Bol u vratu i ramenima

neupucena

Zainteresovan član
Poruka
368
Svaki put kad pognem glavu za pisaćim stolom dobijem bolove u mišiću koji spaja vrat i rame sa leve strane - mislim da se zove trapezasti mišić - to traje već godinama, zbog buljenja u komp čiji je monitor uvek bio pomeren znatno udesno a i zbog nerazgibavanja, slabih mišića...Do sada sam čitala i učila u krevetu pa nisam ni znala koliko je to uzelo maha. Inače imam 26 godina, rekli su mi još pre par godina da imam okoštavanje vratnih i lumbalnih pršljenova ali ko to danas nema. Ne bavim se sportom ali nije da se uopšte ne krećem. Za vikend sam nespretno pokušala da se malo isteglim pa sam još pogoršala stvar, zabolelo me je jako, valjda sam nekako nezgodno zgrčila mišiće, i sad bolucka maltene non-stop a ako baš istrajavam na nezgodnom položaju bol se spusti i niz levu ruku. Bila sam na masaži pa mi je to malo pomoglo, rešila sam da idem na plivanje i malo pažljivije radim to razgibavanje (i do sada sam se protezala svako malo ali izgleda nije bilo dovoljno) ali me zanima da li još neko ima ovakav problem i kako se nosi s njim, i da li bih imala brže rezultate ako odem na neku terapiju (naravno, vežbanje mi ne gine). Hvala.
 
Adekvatna stolica, sto i monitor su apsolutno MORANJE, i ne - nema bas svako danas okostavanje vratne kicme u 26oj (odakle ti samo ta ideja?) tako da je neophodno da se pobavis malo svojim zdravljem! Dakle, opsta praksa, fizijatar, pregled (eventualni snimak da se vidi u kakvom stanbju je sada vratna kicma), i fizikalna terapija nakon toga kako je doktor odredi, uz to vise kretanja (setnja, plivanje, vezbe za vratno-misicni pojas). Eventualno poseta kiroprakticaru, da ti namesti prsljenove, sto se kaze!
 
WithdrawnWater:
Adekvatna stolica, sto i monitor su apsolutno MORANJE,

Jednostavno sedish na stolici koja je previsoka za tvoj sto. Kupi daktilo stolicu koju mozesh da spushtash i podeshavash kako zelish. Shto se tiche monitora generalno ochi treba da budu u visini gornje ivice ekrana, visoki ljudi poput mene da bi izbegli saginjanje obicno podizu monitor tako shto koriste policu ili knjigu. Takodje pogledaj na netu postoje razni programcici koji prate koliko sati radish na rachunaru i upozoravaju te da je vreme da napravish pauzu.
 
WithdrawnWater:
i ne - nema bas svako danas okostavanje vratne kicme u 26oj (odakle ti samo ta ideja?)

U suštini nisu mi standardno snimali kičmu nego sam išla na termovizijski skener koji kao pokazuje oštećenja u organizmu na osnovu promena temperature...svejedno, imala ovo ili ono imam bolove tako da moram nešto da uradim po tom pitanju.
 
Tzar:
Shto se tiche monitora generalno ochi treba da budu u visini gornje ivice ekrana, visoki ljudi poput mene da bi izbegli saginjanje obicno podizu monitor tako shto koriste policu ili knjigu.

Da, znam, ja sam svom ocu dala istu sugestiju kad se požalio da ga boli vrat kad gleda u monitor... :) I pomoglo mu je. Moram da zahvalim tebi i WW što ste me podsetili...odmah sam podesila stolicu i čini se da mi je već lakše...Nažalost ja sam dosta 'tolerantna' na sedenje ispred kompjutera jer se onda 'izgubim' pošto mi je to zabava a i dosta se vrpoljim, često ustajem, dok mi je užasno teško da npr. čitam ili ne daj Bože učim za stolom...dobijem bolove za pet minuta a treba sedeti satima, i ovako mi je teško da se koncentrišem...ali za neke stvari mi sto jako nedostaje. To i činjenica da sam tek sad kad živim sama počela da radim kućne poslove i shvatila da me bole leđa od priličnog beznačajnog napora naterali su me da se zamislim. :(
 
I dalje vučem isti problem...Bila sam kod fizijatra pre godinu-dve, išla na fizikalnu terapiju dve nedelje i dobila vežbe za razgibavanje. Muči me grč mišića leđa, kičma bi trebalo da je u dobrom stanju.

Do pre nekoliko nedelja išla sam sistemom - vežbam pa sam mirna nekoliko dana, kad zagusti opet vežbam i tako. Ali nisam sigurna da nisam stalno u manjem ili većem grču jer sam inače tip osobe koji sve drži u sebi i grčenjem reaguje na stres. Poslednjih nedelja idem 3-4 puta na bazen i to bi trebalo da je dobra stvar ali imam osećaj da prenaprežem mišiće umesto da ih opuštam, sve me boli. Ili je to samo upala mišića? Možete li mi preporučiti nešto da umanjim nelagodnost?

Druga stvar, idem povremeno na relaks masažu u kozmetički salon pa me zanima koliku štetu može da napravi nestručna masaža.
 
Osim potrebe da prilagodite radne uslove vasem problemu potrebno je:
-da Vam neko(fizioterapeut) uradi mobilizaciju vratne kicme.
-pozicionira istu i pokaze strogo odredjene i dozirane vezbe za Vas problem.
-po mogucstvu uradite kineziotejping



Ne bi trebalo da :
-plivate(vrat se jako opterecuje pri plivanju i mozete pogorsati stanje)
-idete kod kiroprakticara ukoliko niste sigurni da mozete da se suocite sa posledicama koje mogu da ostanu.
-idete na relaks masazu u kozmeticke salone,jer se one obavljaju u polozaju na stomaku koji moze da pogorsa bolove.(terapeutska masaza se obavlja dok pacijent lezi na ledjima!)
Da ne bih bila preopsirna posaljite mi e-mail na pp pa cu Vam poslati protokol za probleme vratne kicme sa uputstvima kako da prilagodite uslove svakodnevnog zivota Vasem problemu.Pozdrav.....
 
Adekvatna stolica, sto i monitor su apsolutno MORANJE

Mene isto nesto bole ledja kad dugo sedim za kompom pa me interesuje i vec duze vreme sam u potrazi za kvalitetnom stolicom. Sto imam (sto ko sto) a monitor... Pa ne znam kako bi monitor uticao na bolove? Mislite zbog polozaja monitora ili nesto drugo?
Nego da nastavim, trazim te stolice i svuda nalazim one najobicnije, kancelarijske, da li imate preporuku gde da kupim kvalitetnu stolicu ili tip stolice koji je kvalitetan?
 
...e pa ja bih ti preporucila ovu moju :)
... dok je nisam dobila ucila sam svuda po kuci, najvise sedeci na krevetu prekrstenih nogu ili na podu, samo ne za stolom..e sad da je opisem: teska je poprilicno, ima visok naslon, sediste je dosta veliko, nasloni za ledja i ruke se mogu podesavati kao i visina, naravno ima tockove i moze se rotirati, presvucena je nekim platnom koje kao ne moze da gori - ovo govorim zato sto je vec 5 - 6 godina koristim a neunistiva je i bas je udobna - unutra je neko elasticno punjenje, nije sundjer a ne znam sta je, ni premeko ni pretvrdo, taman kako treba...ma najbolje kad biras da sednes u stolicu pa ako ti se ne ustaje iz nje da je kupis :)
...e da ova je kupljena u Ikei
 
Ja ucim na krevetu i to stavim 3 jastuka iza ledja da bi mi ledja bila prava, a pritom mi je krevet previse mekan, muka ziva, non stop se namestam. Kad ucim za stolom to je katastrofa koliko me bole ledja, i to samo u jednom tacki.
Ja cak i ne znam kako da odaberem dobru stolicu. Sta mi vredi da odem u Ikeu i kazem dajte mi dobru stolicu, kad sam sasvim sigurna da ni oni ne znaju sta to znaci.
 
...ali u ovoj ja mogu da sedim kao na krevetu, sa prekrstenim nogama, gurnem naslon za ledja unazad, naslone za ruke odmaknem od sedista, mogu i da se zavrtim u krug... ma divota...e da i nikad me ne bole ledja, vrat... mozda zato sto cesto menjam polozaj :)
 
Resenje za tebe zove se AROMAHIROPRAKTIKA.
To je kombinacija aromaterapije i hiropraktike.
A sto se tice okostavanja - resenje je antiosteofitni program koji se vrlo uspesno primenjuje.

IBD INSTITUT


BEOGRAD

Pošto imam okoštavanje 3.4 i 5. vratnog pršljena, odnosno kako se to na snimku vidi tzv. sabijanje, smanjen je razmak među njima, ova me tema veoma zanima, mogu li dobiti telefon, kontakt, nešto... ta antiosteofitni program. Takođe, molim da mi neko odgovori ko ima iskustva sa Igorom (neki Rus, kiropraktičar) kod koga sam zakazala još u novembru i treba da se pojavim kod njega krajem februara... ali sam negde pročitala da se kod kiropraktičara ne ide da "prčka" sa vratnim pršljenovima jer je to previše osetljivo. Hvala na svakom savetu.
 
Pošto imam okoštavanje 3.4 i 5. vratnog pršljena, odnosno kako se to na snimku vidi tzv. sabijanje, smanjen je razmak među njima, ova me tema veoma zanima, mogu li dobiti telefon, kontakt, nešto... ta antiosteofitni program. Takođe, molim da mi neko odgovori ko ima iskustva sa Igorom (neki Rus, kiropraktičar) kod koga sam zakazala još u novembru i treba da se pojavim kod njega krajem februara... ali sam negde pročitala da se kod kiropraktičara ne ide da "prčka" sa vratnim pršljenovima jer je to previše osetljivo. Hvala na svakom savetu.

Nemam iskustva sa Igorom,ali generalno imam iskustva sa kiroprakticarima .
Mogu da vidim samo onu losu stranu jer radim sa ljudima koji imaju negativne posledice posle ovakvih intervencija.
Dobro se raspitajte gde i kod koga idete,vrat je nesto sto se ne daje u ruke bilo kome.
I jeste li vi uopste probali metode klasicne medicine kada se odlucujete za ovaj alternativni pristup?
Koliko imate godina?
 
Postoji kiroprakticar u Visnjici koji namesta kicmu (sportistima provereno znam),samo se kod njega tesko dolazi.Znaci,nema telefoniranje,nego se rano ujutru dodje da zakaze pa se tek tada dolazi na tretman. Ja sam bila pred Novu god.,imala sam probleme sa vratom,kicmom od nepravilnog drzanja,i to sam tako vukla,radila razne vezbe,ali nista nije pomoglo.Onda sam saznala da jedan moj prijatelj vodi 14-godisnju cerku kod coveka da joj ispravlja kicmu,jer je naglo izrasla a mnogo mrsava pa joj se krivi kicma.Posle tretmana kod njega koji traje 10-tak min.imala sam osecaj da mi glava lebdi,a ne da je na ramenima.I kicma me vise ne boli,niti imam glavobolje.E da,ne naplacuje,ali ima ogranicen broj ljudi koji prima jer je operisao srce.....Pokusajte.
 
Nemam iskustva sa Igorom,ali generalno imam iskustva sa kiroprakticarima .
Mogu da vidim samo onu losu stranu jer radim sa ljudima koji imaju negativne posledice posle ovakvih intervencija.
Dobro se raspitajte gde i kod koga idete,vrat je nesto sto se ne daje u ruke bilo kome.
I jeste li vi uopste probali metode klasicne medicine kada se odlucujete za ovaj alternativni pristup?
Koliko imate godina?

48. Radim vezbe za vrat i kicmu svakodnevno. Pijem ideos i to je to.
 
Postoji kiroprakticar u Visnjici koji namesta kicmu (sportistima provereno znam),samo se kod njega tesko dolazi.Znaci,nema telefoniranje,nego se rano ujutru dodje da zakaze pa se tek tada dolazi na tretman. Ja sam bila pred Novu god.,imala sam probleme sa vratom,kicmom od nepravilnog drzanja,i to sam tako vukla,radila razne vezbe,ali nista nije pomoglo.Onda sam saznala da jedan moj prijatelj vodi 14-godisnju cerku kod coveka da joj ispravlja kicmu,jer je naglo izrasla a mnogo mrsava pa joj se krivi kicma.Posle tretmana kod njega koji traje 10-tak min.imala sam osecaj da mi glava lebdi,a ne da je na ramenima.I kicma me vise ne boli,niti imam glavobolje.E da,ne naplacuje,ali ima ogranicen broj ljudi koji prima jer je operisao srce.....Pokusajte.

Molim moderatore da ovakve postove malo pomnije otprate,jer oko 40% teskih kvadriplegija su posledice poseta tzv.kiroprakticarima (pod ovim podrazumevam medicinski neobrazovane namestace).
Svi oni koji su zavrsili Visoke studije kiropraktike nepravedno se svrstavaju u isti kos sa raznim samoukim kostolomcima sto je naravno vrlo opasno.
pozdrav
 
Nazalost ne mogu da brisem svaki takav post.
Alternativna medicina je dozvoljena u Srbiji, molila bih samo ucesnike foruma koji su zainteresovani za to, da pisu pod temom koja se bavi istom.Na ostalim temama se bavimo zvanicnom zapadnom medicinom.
Dok nema javnog reklamiranja, telefona, adrese nemam ni razlog da brisem postove.
Svako ima glavu pa nek razmislja za sebe, ako zele da se puste u ruke raznoraznih baba i deda kostolomaca to je njihov izbor.
Tu mi ne mozemo nista.
Savet kako i sta im je ciniti su dobili.
 
Slazem se sa primedbom terapeuta o kvadriplegijama - ali sta reci? (A ne zaplakati?!). Glupost je srpski brend, i tu izgleda (ma kolko da se nadam) pomoci nema. Danas ce svako svoje prsljenove pre staviti u ruke (proverenog!) kostolomca nego u ruke ortopeda: ali ovo je slobodna zemlja i svako ima pravo na svoj izbor, ako nije zvanicno lisen radne sposobnosti i odlucivanja.
 

Back
Top