Igrate li LOTO?

xpajamacax:
a evo nešto za znatiželjnu:p
ako se reši da da otkaz sutra:p

Zena uz jutarnju kavu cita novine i shvati da je njezin
listic lutrije izvukao jack-pot. Sva sretna odlazi sefu da bi dala
otkaz.

Kad tamo, sef joj se ispricava - zbog smanjenja posla,
prekobrojni moraju otici, ali, za utjehu, uz ogromnu otpremninu.

Dvostruko sretna, odluci kupiti novi auto. Prelazi prag
auto-salona, i u tom trenutku pocinje vatromet, prilazi joj prodavac i
kaze - vi ste nas milijunti posjetitelj i dobivate besplatno najnoviji
model!!!

Jos uvijek u soku, zena u novom automobilu odlazi kuci.
Natoci casu sampanjca, pridje prozoru i vidi - stize u svom automobilu i muz. Taman na ulazu u ulicu, pokupi ga kamion, i auto s muzem nestane u plamenu.

Podigne casu, nazdravi i konstatira - kad te krene, onda te krene!


Sta je sreca kad si sam? :roll:

Onda se vracamo na pitanje muskih sponzorsa 8-)
 
ne
u Fond državne lutrije Srbije u toku prošle godine slilo se 6,2 MILIJARDE dinara, ne vidim zašto bih JA učestvovala u tome :? Pride, ispaltili su u toku CELE godine samo 9 "sedmica".


iz Danasa :arrow:
Ako loto ima sezonski karakter, onda se može očekivati da u zimskim mesecima "lotomanija" uzme maha, baš kao što je bio slučaj i prošle godine. Razlika je samo u tome što su građani Srbije pobedili "loto-paranoju" koja je drmala igrače sve do marta 2005, kada je konačno izvučena prva "sedmica" Državne lutrije Srbije. Tada su kolale priče o tome kako je igra nameštena, a matematičari, inženjeri i kompjuteraši iznosili su razne teorije o tome na koji način je moguće prevariti igrače. Uprkos tome, bračni par iz Beograda osvojio je tada bezmalo četiri miliona evra, što je ekvivalent 50 miliona evra u nekoj razvijenijoj zemlji. Kako ih je opisao direktor DLS Bojan Krišto, reč je o najskromnijim ljudima koje je upoznao. Planovi su im bili da kupe dvosoban stan na Vračaru, a ostatak da čuvaju za školovanje ćerke, kojoj nisu rekli da su postali milioneri. Prošle godine isplaćeno je još osam "sedmica", pri čemu su jednu podelila dva dobitnika.
Podsetimo da je DLS u prošloj godini ostvarila promet od 6,2 milijarde dinara, što je pet puta više nego u 2004. godini, kada su poslovala tri lutrijska preduzeća. Korisnicima prihoda od priređivanja igara na sreću prošle godine isplaćeno je dve milijarde dinara, dok je igračima "otišlo" 3,5 milijardi dinara. Profit DLS iznosi 200 miliona dinara, a troškovi poslovanja 500 miliona dinara. Iako je na godišnjem nivou prihod od lotoa veći od prihoda ostvarenih od prodaje instant srećke, trenutno se beleži bolji promet nego od lotoa. Prihod od srećki je milion evra po kolu, a loto se "drži" na 600 hiljada.
Pred kraj godine Državna lutrija Srbije je dobila licencu za otvaranje kazina u Beogradu jer je ponudila 18 miliona evra. Kazino se otvara u saradnji sa partnerima - kazinom Austrija i grčkim kazinom Lutraki. U maju će biti promovisana još jedna igra DLS, a za septembar je planirano otvaranje kladionice i automat klubova DLS. S. Čongradi
 
Betty:
ne
u Fond državne lutrije Srbije u toku prošle godine slilo se 6,2 MILIJARDE dinara, ne vidim zašto bih JA učestvovala u tome :? Pride, ispaltili su u toku CELE godine samo 9 "sedmica".

Postoji tačna procedura po kojoj se odredjeni procenat ispaćuje igračima, a ostatak ide na troškove lutrije i humanitarne i sportske organizacije.
Što se tiče dela namenjenog igračima - kakve veze ima da li je isplatila 9 ili 99 sedmica ili nijednu, kad se fonda za sedmicu prenosi u svako kolo, dok se ne izvuče sedmica.
To je igra, nikakva zavera:wink:
 
da da da
nja nja nja
NE DAM im pare, bre :P Zabole me za zaveru, ne dam svoje parice - jer su šanse male ili nikakve, najčešće nikakve :lol:

(odigram GRUPNI kad me nateraju, da ne pokvarim zabavu, eto)
 
Trebalo da nam ortak juce popodne uplati loto. Pozovemo ga sinoc oko 19h on se slogirao jer je zaboravio. Onda mu moj muz kaze "Ako bi imala pogodaka nemoj mojoj zeni da se pojavljujes na oci..." :D Ortak kad je malo razmislio isao po Bezaniji, i nadje mesto gde je uplatio, pa salje sms "ako dobijes 7 delimo dobitak..." ;)
Al sam prespavala loto, koji su brojevi uopste izasli?
 

Back
Top