Bol u vratu i ramenima

A sta ako bih vam rekla da je jedna poznata nasa teniserka upravo bila kod njega da sanira problem sa kicmom!?Ne znam zasto ste vi fizoterapeuti tako sujetni,pa samo vi mozete sve da sanirate!?I ovaj covek nije kostolomac niti kvazistrucnjak,vec je radio sa sportistima, a sad zbog problema sa srcem samo par ljudi prima i odradi.Nije mi jasno zasto odmah penite,a ne osvrcete se na ove iz raznih salona sto imaju diplome i rade razne masaze pa upropaste ljude...ako nesto ne znate da radite, pustite ljude da idu kod onih koji znaju...i ne zelim da se upustam u prepucavanja..bas me briga ako ce te mi i obrisati ovaj tekst..pozdrav!
 
Ja imam neke tegobe u vrati, korenu glave i ramenima...Misici koji idu od ramena do glave...stalno su mi napeti i tvrdi...Inace ucim na krevetu, u sedecem polozaju sa savijenom klavom ka dole...pa pretpostavljam da je to razlog zbog kog mi je prsljen na vratu ispupcen. I da sa vremena na vreme osecam neko zatezanje u vratu...Htela sam da krenem na pilates...ali i da kupim ISTEKI. Da li ste culi za to? i da li pomaze po vasem misljenju?Ili je bolje da idem na pilates i da se bavim sportom?
 
...ne mogu da nadjem na netu istu ali oblikom i dimenzijama najvise lici na ovu samo sto ima i naslon za ruke koji se moze pomerati gore - dole i levo - desno
http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/80121611

Aha...:) Imam vec takvu,mislila sam da imas neto izmedju foteljice i stolice..:D
Kupila sam juce u Simpu , jako lepu .....takvu imaju i u Ikei..vrlo je udobna..i neverovatno jeftina, verovatno snizenje:wink:
 
Odlučila sam da ponovo odem kod lekara...snimila sam vratnu kičmu rendgenom, mislim da na rezultatu piše ispravljena fiziološka lordoza cervikalne kičme, radiolog mi je rekao da to nije ništa strašno i da može da se sanira. Sutra nosim rezultat kod fizijatra, krenula sam i na fizikalnu terapiju, međutim malo me je istraumiralo što sam dobila lekove: nesteroidni antireumatik, sedativ (zbog miorelaksantnog dejstva), plus Beviplex i na kraju Ranisan ako budem imala problema sa želucem. :(
 
@dr i @wdw Hvala najlepse!
Mislim da su vasi komentari dovoljno jasni i slikoviti i da ce skrenuti paznju drugim ucesnicima teme na moguce negativne posledice,nestrucnog lecenja.

Jos jednom hvala i pozdrav.....

A sta sa hiljadama ljudi kojima su kiroprakticari pomogli a moderna medicina nije? Meni je nedavno doktorka fizijatar, kada je videla snimak kicme, otvoreno rekla da idem kod kiroprakticara. Naravno treba jako paziti kod koga ides posto nisu, konkretno za ovog u Visnjici sam cuo toliko pozitivnih komentara, dok sam za neke cuo da i ne znaju bas sta rade. A sto se tice stucnosti lekara, kada bi u nasem zdravstvu postojala ozbiljna kontrola, mnogi bi morali da menjaju zanimanje....
 
Svaki put kad pognem glavu za pisaćim stolom dobijem bolove u mišiću koji spaja vrat i rame sa leve strane - mislim da se zove trapezasti mišić - to traje već godinama, zbog buljenja u komp čiji je monitor uvek bio pomeren znatno udesno a i zbog nerazgibavanja, slabih mišića...Do sada sam čitala i učila u krevetu pa nisam ni znala koliko je to uzelo maha. Inače imam 26 godina, rekli su mi još pre par godina da imam okoštavanje vratnih i lumbalnih pršljenova ali ko to danas nema. Ne bavim se sportom ali nije da se uopšte ne krećem. Za vikend sam nespretno pokušala da se malo isteglim pa sam još pogoršala stvar, zabolelo me je jako, valjda sam nekako nezgodno zgrčila mišiće, i sad bolucka maltene non-stop a ako baš istrajavam na nezgodnom položaju bol se spusti i niz levu ruku. Bila sam na masaži pa mi je to malo pomoglo, rešila sam da idem na plivanje i malo pažljivije radim to razgibavanje (i do sada sam se protezala svako malo ali izgleda nije bilo dovoljno) ali me zanima da li još neko ima ovakav problem i kako se nosi s njim, i da li bih imala brže rezultate ako odem na neku terapiju (naravno, vežbanje mi ne gine). Hvala.

Dakle ovako za tebe:

Adekvatan sto za kompjuter+ normalna tvrda stolica sa naslonom (ne one kozne i sl. na okretanje), kontur jastuk (ali ne moze odmah da ti pomogne vec posle 20 dana spavanja na njemu daje dobre rezultate). Dobro bi bilo da ides na plivanje ili na neki laksi aerobik ako ne volis. Rekreativni sport je za tvoj slucaj obavezan i to nesto od predlozenog , razgibavanja kod kuce ne savetujem. Moze i masaza par tretmana kod fizioterapeuta. Samo dzaba ti masaza ako ne primenis ovo sto sam ti ranije rekao. Treba malo da se potrudis i siguran sam da ces imati rezultate!
 
Dakle ovako za tebe:

Adekvatan sto za kompjuter+ normalna tvrda stolica sa naslonom (ne one kozne i sl. na okretanje), kontur jastuk (ali ne moze odmah da ti pomogne vec posle 20 dana spavanja na njemu daje dobre rezultate). Dobro bi bilo da ides na plivanje ili na neki laksi aerobik ako ne volis. Rekreativni sport je za tvoj slucaj obavezan i to nesto od predlozenog , razgibavanja kod kuce ne savetujem. Moze i masaza par tretmana kod fizioterapeuta. Samo dzaba ti masaza ako ne primenis ovo sto sam ti ranije rekao. Treba malo da se potrudis i siguran sam da ces imati rezultate!


Jeste, baš sam tako rešila problem. Spletom okolnosti nekoliko meseci sam bila bez Interneta u stanu pa sam retko sedala za kompjuter, a to sam ukombinovala sa šetnjom i laganim plivanjem dva puta nedeljno. Neverovatno kako su se mišići vratili maltene na normalu. Sad se trudim da budem u formi, imam stolicu sa naslonom i pred kompjuterom izbegavam položaj u kome se grčim.
 
da se ne lazemo. ako hoces dobru stolicu to mora da se plati al je poenta nacina na koji se gleda kupovina. Vec sam pisao u jednom postu pa evo da ponovim i ovde Ja sam kupio leap steel and case u delight officu (nalazili su se u Airport City-iju na Novom Beogradu ne znam dal su i dalje tamo) stolicu kojoj je garancija 7 godina za 550 eura i ako to podelis na broj dana ispada da dajes 0.21 eura dnevno da sedis kako treba i da te ne boli ruka, lakat, vrat ili ledja. Naucio sam tu lekciju tako sto sam do pre toga kupova stolice do 150 eura max i imao bolove u vratu i desnom laktu.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top