Kivi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam cula da ga treba jesti u malim kolicinama jer je stetan ako se jede u velikim kolicinama i cesto,da to negativno utice na bela krvna zrnca,mada nisam cula detalje.Inace je bogat vitaminom C i preporucuje se kod malokrvnosti ali 1-2 dnevno,ne vise i narocito ga deci treba davati obazrivo jer moze da izazove alergije.
 
blizance:
Ja sam cula da ga treba jesti u malim kolicinama jer je stetan ako se jede u velikim kolicinama i cesto,da to negativno utice na bela krvna zrnca,mada nisam cula detalje.Inace je bogat vitaminom C i preporucuje se kod malokrvnosti ali 1-2 dnevno,ne vise i narocito ga deci treba davati obazrivo jer moze da izazove alergije.

Pa, ne bih se baš složio sa ovim. Ja sam dosta slušao o njemu, prvenstveno od mog oca, i prema tome,on je izuzetno zdrav. Može li neko da mi kaže nešto više od ovoga?
 
Voce koje je najbogatije vitaminom C je kivi, a sam vitamin C ima znacajnu ulogu u sintezi kolagena ( sastavni deo koze, kostiju, hrskavica, zuba, krv. sudova ) , pa dovoljno ( i svakodnevno! ) unosenje ovog vitamina obezbedjuje dobru strukturu ovih tkiva.
( Osim vit. C, sadrzi i 12- 15 vrsta secera (najvise glukozu, fruktozu, saharozu ) i minerale.)
 
Kao što je rečeno kivi sadrži velike količine vitamina C (70mg na 100g kivija), takođe, sadrži i dosta vitamina A. Ovi vitamini su jako potrebni našem organizmu. Oba vitamina podižu imuni sistem organizma, štite organizam od infekcije. Vitamin C je i prirodan antioksidant. Treba reći da su dnevne potrebe za vitamino C oko 100mg na dan, ali da ne može doći do hipervitaminoze vitamina C, odnosno da veće količine ne utiču na zdravlje. Sav višak vitamina C se izbacuje putem mokraće.
Međutim, ne treba preterivati u konzumiranju kivija, kao što ne treba preterivati ni u čemu.

NUTRICIONISTA
 
da se nadovezem, mada naravno strucnost nutricioniste ovde jeste najvaznija i najispravnija..
sumece tablete se trebaju biti iskljucivo po jedna na dan da se ne bi preteralo sa vitaminom c... a onda ubrzo cula od ipak stucnije osobe..da to nema veze, vitamin c nikad ne moze biti stetan..jer ga sam organizam izbaci kad mu je visak!
 
Vitamin C se izlučuje iz organizma mokraćom (65 %). Visoke doze dovode do pada pH vrednosti mokraće (zakiseljavanje) i tako je povećana mogućnost stvaranja kalcijum oksalatnih kamenčića u bubrezima
 
Naravno. Rekla sam da ni u čemu ne treba preterivati. Vitamin C se normalnom i uobičajenom ishranom obično unosi u dovoljnim količinama. Retko se javlja skorbut, odnosno hipovitaminoza vit C.
 
A što se tiče šumećih tableta nisam sigurna u njihov sastav. Ko zna šta sve sadrže pored vitamina, tako da je najbolje neuzimati ih ako baš ne morate.
Ako vas zanima još nešto o pravilnoj ishrani, javite se.
 
Micotakis:
da se nadovezem, mada naravno strucnost nutricioniste ovde jeste najvaznija i najispravnija..
sumece tablete se trebaju biti iskljucivo po jedna na dan da se ne bi preteralo sa vitaminom c... a onda ubrzo cula od ipak stucnije osobe..da to nema veze, vitamin c nikad ne moze biti stetan..jer ga sam organizam izbaci kad mu je visak!

Sumece tablete sa vitaminom C nisu uopste potrebne zdravoj osobi
 
meni ih je dr preporucivala kada sam bolovala od bronhitisa..ali i zbog malokrvnosti.. i prijale su mi..osveze me... a sad popijem obicnu multivitu.. jel i ona nije preporucljiva za stalno konzumiranje? posto mislim da je istog sastava..?
hvala unapred
 
Micotakis:
meni ih je dr preporucivala kada sam bolovala od bronhitisa..ali i zbog malokrvnosti.. i prijale su mi..osveze me... a sad popijem obicnu multivitu.. jel i ona nije preporucljiva za stalno konzumiranje? posto mislim da je istog sastava..?
hvala unapred

Pa bila je vec tema o vitaminima..preporucila bih ti ono sto vec i vrapci znaju :D -> prvenstveno se zdravo hrani, ako ti je ishrana raznovrsna -> uneces ih sasvim dovoljno .
OK je koristiti vitam.prep., ali samo po preporuci lekara.
 
Micotakis:
meni ih je dr preporucivala kada sam bolovala od bronhitisa..ali i zbog malokrvnosti.. i prijale su mi..osveze me... a sad popijem obicnu multivitu.. jel i ona nije preporucljiva za stalno konzumiranje? posto mislim da je istog sastava..?
hvala unapred
vitamin C -> 1 vitamin
multivita -> vise vitamina
Nije isto.
Moze povremeno, kad su povecane potrebe organizma za vitaminima.
Trebalo bi da se vise interesujes za zdravu ishranu, a ne da pijes vestacke vitamine -> (suplemente).
 
dr:
Vitamin C se izlučuje iz organizma mokraćom (65 %). Visoke doze dovode do pada pH vrednosti mokraće (zakiseljavanje) i tako je povećana mogućnost stvaranja kalcijum oksalatnih kamenčića u bubrezima
Kako onda objasniti da je ukus limuna kiseo (citrus sa velikim učešćem vitamina C), a u organizmu deluje alkalno? Generalno voće i povrće osim nekih izuzetaka u organizmu deluje alkalno (bazno) a ne kiselo (acidno). Ovo sa kamenčićima sam i ja pročitao ali nisam siguran da baš vitamin C stimuliše odliv kalcijuma. Pišem ovo sa idejom da se stvari isteraju na čistinu. Pozdrav!
Alkalinity/Acidity Of Foods
Alkaline: Meditation, Prayer, Peace, Kindness & Love Acid: Overwork, Anger, Fear, Jealousy & Stress
Extremely Alkaline Forming Foods - pH 8.5 to 9.0 Extremely Acid Forming Foods - pH 5.0 to 5.5

9.0 Lemons 1, Watermelon 2

8.5 Agar Agar 3, Cantaloupe, Cayenne (Capsicum) 4,
Dried dates & figs, Kelp, Karengo, Kudzu root, Limes,
Mango, Melons, Papaya, Parsley 5, Seedless grapes
(sweet), Watercress, Seaweeds

Asparagus 6, Endive, Kiwifruit, Fruit juices 7, Grapes
(sweet), Passion fruit, Pears (sweet), Pineapple,
Raisins, Umeboshi plum, Vegetable juices 8


5.0 Artificial sweeteners 41

5.5 Beef, Carbonated soft drinks & fizzy drinks 38,
Cigarettes (tailor made), Drugs, Flour (white wheat)
39, Goat, Lamb, Pastries & cakes from white flour,
Pork, Sugar (white) 40

Beer 34, Brown sugar 35, Chicken, Deer, Chocolate,
Coffee 36, Custard with white sugar, Jams, Jellies,
Liquor 37, Pasta (white), Rabbit, Semolina, Table
salt refined & iodized, Tea black, Turkey, Wheat
bread, White rice, White vinegar (processed).
Moderate Alkaline - pH 7.5 to 8.0 Moderate Acid - pH 6.0 to 6.5

8.0 Apples (sweet), Apricots, Alfalfa sprouts 9,
Arrowroot, flour 10, Avocados, Bananas (unripe),
Berries, Carrots, Celery, Currants, Dates & figs
(fresh), Garlic 11, Gooseberry, Grapes (less sweet),
Grapefruit, Guavas, Herbs (leafy green), Lettuce
(leafy green), Nectarine, Peaches (sweet), Pears
(less sweet), Peas (fresh sweet), Persimmon,
Pumpkin (sweet), Sea salt (vegetable) 12, Spinach

7.5 Apples (sour), Bamboo shoots, Beans (fresh green),
Beets, Bell Pepper, Broccoli, Cabbage;Cauli, Carob
13, Daikon, Ginger (fresh), Grapes (sour), Kale,
Kohlrabi, Lettuce (pale green), Oranges, Parsnip,
Peaches (less sweet), Peas (less sweet), Potatoes
& skin, Pumpkin (less sweet), Raspberry, Sapote,
Strawberry, Squash 14, Sweet corn (fresh), Tamari
15, Turnip, Vinegar (apple cider) 16


6.0 Cigarette tobacco (roll your own), Cream of Wheat
(unrefined), Fish, Fruit juices with sugar, Maple
syrup (processed), Molasses (sulphured), Pickles
(commercial), Breads (refined) of corn, oats, rice &
rye, Cereals (refined) eg weetbix, corn flakes,
Shellfish, Wheat germ, Whole Wheat foods 32,
Wine 33, Yogurt (sweetened)

6.5 Bananas (ripe), Buckwheat, Cheeses (sharp),
Corn & rice breads, Egg whole (cooked hard),
Ketchup, Mayonnaise, Oats, Pasta (whole grain),
Pastry (wholegrain & honey), Peanuts, Potatoes
(with no skins), Popcorn (with salt & butter), Rice
(basmati), Rice (brown), Soy sauce (commercial),
Tapioca, Wheat bread (sprouted organic)
Slightly Alkaline to Neutral pH 7.0 Slightly Acid to Neutral pH 7.0

7.0 Almonds 17, Artichokes (Jerusalem), Barley-Malt
(sweetener-Bronner), Brown Rice Syrup, Brussel
Sprouts, Cherries, Coconut (fresh), Cucumbers, Egg
plant, Honey (raw), Leeks, Miso, Mushrooms, Okra,
Olives ripe 18, Onions, Pickles 19, (home made),
Radish, Sea salt 20, Spices 21, Taro, Tomatoes
(sweet), Vinegar (sweet brown rice), Water Chestnut

Amaranth, Artichoke (globe), Chestnuts (dry
roasted), Egg yolks (soft cooked), Essene bread 22,
Goat's milk and whey (raw) 23, Horseradish,
Mayonnaise (home made), Millet, Olive oil, Quinoa,
Rhubarb, Sesame seeds (whole) 24, Soy beans
(dry), Soy cheese, Soy milk, Sprouted grains 25,
Tempeh, Tofu, Tomatoes (less sweet), Yeast
(nutritional flakes)


7.0 Barley malt syrup, Barley, Bran, Cashews, Cereals
(unrefined with honey-fruit-maple syrup), Cornmeal,
Cranberries 30, Fructose, Honey (pasteurized),
Lentils, Macadamias, Maple syrup (unprocessed),
Milk (homogenized) and most processed dairy
products, Molasses (unsulphered organic 31,
Nutmeg, Mustard, Pistachios, Popcorn & butter
(plain), Rice or wheat crackers (unrefined), Rye
(grain), Rye bread (organic sprouted), Seeds
(pumpkin & sunflower), Walnuts

Blueberries, Brazil nuts, Butter (salted), Cheeses
(mild & crumbly) 28, Crackers (unrefined rye),
Dried beans (mung, adzuki, pinto, kidney,
garbanzo) 29, Dry coconut, Egg whites, Goats
milk (homogenized), Olives (pickled), Pecans,
Plums 30, Prunes 30, Spelt
Neutral pH 7.0 - Healthy Body Saliva pH Range is between 6.4 to 6.8 (on your pH test strips)
Butter (fresh unsalted), Cream (fresh & raw), Margarine 26, Milk (raw cow's) 27, Oils (except olive),
Whey (cow's), Yogurt (plain)
 
pikax:
vitamin C -> 1 vitamin
multivita -> vise vitamina
Nije isto.
Moze povremeno, kad su povecane potrebe organizma za vitaminima.
Trebalo bi da se vise interesujes za zdravu ishranu, a ne da pijes vestacke vitamine -> (suplemente).

odmah kritikovanje? ako sam pitala za vitamine ne znaci da me ne zanima zdrava ishrana!
covece, ovde nista ne moze da prodje bez prozivanja!
hvala jos jednom!
 
A što se tiče šumećih tableta nisam sigurna u njihov sastav. Ko zna šta sve sadrže pored vitamina, tako da je najbolje neuzimati ih ako baš ne morate.
Ako vas zanima još nešto o pravilnoj ishrani, javite se.

Jel neko zna da mi kaze koje su to doze sumecih tableta i kako neko umre od toga?
 
Pitanje ti je krajnje nerazumljivo. Poradi na pismenosti da bi mogla da dobijes odgovarajuc odgovor.

Pitanje je o zivotu i smrti a tebi je vazna pismenost. Ti da si vatrogasac i da treba da spasavas nekoga ko hoce da skoci sa zgrade ti bi sastavljao zapisnik i pazio na pravopis.Pisi sve sta znas o sumecim tabletama, vidis da se pominje smrt i sumece tablete..
 
Prvo, nisam musko.
Drugo, kad su u pitanju zivot ili smrt, ide se kod lekara a ne na forum.
I trece, pismenost je vazna. Iako nepismeni to ne mogu da razumeju.
Sto ne okrenes 94 i gorepostavljeno pitanje ne postavis lekaru koji ti se javi? Mislis da bi odmah poceo da ti prica o sumecim tabletama i smrti ili bi ti trazio da mu razumno kazes sta te tacno i zbog cega interesuje? Vodi se time i na forumu.
 
Ako ti meni verujes, meni je strasnija pomisao na lekare nego na smrt. Cak mi je pomisao na takvu smrt koja nastupa od sumecih tableta bas prijatna.Samo ti otkaze srce. Necu docekati starost.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top