PSIHOLOGIJA - sta posle? zaposljavanje?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posla za psihologe nacelno nema ali nije nemoguce zaposliti se u struci. Postoji nekoliko mogucnosti: 1. zaposliti se u nekom finom zavodu ili ustanovi, skoli i sl.; i 2. uci u neku NVO (sto je mladim ljudima primamljivije jer nosi malo vecu platu i mogucnost sluzbenih putovanja u inostranstvo). 3. ukoliko te interesuje marketing ili rad u kadrovskoj sluzbi gledas oglase po novinama i jurcas po agencijama i firmama i nudis svoj CV

Ja licno, kada sam pocela da trazim posao vrlo brzo ga i nasla. NIsu me privlacili projekti NVO pa sam potrazila posao na nekoj od klinika i slicnih ustanova. A kako? Ne preko oglasa u novinama, vec preko "trzista rada". Naime, kada zavrsis faks odes u ulicu Zarka Zrenjanina i prijavis se referentu za zanimanja psihologa. On (ona) ce te obavestiti ukoliko iskrsne nesto za tebe ili jos bolje - jednom nedeljno prosetas do "trzista" i pogledas oglase izasle u Borbi (u to vreme, a sada u Poslovima) koji su zakaceni na zid. I puno srece!
 
Ciao!
NVO ili NGO su nevladine organizacije koje kod nas funkcionisu na nivou projekata. Naime, neka od svetskih ili republickih institucija oglasi ulaganje u projekte korisne za neku od marginalnih grupa (do skora raseljena lica, a u novije vreme Romi i osobe ometene u razvoju i sl.) i onda se te nevladine organizacije prijavljuju sa svojim projektima. Postoje vece i manje. One velike osnovane su i pre petnaestak godina i dalje rade - okupljaju vrsne strucnjake i imaju zaista vredne akcije i projekte. Ima i onih koje se osnivaju zarad profita - one ne traju dugo. Dakle, mozes da se zaposlis i u nekoj od njih. Najpoznatija kod nas je Save the children koja radi na mnogim poljima pomoci deci i to ne samo kod nas vec u citavom svetu. Mislim da su ti oni pouzdani. (kako neko ne bi pomislio da je ovo reklama, autor ovih redova nije ukljucen niti u jednu NVO, stavise ima blagi otpor prema vecini njih)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top