Kako smrsati,a jesti????

Ima li neko pametan predlog?! :confused:

Dijeta za 15 dana
DORUGAK:Isti tokom svih 15 dana
1 narandza ili kruska,breskva,dinja,lubenica
1dvopek(tost)
1 solja caja ili kafe bez secera

PRVI DAN
Rucak:
1 narandza
2 kuvana jajeta
1 pavlaka(ili jogurt)
Vecera:2 paeadaiza(ili 2 dl kuvanog)
2 jajeta
1 krastavac
2 dvopeka

DRUGI DAN
Rucak:
1 narandza
1 kuvano jaje
1 pavlaka
2 dvopeka
Vecaera:
125gr kuvane junetine
2 paradiza
1 narandza
1dvopek
1solja caja ili kafe

TRECI DAN
Rucak:
1 narandza
1kuvano jaje
1 pavlaka
1glavica salate(ili 2 kastavca)
Vecera:
125gr kuvane junetine
1 narandza
1 dvpoek
1solj caja ili kafe

CETVRTI DAN:
125gr kravljeg sika
1 paradaiz(ili 1 dl kuvanog)
1dvoprk
Vecera:
125gr kuvane junetine
2 paradaiza
1 jabuka1 dvopek

PETI DAN
Rucak:
200gr kuvane junetine ili pilrtine
1 paradaiz
1 dvopek
Vecera:
500gr kvanog povrca(krpmpir ili grasak)
1 kuvano jaje
1 paradaiz
SVO MESO MORA BITI KUVANO,A POVCE ZACINJENO VEGETOM
Nakon 5 dana izgubi se 2,5 do 5 kg.Nakon 5 dana dijeta se ponavlja i tako 3 puta 5 dana.Za 15 dana izgubi se oko 10kg,Necete ih ponovo doboti ukoliko nakon dijete jedete normalno,a osim toga svakog ponedeljka se treba hraniti na sledeci nacin:
DORUCAK
1casa limunade bez secera
RUCAK
1 jabuka
1 dvopek
VECERA
1 kuvano jaje
1 paradaiz
1 dvopek
ZA VREME DIJETE NEMA ALKOHOLA
VAZNO:Navedene namirnice mogu se uzimati tople ili hladne,ali je vazno da se namirnice uzimaju navedenim redom(jedna po jedna)i da se ni jedna ne izostavi.Sistem je ispitan. Ukoliko se namirnice ne uzimaju navedenim redom ili se izmesaju nema rezultata.
:bye::bye::bye::bye::bye::bye:
 
sanja negde sam skoro procitala tu dijetu i kad sam realno pogledala, pa to je klasicno izgladnjivanje.
moja komsinica je skinula za 5meseci - 17kg. naravno prvog meseca najvise skoro 8kg pa onda manje. a nije bila ni na kakvoj isprogramiranoj dijeti, jedino je izbacila potpuno hleb, slatkise i grickalice.
jela je normalno dorucak, rucak i vecera, samo bez hleba i naravno bez preterivanja.
e sad, ja sam krenula i bogami nije bas toliko lako kako deluje, posebno sto je organizam navikao na testenine, hleb i veliku kolicinu ugljenih hidrata, ali moram ti reci vec posle dva dana primecuje se razlika najvise u stomaku.
 
Kakva crna tolika kuvana jaja?:eek::eek:Posle tridesete jedno jaje nedeljno je mera...
Sto se mene tice nekoliko pravila ishrane sam usvojila od pametnijih:Nikad nista hladno,uvek toplo..dosta tecnosti(da ne pominjem da sokovi i gazirana sr... ne dolaze u obzir!?)mleko i mlecni proizvodi ne bar u narednih sto godina,secer nikako a povrce samo bareno...Satnica:ujutru se jede a uvece NE!Posle 18h-nista.
Zaboraviti na pizze i Lokija oko 3am posle nightlife-a..
Nista komplikovano.:roll:
 
pa znas kako ako nesto izbacis 100% iz jelovnika, bas to ce ti se jesti najvise, bar je tako kod mene, zabranjeno voce je uvek najsladje
ja mislim da nista nije "smrtni greh" ako se povremeno konzumira i naravno kolicinski malo, mi ovde ipak ne razgovaramo o manekenskim linijama ili vrhunskim sportistima, pa da nam je neko slatko ili slano zadovoljstvo potpuno zabranjeno
ako si danas pojela kaloricniji rucak, preskoci veceru, ili ako si pojela neki slatkis, odes u setnju pola sata-sat i to odeeeeee :)
opet, glavna caka, umerenost je majka dobre linije :)
 
Ja sam neutesna porodilja koja ima puno kila
viska,tako da sam i za 30 jaja nedeljno samo da skinem kile!:sad2::sad2::sad2:

Zaboravi na dijetu ako si se skoro porodila. Tu hormoni cine svoje i nece ti pomoci ni jedna. A tu sa jajima sam drzala kada sam rodila prvo dete i veruj da nisam smrsala ni grama. Posle par meseci (hm, osam meseci posle porodjaja) sve krene samo od sebe, naravno uz izvesna odricanja od slatkisa i prostih ugljenih hidrata.
 
Zaboravi na dijetu ako si se skoro porodila. Tu hormoni cine svoje i nece ti pomoci ni jedna. A tu sa jajima sam drzala kada sam rodila prvo dete i veruj da nisam smrsala ni grama. Posle par meseci (hm, osam meseci posle porodjaja) sve krene samo od sebe, naravno uz izvesna odricanja od slatkisa i prostih ugljenih hidrata.

Ja sam se porodila pre 4 meseca!Porodila sam se u sedmom mesecu i bebe mi je bila u Beogradu u bolnici do termina i ja sam za to vreme od soka i sekiracije izgubila 5 kila.Ali kada je ona izasla iz bolnice ja sam se opustila i tih 5 kila vratila.I od tada ne mogu da smrsam ni grama!
 
Kakva crna tolika kuvana jaja?:eek::eek:Posle tridesete jedno jaje nedeljno je mera...
Sto se mene tice nekoliko pravila ishrane sam usvojila od pametnijih:Nikad nista hladno,uvek toplo..dosta tecnosti(da ne pominjem da sokovi i gazirana sr... ne dolaze u obzir!?)mleko i mlecni proizvodi ne bar u narednih sto godina,secer nikako a povrce samo bareno...Satnica:ujutru se jede a uvece NE!Posle 18h-nista.
Zaboraviti na pizze i Lokija oko 3am posle nightlife-a..
Nista komplikovano.:roll:
Nije ti zdravo ovo za mleko i mlečne proizvode, ostale namirnice su, u poređenju sa njim, nikakav izvor kalcijuma, izuzetno bitnog za kosti koje lako postaju krte sa godinama...
 
sanja negde sam skoro procitala tu dijetu i kad sam realno pogledala, pa to je klasicno izgladnjivanje.
moja komsinica je skinula za 5meseci - 17kg. naravno prvog meseca najvise skoro 8kg pa onda manje. a nije bila ni na kakvoj isprogramiranoj dijeti, jedino je izbacila potpuno hleb, slatkise i grickalice.
jela je normalno dorucak, rucak i vecera, samo bez hleba i naravno bez preterivanja.
e sad, ja sam krenula i bogami nije bas toliko lako kako deluje, posebno sto je organizam navikao na testenine, hleb i veliku kolicinu ugljenih hidrata, ali moram ti reci vec posle dva dana primecuje se razlika najvise u stomaku.

Da,zvuci jednostavno ali bas i nije,narocito u samom startu! Ali definitivno je efikasno kada se izbaci veci deo namirnica,koje sadrze ugljene hidrate!!! :ok:
 
Rađe bi se odrekla vode i lakše nego mleka....dnevno pijem oko 1 litar....e sada
srećom ima ovog sa manje masnoće, pa kupujem ono 0.5% masti i jogurt sa 0%,
ali da ga skroz izbacim nikako.....ja bez toga ne mogu kao što ne mogu bez
kafe i cigareta na žalost....:mrgreen:

nekoliko godina sam jela samo proteinsku hranu znači svi ste čuli za tu
proteinsku dijetu...mnogi su protiv toga, ja sam se osećala savršeno, malo
je bio problem odreći se hleba u samom početku...ali se to brzo navikne i
nikakvih problema nisam imala....e onda su me ubedili da mora da se unosi
nešto od ugljenih hidrata, i tako sam počela da jedem integralni hleb..ili neki
drugi sa raznim semenčicama....dopada mi se to jako je ukusno....večeram
jako retko....

svakodnevno unesem u organizam dosta voća ili soka ceđenog od svežeg
voća...koka-kolu i gazirano nikad, alkohol takođe....jednino nekad malo
da dušu zadovoljim pojedem nešto slatko......i pijem slatku kafu.....

nemam problem sa kilažom....bar tako kažu.....ali to ipak ima veze sa
metabolizmom...i sa godinama naravno....treba misliti na to....a kalcijum
i sve ostalo što nam treba ipak je u hrani.......
 
Kad već jesi to što jesi...zašto onda ne napišeš
nešto o zdravoj ishrani...ili neku "dijetu".....:???:

meni recimo moj način ishane odgovara, nema
neki višak kilograma i osećam se dobro ali bi
bila zadovoljna kada bi se još zdravije hranila
pa ako te ne mrzi....eto napiši nešto.....;)
 
Recept:

300 minuta cardio treninga nedeljno (5x60minuta)
2-3 treninga snage
jesti na 3 sata 5 obroka dnevno (manje porcije)
izbaciti brzosagorevajuce ugljene hidrate

I to je to! :P

samo mila moja kazi mi ko ima toliko slobnodnog vremena i takvu kobndiciju na pocetku da moze da izgura takav ritam
ko ima takvu kobndiciju i rezim treninga, njemu dijeta i nije potrebna :ok:
 
Pod cardio ide i obicna setnja. Tako da se intezitet povecava vremenom.
Drugo, 60 minuta moze da se razbije npr. u tri dela po 20 min u toku dana. Time se metabolizam ubrzava vise puta, sto je super.
Sat dnevno za telo je smesan utrosak vremena i ono to zasluzuje.
Ako mislis da ne zasluzuje, ti reci....
 

Back
Top