trazim pomoc

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozes na par nacina! Najjednostavnije ti je da ubacis instalaciju OS-a koji hoces da instaliras i doci ces do dela kada te pita sta da radi sa particijom, jednostavno izaberes FORMAT! Samo pratis instalaciju i citas sta ti pise!
Drugi nacin je da uradis to iz DOS-a, da ukucas FORMAT drive: (npr. ako hoces da formatiras C: particiju kucas FORMAT C: ,i to je to)!
Eto!
 
Ceo problem je nastao zbog glupog Offica na hrvatskom, ne mogu da ga instaliram na milleniumu, vec samo na win 98 ili win 95, a posto je toliko potreban, pokusavala sam na sve moguce nacine da "skinem" mill. Nisam nesto vicna u tim stvarima, ali pokusala sam da udjem u DOS i pomocu glupih F dugmica na samom startu, ali nema ono command promt bla bla vec samo normal, safe i step by step. Ne moze ni da se resetuje iz win u dos... Muvala sam se po BIOSu ali nemam pojma kako da udjem u TAJ dos. A ako stavim disk 98, nece da da... Millenium mi ne da nista da mu radim, nece ni da se obrise.... Postoji li jos neki nacin da se u udje u DOS?
 
Moras da napravis STARTUP disketu koja ce u sebi imati "mali" DOS!
Idi na add/remove programs u CONTROL PANEL i ima tamo dugme u dnu prozora da se napravi ta disketa!Ubacis floppy i kliknes tu, i to je to!
U BIOS-u namestis da boot-uje sa floppy-a, ne diraj po BIOS-u nesto drugo sto ne znas, mozes da zabrljas!
Kad podignes sistem sa floppy-a kucaj format C:, i to ti je to!
 
Ako nisi dovoljno iskusan-a ne bih preporucio taj posao za vas. Potrazite pomoc nekog ko vise yna o poslu a milenijum je gotovo los koliko i vrlo nikakav pocetnik, radije uzmite win 95...
 
Win 95 daleko vise cijenim od milenijuma a kad je vec stanje tako, bolje, s obzirom na ne/iskustvo pozovi nekog da ti to odradi a ako vec nema ko onda uradi system disc 98 prema navedenom od ostalih....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top