MiG-ovi na remont?

pavlea

Početnik
Poruka
36
Odprilike nedelju dana pre nove godine jedan od visokih oficira ratnog vazduhoplovstva izjavio je da u prvoj trećini godine ide 5 MiG-ova 29 (koliko ih i imamo) na remont. Dali se je posle toga još govorilo šta o tome? Možda neko ima još kakvu informaciju? Ja sam čuo od čoveka koji radi u RV da teku pregovori sa rusima o tome i da bi se to desilo negde u februaru. Navodno naši žele da modifikuju u verziju M. Kao što sam čuo od čoveka da će biti to jedina modernizacija aviona do 2010. godine. Jer se ne planira nabavka nijednog novog aviona zbog premalog budžeta, a i treba do te godine modifikovati sve kopnene snage (po planu) Jedino što se sprema do 2010. godine u RV je nabavka savremenijih transportnih helikoptera. To su moje informacije iz prve ruke...

Čuo sam da se ove godine sprema modernizacija, odnosno nabavka savremenih sistema veza, a međuostalom u zadnje 2 godine se od buđžeta i odvaja za nabavku savremene uniforme i personalne opreme, kao i balističke zaštite vojnika. Npr. jedinice koje su smeštene na administrativnoj granici već imaju savremene uniforme, opremu, nove naprave za noćno izviđanje, kamere... dobio informacije od rođaka oficira, koji se nalazi dole na "granici". :wink:

Dakle, zna ko šta novo o modifikaciji naših MiG-ova?? :|
 
scan1vx.jpg
 
W.A.S.P.:
ja sam za 29-ke cuo da ih imamo samo tri u letnom stanju- 2 jednoseda i jedan dvosed a sto se mig-a 21 tice sve zemlje koje ga koriste su ga moderizovale osim nas, red bi bio vec jednom.

MIG-21 moze da se modernizuje samo tako sto ce da se prizemlji za uvek.
Sto se MIG-ova 29 tice, verovatno je da je to sto si naveo veoma blizu istini...jedan dvosed je do skora sigurno bio u VOZNOM stanju....vozikali su ga po apronu-u na LYBE s vremena na vreme.
 
pa TEX 707 ne znam šta si video na Surčinu ali od aprila 2004 naše 29-ke su prizemljene jer su im istekli resursi.Što se tiče komšija i 21-inica,Hrvati su u Rumuniji osvežili svoje,jedino je loše što su dali debele pare za mašine koje imaju resurs od još 20-30 sati.
pozdrav Đorđe
 
topalovicdj:
pa TEX 707 ne znam šta si video na Surčinu ali od aprila 2004 naše 29-ke su prizemljene jer su im istekli resursi.Što se tiče komšija i 21-inica,Hrvati su u Rumuniji osvežili svoje,jedino je loše što su dali debele pare za mašine koje imaju resurs od još 20-30 sati.
pozdrav Đorđe


Pa to sto su prizemljene ne znaci da ne smeju da budu vozene po apron-u...:)
Resusrs MIG-21 je ionako bedan...
 
tako je tex-sednes u kokpit parkiranog aviona provozas ga ,kao po poligonu za polaganje vozackih ispita,i to ti je skoro kao da si supersonicno leteo...:(
joooj nemate vi pojma bre sta se tu sve radi! i sta je tu prava prica...
pozdrav za miskova i sve iz T.R.Z.-a Cacak,vidim da vam je krenulo pogotovu za kuvajt-samo napred.
 
KiZo:
tako je tex-sednes u kokpit parkiranog aviona provozas ga ,kao po poligonu za polaganje vozackih ispita,i to ti je skoro kao da si supersonicno leteo...:(
joooj nemate vi pojma bre sta se tu sve radi! i sta je tu prava prica...
<snip>

Ako ovim hoces da kazes da ja nemam pojma, samo cu ti reci da si se prevario.

Nisam pisao sta mislim da se radi niti sta bi trebalo da se radi, nego sta sam gledao da rade nekoliko metara meni isped ociju dok su ih jos drzali u velikom JAT-ovom hangaru.
 
haha a gde je taj i koji je bre broj tog [nevidljivog] stelt hangara tex?ja ih nikad ne vidjeh!
cak ja mislim da ih vozaju na prasnjavom terenu samo da bi ih upropastili sto pre!
ma muka mi je da mislim o tome a kamoli da pisem samo cu ti reci da za takve vezbe i rolanje po pisti uopste ti ne treba Mig-29 moze i MiG-21i J-22, vise nego ocigledno da hoce i ono malo stvari koje rade na dvaesdevetkama da upropaste totalno,znas li ti tex koji je zivotni vek klimov motora na stajanci na pola gasa kada je brzina ulazne stuje vazduha nula i kada je kompresor-pogotovu i turbina optereceni i pri optimalnom 3/4 gasa subsonicnom krstarenju?!
heh za 20 miliona moze se kupi novi mig ali nije u tome stvar to se radi zato sto su se politika i korupcija debelo umesali i lobiji odradili svoj posao...
e sad resenje!-
Rezervnih delova za 5 migova mozete kupiti u skoro bilo kojoj zemlji bivseg sovjetskog saveza za 5 miliona maksimalno cak i dzabe [jer oni hoce da se rese nekih stvari] ako podmazete gde treba
Tender i konkurs nije bio i to ti sve govori jer bi Belorusi i\ili Izraelci pobedili ladno i Kazahstan je skoro pretopio u zelezarama delove iz raznih oblasti vojne industrije a i moldaviji je nesto ostalo a hoce da se rese cak i izraelsko-francuska elektronika bi se mogla dodati prostom kupovinom ako vec govorimo o modernizaciji a ne da je rusi kupuju pa nam ugradjuju tamo i skidaju kajmak.
Sta mislis zasto Kostunica nije isao u Moskvu da se sastane sa Putinom..
nemamo nijednog prijatelja-svi nas redom muzu.
trudih se da budem sto kraci ali nije lako ima tu jos dosta interesantnih pojedinosti....
 
KiZo:
haha a gde je taj i koji je bre broj tog [nevidljivog] stelt hangara tex?ja ih nikad ne vidjeh!
<snip>

Jel' me ti zezas ili sta...??...:)...nisi video veliki hangar na LYBE, onaj u koji mogu da stanu dva B747?

Pogledaj fotku:

http://www.planepictures.net/netshow.php?id=433310

E pa ono desno dole na fotografiji, ispred niza B727 na apronu je taj veliki hangar. U njemu su drzali neke krseve od helikoptera i MIG-ove. Sada sluzi uglavnom kao farbara. Levo je mali hangar, tu je "Eksploatacija" i "Revizija". Izmedju aviona koje vidis (ima ih tu 12-13 komada) i hangara su vozali te 29-ke.
 
Tex707:
MIG-21 moze da se modernizuje samo tako sto ce da se prizemlji za uvek.
Sto se MIG-ova 29 tice, verovatno je da je to sto si naveo veoma blizu istini...jedan dvosed je do skora sigurno bio u VOZNOM stanju....vozikali su ga po apronu-u na LYBE s vremena na vreme.

To kada kazes da su skoro vozali po apronu, je bilo pre 4-5 godina kada su nakon bombardovanja tamo bili stacionirani.
Inace oni su konzervirani u Batajnici od aprila 2004 god. tako da sigurno nisi mogao da ih vidis bilo gde osim u bataji u hangaru.
Pozdrav
 
ninpo ja mu to sve vreme i pricam obilazio sam par puta u 2005-toj i samo se razocarao pa rekoh sebi koji sad hangar on pominje-znam da i tex i ja imamo problema sa srpsko-engleskim nazivima i zbunio me tex skroz :)
 
ninpo masinac:
To kada kazes da su skoro vozali po apronu, je bilo pre 4-5 godina kada su nakon bombardovanja tamo bili stacionirani.
Inace oni su konzervirani u Batajnici od aprila 2004 god. tako da sigurno nisi mogao da ih vidis bilo gde osim u bataji u hangaru.
Pozdrav


Bilo je 2003. godine. Allied Force je bio pre skoro 6 godina.
 

Back
Top