Bol u vratu i ramenima - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 46 od 46

Tema: Bol u vratu i ramenima

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: bol u vratu i ramenima

Hvala na linku, mnogo je lepa ova stolica a deluje i udobno za kicmu:-) Jel ima to kod nas u Ikei?

Zaslužan član
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...ne znam da mi uopste imamo ikeu, mozda da odes do Budimpeste ili da ti neko donese

Primećen član terapeut (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

@dr i @wdw Hvala najlepse!
    Mislim da su vasi komentari dovoljno jasni i slikoviti i da ce skrenuti paznju drugim ucesnicima teme na moguce negativne posledice,nestrucnog lecenja.

Jos jednom hvala i pozdrav.....

Primećen član Meg Rajan (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

A sta ako bih vam rekla da je jedna poznata nasa teniserka upravo bila kod njega da sanira problem sa kicmom!?Ne znam zasto ste vi fizoterapeuti tako sujetni,pa samo vi mozete sve da sanirate!?I ovaj covek nije kostolomac niti kvazistrucnjak,vec je radio sa sportistima, a sad zbog problema sa srcem samo par ljudi prima i odradi.Nije mi jasno zasto odmah penite,a ne osvrcete se na ove iz raznih salona sto imaju diplome i rade razne masaze pa upropaste ljude...ako nesto ne znate da radite, pustite ljude da idu kod onih koji znaju...i ne zelim da se upustam u prepucavanja..bas me briga ako ce te mi i obrisati ovaj tekst..pozdrav!

Zainteresovan član sanja v (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Ja imam neke tegobe u vrati, korenu glave i ramenima...Misici koji idu od ramena do glave...stalno su mi napeti i tvrdi...Inace ucim na krevetu, u sedecem polozaju sa savijenom klavom ka dole...pa pretpostavljam da je to razlog zbog kog mi je prsljen na vratu ispupcen. I da sa vremena na vreme osecam neko zatezanje u vratu...Htela sam da krenem na pilates...ali i da kupim ISTEKI. Da li ste culi za to? i da li pomaze po vasem misljenju?Ili je bolje da idem na pilates i da se bavim sportom?

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Promeni mesto i polozaj u kome ucis, i naravno obavezna fizicka aktivnost.

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Najbolje je otići u spa centar, kombinacija parnog kupatila i plivanja.

Elita DjuraMornar (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    94

Citat Original postavio Andreavk Pogledaj poruku
    ...ne mogu da nadjem na netu istu ali oblikom i dimenzijama najvise lici na ovu samo sto ima i naslon za ruke koji se moze pomerati gore - dole i levo - desno
    http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/80121611
    Aha... Imam vec takvu,mislila sam da imas neto izmedju foteljice i stolice..
    Kupila sam juce u Simpu , jako lepu .....takvu imaju i u Ikei..vrlo je udobna..i neverovatno jeftina, verovatno snizenje:wink:

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

DjuraMornar, daj slikuuuuuuu!

Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    94

Evo, znas nju sigurno...meni se oduvek dopadala jer je jednostavna...a udobna...nista posebno , ali eto...
    http://www.washingtonian.com/block_d.../4601/ikea.jpg

Zaslužan član
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

i ja imam vaku

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Au Djura Mornar pa gde cu u ovome da sedim za radnim stolom? Prvo mnogo mi je niska a drugo mogla bih u njoj samo da zaspim hehehe

Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    94

Pa ne, nisam mislila za stolom. Nesporazum je izbio u pocetku. Ja za sto imam radnu stolicu...ali mi je trebalo nesto ovako....da se " zavalim"....

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Aaaaa al meni treba dobra radna stolica:-(

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    39

Odlučila sam da ponovo odem kod lekara...snimila sam vratnu kičmu rendgenom, mislim da na rezultatu piše ispravljena fiziološka lordoza cervikalne kičme, radiolog mi je rekao da to nije ništa strašno i da može da se sanira. Sutra nosim rezultat kod fizijatra, krenula sam i na fizikalnu terapiju, međutim malo me je istraumiralo što sam dobila lekove: nesteroidni antireumatik, sedativ (zbog miorelaksantnog dejstva), plus Beviplex i na kraju Ranisan ako budem imala problema sa želucem.

Primećen član
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio terapeut Pogledaj poruku
    @dr i @wdw Hvala najlepse!
    Mislim da su vasi komentari dovoljno jasni i slikoviti i da ce skrenuti paznju drugim ucesnicima teme na moguce negativne posledice,nestrucnog lecenja.

Jos jednom hvala i pozdrav.....
    A sta sa hiljadama ljudi kojima su kiroprakticari pomogli a moderna medicina nije? Meni je nedavno doktorka fizijatar, kada je videla snimak kicme, otvoreno rekla da idem kod kiroprakticara. Naravno treba jako paziti kod koga ides posto nisu, konkretno za ovog u Visnjici sam cuo toliko pozitivnih komentara, dok sam za neke cuo da i ne znaju bas sta rade. A sto se tice stucnosti lekara, kada bi u nasem zdravstvu postojala ozbiljna kontrola, mnogi bi morali da menjaju zanimanje....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    18

Citat Original postavio neupucena Pogledaj poruku
    Svaki put kad pognem glavu za pisaćim stolom dobijem bolove u mišiću koji spaja vrat i rame sa leve strane - mislim da se zove trapezasti mišić - to traje već godinama, zbog buljenja u komp čiji je monitor uvek bio pomeren znatno udesno a i zbog nerazgibavanja, slabih mišića...Do sada sam čitala i učila u krevetu pa nisam ni znala koliko je to uzelo maha. Inače imam 26 godina, rekli su mi još pre par godina da imam okoštavanje vratnih i lumbalnih pršljenova ali ko to danas nema. Ne bavim se sportom ali nije da se uopšte ne krećem. Za vikend sam nespretno pokušala da se malo isteglim pa sam još pogoršala stvar, zabolelo me je jako, valjda sam nekako nezgodno zgrčila mišiće, i sad bolucka maltene non-stop a ako baš istrajavam na nezgodnom položaju bol se spusti i niz levu ruku. Bila sam na masaži pa mi je to malo pomoglo, rešila sam da idem na plivanje i malo pažljivije radim to razgibavanje (i do sada sam se protezala svako malo ali izgleda nije bilo dovoljno) ali me zanima da li još neko ima ovakav problem i kako se nosi s njim, i da li bih imala brže rezultate ako odem na neku terapiju (naravno, vežbanje mi ne gine). Hvala.
    Dakle ovako za tebe:

Adekvatan sto za kompjuter+ normalna tvrda stolica sa naslonom (ne one kozne i sl. na okretanje), kontur jastuk (ali ne moze odmah da ti pomogne vec posle 20 dana spavanja na njemu daje dobre rezultate). Dobro bi bilo da ides na plivanje ili na neki laksi aerobik ako ne volis. Rekreativni sport je za tvoj slucaj obavezan i to nesto od predlozenog , razgibavanja kod kuce ne savetujem. Moze i masaza par tretmana kod fizioterapeuta. Samo dzaba ti masaza ako ne primenis ovo sto sam ti ranije rekao. Treba malo da se potrudis i siguran sam da ces imati rezultate!

Legenda Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    154

meni je okostavanje dijagnozirano u srednjoj, sa nekih 17 god. receno mi je da je to posledica povrede vrata u osnovnoj i da nema poente da se bilo sto radi jer "nije estetski problem u pitanju". na tome je i ostalo
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio nighthawk09 Pogledaj poruku
    Dakle ovako za tebe:

Adekvatan sto za kompjuter+ normalna tvrda stolica sa naslonom (ne one kozne i sl. na okretanje), kontur jastuk (ali ne moze odmah da ti pomogne vec posle 20 dana spavanja na njemu daje dobre rezultate). Dobro bi bilo da ides na plivanje ili na neki laksi aerobik ako ne volis. Rekreativni sport je za tvoj slucaj obavezan i to nesto od predlozenog , razgibavanja kod kuce ne savetujem. Moze i masaza par tretmana kod fizioterapeuta. Samo dzaba ti masaza ako ne primenis ovo sto sam ti ranije rekao. Treba malo da se potrudis i siguran sam da ces imati rezultate!

Jeste, baš sam tako rešila problem. Spletom okolnosti nekoliko meseci sam bila bez Interneta u stanu pa sam retko sedala za kompjuter, a to sam ukombinovala sa šetnjom i laganim plivanjem dva puta nedeljno. Neverovatno kako su se mišići vratili maltene na normalu. Sad se trudim da budem u formi, imam stolicu sa naslonom i pred kompjuterom izbegavam položaj u kome se grčim.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    18

Podrazumevano Re: Bol u vratu i ramenima

Drago mi je sto si resila problem. Poz

Početnik
    Učlanjen
    04.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Bol u vratu i ramenima

ne znam kako ce kome pomoci ali meni pomaze kad se namazem crvenim konjskim balzamom i dobro se utoplim, mirujem pola sata i popusti me mozda je malo neprijato peckanje ali za bol se da izdrzati.
    Poslednji put ažurirao/la pekinezer : 05.02.2010. u 15:25 Razlog: izotavila sam slovo

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Vrh strane

Slične teme

1. bolovi u vratu,misicima i umor
    Autor zbare u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07.01.2014., 01:49
  2. Cvoric na vratu
    Autor alexandrra u forumu Zdravlje
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 09.01.2013., 22:41
  3. Arterije u vratu