JABUCHILO:
niko se nikad nije i nece smrzavati. verujem da tehnologiju transporta i deponovanja gas a mozda i ne razumes do kraja, ali to te ne opravdava. neosnovano i bez ikakvog povoda je sve sto si napisao. i vestacki konstruises (i neki drugi ovde) osnovu sukoba. to je jednostavan ekonomsko-politicki manevar iz koga su profitirale rusija i ukrajina, a pale u ugrozen polozaj evropa i amerika. prva egzistencijalno a druga ideoloski.

naime, provukla se ovde jedna pogresna informacija u pocetku. sporazum od 90 evra na tonu je za ukrajinu spas od ulaska u konflikt sa rusijom, u koji ona nikako ne zeli da udje, i to se malo zna kod vas verovatno. UKRAJINA PLACA 90 EVRA ALI NE ZA RUSKI GAS VEC PO NOVOM DOGOVORU ZA UZBEKSKI, KAZAHSKI I TURKMENSKI. ruski gazprom je ustupio svoj monopol na snabdevanje ukrajine ovim drzavama a zadrzao pravo da svaki dodatni input ruskog gasa bude po trzisnoj ceni za sve van ruske federacije - 220 evra. naravno, gas koji ce ukrajina dobijati,a ne od rusije, bice sasvim dovoljan, tako da su svi zadovoljni. poenta je napravljena. i ona je napravljena pre svega za evropu i ameriku. obostranim trudom ukrajine i rusije. a sada glavno:

Uzbekistan, kazahstan i Turkmenistan, kao i generalno sve juzne zemlje bivseg sssr-a su do sada bile u skripcu monopolom ruskog gazproma na eksport bivsim republikama sssr-a. evropa njihov gas ne bi uvozila da bi ocuvala smisao blef igre na kartu nemacko-ruskih odnosa (posebna tema, jako vazna) a amerika je upravo ta koja ih je u toj situaciji ekonomski motivisala za udaljavanje od rusije. bivse juzne republike, prevashodno muslimanske, do sada su bile deo scenarija satelitiranja prema turskoj i iraku i saudi arabiji, kao americkoj politicko-ekonomskoj sferi. tako je krenula dezintegracija sssr-a na kraju krajeva. na ovaj nacin, kavkaz je dobio ponudu koja se ne odbija. pocela je sa za kavkaz ogromnim uvecanjem profita (90 evra za njihov gas niskog kvaliteta je cena bombona prosto). niski kvalitet tog gasa nije nikakav problem jer se resava prosto kolicinski (sagorevas ga vise) i opet je isplativije za ukrajinu neuporedivo.
sada je kavkaz dobio signal od rusije da moze uskoro postati povlasceni snabdevac celog ruskog domena iz vrenmena sssr-a. ruske kompanije su dobile jasan signal da treba da se bave samo dalekim trzistima (sto je deo putinove strategije ruske energrtske dominacije na globalno a ne samo na lokalnom nivou). oni vec sada poseduju odlucujuce kolicine resursa po celom svetu, barem skoro sve one koji su stratesko pojilo evrope. i pre svega nemacke.
ukrajina, kao i sve ostale republike bliznje ruske granice dobila je signal da moze da bude deo evrope ali da od nje ne mora da zavisi ako prihvati realnost evropske zavisnosti od rusije. to je mnogo vise od ekonomske poruke.
evropa je dobila signal da rusko-nemacka osovina mora da radi pre svega za rusiju, te da svako zezanje sa rusijom pre svega stvara od nemacke evropskog nesretnika... a da li im to opet treba?
amerika... amerika je primila penal kakav nije davno. gradjenje naftovoda preko turske, da bi se zaobisla rusija i evropa svecano prikljucila zelenoj naftnoj transferzali pod kontrolom amerike, sad sve to ima mnogo manje smisla. rusija je posrednim putem dovela u medjuzavisnost evropu i kavkaz, vezujuci sebe i ukrajinu vezama tvrdjim od bilo kojeg dogovora. tudjim vezama. zapravo, svi ce sada zavise od kavkaza. ako ne sad, a ono u perspektivi potpuno. pa nek drmaju, ako im se hoce.

tek, nikom nije u interesu da se iko smrzava. pogotovo ne u zemlji u kojoj je pola zemlje ili rusko ili prorusko. u zemlji koja nikada nece izbeci znacenje svog imena - Ruska Krajina. a sve ovo je prosto simptom cvrste integracije svih ruskih krajina. ranije nespojivih.

Brate ti il' si scenarista po profesiji il' si Slobin brat... a mozda ima jednog i drugog, pomalo :D. Naklon za ovu analizu.
 
JABUCHILO:
a sapa ruskog medveda (kako nas evropljani uce da posmatramo rusiju jos od 15-og veka) je zaista smrtonosna. i kad bratski grli preteska je. ali zato brate nas narod lepo kaze - ne cackaj mecku u... a cacnuli su davno. a ni mi nismo u tom nevini, kao ni rusi prema nama. rusija danas vodi najhumaniju politiku, ma koliko to nekom propagandno prozaicno i smesno zvuci. parafraziracu i ovde cuveni odgovor predstavnika ruskih najvisih geopolitickih krugova tupo radosnom novinaru bbc-ja pocetkom (prividnog, samo ideoloskog, komunistickog) pada sssr-a: spremili smo vam zvrcku - lisili smo vas neprijatelja.
Setih se davno kod Francuza... 'oce atomsku bombu da pariraju Rusima... a onda dodje Coluche na TV i u svom obracanju javnosti kada se kandidovao, na pitanje oko atomskog oruzja i Rusije, samo rece... parafraziram... Koj' ce nam to, budale jedne. Pa i njima to ne treba. Dovoljno da svakom u redu daju motku i puste ih u Evropu... za nedelju dana bice do Lisabona :D:D:D
 
JABUCHILO:
...izlazak nato-a na granice rusije je lepa dugotrajno i kvalitetno konstruisana bajka... ruski interes je ocuvanje minimuma vitalnosti ekonomskog i kulturnog (imam u vidu prirodne apoliticne kulturne veze) potencijala celog regiona. minimuma, naglasavam. jer sa one druge strane ni m od tog minimuma nece ostati...


Sazvezdje, JA!... To ti je granica ;)
 
billy_THE_kid:
hehehhe...ne mogu da verujem da ste se napalili da diskutujete o Ukrajinko - Ruskim problemima....

Vi, ljudi, ili ne vidite probleme u svojoj zemlji, ili ste dokoni do bola, ili. stvarno tripujete da se u sve razumete, pa i u medjunarodne odnose dve daleke , potpuno strane zemlje, gde ni njihovi zitelji ne znaju ko koga hebe....a vi znate...

Cuj....problem...pada Ukrajinska vlada....hahhahaahaa

Buljo the kid, situacija je slicna, ako ne i ista sa nasom.

Marionetska vlada koja je dosla na vlast, nije sposobna da obezbedi ni najosnovnije narodu a cela njihova vizija "boljeg zivota" je bila da zive od naplate svega sto dolazi iz Rusije. E, tu su se zayebali. Odmah po dolasku te marionetske vlade, Putin je predlozio Srederu da se napravi gasovod kroz Severno More, sto je ovaj odmah i prihvatio. Ovim je Rusija ne samo pokazala ko je glavni Bos i da se budi "uspavani" Dzin, vec je naterala, preko Ukrajine, i pokazala svetu da se ubuduce pokazuje malo vise respekta, prema njoj, Rusiji. Rusija ima polovinu resursa kao ceo svet zajedno: Kaspijski basen i neogranicena kolicina resursa u Sibiru. Da podsetim, Sibir ima jos oblasti na koje ljudska noga nije krocila, kao i ove koje nisu detaljno ispitane.

Amerika je ocigledno sila koja je u zalasku i njena nervoza se pokazuje sto ona ucestalo izaziva ratna zgarista po celom svetu, zudeci za novim resursima a to zeli da postigne praznim obecanjima, kojima svet vise uopste ne veruje. Upravo ovakvim primerima svet se sve vise odupire americkoj politici a Ukrajina je zivi primer sta ceka one koji se priklone onom ko odumire a ne onome kod koga su "pare".

Tas na vagi prelazi na Rusiju, Kinu i Indiju koje su ne samo nuklearne sile, vec polako postaju i ekonomske... Da pomenem i to da sve vise islamskih zemalja Ameriku vidi kao neprijatelja br.1 tako da je i to kocnica koja koci americki "razvoj", ako se tako moze reci.
 
Ne volim da pljujem u bunar iz kog vodu pijem, ali... ( mada sam ja, u stvari, "bunar" ;) )

Moc Amerike ima uporiste u jednoj krajnje energicnoj viziji, a vizije su dobre dok god realizacija ne krene linijom "kome zakon lezi u topuzu...". Jer ta "linija" je konfrontiranje elementarnoj egzistenciji, tu "liniju" samo arogantna pohlepa moze nedriti, a onda smo vec na nuli, jer smo Nule, precenjene lakomoscu, gluve za vapaje Majke i glupe za zadacu Oca, te se, stoga, "THE" civilizacija i suocava sa vec vidjenim: ciklus se primakao svom pocetku ;)

Ma, razmisljam ja da kupim kucicu u Rusiji i da drsko izazivam zimu, sedec' pored kamina na drva ;), al' o tome posle 50-e, kad odavde i zima u'vati bezat...
 
Wilkołak:
Ovo drugo batice, ovo drugo! Ja sam, priznajem DOKON! Treba uskoro da sednem da spremam ispite, ali za sada sam u tzv. vakuumu. Ni tam' ni vam'

Baj d vej, to oko grejanja....trebaju nama vetrenjace, solarne ploce, biodizel....Bog da nas vidi, a ne da razmisljam da li ce mi neko zavrnuti slavinu. U stvari, mi treba da spavamo zimski san.....ne treba grejanje, ne treba struja, ne treba voda....hrana...nista! Nadignemo se tamo negde u martu, odradimo sta imamo do oktobra-novembra i jopet na kuntanje!

:D :D :D sta fali, tako rade u sibiru a cak imaju grejanje :D sta je moc navike, a?
 

Back
Top